Treść opublikowana przez łazik
-
Pytanie o termostat, czy bedzie pasowal
a mam za 25zł. i nie narzekam.jakaś francuska firma ale niestety niepamiętam! :norty:
-
Urwane mocowanie węża przy chłodnicy
witam.mi urwało się dokładnie tak samo,około rok temu.mój sąsiad jest tokarzem :mrgreen: wytoczył mi z mosiądzu taki wkład idealnie na wymiar[ciasno spasowany],ponacinałem w otworze rowki i skleiłem ''poxyliną'' i trzyma jak skała.wcześniej próbowałem różnych ''specjalistycznych'' klei :evil: ale długo nietrzymały,także polecam popularną ''poxylinkę'' :norty: .pozdro przejechałem już ok 30.000 i nic się niedzieje!
-
Pytanie o termostat, czy bedzie pasowal
z tego co dobrze pamiętam to m-40 był produkowany do połowy 93r.dla pewności sprawdż tu; http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=&kind=P&series=E36&body=Lim&arch=0
-
No to wymieniamy termostat..:)
jak kupujesz to zajrzyj do pudełka bo mi sprzedali z oringiem :D ale uszczelka była od powrotu wody[z głowicy] a nie od termostatu :duh: .to się trochę zakręcili!!!pozdro :norty:
-
sprzęgło-ocena stanu
witam. w jakich parametrach mieści się dobra tarcza sprzęgłowa[chodzi o grubość okładzin] w moim silniku?. wyczytałem że gdy mniejsza jak 7mm to jest do wyrzucenia.czy to prawda?pozdro :norty:
-
Kubica w BMW
:cool2: :cool2: :cool2: i jeszcze raz :cool2:
-
dlaczego abs zapala sie po ruszeniu?
witam.sprawdż też czy masz dobry regulator napięcia.u mnie własnie to było przyczyną! :norty:
-
DŁUGO SIE GRZEJE E36
najlepiej go sprawdzić! ja dopiero za drugim razem trafiłem na dobry ! :cry: .chodż oba były nowe .pozdro!
-
M40 - problem z termostatem i zaworkami ogrzewania
dobrze niepamiętam jaki wkładałem ale byl od 80 do 85.a temperatura u mnie? w skali zegarka w cyrach 9.00-15.00 to tak 11.30/11.45 przy normalnej jeżdzie.poza tym niewszystko co nowe znaczy dobre,ale myslę że jak masz prawie połowę to jest dobrze.a co do jazdy bez termostatu to niewiem bo napisałeś: ...bez termostatu wychodzi troszkę ponad połowe. a za chwilę: ... w czasie jazdy bez termostatu spada na niebieskie pole. :worried: .pozdro
-
problem z ABS
posprawdzaj czujniki,kable może się jeden z nich przetarł lekko i nieraz niełączy. winne może być też napięcie.warto sprawdzić stan regulatora napięcia! u mnie właśnie to szwankowało! :norty: .pozdro
-
różnica między M40 a M43
Sam masz M43 i jeszcze pytasz? To jest M43. :mrgreen: może myślał, że ma m-43 :mrgreen:
-
regulacja luzu zaworowego
jak masz m-40 to musisz mieć hydrauliki!
-
Czasowy regulator pracy wycieraczek
no i wychodzi na to że maluch ma lepszy osprzęt niż bmw :mrgreen:
-
ściąganie przy hamowaniu
sprawdż też zbieżność kół.może to być to, jeżeli hamulce masz dobre! :? .pozdro
-
Jak odróżnić M40 B16 od B18?
od strony kierowcy.zaraz przy mocowaniu łapy silnik-buda :wink: .trochę ciężko dostrzec ale znajdziesz!!.pozdro
-
ściąganie przy hamowaniu
posprawdzaj stan okładzin klocków, zacisków,tarcz.jeżeli to nieto to może pompa.ja tylko tyle mogę ci poradzić :oops: .czekaj na inne odpowiedzi :D .a co do ręcznego...niewiem jak ty ale ja mam z tyłu tarcze i bębnowe.po wciśnięciu nożnego hamują tarcze,gdy ciągne ręczny łapią bębny.właśnie dlatego nazywa się awaryjny :mrgreen: .gdy cos się stanie z głownym układem hamulcowym,zawsze można wychamować ręcznym.dzięki za abs :wink: .pozdro
-
Gdzie jest termostat BMW 318i
polecam też sprawdzić go przed założeniem, jeśli masz zamiar zmieniać.u mnie dopiero drugi był dobry!![oba nowe].pozdro :norty:
-
M40 - problem z termostatem i zaworkami ogrzewania
jeden na chłodnicy,drugi obudowa termostatu.lejesz aż płyn poleci.wymień termostat.pozdrawiam :norty:
-
Prawidłowa wartość kompresji m40 1,8 i
jeżeli komprecha mieści się w 1 barze to jest w normie.a z tego co pamietam to ma być koło 10.także niemasz czym się martwić!!
-
ściąganie przy hamowaniu
witam!proponuję ci odpowietrzyć jeszcze raz układ hamulcowy!!.bo jak przed wymianą wahacza miałeś w porządku to może jest żle odpowietrzony :wink: .a jak odłączyłeś abs bo ja w swojej e30 nie mogę.pozdro
-
Jak odróżnić M40 B16 od B18?
witam.sterownik znajdziesz otwierając schowek.jest w środku od góry.spróbuj jeszcze ściągnąć osłonę plastikową przepustnicy.powinno pisać[ale nie we wszystkich].pozdro :norty:
-
M5 na Gumball3000
w tym roku i tak najszybszy był wóz ''lodziarzy'' :mrgreen:
-
e30 w TVN
no właśnie !!z utęsknieniem czekam na ''kryminalnych'' :D .taka piękna :D .a swoja drogą to skąd oni biorą auta do słuczek?.kupuja je normalnie,ze szrotów,parkingów policyjnych?.jak już chcieli rozwalić beemkę to mogli coś z nowszych.... :norty: pozdro.
-
Rozrzad w 318i - samoregulacja luzów?
jak 83 kw to pewnie tak jak mój.ja mam m-40 tam się hydrauliki i często siadają ale jak ci klepie to może być również wałek rozrządu do regeneracji.dle pewności dam ci stronkę tam sobie wpiszesz dane auta i wszystko ci pokaże także silnik a wtedy będziesz mieć pewność http://www.realoem.com/bmw/select.do możesz też wpisać odrazu siedem ostatnich cyfr numeru pojazdu.pozdro :norty:
-
Jak nie BMW to co ? BMW vs konkurencja.
oj jeśli już nie e-30 m3 :mrgreen: to mogła by być LANCIA DELTA HF INTEGRALE.pozdrawiam :norty: