Treść opublikowana przez godzill
-
Zagadka z Olejem 2.5 TDS 1998r
zamieniajac polsyntetyk na syntetyk moze spowodowac wycieki wiesz rzadki olej sie szybciej przecisnie przez dziurki co do skrzyni to raczej tylko aso albo bmw
-
Opornik airbag e39
przeciez pisze było bum a teraz szkoda kasy na nową
-
Czy warto zmienic na e39?
Ja mam 523 spalanie od 9-14 dobrze zadbany model to podstawa wystrzegaj sie szklanych szyberdachow i sprawdz wiatrak klimy czy dziala oraz wydech to są najbardziej kosztowne czeste usterki przez ktore sam musialem przejsc
-
e39 523i jaka róznica w vanosie
kolega ma raczej 525i roznica 22 konie i spalanie okolo 15 Litrow albo mial kombinowany silnik z innego samochodu
-
Duże drgania tylnego koła E39
tak ogladam schematy i przychodzi mi na mysl tylko jedna rzecz łozysko ,ale raczej mechanik by na to wpadł sam jeszcze jedna rzecz sprawdz samą tarcze bez felgi czy kreci sie normalnie jezeli zadna z tych rzeczy to bym podjechal na stacje diagnostyczna na szarpaki
-
ABS ASC help !
Na tym forum byl Uzytkownik ktory zajmuje sie naprawa sterowników okolo 250zł bierze poszukaj troche po tematach zwiazanych z ABS a napewno go znajdziesz
-
ABS ASC help !
Ogólnie ABS powinien sam kasowac bledy po naprawie .w twoim przypadku wyglada to na umierajacy sterownik wszystkie kroki jak bledy czujnikow i brak komunikacji z interfejsem diagnostycznym to normalne w tym przypadku .
-
E39 Polerowany kolektor wydechowy ?
Witam znalazłęm na alegro Kolektory wydechowe polerowane ze stali wysokogatunkowej http://www.allegro.pl/item719754432_sportowy_kolektor_wydechowy_bmw_e30_e36_e34_e39.html Czy ktos cos takiego zakładał do siebie i czy ma to jakis sens ?
-
Kilka pytań, problemów
czujnik abs nie dziala prawidlowo ,jak znam zycie kupiles zamiennik oddaj go i kup normalny np firmy ate problem zniknie
-
wymian tylnych lamp na hella- neony
strona głowna ZROB TO SAM STRONA 3 NAZWA TEMATU Montaż lamp po liftingu (02) w sedanie sprzed liftingu (96) wrazie czego tu masz linka viewtopic.php?f=15&t=84132 pozdro .
-
e39 - ile oleju powinna brać?
Postanowilem zmienic olej zgodnie z tym co podaje komputer czyli zielone kwadraciki na liczniku ale sie nie doczekalem zostal ostatni kwadracik i juz postanowilem zmienic bo 16k km to dla mnie tez sie wydawalo za duzo .
-
523i 1997
moze tez byc tak jak u mnie bylo wentylator mam zatarty zgadzam sie z kolega powyzej ale u mnie jeszcze padl elektromagnes tak zwane sprzeglo do klimy jedz do typow co zajmuja sie klimatyzajca i ci powiedzą odrazu co i jak
-
e39 - ile oleju powinna brać?
ujme to inaczej moj przebieg to 220 tys wiec dla mnie to nie jest normalne . jezeli silnik nie byl katowany to przy tym przebiegu raczej nie powinien wciagac oleju
-
e39 - ile oleju powinna brać?
moje 523 nie bierze nic zrobilem 16 tys km i poziom byl ten sam :norty:
-
Spalanie na autrostradach przy prędkościach >160kmh
U mnie odcinek sosnowiec kołobrzeg autostrady i zadupia 650km w jedą strone 230 gdzie sie dalo pedal w podlodze caly czas 15L powrót bez pospiechu 140-160 9L 523 97r paliwo V-power
-
523 słabo przyśpiesza co sie moze dziac ?
czy ja pisze ze lcm to skrzynia mowie tylko ze w tej opcji w carsofcie masz odczyty przebiegu i nr nadwozia czytaj dokladnie
-
523 słabo przyśpiesza co sie moze dziac ?
w carsofcie masz taka opcje i przebieg przynajmniej u mnie rózni sie od tego na liczniku akurta u mnie wyszlo 400km wiecej wiec raczej nie byl cofany Special Functions ==>LCM reading podaje nr nadwozia i przebieg .
-
523 słabo przyśpiesza co sie moze dziac ?
ok niedawno kupiles trzeba zaczac od podstaw swiece ,filtr powietrza filtr paliwa i olej w silniku sprawdzone ? lub niedawno zmieniane? sprawdz tez kompresje i bedziesz wszystko wiedzial ps.jedz na komputer niech ci odczytaja prawidlowy przebieg ze skrzyni biegów bo w 198tys ciezko uwierzyc obstawiam na 300
-
kluczyk po liftingu z allegro
sam kluczyk z pilotem w bmw 550zł a bez pilota 200zł bez centralki
-
kluczyk po liftingu z allegro
Ja kupowalem od takiego typa moze ten sam nawet bo mi centralka padla : 1. Nikt nie byl w stanie wyrzezbic kluczyka probowalem w wielu punktach i albo sie nie podejmą a ten co sie podjął to zepsół 2. sama centralka jak i kluczyk nie ma nic wspolnego z marką bmw elektrycy jak na to spojrzeli to powiedzieli chińszczyzna i tandeta ale podlaczyli niestety nie mogli podlaczyc otwierania klapy oraz modułu komfortu . 3.Juz mam prawie rok ten zestaw bo zostaly mi tylko piloty i juz nie dzialają tak pieknie jak na początku wiec pewnie jeszcze z rok i padną mam nadzieje ze pomoglem w wyborze :P
-
Montaż Klimatyzacji ?
Poczekaj z 20lat zarejestruj jako zabytek bedziesz mial niepowtarzalny egzemplarz chyba tylko 1 e39 widzialem w polsce bez klimy
-
Problem z kontrolką Airbag - napinacze pasów
to bedzie mata u mnie tez sie wyswietlal bład napinaczy pasów i po naprawie maty znikło
-
Demontaz oslony tarczy hamulcowej przod - jak ?
wielka centralna nakretka trzyma łozysko w wiekszosci samochodow w BMW odkreca sie cala piaste ktora jest zamocowana na 4srubach
-
czy w sedanie składają się tylne siedzenia??
w niektorych tak skladane siedzenia były opcją dodatkową i wiekszosc e39 nie ma
-
chip tuning benzyniaka ktos robił?
zobaczymy co to bedzie mam jeszcze 2miesiace na wykombinowanie czegos jak juz bede zakladal gaz to raczej BRC koszt lekko powyzej 4000 i do czegos co wiecej pali myslalem nad 540 z gazem tylko widze ze 45 tys trzeba dac za poliftową