Treść opublikowana przez 330i
-
316 TI. Remont kapitalny, wymiana silnika czy sprzedaż.
To ja też dorzucę coś od siebie. Zakładając, że auta nie chcesz sprzedawać to jednak zdecydował bym się na remont silnika. Kupowanie używanego to jednak loteria. Problemem jest znalezienie warsztatu który to zrobi dobrze. Rzemieślników na rynku jest pełno, ale takich którzy zrobią to porządnie jak na lekarstwo. Szukaj kogoś kto wie co robi i robi to z pasją. Gdybym ja miał się decydować na remont silnika to oddał bym go chyba jedynie w ręce Leo z Wrocławia. Na razie nie mam z nim żadnych doświadczeń, ale czytając jego posty ciężko nie odnieść wrażenia, że to pasjonat posiadający odpowiednią wiedzę.
-
Akcja serwisowa - poduszek powietrznych
Dzwoniłem do ASO i dowiedziałem się, że jest to cały czas ta sama akcja serwisowa. Moje auto nie było objęte tą akcją kiedyś i nadal nie jest. Pismaki sobie przypomniały o temacie i tyle.
-
Akcja serwisowa - poduszek powietrznych
Kolega zent chyba wymieniał, poszukaj w jego postach.
-
[e46] m47n Kolo pasowe odkręcenie
Jak się rozerwie to rozwali wentylator, chłodnice i niewiadomo co jeszcze. Lubisz grzebać w furze, to nudzić się nie będziesz.
-
Eibach Pro-kit vs Eibach Sportline [Coupe]
:cool2: Zdaj relację jak się na nich jeździ.
-
Eibach Pro-kit vs Eibach Sportline [Coupe]
Z przodu poszła w dół jakieś 2,5..3 cm. Z tyłu mam wrażenie, że niewiele się zmieniło, ale miałem uklepane sprężyny i na dodatek jedna była pęknięta.
-
E46 Sedan Wymiana zderzaka na m pakiet
Ale o co chodzi?
-
Eibach Pro-kit vs Eibach Sportline [Coupe]
Na pro-kit jeżdżę od roku i zdarzyło się przytrzeć zderzakiem o krawężnik. Wydaje mi się, że sport-line w polskich realiach to przesada, spotkania z krawężnikami będą standardem a i podłoga też pewnie ucierpi. Do w miarę bezstresowej jazdy pro-kit będzie ok. Sport line, tak, ale na równą drogę.
-
E46 moduł świateł a DRL
A co to za wynalazki? Możesz podać jakieś linki?
-
330C - uszczelka miski olejowej, jaka firma?
Te Reinz to rozdają za darmo? Ori z ASO za niecałe 100PLN. Tu masz link: https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_2187/0/47644/L/0/2003/0
-
Płukanka LiquiMoly / jak ją zrobić?
Proszę bardzo: http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/specyfikacje-bmw/bmw-longlife-01 Aktualnie coś ubogo w tym sklepie ale są.
-
e46 Pompa wspomagania wyje po regeneracji maglownicy
Dzisiaj wymieniałem przewód ciśnieniowy na nowy i buczenie ustało. Wreszcie wszystko wróciło do normy.:cool2:
-
BMW E46 320i M52 nie odpala
Do serwisu reno to jeździj z renault, z BMW jedź do gości od BMW. "Brak kompresji" - co na wszystkich garach? Sorry, ale nie wierzę. Zacznij od najprostszego, czyli sprawdzenia czy pompa podaje paliwo. Wyłącz wszystkie nawiewy, radia itp (tak żeby była cisza), przekręć kluczyk w pozycję 2 i nasłuchuj czy pompa paliwa pracuje. Powinna się załączyć na 2..3s. Pompa znajduje się pod siedzeniem z tyłu po prawej stronie.
-
przekładka gratów e46
Nowa buda pewnie z importu, bez opłaconej akcyzy. Płacenie akcyzy od silnika z VINu budy, czy od wkładanego 3.0d? Temat ciężki jak dla mnie.
-
przekładka gratów e46
A jak taką procedurę ogarnąć formalnie. Bo masz zarejestrowane auto z VINem xxx, przerzucasz wszystkie graty do budy z VINem yyy. Jak zarejestrować nowego składaka i wyrejestrować pustą budę?
-
328i - luźny przewód, światła stop, drgania kierownicy
ad. 3 Przyjrzyj się zaciskom i klockom z przodu. Pewnie coś jest zapieczone.
