Treść opublikowana przez milas
- tłumik
-
Cieknie woda pod wykładzine
W BMW też dziura w podłodze, nadkolu może wyskoszyć, czasem w miejscu mało widocznym.
-
Niski stan oleju w silniku
Belgus, ty chyba prorok jesteś i wałek i dźwigienki???? A co z panewkami???
-
jaki olej najlepszy?
Silnik zatarty z powodu oleju Mobil, 5w30-coś między półsyntetykiem a syntetykiem. Ech, panowie trochę zdrowego rozsądku. Topaz, oleju nie leje się na próbę, częste zmiany oleju klasy oleju to najgorsze co moze być dla silnika. Czarny olej po 20 000 to normalka. Zalany masz syntetyk i tego się trzymaj.
-
M40 Nie zapalił rano! Co to może być?
jak nie miałeś po zamianie wystrzału to nic się nie stało. Usterka jest z innego powodu, albo dociśnij porządnie kable. Sprawdź czy pracuje pompa paliwa i czy jest iskra na świecach.
-
prawda czy wałek.
30 000 to żadne osiągnięcie ja mam 18-letnie BOSCH(oryginalne) i przy ostatnich pomiarach wypadły całkiem dobrze.
-
Zywotnosc silnika 1,8 is
Jak chcesz rasową furę to 2,5 (co sześć cylindrów to nie cztery, teoretycznie powinien być trwalszy i jak to pracuje) is to kompromis( niektórzy porównują kulture pracy do ....kosiarki szybko wkreca sie na obroty ale inni to lubią). Jeśli zależy Ci tylko na dynamice i ekonomii to tylko IS(is z większym przebiegiem to potencjalna wymiana hydraulików....16 sztuk x 50zł).
-
Problem z hamulcami
Moim zdaniem to może być jednak docisk zaciera się i luzowanie czy smarowanie może być nieskuteczne(albo mechanik nie zrobił tego jak należy, smaruje się smarem silikonowym ). W przypadku uszk. sekcji pompy hamowałyby dwa koła.
-
Nowe tarcze + stare klocki można tak?
Jak masz gdzie to klocki możnaby zeszlifować, oczywiście jeśli są mało zużyte.
-
Regulacja zaworów 320i
Hydrauliczne. I to często słychać :)
-
Problem z zapalaniem i obrotomierzem w bmw 318i e36 z gazem
Niestety nie znam odpowiedzi na twój problem, ale nie możesz mieć gazu sekwencyjnego II generacji, sekwencja to III lub IV generacja. Jeśli masz instalkę II generacji to nie powinna ona mieć wpływu na wskazania obrotomierza. Dziwne, że komputer nie wykrywa tego rodzaju błedu. Może czujnik.
-
Jakie świece.
W dobrych sklepach mają katalogi bez problemu ci dobiorą. Chociaż nie wiem czy można tym katalogom ufać do M40 dostałem trzyelektrodowe NGK. Budowa świecy jest prosta jak konstrukcja cepa nie mam pojęcia skąd u was te problemy. Dwa kawałki metalu a między nimi izolator i tyle(pomijając oczywiście kwestię ciepłoty). Miałem Boscha włożyłem NGK i jadę dalej.
-
kolektory od is w m40
Czyli jednak eksperyment. Ta dodatkowa moc to chyba głównie z ilości zaworów,a do nich dopasowany jest dolot i wydech. Eksperymentowanie to czysta przyjemność więc próbuj.
-
kolektory od is w m40
No ale po co , to jakiś eksperyment czy co??
-
Nie moge uczymać prostego toru jazdy
:mad2: :cry2: :jawdrop: Po przeczytaniu tego posta przechodzę poważny kryzys. Jakoś mi się nie wydaje aby geometria tyłu miała aż tak duży wpływ. Raczej stawiam na to, że się nie przyłożył do roboty ten co robił Ci geometrię. Poszukaj lepszego fachowca.
