Treść opublikowana przez Randall
-
530e vs 530i
Po F30 320xd w b48 w serii 5 możesz poczuć efekt muła 😄 chociaż na papierze wygląda to lepiej.
-
Kilka pytań odnośnie bmw x5g05
Nie ma już żadnej odsyłki do Chin na nasz koszt, zamówiłem jakiś plastik do F11, przyszedł w innym kolorze, dostałem kod do paczkomatu a na drugi dzień kasa na koncie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zabawne z tą Chorwacją bo to odwieczny argument ale faktycznie w te strony samolotem wychodzi drogo i niewygodnie. Jak przeliczałem sobie samolot dla nas 2+2 (nie wspominając już nawet o psie) to wychodziło jakoś 4 x tyle co 20d. Do tego na miejscu albo wydawać na ubery (oczywiście nikt tam nie słyszał o fotelikach dla dzieci) albo wypożyczyć auto i w taki oto sposób koszt robi się kolejne x2. Wracając do tematu - to że usilnie promowana elektromobilność zwolni tempo to nie mam najmniejszych wątpliwości. Łatwo zobaczyć jakie są ogromne spadki sprzedaży przy nawet krótkiej przerwie w dopłatach. Poza tym nawet bogaci ludzie zdążyli się przekonać o ogromnej utracie wartości droższych elektryków. W wielu krajach europy dochodzi do władzy prawica i populiści więc UE będzie dużo trudniej utrzymać swoje plany (a wręcz jestem pewien że będą je przesuwać).
-
Pytania o serwis, aplikację, ceny i wyposazenie
Jak chcesz sprawdzę Ci w AOS, podrzuć vin na priv.
-
320d VIN WBA8C31010A083603
Randall odpowiedział(a) na mareknowak temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolory z lewej strony się różnią. Odpuściłbym manual. Ale nie mogę z tych handlarzyków, mają beznadziejną ocenę na otomoto to wpisali sobie w nazwie swojego januszeksu 5 gwiazdek 😂
-
Czy adaptacyjne ledy z LCI dorównują laserom?
Źle zrozumiałeś 😉
-
Prośba o poradę w sprawie naprawy uszkodzeń karoserii
Super że się udało bez malowania. Dodam tylko dla potomnych że nawet przy wymianie elementu na fabrycznie nowy (np drzwi) i tak cieniowane są elementy dookoła. I wtedy na mierniku te przykładowe drzwi będą mieć warstwę zbliżoną do fabrycznej (+/- 100 um) a te dookoła 200+, niestety inaczej nie da się tego zrobić żeby nie było różnicy kolorów.
-
Brak możliwości kodowania NBT EVO w Bimmercode 540i 2017r
Dzieje się tak zawsze po wgraniu nieoficjalnych kodów FSC czyli np aktywacji CarPlay.
-
Emblemat (znaczek) M na błotnikach
Proszę: https://g20.bimmerpost.com/forums/showpost.php?p=25710413&postcount=2
-
E90 LCI 2011r - Gdzie mogę znaleźć takie lampy? Czy chińskie zamienniki mają prawo bytu?
Ochłoń i nie rób wioski z auta. Jeśli Twoje lampy słabo świecą to daj je do regeneracji. Te wszystkie chińskie wynalazki to jest koszmar i po roku dwóch wyglądają gorzej niż OEM po 15 latach.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Pewnie masz rację, w moim rankingu Porsche którymi jeździłem Panamery są na samym dole 😄 Na czele bez zmian: Cayman GTS 4.0 N/A ❤️
-
G81 - mała pomyłka przy docieraniu
Nic mu nie będzie ale na zimnym nie warto 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dla mnie również natomiast handlowiec Porsche i cena mówią coś innego 😉 Co do designu to się zgodzę. Tył jeszcze w miarę przez ten lightbar, przód to takie napompowane 911. W dodatku te zdjęcia które wrzuciłem są na najniższym ustawieniu zawieszenia, w trybie normal dochodzi jeszcze brzydka dziura między oponą (naleśnikiem) a nadkolem.
-
trzeszczenia na słupku B
Trzask występuje na łączeniu uszczelki zamszowej z listwą shadowline. Przy chromach tego efektu nie było więc jednak ma to znaczenie. Natomiast tutaj sądząc po filmiku to jakaś grubsza sprawa.
