Treść opublikowana przez Randall
-
E91 320d M Sport Edition
Ostatnio usłyszałem na zimnym "świergot" z osprzętu, jak się okazało ktoś założył pasek Dayco bez "włosów" i on był sprawcą. Natomiast jak zacząłem przyglądać się bliżej to zobaczyłem że koło pasowe ma już najlepsze dni za sobą. Decyzja prosta - pasek Contitech + koło Corteco Wymieniony również filtr paliwa, tak jak podejrzewałem nikt tam nie zaglądał od dawna.. od 2016 roku Wymieniony na KNECHT/Mahle. Przy okazji tej roboty znajomy mechanik odnalazł powód moich zmartwień - mianowicie raz na 8-10 tysięcy km trzeba było dolać 0,3-0,6 L płynu chłodniczego. Już miałem jechać na inspekcję chłodniczki EGR do ASO (400 zł chyba że się okaże nieszczelna to wtedy gratis + przyznają nową) ale okazało się że to kunie posmakował wąż od chłodnicy 😤 nie było tego widać od góry a dziury były malutkie stąd nikły ubytek.. Ciągle do zrobienia serwis olejowy + wymiana płynu hamulcowego. Do tego jeszcze jedna przykra rzecz - wymiana zawiasu tylnej szyby. Ostatnio otwierając bagażnik usłyszałem że coś wypadło i znalazłem kawałek metalu. Jak się okazało znany temat - ułamuje się lewa sprężyna w zawiasie klapy przez co tylna szyba otwiera się ciężko i nie trzyma się w pionie. Już kupiony nowy z ASO, czeka na montaż:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Po latach obserwacji i zakupów mam zupełnie odwrotne zdanie. Golasy BMW tracą najszybciej i często żeby sprzedać ludzie mocno schodzą z ceny. Dobrze wyposażone auta schodzą w kilka dni za dużo większą kasę.
-
Serwisowanie m340i (wpływ na żywotność)
Dokładnie, dlatego pisanie że "w stanach jeżdżą na 91 i jest ok" mija się z prawdą 😉
-
norma emisji spalin EURO
Ciekawe że mObywatel jeszcze w grudniu pokazywał mi normalnie EURO5 przy e91 z 2011 roku a teraz znowu coś pozmieniali w bazach danych i przy normie euro widnieje kreska. Znajomy ma to samo w X3 2011. Polecam sprawdzić.
-
Serwisowanie m340i (wpływ na żywotność)
Chyba nie wiesz co to jest 91 w USA, polecam najpierw się dowiedzieć a potem pisać bzdury.
-
E91 320D Pitu
Udało się ogarnąć?
-
E61 535d WBAPX91030CU59340
Randall odpowiedział(a) na woocash_ temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWidzę zmienione boczki nie pasujące do wnętrza. Fotel kierowcy wygląda na 500-600 tysięcy. Wyrżnięta ekologia to znak że dalej można nie czytać.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Szkoda, przed liftem można było złożyć 330i ze sportowym dyferencjałem.
-
E91 320d M Sport Edition
Dzięki użytkownikowi @aaben i jego zaślepkom pozbyłem się dziur po nie występującej u mnie dodatkowej pompie wody. Na zdjęciach widać ile syfu przez nie wlatuje do komory silnika. Narazie wyczyściłem tylko miejsce pod zaślepki, na wiosnę cała komora będzie czyściutka. jako bonus jakieś aktualne zdjęcie 😄
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jedynkę kupowało się by mieć coś wyjątkowego w segmencie kompaktów - napęd na tył i genialne prowadzenie. Za to płaciło się wyższą ceną zakupu i mniejszą praktycznością. Niestety nowa seria 1, 2gt itp stały się nijakim badziewiem i tutaj akurat BMW się nie popisało. W dodatku większość nie posiada już skrzyni ZF. A sens istnienia kompaktu RWD idealnie odwzorowują ceny M140i F20 które już staje się pożądanym "future classic".
-
Akumulator bmw 3 e90
Podaj VIN to można będzie ustalić jaki akumulator był fabrycznie. Wolne kręcenie napewno nie jest spowodowane tym że akumulator nie jest AGM tylko jego niedoładowaniem / zużyciem.
-
Z jakim silnikiem kupić?
Teraz już wkraczasz w świat bajek. Nawet w swojej E93 jak i w każdym dieslu od czasów E46 masz elektryczną grzałkę i ciepłe powietrze leci od razu.
-
E91 320d M Sport Edition
Jak w wielu E9X zaczęły odpadać suwaki nawiewu. Dwóch nie było już podczas zakupu, z lewej strony w małej listwie oraz z prawej w tej dużej. Ten z lewej uzupełniłem zaraz po zakupie ale do dużej listwy jakoś ręce nie dochodziły 😄 W końcu odpadł ten którego używam najczęściej (lewy środkowy) więc wymieniłem już wszystkie: i gotowe: Niebawem kolejny serwis olejowy + wymiana płynu hamulcowego i filtra paliwa. Kupiłem też nową rurkę odmy (13717803842) bo jak w każdym N47 wymaga już wymiany.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A ambient w modelu 3 po liftingu to cygański blichtr czy nie? Bo w BMW to wiadomo, złote zęby itp.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
ambienty można wyłączyć
-
uszkodzone głośniki niskotonowe Harman Kardon g20
W tych autach były problemy z wzmacniaczami, najpierw bym się upewnił że to wina głośników.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Oglądałem akurat wczoraj test RR Spectre Douga Demurro. On waży..... 3 tony 🫣
-
F21 116d Dołożenie podgrzewanych lusterek
Każde BMW ma podgrzewane lusterka ale działają samoczynnie bez dedykowanego przycisku.
-
F31 320d - wibracje po wymianie tulei przedniego wahacza
Wymień wahacze, wyrobione tuleje to na 100% również wyrobione sworznie.
-
Skrzynia 8HP w E90
Zakładaj koniecznie galerię !😁
-
Skrzynia 8HP w E90
Napisz coś więcej o aucie bo widzę że jest grubo.
-
E91 320d M Sport Edition
No i po 12 latach oryginalny AGM BMW powiedział że ma dość. Auto zawsze odpalało ale po ostatnich mrozach wystarczyło parę minut z włączonym radiem aby otrzymać komunikat o niskim stanie naładowania akumulatora. Dziś odebrałem taki:
-
Nowa 5 G60/G61
Jeździłem wczoraj 520d dosłownie 2-3 km. Auto wygląda potężnie, przód i bok bardzo mi się podoba. Tył nieco dyskusyjny nawet na żywo. Trzeba się przyzwyczaić. Wewnątrz są miejsca gdzie plastiki pozostawiają trochę do życzenia ale ogólnie nic nie odpycha na pierwszy rzut oka. Silnik wiadomo jak to 20d, w niczym nie zachwyca w takim nadwoziu a już napewno nie przy tej cenie. Technologia i wnętrze wygląda jak inny świat w porównaniu do G30 i tutaj można nie dyskutować bo nie ma o czym. Natomiast czy każdemu bardziej się spodoba - wątpię. Na dzień dzisiejszy wybrałbym G30 LCI dopchane pod sufit ze wszystkimi tymi opcjami których teraz lub wcale nie będzie w G60.
-
E91 320d M Sport Edition
Niestety aura nie sprzyja i ciężko zrobić foto czystego auta 😞 u góry po, na dole przed: i całość, tym razem odwrotnie, góra przed, dół po: na żywo tył wygląda duuużo lepiej, jest idealnie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Właśnie miałem to samo napisać, coś ewidentnie jest nie tak.