Treść opublikowana przez łazik
-
wałek pękł
no napawałem krzywki i dżwigienki[regenerowałem bo klepało].gość mi go trochę podkręcił i auto lepiej jechało.do faceta miałem zaufanie bo wcześniej robił nam wałki do rajdówek i były rewelacja!!.ale ten mój chyba musiał przegrzać bo pękł w miejscu w którym był wyważany i szlifowany[przynajmniej tak to wygląda :? ].lub to zwykłe zmęczenie materiału,poza tym autka nieoszczędzam i brałem coś takiego pod uwagę.kupiłem zatem za niewiele silnik ze skrzynią i sterownikiem....i się przydał :mrgreen: .tamtą głowicę i tak zrobię bo'' tylko'' zawory krzywe a narazie zakładam tą ''nowszą'' bo już wcześniej ją splanowałem i dotarłem. dobrą masz pamięć :clap: .pozdro :norty:
-
Przerywa przy 3000 obrotow jak cieply (M40)
może też to być wina popychaczy hydraulicznych :norty:
-
taniec na śliskiej nawierzchni - co jest nie tak?
sprawdz elementy zawieszenia a szczególnie gumowe tuleje tylniej belki.pozdro :norty:
-
wałek pękł
garki w porządku!!! :D lekko tylko ssące uderzyły.mam jedno pytanko,przy rozbieraniu głowicy jeden hydraulik się rozpadł.czy je się jakoś czyści? trzeba je wymyć naprzykład w rozpuszczalniku przed włożeniem?jak odróżnić dobry od złego? czy jest wogóle taka możliwość.pozdo :norty:
-
JESTEM LAKIERNIKEM JAK PYTANIA TO PYTAĆ CO DO LAKIEROWANIA
dzięki spróbuje,ale w póżniejszym czasie bo narazie mam ''lekką'' awarię silnika :mad2: !pozdro
-
JESTEM LAKIERNIKEM JAK PYTANIA TO PYTAĆ CO DO LAKIEROWANIA
witam juniorshogun.mam taki problem;pracuję w odlewni żeliwa i auto stoi pod fabryką i przez ten czas lakier mi się popsuł tzn. jest szorstki opiłki się powbijały w lakier[jest delikatnie chropowaty], może powtapiały niewiem może zaszła jakaś reakcja :? .czy można je jakoś usunąć czy jest to raczej niemożliwe :cry: .pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedż! :norty:
-
Gasnie na wolnych obrotach
jak stoisz od strony bezpieczników to po prawej stronie,między kolektorem ssącym a ścianką od kabiny,troszkę pod spodem.nic niepopsujesz a jak coś dotykałeś i się poprzestawiało to może masz jakiś wąż nieszczelny,lub pęknięty i łapie lewe powietrze!.pozdro :norty:
-
wałek pękł
jakby pękł to by coś chyba ''zatarabaniło''?pozatym z tego co zauważyłem, a raczej namacałem po ciemku to sprężyny były całe i żadna z główek niewyskoczyła. hałasu nie było, bo jak tylko coś ''cykło'' to pojechałem na biegu około 10-20 metrów,dałem na luz i zjechałem na pobocze.jak rozbiorę[pojutrze najpewniej] to dam znać co się stało!.dzięki za pocieszenie! :mrgreen: pozdrawiam
-
wałek pękł
witam :? dziś jechałem z wrocławia i 40km przed chatą coś lekko strzeliło,auto zgasło,dałem na luz zjechałem na bok[przypuszczałem że to pasek] ściągnąłem pokrywę zaworów,wziąłem klucz i pokręciłem korbowodem...wałek rozrządu się ukręcił między kołem zębatym a pierwszym garkiem.zawory pewnie pogięte[na szczęście głowicę mam :D ] ale co sądzicie o tłokach?,czy mogło je podziurawić.czy ktoś miał podobnie?.pozdro :norty:
-
Jakie dobre opony na zimę?
no niewiem,może 2000 turbo miały :mrgreen: :mrgreen: tak se zażartowałem!! :norty:
-
ile wam pali autko przy takich mrozach?ZIMOWE PROBLEMY
moja bestia pali teraz 13 gazu po wsi :mrgreen: [ale nonstop bok] a tak normalnie to 10 w trasie i 12 po wioseczce lub miasteczku[lpg]pozdro
-
Jakie dobre opony na zimę?
