Skocz do zawartości

lamer

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lamer

  1. Ja bym wolał mieć wymienioną chłodnicę niż całą pirotechnikę (na zapewne używaną) :roll:
  2. Pierwszy właściciel zapewne kupił je jako nowe w USA? No i fabrycznie było rozbite ;) Szacowany koszt naprawy 15k$.
  3. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Technologia wykorzystania wodoru już jest w pełni "sprawna" ale brakuje stacji tankowania. To właściwie taki elektryk ale bez akumulatorów o dużej pojemności. W "czystych elektrykach" problemem jest czas ładowania. A obecnie w PL także koszt :(
  4. Ktoś ma jeszcze wątpliwości kto kręci ten licznik? Najbardziej mnie bawi nie samo "przebieg do ustalenia" ale dostosowywanie treści ogłoszenia o czasie/przebiegu wymiany rozrządu :D
  5. No chyba żartujesz, że widząc zdjęcia z aukcji rozważasz jeszcze zakup?
  6. Szacowany koszt naprawy 15k$. To nie była obcierka parkingowa. Lewe przednie koło chodzi "kocimi drogami" :D
  7. Coś mi nie pasuje na tych zdjęciach... Na niektórych są czerwone zaciski i nawiercane+nacinane tarcze a na innych niebieskie i "normalne" tarcze. No i różne felgi. Co w końcu sprzedają? Jest tam mowa o dopasażeniu w M pakiet ale w takim razie po co i skąd zdjęcia przed założeniem hamulców M?
  8. lamer odpowiedział(a) na arljazz temat w X5 (G05)
    Podgląd jest blokowany w krajach gdzie np. są zabronione kamerki. Jak jestem w Austrii to wyświetla, że ta usługa nie jest dostępna w tej lokalizacji czy jakoś tak. Ale w PL działa.
  9. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Nie wziąłeś pod uwagę większej o 300-400kg masy samochodu :cry:
  10. lamer odpowiedział(a) na lukfra89 temat w X5 (G05)
    Mnie nigdy nie spotkały żadne nieprzyjemności ze stromy ASO za niehomologowane opony więc nie mam potrzeby nic im udowadniać :D
  11. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Mam nadzieję, że jakiś urzędas z US tego nie czyta bo nie chcę podpowiadać debilnych pomysłów ale... O ile ładowanie w domu to sprawa prosta - nie rozliczasz tego w kosztach firmy, to problem pojawia się przy ładowaniu w firmie! Czy nie powinno się rozliczać od tego ładowania tylko 50% VAT i 75% kosztów (o ile nie jest to samochód wyłącznie do użytku służbowego)?
  12. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Nie jeździłem G05 45e. Miałem kilka dni hybrydowe F15 ale tam były 4 cylindry i to była porażka. Obawiam się, że 45e ma tylko jeden sens: podreperowanie własnego samopoczucia w temacie ekologii (co jest i tak wątpliwe biorąc cały "ślad ekologiczny" jaki niesie produkcja tego samochodu). Dostajemy skomplikowany technologicznie samochód z mniejszym bagażnikiem, który trzeba codziennie ładować by zaoszczędzić kilka zł. No chyba, że wyjedziemy na trasę i dołożymy kilka zł w stosunku kosztów jazdy zwykłą benzyną :roll: Jeżeli zasięg na samym prądzie będzie w okolicy 100km samochód będzie się ładował indukcyjnie i założę w domu/firmie fotowoltaikę to może nabierze to dla mnie jakiegoś sensu...
  13. lamer odpowiedział(a) na lukfra89 temat w X5 (G05)
    Właśnie sprawdziłem opony w zastępczej 3-e, którą mam z serwisu i ma niehomologowane opony :D
  14. lamer odpowiedział(a) na lukfra89 temat w X5 (G05)
    Wydaje mi się to mocną nadinterpretacją. Jeżeli opony są w odpowiednim rozmiarze, z odpowiednim indeksem prędkości i nośności to nie widzę podstaw by ktoś się czepiał.
  15. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    https://youtu.be/asxaV9jGPOs
  16. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Poniżej wykresy z hamowni dla tych silników ale nie w G05. Oczywiście proszę patrzeć na seryjne parametry! Co ciekawe oba silniki mają parametry lepsze niż deklaruje producent :shock:
  17. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Przecież tą "korektę" można wyłączyć w ustawieniach.
  18. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Wg centrali BMW nie mam tej opcji bo nie kupiłem pakietu Connected Pro. Gdzie napisano, że to część tego pakietu?
  19. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    No toś pojechał :lol: :lol: :lol:
  20. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Tak jak nie zawsze się zgadzam z kolegą "słonik" to tym razem mamy 100% identyczne zdanie. Kupując Nissana miałem prostą sprawę - wybrałem wersję Tecna i nie miałem praktycznie nic do dołożenia... W Renault wersja "Initiale" miała w opcji tylko szklany dach. Za to w BMW brak doświadczenia w konfiguracji mści się sromotnie :D Przy moim zamówieniu G05 największym problemem był zupełny brak informacji w internecie i kompletna niewiedza handlowców BMW. Tak to jest jak się zamawia kilka miesięcy przed premierą :( Na szczęście to było moje kolejne BMW więc jakoś "dałem radę". Ale i tak wychodzą jakieś dziwne "kwasy", że nie mogę np. włączyć automatycznego podgrzewania foteli poniżej pewnej temperatury (lub wentylacji powyżej) bo nie nam opcji "cośtam cośtam", która oczywiście w opisie nigdzie nie wymienia, że jest "odpowiedzialna" za te "ficzery" :twisted:
  21. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Ten do 160km/h działa chyba tylko z użyciem kamery a wyższa opcja to dodatkowo radar w zderzaku.
  22. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Niedawno znajomemu "fanatykowi" elektryków "wysypała się" bateria w Tesli. Na szczęście ta firma daje (dawała?) 8 lat gwarancji. Niechętnie przyznał, że to jednak jeszcze nie czas "elektryków"... Bateria do takiego samochodu to połowa wartości nowego! A takie Porsche daje tylko 2 lata gwarancji. Co będzie jak po 4 akumulatory zaliczą "zgona"? Zapłacić 350tys. za wymianę czy zezłomować samochód? Coś mi się zdaje, że "elektryki" nie są następcą silników spalinowych ale to taki przejściowy okres.
  23. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Może poproś kolegów z działu X6 o ich wyniki spalania w benzynie?
  24. Wgrali nowy soft całego samochodu (zmiana wersji w menu) czy tylko jakąś poprawkę konkretnego sterownika? PS. Dla jasności pisząc wcześniej "do góry nogami" nie miałem na myśli wyświetlaczem do dołu ale obrót poziomo o 180 stopni.
  25. lamer odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Patrz pan jacy to producenci samochodów są głupi... :duh: Za każdym razem podają w danych fabrycznych (przeważnie zaniżonych), że benzyna pali kilkanaście-kilkadziesiąt % więcej niż diesel. Spisek lobby kopciuchów?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.