Skocz do zawartości

artoor.s

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez artoor.s

  1. artoor.s odpowiedział(a) na GrZ3 temat w E46
    A właśnie, że nie...w części 3.0d są a w części nie ma...W E46 zdaje się są przy automatycznej skrzyni biegów. Ja mam manuala i mam kolektor bez klapek...
  2. Własnie wróciłem z wakacyjnych wojaży i zauważyłem co nastepuje w moim aucie. Gdy włączę klimatyzację i zatrzymam samochód np. na światłach silnik wpada w wibracje tak, że trzesie całym samochodem. Czasem (ale rzadko) po dodaniu gazu objaw ten ustepuje ale nie zawsze... Bez włączonej klimatycji ten problem nie występuje jak do tej pory zdawało mi się...aż do momentu, gdy zauważyłem (przynajmniej takie mam wrażenie) że mimo wyłączonej klimatyzacji samochód na postoju na parkingu również wpada w wibracje...podczas gdy włączają się wiatraki przed chłodnicą! Co to może być i jak temu zaradzić?
  3. Może być coś z tarczą...może się już tarcze powoli kończą?
  4. Dokładnie...Przepływomierz..co najmniej..to pierwsza myśl jaka mi do głowy przychodzi..
  5. Może to nienajnowszy akumulator...u mnie własnie akumulator (a w zasadzie już jego niemal bnrak) dawał takie oznaki.. P.S. Aha..i tytułuj kolego drogi wątek wg wytycznych....
  6. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    No bez przesady :-) Tak więc - chyba jednak nic nie bedę zmieniał. Dzięki za rady - Tobie "Kubusiu" i Hunterowi ;-) Idę pozrywac sobie czapke :-)
  7. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Ot właśnie... co prawda silnik dopracowany jakby na to nie spojrzeć, ale...własnie to "ale"...
  8. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Kubo - że tak się pozwolę spoufalić -wracajac właśnie do wykresów - co Ty (jako ktoś, kto jak sądzę ma cokolwiek o tym pojęcie) zatem sądzisz o moim wykresie? Hunter stwierdził że można by "zrobić korektę tak aby moment był jeszcze kawałek płaski, tak do 3500obr"...
  9. artoor.s odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    Jak by nie patrzeć..330d...Uwaga cytat: " Jednak kierowcy oczekujący maksimum wrażeń powinni zainteresować się 6-cylindrowym turbodieslem (oznaczany 330d). To silnik-legenda. Od 1999 do 2002 r. zdobywał tytuły Engine Of The Year w swojej kategorii. Wygrywał też wiele testów w naszych porównaniach. Nie należy może do najtańszych w eksploatacji, ale jest silny jak tur, pracuje jedwabiście i średnio spala ok. 8 l/100 km."
  10. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Ufff...to chyba dziś już zasnę spokojny :twisted2:
  11. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Ja mam pewne wątpliwości....czy czasem najwyższa moc i najwyższy moment nie powinny być mniej więcej w tym samym zakresie obrotów... To mi spać nie daje ;-) Mimo, że chipsy nie są zdrowe :-D
  12. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Hunter - miałem co nieco dłubnięte... Ale wracając do moich niepokoi...jak to z tym moim wykresem jest? Jest w miarę ok, czy należałoby zmodyfikować program aby uzyskać poprawny wykres?
  13. artoor.s odpowiedział(a) na kuba81 temat w E30
    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=53889 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96166 Pełny temat wątku w dziale serii 3 to: [Exx] + 3xx + M/N/Sxx + NAZWANY PROBLEM ewentualnie wersja minimalistyczna: [Exx] + NAZWANY PROBLEM Kolego trochę wysiłku włóż..i zatytułuj prawidłowo wątek!!!
  14. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Tak tu gaworzycie o tych wykresach aż zaniepokojony wyciagnąłem swój...i tak się zaczałem zastanawiać i mieć wątpliwości, czy u mnie jest dobrze...czy może potrzeba korekty? Niby nie narzekam...ale tak czasem myślę, że samochód mógłby się lepiej zbierać... Bo sam nie wiem co o tym moim wykresie teraz sądzić...no bo dodatkowo ten napęd 4x4... %5B640%3A480%5Dhttp%3A//artedesign.eu/BMW/wykresX.jpg
  15. A może to przegub w półośce?
  16. Ja leję Castrol Edge Sport 0W-40 i nie narzekam. Silnik nie bierze oleju a jeśli już to niezauważalne ilości... Na pracę silnika też nie narzekam...
  17. artoor.s odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    No u mnie też w czasie samej jazdy nic nie puka...ino przy zmianie biegu...
  18. artoor.s odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    O tych stukach to był już bylo...to może byc także gumowa podpora wału..u mnie tak jest (też głucho puka przy zmianie biegu..ostrzejszej, bo gdy noge mam "mientką" jest ok)...ale 1 czerwca nie będzie...wymienią w warsztacie :)
  19. artoor.s odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    Miałem niegdyś podobne objawy... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96480&highlight= Myślę, że samemu czasem przy niektórych rzeczach lepiej nie grzebać... A jak zdjąć osłonę zdaje się jest tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=95458&highlight=zdj%B1%E6+kierownic%EA
  20. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Znaczy w Polszy chyba nie ma...bo u mnie w aucie jednak w tym Paryżewie założyli...
  21. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Chętnie bym dał ten namiar ale może być problem...bo auto kupiłem od znajomegomojej rodziny w Paryżu - Francuza...i to on pomyślał o tych wahaczach co by je wymienić...Więc na bank w Paryżewie można pewnie je dostać :) W warszatacie majster który ogladał sworznie powiedział, że to nawet wersja wzmocniona wahaczy jakaś... A nie pytałeś tych co sprzedają wahacze np Meyle na Alledrogo czy jak ściągają do zwykłych 330d nie mogą ściągnąć do xd? http://allegro.pl/item627599612_wahacz_wahacze_bmw_3_e46_e_46_meyle_wzmocniony.html http://allegro.pl/item628911692_wahacz_przedni_bmw_3_e46_nowy_meyle_wzmocniony.html
  22. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Manual, manual mam... Przy najbliższej okazji nie omieszkam sprawdzić. Napewno po 1 czerwca (ale mają terminy w tych warsztatach) - po wymianie sworzni wahaczy (całe szczęście mam założone wahacze z wymiennymi sworzniami ufff) i łączników stablizatorów, bo po warszawskich dziurach sa już w opłakanym stanie i póki co jeżdżę niemal jak jakiś "kapelusznik", co by im większej krzywdy nie zrobić... Jakby co - przypomnij mi Hunter...
  23. artoor.s odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Dla 184 konnej to odpowiednio dla Touringa - 330d-7,2 330xd-7,6 Za Hunterem - też jestem ciekaw jak w 204-konnej napisali w instrukcji...jaka różnica jest....
  24. artoor.s odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    U mnie jeszcze przepływka nie padła, ale jak za tę cenę to bym się skusił...na zapas, co by nie "płakać" jak już padnie...
  25. To zewnętrzne... A z tego wiem (przy wymianie przegubów u majstra od przegubów - jak kto potrzebuje namiary na priva) - osłony gumowe wewnętrznych przegubów pasują i z vw passata i zdaje się z seata alhambry...koszta podobne jak u huntera... :clap: P.S. Hunter...popraw byczka w tytule...bo rogami w oczy kole :lol: ...użytkowników...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.