może ten polonez ma szperę!!! :mrgreen: :mrgreen:
-
Problemy E36 silnik - nierówno pracuje, faluje
witam.możliwe że to coś z paskiem rozrządu. może sie wytarł i przeskoczył.spróbuj ustawic jeszcze raz zapłon. u mnie jak dobrze pamiętam to kąt wynosi 12 i jest dobrze!.sprawdż też impulsator na wale i stan kabla od niego.mógł się przetrzeć o kółko pompy wody i niepodaje sygnału a wtedy ayto niezapali.możliwe też że to pompa paliwa,posłuchaj czy chodzi!.posprawdzaj wszystkie kable i połączenia z akumulatorempozdro :norty: i powodzenia
-
Jakie dobre opony na zimę?
polecam frigo directional[ale te starsze w jodełkę] tanie i dobre.na kopnym śniegu są fantastyczne,na asfalcie gorzej ale to przecież zimówka!! :norty: pozdrawiam
-
M5 stan kolekcjonerski
noe zabrał by ją razem z sobą na arkę,zamiast paru zwierzątek!!! piękniutka :cool2:
-
Jaka szpera w E30
no dobra ale jak założe tą 4.45 to niebędzie za bardzo ''zmulona'' ?
-
Jaka szpera w E30
dzięki za porady.teraz wiem czego szukać,chodzi mi o to że lubię sobie po sniegu pośmigać i szperka by się przydała.pozdrawiam :cool2:
-
Jaka szpera w E30
hehe :D no w maluchu nam poszły dwie skrzynie! jak włożyliśmy trzy podkładki to moment się posypała,ale na jednej śmiga do tej pory!. proszę jeszcze o radę w jakim przedziale może być ta szpera[318..e30..m-40].wcześniej pisało że 4.10...czy może być trochę inna? a jak tak to w jakim przedziale ma się mieścić?.pozdro :norty:
-
Nagradzajmy za rzeczowe podpowiedzi!
Minusy występują na forum pod postacią Ostrzeżenia. no ale ostrzeżenie wcale nie znaczy że ja piszę głupoty! po prostu przeklnąłem,moja wina,przyznaje się.ale w swoich wypowiedziach staram się pisać to co napewno wiem!.ale pomysł podoba mi się,powinno się coś takiego wprowadzić.kto pomoże dla tego plusik! :norty: pozdro
-
Jaka szpera w E30
a nieda rady zrobić tak jak w ''maluchu''?.czyli dołożyć podkładek ciernych do mechanizmu różnicowego?.wtedy w maluchu robiła się szpera i jeżdziło się całkiem,całkiem :mrgreen: .pozdro
-
Jaka szpera w E30
z tego co wyczytałem to na tabliczce ma pisać S wtedy jest szpera.czy można ją jeszcze jakoś sprawdzić bo chciałbym do swojej znależć a niechce ''badziewia'' kupić.jaką wogóle polecacie dla mojego wozu.z jakim oznaczeniem?.pozdawiam :norty:
-
No to wymieniamy termostat..:)
najlepiej zawsze sprawdzić przed założeniem. u mnie dopiero za drugim razem był dobry![ważne żeby mieć paragon ,wtedy zawsze można oddać] a niebędę płacił za oryginał.mam zamiennik i działa dobrze!!.pozdro :norty:
-
różnica między M40 a M43
jego głowną zaletą[w porównaniu do m-40] jest lepsze smarowanie ''góry'' i głowice tak nie siadają! no i ma łańcuch zamiast paska!pozdro i wesołych świąt dla wszystkich :D :D
-
No to wymieniamy termostat..:)
to że ci się niegrzał za bardzo to napewno,bo miałeś cały czas duży obieg[brak termostatu].ale w początkowej jezdzie masz silnik niedogrzany a to też niejest za dobre bo nie osiąga on właściwej temperatury pracy.a pozatym niemiałeś wrażenia że coś się długo nagrzewa do tej kreski po środku?.termostat dba o to zeby silnik miał właściwą temp. w całym czasie swojej pracy;na krótkich i dalekich dystansach,gdy mu wstawiasz lub jedziesz spokojnie! musi byc dobry i na swoim miejscu :cool2: .pozdro :norty:
-
problemy z 316i m40 ze spalaniem i ostrym przyspieszanie
u mnie paliwa paliła 8 i 10l [trasa i miasto].a gazu odpowiednio 10-12l. :norty: pozdro