Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. ziomekthx odpowiedział(a) na dobi temat w E46
    spróbuj na początek popuścić linkę ręcznego, tego prawego koła i sprawdź czy problem będzie występował dalej
  2. Tak jak wspominałem przy zbiorniku mam tylko jedna wtyczke co widac tu nr 12 na rys http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=61_1083&hg=61&fg=45 Fakt ze zbiornik z płynem mam ciepły ale myslałem ze to od silnik sie nagrzewa.
  3. ziomekthx odpowiedział(a) na Dejv temat w E46
    stukac moze Ci wszedzie : łozysko amortyzatora tuleje sworznie wahacza ,łacznik stabilizatora a nawet mozesz miec pukniecia gdy sa juz wyrobione gumy na stabilizatorze. Co do sciagania to sprawdz cisnienie w oponach i sam ich stan to tak na poczatek
  4. kolego do zbiornika idzie tylko jeden przewód i jest on od czujnika poziomu płynu
  5. co do przebiegu to tez w to nie wierze. Osobiście sam kupiłem auto z francji tez 330d z 2000r dwa lata temu i przejechane miało 180 tys w co nie wierze do dzis. Co do ksiazki serwisowej to mozna sobie ja kupic
  6. ziomekthx odpowiedział(a) na olej25 temat w E46
    nie wiem jak to jest w innych silnikach ale w 330d przed liftem jest to normalne ze chodzi cały czas
  7. ziomekthx odpowiedział(a) na 6zarek9 temat w E46
    kolego tu sobie sprawdz jakie sa potrzebne spinki do mocowania progów. http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AL91&mospid=47642&hg=51&fg=20
  8. ziomekthx odpowiedział(a) na artii4_4 temat w E46
    3 sek wydaje m sie ze to troche długo. U mnie gasnie zaraz po przekreceniu kluczyka tzn jak tylko odpali
  9. zobacz czy z drugiej strony kierownicy nie masz jakich zaslepek, podejrzewam ze miedzy 3 a 5 tyle sie nie zmieniło zeby inaczej poduche w kierownicy montowac. Pozdrawiam
  10. ziomekthx odpowiedział(a) na Olkowski temat w E60, E61
    fakt faktem ze nie mam takiej bumi ale ustawiałem sobie swiatła i za kazdym razem mechanik kazał mi wysiac z samochodu wiec tych obciążeń o których piszesz nie musi być. Od tego jest sa własnie te czujniki na wachaczach. Jesli załadujesz auto o swiatło ustawi sie tak jak było one ustawiane na pusto - maja wtedy punkt odniesienia do którego musza sie ustawic. Pozdrawiam
  11. ziomekthx odpowiedział(a) na artii4_4 temat w E46
    kiedys juz ktos tłumaczył o tym przypadku. Nie jest to zadna usterka po prostu tak ma byc. Jadac na biegu bez gazu auto nic nie spala dlatego ekonomizer pokazuje 0. gdy wzucimy na luz auto zaczyna spalac paliwo na podtrzymanie pracy silnika dlatego wskazuwka podskakuje nawet do 10l ale po chwili spada do 2l
  12. ziomekthx odpowiedział(a) na 6zarek9 temat w E46
    Allegrowicz z tego linku co podał Ci kolega zielo załatwi Ci takie spinki jakie potrzebujesz. podaj mu tylko nr tych spinek. Osobiscie jak ja czegos szukami nie umie znaleźć to piesze do niego podaje nr czesci dostaje odpowiedź na kiedy bedzie i ile to kosztuje. Ogólnie to go polecam
  13. ziomekthx odpowiedział(a) na Depson temat w E46
    Czytałem na forum ze koledzy kodowali jeden kluczyk to drugi przestał działac. Mozna zakodowac 2 kluczyki ale trzeba miec je w reku , wiec jesli Ty zakodujesz jeden to wydaje mi sie ze tylko ten bedzie działał,reszta nie. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi. A co do tego auta to mozesz sobie zrobic jakies zabezpieczenie przed kradzieżą
  14. miałem na mysli ekonomizer prze zwalnianiu przy takich prędkościach o których piszesz jest to normalne ze sie dzwiga, a to ze silnik Ci zaczyna drgac to nie ma nic z tym wspólnego ekonomizej . Sprawdz w jakim stanie masz poduszki pod silnikiem
  15. wszystko ok tak ma być
  16. ziomekthx odpowiedział(a) na BaX temat w E46
    ok dzieki za info. Pytałem bo miałem zamiar kupic. Byłem na kompie nie było mozna skasowac błedu. Powiedziano mi ze jest to bład stały no ale kontrolka czasem gasnie a czasem nie, podejrzewam ze tak jak koledzy pisza zabrudził sie czujnik. Pisza ze wystarczy pojechac na myjnie i dobrze przepłukac no ale... wiem gdzie on jest w którym miejscu jest osadzony ale powiedzcie mi jak go przepłukac , przeciez on jest wcisniety tam do srodka wiec czy jak bede lał po nim woda czy cos to da ?
