Treść opublikowana przez lamer
-
F10 2014, Białystok WBA5A5C56ED509630
lamer odpowiedział(a) na gardener94 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa bym wolał mieć wymienioną chłodnicę niż całą pirotechnikę (na zapewne używaną) :roll:
-
F10 2014, Białystok WBA5A5C56ED509630
lamer odpowiedział(a) na gardener94 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPierwszy właściciel zapewne kupił je jako nowe w USA? No i fabrycznie było rozbite ;) Szacowany koszt naprawy 15k$.
-
30d czy 40i
Technologia wykorzystania wodoru już jest w pełni "sprawna" ale brakuje stacji tankowania. To właściwie taki elektryk ale bez akumulatorów o dużej pojemności. W "czystych elektrykach" problemem jest czas ładowania. A obecnie w PL także koszt :(
-
F11 530xd Radom WBAMW91040DV07217 Korekta
lamer odpowiedział(a) na Bary81 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKtoś ma jeszcze wątpliwości kto kręci ten licznik? Najbardziej mnie bawi nie samo "przebieg do ustalenia" ale dostosowywanie treści ogłoszenia o czasie/przebiegu wymiany rozrządu :D
-
BMW F10 528i Częstochowa WBA5A5C59ED511453
lamer odpowiedział(a) na Galba temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo chyba żartujesz, że widząc zdjęcia z aukcji rozważasz jeszcze zakup?
-
BMW F10 528i Toruń WBA5A5C51ED508577
lamer odpowiedział(a) na Galba temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSzacowany koszt naprawy 15k$. To nie była obcierka parkingowa. Lewe przednie koło chodzi "kocimi drogami" :D
-
WBA3P31030K270107
lamer odpowiedział(a) na Mat09876 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCoś mi nie pasuje na tych zdjęciach... Na niektórych są czerwone zaciski i nawiercane+nacinane tarcze a na innych niebieskie i "normalne" tarcze. No i różne felgi. Co w końcu sprzedają? Jest tam mowa o dopasażeniu w M pakiet ale w takim razie po co i skąd zdjęcia przed założeniem hamulców M?
-
Remote 3D View
Podgląd jest blokowany w krajach gdzie np. są zabronione kamerki. Jak jestem w Austrii to wyświetla, że ta usługa nie jest dostępna w tej lokalizacji czy jakoś tak. Ale w PL działa.
-
30d czy 40i
Nie wziąłeś pod uwagę większej o 300-400kg masy samochodu :cry:
-
Homologacja na koła BMW
Mnie nigdy nie spotkały żadne nieprzyjemności ze stromy ASO za niehomologowane opony więc nie mam potrzeby nic im udowadniać :D
-
30d czy 40i
Mam nadzieję, że jakiś urzędas z US tego nie czyta bo nie chcę podpowiadać debilnych pomysłów ale... O ile ładowanie w domu to sprawa prosta - nie rozliczasz tego w kosztach firmy, to problem pojawia się przy ładowaniu w firmie! Czy nie powinno się rozliczać od tego ładowania tylko 50% VAT i 75% kosztów (o ile nie jest to samochód wyłącznie do użytku służbowego)?
-
30d czy 40i
Nie jeździłem G05 45e. Miałem kilka dni hybrydowe F15 ale tam były 4 cylindry i to była porażka. Obawiam się, że 45e ma tylko jeden sens: podreperowanie własnego samopoczucia w temacie ekologii (co jest i tak wątpliwe biorąc cały "ślad ekologiczny" jaki niesie produkcja tego samochodu). Dostajemy skomplikowany technologicznie samochód z mniejszym bagażnikiem, który trzeba codziennie ładować by zaoszczędzić kilka zł. No chyba, że wyjedziemy na trasę i dołożymy kilka zł w stosunku kosztów jazdy zwykłą benzyną :roll: Jeżeli zasięg na samym prądzie będzie w okolicy 100km samochód będzie się ładował indukcyjnie i założę w domu/firmie fotowoltaikę to może nabierze to dla mnie jakiegoś sensu...
