Treść opublikowana przez ziomekthx
-
blokowane tylnego kola na postoju
spróbuj na początek popuścić linkę ręcznego, tego prawego koła i sprawdź czy problem będzie występował dalej
-
E46 330 D - kabel z wiązki kabli z zbiornika spryskiwacza
Tak jak wspominałem przy zbiorniku mam tylko jedna wtyczke co widac tu nr 12 na rys http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=61_1083&hg=61&fg=45 Fakt ze zbiornik z płynem mam ciepły ale myslałem ze to od silnik sie nagrzewa.
-
stuki w przednim zawieszniu
stukac moze Ci wszedzie : łozysko amortyzatora tuleje sworznie wahacza ,łacznik stabilizatora a nawet mozesz miec pukniecia gdy sa juz wyrobione gumy na stabilizatorze. Co do sciagania to sprawdz cisnienie w oponach i sam ich stan to tak na poczatek
-
E46 330 D - kabel z wiązki kabli z zbiornika spryskiwacza
kolego do zbiornika idzie tylko jeden przewód i jest on od czujnika poziomu płynu
-
E46 330 D co do wymiany przy przebiegu 120.000?
co do przebiegu to tez w to nie wierze. Osobiście sam kupiłem auto z francji tez 330d z 2000r dwa lata temu i przejechane miało 180 tys w co nie wierze do dzis. Co do ksiazki serwisowej to mozna sobie ja kupic
-
wentylator wody ciągle chodzi
nie wiem jak to jest w innych silnikach ale w 330d przed liftem jest to normalne ze chodzi cały czas
-
316i listwa progowa
kolego tu sobie sprawdz jakie sa potrzebne spinki do mocowania progów. http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AL91&mospid=47642&hg=51&fg=20
-
320d - ekonomizer
3 sek wydaje m sie ze to troche długo. U mnie gasnie zaraz po przekreceniu kluczyka tzn jak tylko odpali
-
Świecą się poduchy - nie łączy taśma kierownicy
zobacz czy z drugiej strony kierownicy nie masz jakich zaslepek, podejrzewam ze miedzy 3 a 5 tyle sie nie zmieniło zeby inaczej poduche w kierownicy montowac. Pozdrawiam
-
E61 ustawienie świateł
fakt faktem ze nie mam takiej bumi ale ustawiałem sobie swiatła i za kazdym razem mechanik kazał mi wysiac z samochodu wiec tych obciążeń o których piszesz nie musi być. Od tego jest sa własnie te czujniki na wachaczach. Jesli załadujesz auto o swiatło ustawi sie tak jak było one ustawiane na pusto - maja wtedy punkt odniesienia do którego musza sie ustawic. Pozdrawiam
-
320d - ekonomizer
kiedys juz ktos tłumaczył o tym przypadku. Nie jest to zadna usterka po prostu tak ma byc. Jadac na biegu bez gazu auto nic nie spala dlatego ekonomizer pokazuje 0. gdy wzucimy na luz auto zaczyna spalac paliwo na podtrzymanie pracy silnika dlatego wskazuwka podskakuje nawet do 10l ale po chwili spada do 2l
-
316i listwa progowa
Allegrowicz z tego linku co podał Ci kolega zielo załatwi Ci takie spinki jakie potrzebujesz. podaj mu tylko nr tych spinek. Osobiscie jak ja czegos szukami nie umie znaleźć to piesze do niego podaje nr czesci dostaje odpowiedź na kiedy bedzie i ile to kosztuje. Ogólnie to go polecam
-
[e46] Zmiana kluczyka
Czytałem na forum ze koledzy kodowali jeden kluczyk to drugi przestał działac. Mozna zakodowac 2 kluczyki ale trzeba miec je w reku , wiec jesli Ty zakodujesz jeden to wydaje mi sie ze tylko ten bedzie działał,reszta nie. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi. A co do tego auta to mozesz sobie zrobic jakies zabezpieczenie przed kradzieżą