  17. ziomekthx odpowiedział(a) na andy_64 temat w E46
    no ja mam 3km do pracy i tak jak kolega pisze silnik nie zdazy sie nagrzac zeby dmuchac dosc ciepłym powietrzem wiec obowiazkowo wł podgrzewane fotele
  18. sprawdz w jakim stanie masz filtr kabinowy. Moze byc zapchany i dlatego nie dmucha
  19. ziomekthx odpowiedział(a) na artii4_4 temat w E46
    z tym duszeniem to jest cos nie tak a co do tego ekonomizera to jest wszystko ok
  20. koledzy to nie jest tak do końca jak piszecie o tym dwukrotnym naciśnięci środkowego przycisku." Do końca "tzn ze wyłączy się tylko czujnik który odpowiada za przechylanie auta. tzn gdy wciągniecie go na lawetę nie załączy się alarm, jeśli naciśniesz tylko raz ten przycisk po wciągniecie na lawetę alarm się załączy .Ale możesz spróbować z tym przyciskiem pod maska samochodu tak jak już ktoś wcześniej wspominał. Odłącz kostkę i sprawdź czy alarm będzie się załączał
  21. moze masz rozladowana baterie w kluczyku
  22. ziomekthx odpowiedział(a) na BaX temat w E46
    no własnie tez sie nad tym zastanawiałem. Czy wystarczy kupic czujnik do ABS po kolorze wtyczki i bedzie on pasował bo chciałem zakupic taki na allegro to sprzedajacy powiedział ze wystarczy jak zagladne pod auto i zobacze jaki mam kolor wtyczki to taki mi wysle
  23. kolego na tylnym wahaczu tez ma tylko nie jestem pewien po której stronie
  24. DSC

    ziomekthx odpowiedział(a) na Pawel23 temat w DSC,ASC,ABS, PDC
    koledzy moze troche z innej beczki ale tez o DSC a dokładnie o czujniku. Z tego co zauwazyłem to czujniki sa z dwoma koncówkami z niebieska i z szara. Pewna osoba ma do sprzedania czujnik z niebieska jak i szara koncówka , zapytałem do jakiego rodzaju silnika jest ten czujnik. Dostałem odpowiedz ze to jest nie wazne , wystarczy ze kupie czujnik z takim kolorem jaki mam obecnie. Czy to do konca tak z tym jest ?
  25. ziomekthx odpowiedział(a) na Sledz temat w E46
    obecnie posiadam dojazdówke 16 cali której nie uzywam bo mam 330d a jak wiadomo potrzebuje min 17" wiec 16 lezy nie uzywana. w bagazniku mam wsadzone koło 17 cali z opona 225/45 i podłoga minimalnie odstaje. Podejrzewam ze 215/45 pasowało by idealnie Ps jak bys był zainteresowany ta dojazdówka to zapraszam na PW

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.