Treść opublikowana przez green71
-
chłodnica do wymiany???
kazda naprawa chłodnicy to półśrodek,ale jak ci sie uda wyciągnąć ten plastik(u mnie w tym miejscu jest zbiornik wyrównawczy) i dokupisz nowy to możesz go próbować uszczelnić.Mnie się udało chociaż większość na forum twierdziła że i tak będzie cieknąć.Nie cieknie ,chociaż też juz się przymierzałem do nowej chłodnicy.Powodzenia.
-
chłodnica do wymiany???
chodzi ci o zbiornik wyrównawczy(bok chłodnicy)?pewnie że można tyle że po takiej wymianie zaczyna cieknąć na łączeniu zbiornika z chłodnicą.
-
3-ka bez usterek - istnieje?
akurat badania dekry uważam za najbardziej miarodajne,druga rzecz że wśród najbardziej awaryjnych na trzech pierwszych miejscach są auta niemieckie a nie dalekowschodnie więc trudno ich posądzać o stronniczość. Ja uważam jeżeli się chce w aucie mieć wszystko tip top to idzie sie do salonu wykłada 200tyś a nie wymagać od 10-letniego auta żeby było nowe.
-
przekrzywiona kierownica dziwny problem
jeżeli wymieniłeś tą tuleję to trzeba robic zbieżność.Ja też wymieniłem w zeszłym roku tą tuleje i od razu kierownica sie przestawiła,po zbieżności jest ok.
-
Problem z układem kierowniczym na nierównościach
nowa maglownica będzie kosztowała krocie,jeżeli kupisz używaną jest duża szansa że trafisz na taką samą.Najrozsądniej oddać tą co masz do regeneracji(koszt około 500zł)http://www.allegro.pl/item640832012_maglownica_przekladnia_bmw_3_e36_promocja_12mc.html
-
Problem z układem kierowniczym na nierównościach
dokładnie
-
Problem z układem kierowniczym na nierównościach
może masz luz w maglownicy
-
Problem z układem kierowniczym na nierównościach
a co sprawdzałeś oprócz tych tuleji?
-
czy w e36 można spotkać "kieszeń na narty"??
ja taką mam tyle że w touringu ale pewnie w sedanie też taka jest.
-
3-ka bez usterek - istnieje?
mam E36 z '95r i naprawdę nie mam takich problemów jak Ty.Tak naprawdę nie mam w ogóle z nim problemów,ostatni wydatek jakieś 4 miesiące temu to opony i amortyzatory.Właściwie od wakacji nic nie dołożyłem do auta i zrobiłem ponad 10tys km.
-
Dziwne zachowanie wskaźnika poziomu paliwa
może z pływakiem w zbiorniku coś się dzieje.
-
uklad chlodzenia silnika - grzeje się
pierwsza rzecz:skoro po nagrzaniu silnika nadal masz zimną chłodnicę tzn. że silnik chodzi na małym obiegu. druga rzecz:w jaki sposób sprawdzałeś termostat? trzecia rzecz: to że nagrzewnica jest zimna to nie znaczy że jest to powód dlaczego silnik ci się przegrzewa.Prawdopodobnie obie usterki są ze sobą powiązane i mają tą samą przyczynę(zapowietrzony układ,zepsuty termostat,pompa wody itp.)
-
uklad chlodzenia silnika - grzeje się
to nie ma znaczenia że cieknie,najpierw odpowietrz układ.W ogóle to cie bardziej martwi to że nie masz ogrzewania czy to że silnik sie przegrzewa?
-
uklad chlodzenia silnika - grzeje się
chłodnica zimna czy ciepła?odpowietrzony układ?pompa wody działa?
-
Amortyzatory - które kupić?
jeżeli do touringa to możesz spokojnie brać B4,ja w tym roku zmieniłem wszystkie cztery.Idealnie się sprawdzają w codziennej eksploatacji.Przy okazji wymień poduszki amortyzatorów.
-
Czy padł termostat?
albo czujnik albo wskaźnik jest zepsuty,nie jest możliwe żeby po 2 minutach osiągnął taka temperaturę.
-
Przy dodawaniu gazu wskaznik spalania podnosi i cos syczy
w 316ti będzie ciężko znaleźć egr lub intercooler.
-
[e36 i e46] jaki model kupić?
no tak ale tutaj 99,9% aut jest skądś sprowadzone,jeżeli sprowadzać to tylko od prywatnej osoby.Komisy w Niemczech,Włoszech itp robią takie same przekręty jak w u nas.
-
[e36 i e46] jaki model kupić?
nie chcę cię zniechęcać bo za 35tys zł kupisz M3,ale za taką kwotę dostaniesz towar adekwatny do ceny.A ceny naprawdę zadbanych egzemplarzy dochodzą do 20 tys euro.Musisz się liczyć z tym że niektórych części nie kupisz na allegro,a ceny w ASO wiadomo jakie są. Co do jazdy z tylnym napędem,jest to jedna z tych rzeczy dlaczego ludzie wybierają BMW a nie Astre bertone.Wystarczy trochę oleju w głowie i uważać na nasze nieciekawe drogi,w przeciwnym razie wózek inwalidzki lub dębowa jesionka.Osobiście radziłbym ci wybrać coś poniżej M3.
-
Duże spalanie M20B25 20l/100km
jak tak czytam to sie zastanawiam czemu tak wielu nie jeżdzi bmw skoro sa tak ekonimiczne???? bo ludzie jeżdżą takimi ....... które palą 20l w mieście a potem to rozpowszechniają.Jeżeli by mi palił więcej jak 15 to już dawno bym się go pozbył.Poza tym jeżeli uważasz że spalanie rzędu 12-14 l w mieście to ekonomiczne spalanie to chyba inaczej pojmuję to pojęcie.
-
trzeszcząca tapicerka, normalne w tym modelu?
teraz już wiem dlaczego ludzie wkładają tuby do bagażnika,wtedy tylko słychać umc,umc,umc zza zamkniętych szyb.Oni po prostu mają dość trzeszczącej tapicerki.
-
323ti ślizgające się sprzęgło
mało prawdopodobne żeby dwumas padł po takim przebiegu.
-
323ti ślizgające się sprzęgło
chodzi mu o to jakbyś chciał wymieniać koło dwumasowe to wyjdzie taniej koło zamachowe+kompletne sprzęgło niż samo koło dwumasowe.Na szczęście dwumasy nie padają tak szybko jak w tdi.
-
320i Czy pasuje ten dyfer 3.45
3.45 jest seryjnie w 320i
-
Drga kierownica, ściąga i zmienia tor jazdy. Pomocy!!!
z tyłu ustawia się zbieżność i geometrię,bez stacji diagnostycznej się nie obejdzie.Robiłem to w tym roku i kosztowało mnie to 120zł