-
Homologacja na koła BMW
Właśnie sprawdziłem opony w zastępczej 3-e, którą mam z serwisu i ma niehomologowane opony :D
-
Homologacja na koła BMW
Wydaje mi się to mocną nadinterpretacją. Jeżeli opony są w odpowiednim rozmiarze, z odpowiednim indeksem prędkości i nośności to nie widzę podstaw by ktoś się czepiał.
-
30d czy 40i
https://youtu.be/asxaV9jGPOs
-
30d czy 40i
Poniżej wykresy z hamowni dla tych silników ale nie w G05. Oczywiście proszę patrzeć na seryjne parametry! Co ciekawe oba silniki mają parametry lepsze niż deklaruje producent :shock:
-
Co spieprzyli w G05.
Przecież tą "korektę" można wyłączyć w ustawieniach.
-
Co spieprzyli w G05.
Wg centrali BMW nie mam tej opcji bo nie kupiłem pakietu Connected Pro. Gdzie napisano, że to część tego pakietu?
-
30d czy 40i
No toś pojechał :lol: :lol: :lol:
-
Co spieprzyli w G05.
Tak jak nie zawsze się zgadzam z kolegą "słonik" to tym razem mamy 100% identyczne zdanie. Kupując Nissana miałem prostą sprawę - wybrałem wersję Tecna i nie miałem praktycznie nic do dołożenia... W Renault wersja "Initiale" miała w opcji tylko szklany dach. Za to w BMW brak doświadczenia w konfiguracji mści się sromotnie :D Przy moim zamówieniu G05 największym problemem był zupełny brak informacji w internecie i kompletna niewiedza handlowców BMW. Tak to jest jak się zamawia kilka miesięcy przed premierą :( Na szczęście to było moje kolejne BMW więc jakoś "dałem radę". Ale i tak wychodzą jakieś dziwne "kwasy", że nie mogę np. włączyć automatycznego podgrzewania foteli poniżej pewnej temperatury (lub wentylacji powyżej) bo nie nam opcji "cośtam cośtam", która oczywiście w opisie nigdzie nie wymienia, że jest "odpowiedzialna" za te "ficzery" :twisted:
-
Co spieprzyli w G05.
Ten do 160km/h działa chyba tylko z użyciem kamery a wyższa opcja to dodatkowo radar w zderzaku.
-
30d czy 40i
Niedawno znajomemu "fanatykowi" elektryków "wysypała się" bateria w Tesli. Na szczęście ta firma daje (dawała?) 8 lat gwarancji. Niechętnie przyznał, że to jednak jeszcze nie czas "elektryków"... Bateria do takiego samochodu to połowa wartości nowego! A takie Porsche daje tylko 2 lata gwarancji. Co będzie jak po 4 akumulatory zaliczą "zgona"? Zapłacić 350tys. za wymianę czy zezłomować samochód? Coś mi się zdaje, że "elektryki" nie są następcą silników spalinowych ale to taki przejściowy okres.
-
30d czy 40i
Może poproś kolegów z działu X6 o ich wyniki spalania w benzynie?
-
Nagrzewający się telefon na ładowarce bezprzewodowej
Wgrali nowy soft całego samochodu (zmiana wersji w menu) czy tylko jakąś poprawkę konkretnego sterownika? PS. Dla jasności pisząc wcześniej "do góry nogami" nie miałem na myśli wyświetlaczem do dołu ale obrót poziomo o 180 stopni.
-
30d czy 40i
Patrz pan jacy to producenci samochodów są głupi... :duh: Za każdym razem podają w danych fabrycznych (przeważnie zaniżonych), że benzyna pali kilkanaście-kilkadziesiąt % więcej niż diesel. Spisek lobby kopciuchów?