Treść opublikowana przez green71
-
323ti ślizgające się sprzęgło
na jedynce nie da się sprawadzić poslizgu sprzęgła,a na czwartym biegu powinien ci zgasnąć,więc nie wiem czy będzie oki.
-
323ti ślizgające się sprzęgło
sprzęgło zaczyna ślizgać na czwartym lub piątym biegu.Najczęściej sie wyprzedza na czwartym więc radzę to przemyśleć.Druga sprawa stwierdzenie "... ja bym sobie jeszcze darował, że chyba masz kolego za dużo pieniędzy..." -nic tu nie zmieni ani nie obnizy kosztów.Sprzęgło jest już do wymiany.Oczywiście można na nim jezdzić tak samo jak na łysych oponach czy wybitych amortyzatorach.
-
323ti ślizgające się sprzęgło
lepiej sobie wymień to sprzęgło zanim pojedziesz.Na ślizgającym sprzęgle można czasami długo jezdzić ale nie jest to przyjemne.
-
sedan zamiana na kombi czy warto? i jaki silnik wybrać
klapa pod szybą faktycznie rdzewieje jednak przynajmniej u mnie są drobne ślady.Radzę zwrócić uwagę na plastiki w bagażniku bo po jakimś czasie zaczynaja skrzypieć i troche to denerwuje a znalezienie przyczyny czasem jest dosyć trudne.Zwróć uwagę na sprężyny,jak ktoś woził coś oprócz powietrza w bagażniku to mogą być popękane.Poza tym silnik 2.0 spisuje się nadzwyczaj dobrze w touringu,i nie masz aż takiej tragedii ze spalaniem.Ja jeżdżę tylko na pb i jest gitara.
-
kierownica lekko przekrecona ?
Jak nie wjechałeś w dziure albo nie zeszło powietrze z koła to może padła tuleja wachacza, zbieżność sama się nie przestawia bez przyczyny. albo drążki kierownicze,jeżeli są zużyte i tak się nie da ustawić zbieżności.
-
Co to za kabelki/przewody? Proszę o info
na pewno nie do przeciwmgielnych
-
drgania kierownicy po wymianie tarcz
łożysko mało prawdopodobne,prędzej wał napędowy lub półoś.Łozysko słychać jak sie kończy.
-
drgania kierownicy po wymianie tarcz
zacisk sie nie obraca i nie ma wpływu na drgania.Może tarcze źle siadły,wyczyścili wszystko po tarczą dobrze zanim założyli?
-
Zakup pierwszego BMW - dylematy.
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=108614&sid=1cf906138ca78868e23cbd34931c54e5
-
Problem z doborem poduszek pod skrzynie biegów ;-(
ja kupowałem w ASO 80 zł (2 szt)
-
TORX????CZY INNY KLUCZ DO PODUSZKI KIEROWNICY.
torx 30
-
[320d] Doprowadziłem swoje auto do stanu perfekcyjnego !!!
M330D,ten twój diesel jakis taki pokrzywiony na tym zdjęciu w podpisie :mrgreen:
-
320D 2000r - jaka powinna byc kierownica
opierasz swoją wypowiedź na jakiś danych czy tylko na swoich domysłach.I przed i po lifcie były auta z korbkami.
-
320D 2000r - jaka powinna byc kierownica
to dobrze że przy takich oszczędnościach nie zaczeli wkładać silnika 900ccm,sory kolego ale trochę się motasz bo skoro te kierownice były za dopołatą to o jakich oszczędnościach mówisz?
-
320D 2000r - jaka powinna byc kierownica
No ja też znalazłem dokładnie takie samo info :mrgreen: na realoem znalazłem tez info że zwykła kiera od e36 wychodziła 06/2000 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AR11&mospid=47666&btnr=91_0083&hg=91&fg=17 więc chyba cos jest nie tak.
-
Przekładka soczewki z anglika
z tego co widzę to jedna lampa jest kompletna a do drugiej wystarczyło by kupić klosz.Lampy są Boscha ale chyba od ZKW powinny klosze pasować.
-
Przekładka soczewki z anglika
nie ponieważ poza oczywistymi różnicami konstrukcyjnymi(mocowanie soczewki) jest zupełnie inne szkło reflektora(okrągłe)
-
Przekładka soczewki z anglika
chyba nie o to chodzi,"angielską"lampę z soczewką przerabia się na europejską w ciągu 5 minut a kolega chce włożyć soczewkę do lampy H7 a to już chyba niemożliwe.
-
olej - zmiana z 10W40 na 5W40 Valvoline lub Total Quartz
kultura pracy się nie zmieniła,ale po 7tys km musiałem dolać 0,5l oleju. Przedtem nie dolewałem nic,chociaż nie sądzę żeby to była wina oleju raczej niekorzystne warunki pracy silnika.
-
325 TDS - uklad paliwowy i elektronika
co do pierwszego problemu to raczej na 100% gdzieś ci się układ paliwowy zapowietrza.Poszukaj miejsca od zbiornika do wtryskiwaczy gdzie jest mokre od oleju napedowego.Tam gdzie będzie mokre znaczy że w tym miejscu zasysa lewe powietrze.Być może filtr paliwa jest juz za bardzo brudny. Jeżeli chodzi o wariującą wycieraczkę to sprawdź kable w klapie.
-
olej - zmiana z 10W40 na 5W40 Valvoline lub Total Quartz
ja w zeszłym roku zrobiłem taki manewr zmieniłem z 10w40 na 5w40,silnik m52b20 95r 241tys km.Po zmianie zaczął odzywać się jeden popychacz,jak postoi 2 dni to popychacz klepnie kilka razy przy uruchomieniu.Wcześniej tego nie było.
-
Kilka pytań odnośnie Z3.
w ostatnim bmw trends wspominali o tym :wink:,osobiscie nie miałem do czynienia z żadną zetką więc wszystko co wiem to to co usłyszę lub przeczytam.
-
330xd Przegrzewa się silnik
wyrzuca ci płyn?czy masz gdzieś wyciek?bo litr to sporo jak na taki odcinek. Zapal silnik i odkręć korek,zobacz czy nie lecą bąble lub czy go po prostu nie wyrzuca płynu.
-
330xd Przegrzewa się silnik
to termostat do wymiany.
-
jak zdemontować gril?
wystarczy jedna lampę wykręcić,przynajmniej ja tak robiłem.