Treść opublikowana przez green71
-
3.0d Operacje na wale napędowym -- rozbiórka
jak słyszysz pukanie przy kręceniu to znaczy że luz jest za duży. Zanim rozpołowisz wał zaznacz sobie miejsce składania,bo jezeli nie złożysz tak jak był to pukanie będzie najmniejszym problemem :wink:
-
3.0d Operacje na wale napędowym -- rozbiórka
to odkręć wał od mostu i pokręć flanszą lekko w obie strony,mam dokładnie ten sam problem.U mnie powodem pukania jest most.Ja akurat olałem to bo słychać tylko przy wrzuceniu jedynki i też nie zawsze.
-
3.0d Operacje na wale napędowym -- rozbiórka
wiem że nie chcesz skleić,ale uważam niemal na 100% że przyczyną tych stuków nie jest luz na wieloklinie
-
3.0d Operacje na wale napędowym -- rozbiórka
pastą miedzianą smaruje się po to żeby połowki wału mogły względem siebie pracować.
-
3.0d Operacje na wale napędowym -- rozbiórka
tak ale kolega ma tam zamiar smarować jakimś klejem,skończy sie tak że trzeba będzie wyważyć wał.Po kilku kilometrach klej sie wysypie od obciążeń i trzeba będzie znowu go wyważać.Osobiście bardzo wątpie żeby na wieloklinie pojawił się luz co sugeruje autor.Prędzej sie pojawi na krzyżakach.Juz raz pisałem że koszt wyważenia wału np. w Wetle Cardan Service to 280zł netto.
-
Czym się sugerować przy zakupie 320 coupe ?? Warto ???
bo tutaj tak jest,jak ktoś chce kupić 316 to mu się wciska 320,jak ktoś chce 320 to najlepszym wyborem jest 325 albo 328 bez względu na to jakie ktoś ma wymagania.Druga sprawa łatwiej jest trafić 320 w dobrym stanie niż 325 czy 328,no i przede wszystkim taniej.
-
Witam prosze o rade kupna bmw
Nie wątpię,nawet fiat panda ma teraz 2 poduszki,abs,klime,wspomaganie,pełna elektrykę itp.,ale to chyba nie ten segment.Sek w tym że z początku produkcji dużo egzemplarzy E36 ma szyby na korbkę,a zdarzają się też bez airbaga. Poza tym,obrażam właścicieli BMW?a ja niby czym jeżdżę?
-
Przyciemnianie szyb
atest mają taki sam jak chińskie xenony
-
Witam prosze o rade kupna bmw
do 95 był M50 z vanosem lub bez,od 95 M52 z vanosem,wszystkie na łańcuch.Jeżeli chodzi o wyposażenie to z 3er z początku lat 90-tych ma wyposażenie mniej więcej jak polonez,im później tym lepiej.
-
Witam prosze o rade kupna bmw
320d za 12000zł?
-
nakładki na klamki??
kumpel takie kupił do mondeo,po kilku miesiącach zaczeły wyłazić parchy.Niedawno je reklamował,na szczęście gościu uznał reklamację ale z duzymi oporami.
-
m43 - dziwne szarpanie silnikiem
jeszcze radzę sprawdzić cewkę.
-
Nowy użytkownik chce kupić E36 :)
nie ma sprawy Vielebny,ale zmień sobie link do ogłoszenia bo twój nie bardzo chce działać :?,albo dziala tylko dla tych którzy mają konto.
-
Nowy użytkownik chce kupić E36 :)
kolega Vielebny z tego forum chce sprzedać swoje auta http://www.najauto.pl/ogloszenie/466045/bmw-318i-e36/
-
Nowy użytkownik chce kupić E36 :)
cokolwiek nie kupisz za 8000 to i tak będziesz w podobnej sytuacji,chyba że kupisz jakieś małolitrażowe albo....fiata.
-
Nowy użytkownik chce kupić E36 :)
Przepraszam...w temacie czego zwariowałem? :) I jakiego opla? ;) O to jest samochód dla mnie - http://moto.allegro.pl/item557628584_sliczna_bmw_318i_sam_zobacz_zarejestr.html no ale widocznie skoro cena taka to coś z nim nie tak ;) ładna ale od handlarzy trzymałbym się z daleka,przebieg 190tys jest ostatnio bardzo modny bez względu na rocznik.
-
Nowy użytkownik chce kupić E36 :)
za 8000 zł będzie ci bardzo ciężko coś znaleźć,a jak już za tyle kupisz to będziesz tutaj częstym gościem.Chyba sam rozumiesz ża 8000 na auto to raczej mało,a co dopiero na BMW.A co do przebiegu to jeżeli będzie miało faktycznie koło 200 000km to będziesz miał sporo szczęścia,takie przebiegi maja auta sporo młodsze i droższe.
-
Krzywa chlodzenia silnika
biorą to na logikę,to chyba wina termostatu,który otwiera się:za szybko,za wolno,za dużo,za mało,przy nieodpowiedniej temperaturze itp.To jest tylko hipoteza.
-
330d Ile robicie na pełnym zbiorniku do zapalenia się rezerw
dokładnie 40 km/h wczoraj jechałem A4,zresztą jak reszta kierowców.Nie dość że śnieg walił na potęgę to od razu robiły się koleiny,zmiana pasa ruchu była bez sensu bo lewego pasa praktycznie nie było.
-
330d Ile robicie na pełnym zbiorniku do zapalenia się rezerw
niestety tylko teoretycznie,bo na mokrej nawierzchni przy 100km/h ledwo widać poprzedzający samochód a co dopiero kilka aut naprzód.
-
320td,2002,Turbo jeszcze raz [E46]
kolego ten olej nie poszedł w wydech,ten olej turbosprężarka wtłoczyła do cylindrów a tam został spalony.Miedzy innym w ten sposób rozbiegają się silniki.
-
330d Ile robicie na pełnym zbiorniku do zapalenia się rezerw
a ja powiem z przekorą :) nie chce by jakiś mądry ze zbytnią wiarą w swoje niezawodne zimówki skasował auto tak się składa że dosłownie w tą sobote taki jeden mądry by to zrobił , niewiele brakowało , było to na mokrej nawierzchni przy -1 , ja się ze 120 do 0 wyhamowałem, nawet mi abs nie zaterkotał , renówka może do 80 na blokach , gdyby gość nie odbił na prawy pas i nie poszedł w rów miałbym i tył i przód skasowany , dodam że hamowałem bo audi za którym jechałem tez mocno hamował , i on i ja bez problemów wyhamowaliśmy , taka to jest wiara w zimówki wiec więcej rozwagi i rozsądku przy jeździe koledzy jakby jechał na letnich już byś miał "compacta",weź pod uwagę że każdy za tobą ma coraz krótszy czas na reakcję i coraz krótszą drogę żeby zahamować.Najłatwiej jest temu pierwszemu,najgorzej ma ostatni.
-
Pytanie o amortyzatory BMW 320i
są dwa rodzaje,w czerwcu 1992 była zmiana
-
długość wału 320 a 325 :/ PILNE :(
takich rzeczy się nie robi,bo trzeba od nowa wyważać wał a koszt wyważenia pewnie będzie wyższy od używanego wału do 325
-
[Rover 75] Pompa ABS z trakcją do diesla
http://www.allegro.pl/item548768329_bmw_e46_kremowa_skora_98r_bdb_stan.html bogate wersje miały oznaczenie Individual ale dokładne wyposażenie jest tylko zawarte w VIN-ie