-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Skrzynia automatyczna opisana jako steptronic nie zwykły automat. W pojeździe łączy się bez problemu z modułem EWS ale pokazuje że coś jest nie tak z komunikacją EWS z DME ale to wiemy dlaczego ;p Jak wrócę z pracy zrobię screeny wszystkich możliwych komunikatów i jak wykonałem podłączenie na stole. Dzięki za zaangażowanie Panowie ogromny szacun za chęć aktywnej pomocy :cool2: Ostatecznie jeśli się nie uda to jak najbardziej jestem za tym aby usunąć EWS abym tylko mógł uruchomić samochod I normalnie z niego korzystać :)
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
W PaSofcie jest opcja wyczyszczenia EWS zwierając chyba piny 4 i 8 jeśli dobrze pamiętam czym to będzie skutkowało? Może czyszczenie przywróci moduł do ustawień domyślnych?
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Już próbowałem INPĄ i jest to samo brak odpowiedzi jednostki
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Podłączyłem wszystko według instrukcji. PaSoft nie widzi EWS
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Super bardzo dziękuję ^^ Dziś po pracy zmontuję wszystko jak napisałeś i dam odpowiedź czy operacja się powiodła :cool2:
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Kawałek wiązki z gniazdem OBD mam brakuje mi tylko wtyczki do modułu EWS ale wyjąłem płytkę z obudowy i mogę się wlutować pod konkretne punkty
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Moduł mam już wyjęty. Jeśli możesz podeślij info w jaki sposób mam połączyć ze sobą przewody Może to głupio zabrzmi ale jak wstawić zdjęcia? Jestem nowym użytkownikiem :P
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Próbowałem ale nic z tego nie wyszło. W INPie opcji mojego silnika nie ma opcji synchronizacji EWS z DME w innych są. W takim razie jak usunąć EWS ? Wiem co zrobiłem nie tak. Przestawiłem opcję w PsSofcie że EWS nie ma komunikacji K-BUS i nie da się tej opcji cofnąć jest na szaro. Komunikat z Inpy po niemiecku: Freischaltung ueber K-BUS nich moeglich
-
BMW e39 523i Problem z odpaleniem po zabawie PaSoftem
Witam. Panowie potrzebuję pilnej pomocy.. Opowiem od początku jak temat wygląda. Jestem szczęśliwym posiadaczem BMW E39 523i steptronic sedan 1998r. od ponad roku i od początku przeszkadzały mi martwe piksele na wyświetlaczu więc potanowiłem wymienić cały zestaw wskaźników, kupiłem używany bez martwych pikseli z tego samego roku produkcji co mój pojazd aby nie było jaj ze zmianą przebiegu. Podłączyłem się PaSoftem probówałem zgodnie z poradnikami zmienić przebieg na właściwy (mój ma 365tys+ a na zestawie wskaźników poniżej 300tys.) 10lutego mam przegląd i muszę doprowadzić temat do końca ale to najmniejszy problem w tym wszystkim. Zacząłem bawić sie PaSoftem bo nie zgadzał się przebieg w EWS z faktycznym zapisanym w LCM więc w IKE i EWS są aktualnie złe przebiegi (w IKE jest też zły VIN). Próbowałem według poradników sam sobie poradzić ale niestety zawsze napotykałem jakiś problem po drodze i nic z tego nie wyszło finalnie nie mogę odpalić silnika.. xD W poniedziałek muszę jechać do pracy mam 30km w jedną stronę.. Czy jest ktoś kto był by mi w stanie pomóc ogarnąć wszystkie problemy o których pisałem wyżej? Temat da się załatwić Teamviewerem i Whatsapem. Dysponuję wszystkim co potrzeba poza wiedzą jak się obchodzić z PaSoftem. Zapłacę oczywiście. PS. Mieszkam za granicą więc to dodatkowa przeszkoda. Proszę darować sobie zbędne komentarze proszę o realną pomoc. Pozdrawiam wszystkich :)