Treść opublikowana przez lamer
-
X5 40d i 30d - ciężar przyczepy z hamulcem
Ja mam w dowodzie 3500kg. To jest jakiś wyjątek dla pickupów i SUVów, że mogą ciągnąć więcej niż mają DMC. Tyle, że chyba wymagany jest w przyczepie hamulec inny niż najazdowy. A u nas raczej takich nie uświadczysz. Jak ktoś jest bardziej w temacie to proszę o szersze wyjaśnienie. EDIT: Znalazłem taki coś:
-
Aktualizacja map przez usb
Ściągnij po prostu download manager'a i wgraj mapy.
-
Aktualizacja map przez usb
Gdzie "wbiłeś" ten VIN?
-
E60 WBANX71090CS58795
lamer odpowiedział(a) na Dr.DE temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDla mnie zapala się lampa ostrzegawcza za fotki (amatorskie???) w ogłoszeniu.
-
F31 330d VIN: WBA8K720X0K580376, nr rej. PZ718RA. Anglik
lamer odpowiedział(a) na miczek.mk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo przecież napisał: :D :D :D
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Tylko, że przeglądy to nie sama wymiana oleju. Dochodzą filtry pyłkowe, powietrza, paliwa, płyn hamulcowy, w benzynie świece. Myślę, że przez 100kkm przeglądy wyjdą drożej niż w pakiecie.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Kupujesz samochód klasy premium. Przyzwyczajaj się do wydatków :lol: Pakiet przeglądów jest teraz drogi. Kiedyś był w cenie samochodu. Można się zastanowić czy nie wyjdzie taniej zrobić płatne 4 przeglądy ale w ASO raczej nie. Tym bardziej, że pakiet będzie objęty rabatem tak jak cały samochód. Co do pakietu naprawczego to jeżeli po gwarancji padnie właściwie cokolwiek to już się zwróci. Nie mówiąc o poważnych sprawach typu skrzynia biegów, itp. W F15 np. standardem były wahacze przednie. Koszt ich wymiany już pokrywał koszty pakietu. W G05 na razie chyba nie ma znanych typowych usterek więc trudno szacować opłacalność. Ja bym to traktował jako opłatę za święty spokój :idea:
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
No to brałbym pakiet naprawczy na 5 lat 200tys. i podstawowy serwisowy. Do tego wymiana klocków/tarczy poza ASO na oryginalnych częściach. Wyjdzie wg mnie najkorzystniej cenowe.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
A jak długo masz zamiar jeździć tym samochodem?
-
Android Auto - 07/2020.25
W podpisie masz, że posiadasz F15 i G05. Z tego postu wynika coś innego... Jakie wersje samochodów porównujesz pisząc o szmelcu BMW?
-
BMW F15 5UXKS4C51F0N11628
lamer odpowiedział(a) na sfinks311 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeżeli to jedyny problem to można kupić odpowiednio tańszą czarną i dać do oklejenia. Jak dla mnie widoczna na zdjęciach dewastacja deski skreśla taki samochód po handlarskiej naprawie. EDIT: Czy toto miało uszkodzony dach? Bo tak mi to wygląda. EDIT1: A opis z US potwierdza :(
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Oleju przybywa jeżeli proces wypalania DPF jest często przerywany. A to przy jeździe miejskiej normalka. Niestety taki rozrzedzony olej powinno się wymienić dla własnego dobra. Na ASO w kompie na pewno odczytają zapisane nieudane próby wypalania. I jeszcze jedno... Szybka jazda na trasie też wcale nie sprzyja wypalaniu DPF :(
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Częste jazdy na krótkich dystansach. Diesel czy benzyna?
-
Kolor wnętrza.
Czy ktoś widział na żywo skórę Vernasca/tacora red? Znajomy rozważa wzięcie samochodu ze stoku ale ma on takie specyficzne wnętrze. A może ktoś ma?
-
Android Auto - 07/2020.25
Aktualizacja softu w ASO jest za darmo jeżeli jest jakiś problem z systemem. Więc należy się poważnie zastanowić czy może czasem coś nie działa :lol:
-
Zdalna aktualizacja softu ruszyła?
Wg instrukcji powinno się przytrzymać "do oporu". U mnie nie działa żadna wersja.
-
"Wirtualne" doposażenie.
https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/bmw-wprowadzi-abonament-na-wyposazenie-np-podgrzewane-fotele/ff22dj2 BMW zaczyna przeginać pałę. Już wcześniej drażniło mnie, że np. zawieszenie M można dokupić zdalnie. Co oznacza, że jest ono zamontowane w każdym samochodzie ale od BMW zależy czy możesz je używać :twisted:
-
Android Auto W G05
Opcja nie będzie raczej za darmo więc trzeba ją najpierw kupić. U mnie "w sklepie" jej na razie nie ma. Pewnie poczekamy z pół roku...
-
BMW X5 - G05 pneumatyka vs hak
Sławku. Pełna zgoda! 2x drożej jest uzasadnione ekonomicznie. Ale nie prawie 5x drożej! Hak w X5 to opcja za mniej niż 6kzł. Wycenianie tego na 27kzł jako retrofit to po prostu złodziejstwo!
-
BMW X5 - G05 pneumatyka vs hak
Nawet jak na ASO BMW to 8zkł za montaż to lekkie przegięcie. Normalny warsztat zrobił by to za kilkaset zł... Te cena za części 13kzł jest też sztucznie zawyżona skoro przy zamawianiu samochodu do produkcji hak kosztuje około 6zkł! I dziwić się później, że ASO mają opinie jakie mają :twisted:
-
BMW X5 - G05 pneumatyka vs hak
Te osiem z kawałkiem to części + montaż czy same części?
-
BMW X5 - G05 pneumatyka vs hak
Nie.
-
BMW X5 - G05 pneumatyka vs hak
Mój kolega kupował nową 3-ę ze stoku. Nie miała haka. ASO zaproponowało montaż poniżej 10kzł. Powiedzieli zdaje się, że części kosztują ich około 6kzł i reszta za robotę. Koszy części powinny być w 3 i X5 zbliżone. Być może, za założenie haka w samochodzie klienta krzykną 20kzł ale przy zakupie nowego samochodu powinni być elastyczni.
-
BMW X5 - G05 pneumatyka vs hak
Koszt zestawu retrofit z hakiem elektrycznym to około 9kzł. Nie wiem skąd te ceny po 20kzł? 10-15kzł za montaż?
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Pierwsza strona tego wątku... https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=224&t=352484#p2560149 Trzeba kupić odbiornik Proxima zgodny z home link i podpiąć pod posiadany automat do bramy (pod zasilanie i złącze pp). Nowy Home Link potrafi "udawać" niektóre piloty zmiennokodowe i można go po prostu wczytać do pamięci automatu. Lista kompatybilności systemu HomeLink: https://homelink.com/assets/downloads/homelink_ukenglish.pdf