-
Problem z płynem w chłodnicy
Dobre :P Wyciek płynu jest czasem trudny do lokalizacji. W twoim przypadku to była pierwsza dolewka może nią nie uzupełniłeś do końca ubytku. Na początek proponuję profilaktycznie odpowietrzyć układ skoro możesz podejżewać że były większe ubytki i tak jak radzą koledzy poobserwować przez jakiś czas co się dzieje. Jak silnik będzie pracował poprawnie a płynu będzie ubywać to proponuję wziąć się za szukanie wycieku. Jego lokalizacja nie jest prosta ale tyle tego było na forum...... jakaś pomoc jest. Nie radzę ignorować wycieku płynu. Ludzie czesto twierdzą, że ubywa płynu bo padła uszczelka pod głowicą. Ja sądzę, że z reguły jest odwrotnie: - ubywa płynu z powodu nieszczelności układu, układ się zapowietrza wtedy nawet regularne uzupełnianie płynu nie zapewnia odpowiedniego chłodzenia silnika. Efekt wypalona uszczelka pod głowicą.
-
"Za wczesne" sprzęgło
Sprawne sprzęgło w modelach z hydrauliką ma samoregulację czyli powinno brać zawsze w tym samym miejscu puki mu okładziny starcza. W twoim przypadku wygląda to na klasyczny przypadek kończenia się sprzęgła. (chyba że masz tak od zawsze czyli samoregulator ustawia zakres pracy tak wysoko).
-
śmierdzi benzyna
Ja też sądzę, że to przewody. Jeśli masz m40 sprawdż dokładnie przewody za silnikiem doprowadzajęce paliwo do listwy wtryskowej. Oczywiście szukasz przy pracującym silniku.
-
Wyjasnienie odnosnie spalania na jalowym biegu
Pioterek21, to ciekawe z tym ukł. logicznym. A jaka funkcję logiczną realizuje ten układ, że wynik operacji daje tak dużo stanów (od 0 do 30 litrów). I jaka jest rozdzielczość wskazań tego cyfrowego dwuwejściowego, dwustanowego ukł. logicznego. Czy ten układ nie jest trochę bardziej złożony?
-
Gasniecie 316i po odkreceniu korka od oleju.
W silniku M40 jest osłona która zapobiega chlapaniu olejem po odkręceniu korka wlewu. Niechlujni mechanicy nie zakładają tej osłony i wtedy chlapie(jej brak nie ma wplywu na stan silnika). Po tym co przeczytałem jestem zaniepokojony. W moim silniku po zdjeciu korka czy bagnetu nie chlapie olejem, nie gaśnie i nie dymi. Czy to coś poważnego? Silnik do remontu czy da się go jakoś uratować?
-
Falująca moc podczas jazdy.
Mam nadzieję, że masz skrzynię manualną. Napisałeś w temacie, że faluje "moc", a teraz że wskażnik zużycia paliwa, czyli co jedno i drugie?
-
Denerwujące drganie drążka zmiany biegów
Czy ta guma to poduszki pod skrzynią lub silnikiem????
-
Falująca moc podczas jazdy.
Jedź z reklamacją do tego serwisu skoro wymienili Ci nie potrzebnie przepływkę.
-
ucieka petrygo w zawrotym tempie ;o
Człowiek ma problem a wy wywody snujecie o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Można zalać Borygo Alu zawierające dodatki chroniące aluminium. A na temat. Zalej płyn do zalecanego poziomu, rozgrzej silnik(ew. odpowietrz układ) i szukaj miejsca z którego kapie, wyciek moze być również wewnątrz auta, sprawdż czy jest sucho na wykładzinie i pod nią. Jeśli byłaby nieszczelna pompa to poprostu kapało by spod niej. Nie rozumiem po co profilaktycznie wymieniać pompę. Skoro widziałeś płyn pod samochodem z lokalizacją nie powinno być większego problemu.
-
olej do skrzyni biegów
No nie wiem to M40. Zalecanego przez BMW oleju do tej skrzyni w detalu (małe opakowanie) raczej nie kupisz, może być konieczny zamiennik ja osobiście zalełem odpowiednik z Mobila. Inną rzeczą jest, że BMW nie zaleca wymiany oleju w skrzyni dla silnika M40.