-
320i Coupe - SWAP skrzyni 5bigów na 6 biegów
W 330i/Ci i 325Ti wychodziły 6-cio biegowe skrzynie chyba od 09.2003. Takie same skrzynie są w E60 z silnikami M54 (początek produkcji). Ciężko je dostać, ale są. Do wymiany będzie na pewno wał, dwumas i komplet sprzęgła. Czy podejdą do M52, nie wiem.
-
320d Zawieszenie M technik - M pakiet M2
Tu masz po 600 za ori sztukę. https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesc?dalies-numeris=2282460&part-number-search=
-
E46 320Ci M54 Problem ze sprzęgłem i silnikiem
ad. 1 - normalne, przynajmniej tak słyszę przez 7 lat użytkowania samochodu. ad. 2 - prawdopodobnie tuleje dyfra do wymiany, albo co gorsze wyrwane mocowanie tylnego wózka viewtopic.php?f=69&t=245374 ad. 3 - bez oglądania ciężko coś powiedzieć ad. 4 - przypuszczam, że roletka to nie problem, ale tylko przypuszczam Przede wszystkim zdiagnozował bym pkt. 2, jechać do serwisu, tylko takiego gdzie ogarniają BMW.
-
[320i] Niejednostajnie opadające obroty.
Miłej lektury. viewtopic.php?f=69&t=115900
-
gubi olej i gasnie po odkreceniu korka oleju
Kolego raxpin określ jaki masz silnik, bo jak widzisz chłopaki gdybają co u Ciebie siedzi pod maską. Jak nie znasz oznaczenia silnika to podaj przynajmniej czy masz 318i czy 320i, jeśli i tego nie wiesz, to podaj moc wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.
-
e46 330xi zawieszenie eibach pro kit + bilstein b8 problem..
U siebie montowałem Bilstein B12 PROKIT o numerze E90-20-001-02-22, czyli to samo co Ty tylko kupione jako zestaw, a nie osobno amory i sprężyny. Po załażeniu od razu było widać, że auto siadło niżej, więc u Ciebie coś jest nie tak. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że zamawiałeś coś innego, a coś innego przysłali. Numery amorów i sprężyn, które podałeś są numerami z zamówienia, czy rzeczywistymi odczytanymi z części?
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
Ta moja buteleczka wyglądała chyba inaczej. Gdzieś w garażu stoi chyba jakaś pusta, sprawdzę. Sam byłem zdziwiony taką zależnością, ale w moim przypadku jest to fakt niepodważalny. Zmiana na olej z poza ASO i wzrost konsumpcji 3 razy i to nie stopniowo. Ile Tobie połyka oliwki, tak z ciekawości?
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
Te silniki lubią wypić olej. Mój jak go kupiłem połykał 1l/10kkm, jeździł najpierw na Castrolu 0W30 i 5W30 kupowanym w ASO. Później przeszedłem na Castrola Edge 0W30 LL04 kupowanego w dużej hurtowni sprzedającej oleje i się zaczęło. Konsumpcja wzrosła do 1l/ 2..3kkm. Dzisiaj przeszukiwałem faktury z serwisowania samochodu, przeliczałem zużycie oleju i doszedłem do jednoznacznego wniosku. Radykalny wzrost konsumpcji oleju powiązany jest z przejściem na Castrola Edge 0W30 LL04 kupowanym poza ASO. Tak jest na 100% w moim przypadku. Szkoda, że tak późno to sprawdziłem. Dzwoniłem oczywiście do hurtowni w której kupowałem olej i dowiedziałem się, że oferowane przez nich produkty są z różnych dystrybucji między innym z polskiej i niemieckiej. Wniosek z tego jest taki, że Castrol w butelkach ASO to nie to samo co Castrol z hurtowni a jego pochodzenie nie ma znaczenia. Od 2kkm jeżdżę na Fuchs Titan Race Pro S 5W40. Zalanie tym olejem poprzedziłem płukanką Millersa. Obserwacje są takie, że silnik lepiej wkręca się, a temperatura w testach zegarów na biegu jałowym praktycznie stoi na 95 st. Mam wrażenie, że od jakiegoś 1kkm konsumpcja u mnie spada, ale to wymaga dłuższych obserwacji. Szukając po różnych forach wyczytałem, że jakieś 90% olejów, o których większość myśli, że są pełnymi syntetykami w rzeczywistości jest wysokiej klasy półsyntetykami. Dotyczy to Mobila, Castrola i innych. Tych prawdziwych syntetyków jest na prawdę niewiele. Tobie radzę, zrób płukankę silnika, zlej ten syf, który masz zalany i nalej porządnego syntetyka np. MILLERS, AMSOIL lub tego FUCHSa co ja. Im szybciej to zrobisz, tm lepiej dla silnika.
-
Klosze świateł przednich, kolory, wymiana.
Poszło. Miłej lektury.