Treść opublikowana przez piotr520
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Kod VN ma 10 cyfr.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Popraw kody.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Musisz podać wszystkie trzy klucze i rok auta, przed otwarciem Zeco musisz dać prawym klawiszem na właściwości rozwiąż problem ze zgodnością, albo zaznaczyć zgodność z win xp sp3.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Podaj stare klucze, to odejmiemy opcję 0639 i dodamy 0638. Zeko ZCS nie jest jakiś skomplikowany, klawiszem F8 chodzisz góra dól, strzałkami w prawo i lewo, jak wpiszesz klucze to pojawią się opcje, możesz kasować i dopisywać nowe, program sam pokaże nowe klucze. A co do przewietrzania, to odznacz te opcję na monitorze. A tu masz jak to się robi ręcznie, trzeci post https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=362178
-
E39 touring i radio android
Nie wiem czy to zależało od rocznika, czy wersji, ale czasami montowany tam był tuner TV i tuner radia.
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Jeżeli coś w stylu Error Ecu Rejected to modul wysypany, i nic mu nie zrobisz.
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Jeszcze bym sprawdził dla pinu 8 w interfejsie bo nie wiem czy masz zwykły czy K-dcan. Jeszcze jedno, skrzynia automat czy manual, jak automat to podaj dodatkowo 12V na pin 6 modułu ews.
-
Problem z prędkościomierzem e46
A jakieś kontrolki abs, asc świecą się na liczniku? Jak masz pasofta to wejdź w licznik i oznacz połączenie abs, asc jako can. Z resztą jak licznik i pompa abs jest z tego samego auta to musi się łączyć. ciekawe tylko co tam porobione z elektryką.
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Miejmy nadzieję że zadziała, forumowicz szumrak w ten sposób postawił na nogi moduł airbag, także przetestował ten sposób :D .
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
To jest ews 3 pin 9 masa pin 10 i 11 plus 12V pin 13 Kline do pinu nr 7 Interfejsu pasoft Interfejs pasoft pin 16 12V pin 4 i 5 masa ( jak w gnieździe obd będziesz miał tylko jedną masę to podaj tylko tam) pin 7 Kline Piny masz opisane jak zajrzysz do gniazd. Podłącz to w ten sposób i wtedy spróbuj pasoftem zmienić opcję łączności na Kbus.
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Np tu https://imgbb.com/ potem klikasz na fotę i wstawiasz link full size BBCode. Potrzebny jest widok wtyku ilu pinowy.
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Wyjmij moduł ews z auta i podłącz pasofta bezpośrednio do modułu ews. Oczywiście trzeba podać zasilanie na interfejs i moduł ews oraz połączyć komunikację. Daj fotę jaki masz typ ews.
-
E39 touring i radio android
Poszukaj tematów odnośnie tych androidów, idzie wyłączyć znikanie obrazu podczas cofania gdy nie masz jeszcze kamery tak samo jak oglądanie tv. Możliwe że długie uruchamianie wynika z braku plusa po zapłonie.
-
Problem z prędkościomierzem e46
A tam nie ma osobnego sterownika do ASC który to w ogóle rok ? Sterownik nawet niezakodowany powinien połączyć się z inpą i pasoftem, pompa ABS ma wszystkie zasilania?
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Pasoftem co najwyżej możesz ubić moduł ews. Zresztą w liczniku też nie zmienisz ani numeru vin ani przebiegu jesli licznik jest na pamieci typu 93S56 , 93S66 czy nowszej. Jedyne co cie ratuje to sprawdzić czy przejdzie synchronizacje ews dme. Jesli to nie zadziala, to zostaje usunięcie ews z dme, bo dorobienie modulu ews za granicą to raczej spory wydatek.
-
[E39] Telefon Bluetooth, adapter SNAP IN
Wszystko pewnie zależy od rocznika Hw i SW modułu.
-
zmiana vin
Raczej tool32, poszukaj bo instrukcji jest trochę.
-
[E39] Telefon Bluetooth, adapter SNAP IN
Środkowa czerwona świeciła dopóki telefon nie był sparowany, po wszystkim zgasła.
-
[E39] Telefon Bluetooth, adapter SNAP IN
Sugerowałem się bardziej ceną niż wyborem modułu. Jak to działa w praktyce to jeszcze dokładnie nie wiem. Pierwszy ubity to był właśnie everest, drugi to TCU 1,5. Nie bardzo wiem o której lampce piszesz, po parowaniu, nie świeci mi żadna.
-
[E39] Telefon Bluetooth, adapter SNAP IN
Po naprawdę długiej walce z pierwszym modułem, który okazał się uszkodzony i przy każdej próbie kodowania wyrzucał błędy w programie NCS, musiałem kupić drugi moduł :mad2: . Tym razem kodowanie do auta i parowanie przeszło bez problemu. Pozostało dorobić wiązkę do zasilania i mikrofonu. Zakodowałem jako opcję 0638, bo tylko taką opcję znalazłem w połączeniu z TCU w pliku E39ZST.000 0638 00000000 0000000000000000 4002000000
-
E39 NCS błąd przy kodowaniu modułu TCU.
Problemem okazał się uszkodzony moduł, po wymianie na inny wszystko działa.
-
E39 NCS błąd przy kodowaniu modułu TCU.
Witam. Może ktoś się spotkał z takim błędem, nie można przekodować modułu pustym ani zmienionym plikiem MAN. za każdym razem otrzymuję ten sam komunikat. Z odczytem nie ma problemu. Dis też nie dał rady, wywalił nieznany błąd i nie zakodował. Z programem jak i interfejsem wszystko w porządku, z innymi modułami nie ma problemu.
-
E39 touring i radio android
Do zasilania musisz mieć trzy przewody, stały plus, plus po stacyjce i masę. Tu masz rozpiskę gniazd w zależności czy okrągłe czy płaskie piny https://xoutpost.com/electronics/navigation-system/74165-bm54-does-not-act-like-bm54-unit.html DIR- stały plus ACC- plus po zapłonie GND - masa
-
[E39] Telefon Bluetooth, adapter SNAP IN
Nie powinien pokazywać żadnych błędów, a kaseciaka i tak nigdy nie używałem i raczej nie użyję :D . Można by tak zrobić. Mikrofon by poszedł przednim słupkiem, a antenę pewnie też bym zostawił za monitorem.
-
[E39] Telefon Bluetooth, adapter SNAP IN
Pomyślimy, musiałbym ciągnąć cztery przewody do bagażnika. Za monitorem została mi wtyczka z Mida, to miałbym zasilanie, masę i Ibus.