Skocz do zawartości

pimposh

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pimposh

  1. pimposh odpowiedział(a) na mar_krol temat w E39
    Zębatki na piaście ? A od kiedy E39 ma koronkę ABS ? :)
  2. Nie, wszystkie są identyczne "na oko". Ja z kolei używam zmieniarek z PN 65.12.6.983.335 które też odtwarzają MP3. Generalnie PN jest dużo na te zmieniarki, w zależności do jakiego modelu były pierwotnie montowane, rocznika, etc.
  3. Panowie a co ma układ klimatyzacji do dmuchawy ? Bo ja nie widzę tu żadnej zbieżności. Chyba, że koledze dmuchawa wariuje ale czytając 1 post nie odniosłem takiego wrażenia.
  4. pimposh odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E39
    Popatrz po przyklejonych tematach, jest jeden który wszystko Ci wyjaśni.
  5. Kolego pewnie cieknie gdzieś bądź nagrzewnica bądź węże, rozgrzany płyn chłodniczny ma taki dosyć nieprzyjemny zapach.
  6. Poszukaj w swoim rejonie serwisu który zajmuje się tylko klimatyzacjami, doświadczenie fachowca jest cenniejsze niż wszystko inne. W zależności od rewizji IHKA/R odczyty z czujników ciśnienia po obu stronach układu można odczytać diagnozując taki moduł. Sprzęgło można sprawdzić tylko mechanicznie, dostęp do kompresora może nie jest najwygodniejszy ale jakoś musisz swoją usterkę naprawić prawda? Programowanie modułu - mam na myśli wymianę w nim softwareu, w E38/E39 nie jest możliwe więc nic tam się nie da zrobić - i o ile sterownik jest sprawny (co też prawdopodobnie wyjdzie przy diagnozie jeżeli ktoś posiedzi nad tym dłużej niż 3 minuty zegarowe) to raczej problem jest w części "mechanicznej" klimatyzacji która do zbyt skomplikowanych nie należy, tymbardziej dla kogoś kto zajmuje się takimi rzeczami. Inna kwestia to osuszacz, może przez jego przypchanie (ale to już gdybam, bo nie zajmuje się tym zawodowo) klimatyzacja raz działa raz nie a takie w teorii chyba jest możliwe. Mądrze wybrany warsztat pozwoli Ci cieszyć się klimatyzacją, a źle wybrany pewnie będzie chciał wymieniać po kolei....
  7. Najpierw napisz jaki klej, bo bez tego to na dwoje babka wróżyła...
  8. Jedź do innego ASO albo do serwisu klimatyzacji, wszak w E39 IHKA/R nie jest programowalna (za wyjątkiem drobnych możliwości kodowania nijak się nie mających do Twojego problemu) w żaden sposób i chyba chcą wyssać trochę Twojego grosza. Ja bym natomiast sprawdził stan sprzęgła sprężarki, i odczyt czujników ciśnienia - może któryś się zepsuł i dlatego głupieje.
  9. Oczywiście, że rozpoznasz po PN. Np. 65.12.913.185.2 podpasuje i ładnie odtwarza MP3. Kwestia obsługi Tagów, to kwestia firmware'u BM54 i tylko BM54 można zaktualizować tak by je pokazywało - ale tu potrzebna jest ingerencja w środek tunera i reflash programatorem (ewentualnym zainteresowanym służe działającym wsadem).
  10. Zdiagnozuj system ABS/DSC. Brak działającej klimatyzacji to często problem uszkodzonego czujnika ABS (tempomat oczywiście też).
  11. pimposh odpowiedział(a) na miszczu39 temat w E34
    Jak się umyjesz to zneutralizujesz ten brzydki zapach. Bardzo przepraszam nie mogłem się powstrzymać :-) Jeździsz nago czy jak ?
  12. A czy kolega test 20 próbuje uruchomić przy wyłączonym silniku ? Bo na włączonym to napewno Ci się nie uruchomi.
  13. pimposh odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E60, E61
    Oczywiście da się to zamienić na model ze schowkami, ale musisz wymienić deskę ;(
  14. Ewidentnie jest to objaw uszkodzonej skrzyni. Poproszę PM jaki to warsztat, z E60/520d znajomej muszę pojechać na remont i... wolę uniknąć tego warsztatu.
  15. Możesz zrobić jak ja - wyjąć lampy, wykręcić co się da, wypłukać ciepłą wodą kilkukrotnie z płynem do mycia naczyń, przepłukać ciepłą wodą destylowaną i na koniec wodą destylowaną z dodatkiem fotonalu (do kupienia w sklepach fotograficznych) aby uniknąć śladów wody. Efekt zaskakująco dobry, to co wyleciało z lamp przypominało swoim kolorem kałuże miejską - pozostaje tylko wypolerować lampy od zewnętrznej części i są jak nowe.
  16. pimposh odpowiedział(a) na Marekkg temat w E39
    Dokładnie. Po wymiany szyby, z uwagi na inną paralaksę nowej konieczna jest ponowna inicjalizacja. DIS, SSS bądź INPA.
  17. pimposh odpowiedział(a) na Brevka temat w E39
    Dużo za dużo. Poprawny pobór prądu w stanie spoczynku po 17 minutach - około 0,015A.
  18. 1. Elektronicznie - diagnoza IHKR/A może dużo powiedzieć o niedomaganiach układu. 2. Mechanicznie - nie ominie Cię sprawdzenie szczelności układu, przetoczenie zawartości/uzupełnienie. 3. Wyciągnięcie wniosków, ewentualna naprawa, i już będzie chłodek... :cool2:
  19. pimposh odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E39
    Np. uszkodzony styk w przycisku panelu drzwi kierowcy ? :mrgreen:
  20. Stały smar teflonowy. Broń boże żadne WD40 bo tylko pogorszy sprawę wypłukując to co zostało.
  21. Między 30 a 50. Po uruchomieniu silnika, przed odkreceniem korka - przelecialeś biegami w górę i w dół ?
  22. pimposh odpowiedział(a) na lukasz9022 temat w E39
    Niestety BMW przez swoją "pożądliwość" często kupowane są przez osoby które później nie stać na ich serwis od serca, z głową, wykorzystując oryginalne bądź markowe częśći. I tak z czasem, mało awaryjne samochody robią się workiem bez dna. Moim zdaniem, jeżeli kupować E39 czy jakiekolwiek inne E to niestety albo nie kupować wcale - albo długo szukać zadbanej, bądź drogiej bo kupowanie tych z dolnej półki jest poprostu koszmarkiem finansowym. Z drugiej strony medalu - te zadbane, zwykle mają bardzo świadomych ich stanu właścicieli i pomimo wysokiej ceny ładnie się sprzedają, i takich ofert jest zdecydowanie mniej.
  23. Wyjmij nerki (da radę to zrobić, choć trochę to inwazyjne) i odkręć torxem mocowanie maski.
  24. Ale to zależy od wersji silnika, benzynówki nie mają. //EDIT-niektóre mają dzięki Nerwus :-) Dla porównania - u mnie przy ~300KKM przebiegu roboczogodzin jest tyle co poniżej: http://img261.imageshack.us/img261/5787/93988115.th.png Robercik ten parametr w każdym jednym samochodziku wygląda identycznie bynajmniej na postoju. Podczas jazdy nie zerkałem. U mnie też. http://img70.imageshack.us/img70/766/22464937.th.png
  25. Nie sądze aby miało to ręce i nogi - środek filtra aktywnie wypala się, zatem jak regenerować coś czego nie ma na końcu jego żywota?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.