Treść opublikowana przez lamer
-
wymioana oleju w 2.5d - dlugi interwal?
To trzeba od razu budować rafinerię by wyprodukować dedykowany olej? Miałem kiedyś samochody marki Rover i tam był np. dedykowany olej do skrzyni biegów (i mostów). Żaden zamiennik się nie sprawdzał. Pojawiały się zgrzyty, problemy z "wchodzeniem" biegów, itp. Niby katalogi podawały odpowiedniki ale to nie było to samo.
-
wymioana oleju w 2.5d - dlugi interwal?
Czytałem w innych wątkach, że olej BMW to wprawdzie Shell ale robiony wyłącznie dla BMW i niedostępny pod marką Shell. Różnica w cenie niewielka więc może lepiej lać BMW?
-
Łańcuchy X5 F15
Kupiłem na wszelki wypadek Taurus Diament 4x4. Nie miałem jeszcze okazji użyć na śniegu.
-
wymioana oleju w 2.5d - dlugi interwal?
Ja wymieniam dodatkowo pomiędzy przeglądami. Oryginalny olej i filtr BMW żeby nikt się nie czepiał. Olej kupowałem na alledrogo od "kolegaberlin".
-
Awaryjność F15
50.000km - wyciek ("zapocenie") oleju z tylnego mostu. Wiecie co? Jeździ się rewelacyjnie ale jak na samochód za kilkaset tysięcy to tych usterek trochę za dużo :(
-
Czujniki TPMS
Obawiam się, że jak fabrycznie nie miałeś czujników to samochód nie ma odbiornika radiowego do nich i nie da się po prostu zakodować. Ale nie wiem na pewno tylko zgaduję, że BMW nie pakowało by odbiornika kosztującego odpowiednią ilość EUR by z niego nie korzystać.
-
Czujniki TPMS
Będzie cały czas ostrzegało o awarii i oczywiście nie będzie odczytu ciśnienia w oponach. No i pozbawisz się jednego z systemów dbających o twoje bezpieczeństwo :nienie:
-
Awaryjność F15
Nie wiem na czym polega usterka tych wahaczy ale jeżeli np. chodzi o luz na sworzniu (co jest najbardziej prawdopodobne) to do potwierdzenie tego problemu na wymontowanym wahaczu niezbędny jest bardzo specjalistyczny sprzęt! Po polsku na nazywany dłonią ;)
-
Awaryjność F15
Wątpię. Serwis musi zwrócić części do producenta celem weryfikacji wady. W moim przypadku mój stały "opiekun" był nieobecny podczas stwierdzenia usterki i powiedział, że nie zgłosi tego osobiście tylko mam tą konkretną usterkę naprawiać we współpracy z osobą, która to stwierdziła bo odpowiada za to personalnie. On się pod tym nie podpisze bo "nie widział i nie potwierdza" a na nim by ciążyła odpowiedzialność.
-
Awaryjność F15
Z mojego punktu widzenia nic się nie działo. Nic nie stukało (jeszcze?), nie było żadnych objawów w czasie jazdy. To ASO samo stwierdziło konieczność wymiany. Byli tylko zdziwieni, że przy tak małym przebiegu. Podobno te wahacze to standard ale przy przebiegu >80kkm.
-
Awaryjność F15
47000km Wymiana 2 wahaczy z przodu :(
-
silnik x25d - opinie
Wyciągasz kompletnie absurdalne wnioski. 1. Mam jedną kamerę w samochodzie - cofania! 2. Posiadanie samochodu z bardzo mocnym silnikiem nie jest synonimem "wariata drogowego" 3. Sam jeżdżę szybko ale w granicach zdrowego rozsądku: nie wyprzedzam na trzeciego, przy braku widoczności, na podwójnej ciągłej, itp. Zdarzało mi się jeździć 250km/h (nie 25d) ale nie na drogach w PL tylko na niemieckich autostradach... 4. Chodziło tylko o to, że silnik 25d w F15 jest całkiem rozsądnym wyborem ale niektórzy potrafią się doszukać "głębszych" podtekstów :(
-
silnik x25d - opinie
Ja już przejechałem 45.000km i nadal silnik uważam za wystarczający. Oczywiście do jazdy a nie do szaleństw. Pomimo, że często jeżdżę "na zachód" to nawet tam na autostradzie nie można narzekać. Bo jak często jeździ się powyżej 200km/h? Jedyne osoby, które mogą odczuwać brak mocy to wariaci wyprzedzający na naszych wąskich drogach kiedy jest za ciasno na taki manewr. A średnie zużycie obecnie to 8,2l/100km,
-
silnik x25d - opinie
Nie wiem ile dokładnie wchodzi ale do wymiany wystarczy kupić 5l.