-
Pióra wycieraczek - trwałość
Kiedyś (w czasach serii F) oryginalne wycieraczki były rewelacyjne i warte dopłaty - zwyczajnie wystarczało ich na dwa razy dłużej. Z tego co piszecie wygląda na to że teraz płaci się tylko za znaczek na opakowaniu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To by pasowało najbardziej do tego samochodu 😄 Natomiast próby gryzienia klasy F nie odnotowałem. Taycanem niestety jeszcze nie jeździłem ale jeśli prowadzi się tak samo dobrze a w dodatku nie ma wad hybrydy plugin to nie może być źle :D
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Pozostając w temacie około Taycanowym - pojeździłem ostatnio kilka godzin nową Panamerą. Wersja 4S E-Hybrid czyli startujemy od 600 tysięcy a większość egzemplarzy w miarę doposażonych kosztuje około 800 tysięcy. Zacznę od pozytywów - auto prowadzi się świetnie, ta nowa fancy pneumatyka (która efektownie się podnosi po otwarciu drzwi) razem ze skrętną osią robi ogromną robotę. Auto jeździ lekko, przyjemnie i bardzo precyzyjnie czyli tak jak Porsche powinno. Dalej już zacząłem rozumieć czemu sprzedaż raczej nie powala. Porsche aspiruje Panamerą do segmentu F - nawet jest dostępna wersja w "longu". Niestety o ile w S-klasie czy 7er widać przynależność do tego segmentu po otwarciu drzwi tak tutaj zupełnie nie. Wnętrze jest surowe i nawiązuje do 911 gdzie takiego właśnie się spodziewamy - tutaj jak dla mnie wieje biedą. 80% wykończone piano black i zdrowo wyrysowane po 8000 przebiegu demówki. Multimedia lagują co mnie najbardziej zdziwiło, ekran przed pasażerem jak dla mnie zupełnie bezużyteczny (nawet CarPlay nie można z niego obsługiwać). Oczywiście z pewnością można zrobić jakąś przyjemniejszą konfigurację ale wtedy będziemy już bliżej "bańki" 😄 Napęd jest dziwny. Najprzyjemniej jeździło mi się w trybie całkowicie elektrycznym. Ten silnik V6 2.9 ani nie brzmi ani nie dołącza się zbyt kulturalnie w trybie hybrydowym, czuć takie tąpnięcie co mnie zadziwiło. W trybach sportowych jest odpalony cały czas ale wtedy zakup tej hybrydy ma średni sens. Połowa baterii pokazywała zasięg około 30 km. Miejsca z tyłu jest jakoś tak jak BMW 5 czyli bez szału. Chciałem zobaczyć ile czasu ta bateryjka będzie się ładować z gniazdka - niestety dołączony był tylko kabel do ładowarki. Podsumowując - moim zdaniem to mega słaby sposób na wydanie 600+ tysięcy pln. Takie auto do niczego ani zbyt sportowe ani przesadnie komfortowe, trochę ciasne. Jedyna inna Panamera jaką jeździłem to ta stara w wersji GTS V8 N/A - tutaj wady były podobne ale ryczące V8 trochę je przykrywało 😄 Zupełnie inne odczucia napewno będą w szybszych wersjach - ale tutaj już cenowo lecimy w kosmos (zwłaszcza biorąc pod uwagę utratę wartości). Od tej hybrydy wolałbym zdecydowanie Taycana. Kilka zdjęć:
-
trzeszczenia na słupku B
Zobaczymy, mi w każdej bmw z shadowline hałasowały te uszczelki jak i wielu innym użytkownikom. Nawet łatwo zauważyć zwłaszcza w lecie że co każde mycie słychać bardziej (detergenty chyba wysuszają ten "zamszyk"). Temat znany w Aso gdzie naklejano nawet ludziom taśmę teflonową.
-
trzeszczenia na słupku B
Ma 😉 otwórz drzwi i zobacz na górę uszczelki - jest na niej taki jakby zamsz który styka się bezpośrednio z listwą shadowline. Ten zamsz nasmaruj silikonem do uszczelek i daj znać czy pomogło.
-
BMW X1 WBAVP31000VP06399
Randall odpowiedział(a) na bonjansky temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSzukałbym czegoś z ksenonem, te lampy halogenowe bardzo postarzają auto. No i osobiście rozpatrywałbym tylko automat.
-
E60 530d WBANX710X0CS66842
Randall odpowiedział(a) na Wariat16 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTakie "artystycznie" podciągnięte zdjęcia zawsze wieszczą że na żywo będzie dużo gorzej. Obszyta kierownica, wgniecona maska. Wnętrze e60 świetnie maskuje przebieg więc może być prawdziwy a może być i 500 tys, trzeba zweryfikować koniecznie.
-
Czy adaptacyjne ledy z LCI dorównują laserom?
Jechałeś w całkowitej ciemności? Jeśli są po drodze latarnie itp to się nie włączą.
-
trzeszczenia na słupku B
M pakiet? Listwy zewnętrzne shadowline?
-
BMW F31 320d mpakiet, WBA8J11030A715303
Randall odpowiedział(a) na biker636 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażŚwietna konfiguracja, esitoril jednak jest dużo ładniejszy niż portimao w g20. Sprawdzić i kupować.
-
F11 2017 b47 205->2TB
Mam również zwykłą skrzynię bez łopatek i tryb sport+, nic nie było kodowane. Szukałem informacji na bimmerpost to raczej nikt nie odczuł zmiany po przekodowaniu na sportową.