-
Akcja serwisowa 25d - zawór EGR
U mnie wymieniali już raz EGR. Był zaplanowany do "akcji" ale nie doczekał... Całkiem niedawno wymieniono w ramach "akcji" chłodnicę EGR, która wcześniej się niby nie kwalifikowała. Teraz ponownie padł ten wymieniony i ze zmienionym softem EGR. Mam już zamontowany nowy i samochód (prawdopodobnie) naprawiony. Ciekawe, czy te nowe EGRy są jakoś zmodyfikowane czy też za kilka miesięcy ponowna wymiana?
-
Akcja serwisowa 25d - zawór EGR
Ponownie padł mi EGR :evil:
-
318i vs. 330iX - porównanie
Faktycznie żwawo rusza ale od 4 tysięcy zamiast "eksplozji mocy" jakby łapie zadyszkę... Komfort jazdy w porównaniu z F15 ...nie daje się porównać ;) Mam RF i w kabinie jest cisza. Natomiast jak przejechałem po kostce brukowej 318-ką to zacząłem sprawdzać czy nie mam otwartego okna :) Ale daję F31 dużego plusa za prowadzenie. Typowa dla BMW pewność i precyzja.
-
318i vs. 330iX - porównanie
Wiadomo nie jest to min. 200KM pod maską, ale przejdź na tryb sport to poczujesz dużo większa różnicę Przechodziłem... Poza tym, że wkręca się na wysokie obroty i żłopie dużo benzyny zmiana jest niewielka :( Stawiam na elektroniczny "kaganiec". Dla mnie to wygląda na softwreowe stłumienie mocy i momentu powyżej 3-4 tys. obrotów. Myślę, że dla tego samochodu lekarstwem może być tuning (hałasu i zawieszenia nie wyleczy).
-
318i vs. 330iX - porównanie
Dorzucę swoje 3 grosze do wątku. Od 3 dni jeżdżę zastępczą 318i kombi, automat. Samochód fabrycznie nowy - teraz mam przejechane 700km :) Przy łagodnej jeździe w mieście silnik faktycznie pozytywnie zaskakuje. Ma przyjemne, rasowe brzmienie a skrzynia fajnie "poszarpuje" przy zmianie biegów. Niestety czar pryska po wciśnięciu pedału głębiej. Wciskasz pedał a tu nic się nie dzieje :twisted: Pomijam już, że przesiadka z mojego F15 daje wrażenia jazdy gokartem na sztywnym zawieszeniu a hałas wewnątrz przy większej prędkości jest zadziwiający jak na BMW. Przynajmniej będę bardziej doceniał moją F15 jak odbiorę z serwisu :)
-
Kasowanie kolekcji muzyki
Jak masz na ekranie "katalog muzyki" to wybierasz folder i dajesz idrive w prawo. Jedna z dostępnych wtedy opcji to "usuń album".
-
Zestaw głośnomówiący + telefon bluetooth
Nie wiem czy kiedykolwiek sprzedano "zupełnego golasa" F15 ale wydaje mi się, że podstawowy zestaw głośnomówiący jest w standardzie bo jako opcja dodatkowa jest tyko "o rozszerzonym zakresie" co by sugerowało, że postawa jest w standardzie.
-
Awaryjność F15
Wg zasłyszanych opinii silniki N47S1 niestety były awaryjne. Podobno B47 są znacznie poprawione (mam taką nadzieję chociaż dla pewności wydłużyłem gwarancję na 4 rok).
-
Awaryjność F15
To wersja 231 czy jeszcze 218 koni?
-
Klocki i tarcze F15 25d - pierwszy montaż
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/mozna-serwisowac-samochod-poza-aso-bez-utraty-gwarancji i dokument źródłowy: https://uokik.gov.pl/download.php?id=1100
-
Klocki i tarcze F15 25d - pierwszy montaż
Jak na razie potrzebne tylko same klocki to wg mnie bierz ori bmw. Jeżeli zdjęcia w jednym ze sklepów z częściami są prawdziwe to klocki są produkowane przez firmę Galfer ale jakoś trudno znaleźć oferty uch sprzedaży jako aftermarket. PS. Oryginalne klocki na przód można kupić za 580zł na "znanym portalu".