-
e46 318i 02 zwalniam ekonomizer idzie do gory
miałem na mysli ekonomizer prze zwalnianiu przy takich prędkościach o których piszesz jest to normalne ze sie dzwiga, a to ze silnik Ci zaczyna drgac to nie ma nic z tym wspólnego ekonomizej . Sprawdz w jakim stanie masz poduszki pod silnikiem
-
e46 318i 02 zwalniam ekonomizer idzie do gory
wszystko ok tak ma być
-
330Ci czujnki przy kole
ok dzieki za info. Pytałem bo miałem zamiar kupic. Byłem na kompie nie było mozna skasowac błedu. Powiedziano mi ze jest to bład stały no ale kontrolka czasem gasnie a czasem nie, podejrzewam ze tak jak koledzy pisza zabrudził sie czujnik. Pisza ze wystarczy pojechac na myjnie i dobrze przepłukac no ale... wiem gdzie on jest w którym miejscu jest osadzony ale powiedzcie mi jak go przepłukac , przeciez on jest wcisniety tam do srodka wiec czy jak bede lał po nim woda czy cos to da ?
-
320d podgrzewane fotele
no ja mam 3km do pracy i tak jak kolega pisze silnik nie zdazy sie nagrzac zeby dmuchac dosc ciepłym powietrzem wiec obowiazkowo wł podgrzewane fotele
-
320d panel obługi klimatyzacji burczy
sprawdz w jakim stanie masz filtr kabinowy. Moze byc zapchany i dlatego nie dmucha
-
320d - ekonomizer
z tym duszeniem to jest cos nie tak a co do tego ekonomizera to jest wszystko ok
-
Dezaktywacja alarmu E46
koledzy to nie jest tak do końca jak piszecie o tym dwukrotnym naciśnięci środkowego przycisku." Do końca "tzn ze wyłączy się tylko czujnik który odpowiada za przechylanie auta. tzn gdy wciągniecie go na lawetę nie załączy się alarm, jeśli naciśniesz tylko raz ten przycisk po wciągniecie na lawetę alarm się załączy .Ale możesz spróbować z tym przyciskiem pod maska samochodu tak jak już ktoś wcześniej wspominał. Odłącz kostkę i sprawdź czy alarm będzie się załączał
-
nie działa fabryczny alarm e46
moze masz rozladowana baterie w kluczyku
-
330Ci czujnki przy kole
no własnie tez sie nad tym zastanawiałem. Czy wystarczy kupic czujnik do ABS po kolorze wtyczki i bedzie on pasował bo chciałem zakupic taki na allegro to sprzedajacy powiedział ze wystarczy jak zagladne pod auto i zobacze jaki mam kolor wtyczki to taki mi wysle
-
330CI wachacz m-pakiet - sterownik ...co to???
kolego na tylnym wahaczu tez ma tylko nie jestem pewien po której stronie
-
DSC
koledzy moze troche z innej beczki ale tez o DSC a dokładnie o czujniku. Z tego co zauwazyłem to czujniki sa z dwoma koncówkami z niebieska i z szara. Pewna osoba ma do sprzedania czujnik z niebieska jak i szara koncówka , zapytałem do jakiego rodzaju silnika jest ten czujnik. Dostałem odpowiedz ze to jest nie wazne , wystarczy ze kupie czujnik z takim kolorem jaki mam obecnie. Czy to do konca tak z tym jest ?
-
320d Dojazdówka
obecnie posiadam dojazdówke 16 cali której nie uzywam bo mam 330d a jak wiadomo potrzebuje min 17" wiec 16 lezy nie uzywana. w bagazniku mam wsadzone koło 17 cali z opona 225/45 i podłoga minimalnie odstaje. Podejrzewam ze 215/45 pasowało by idealnie Ps jak bys był zainteresowany ta dojazdówka to zapraszam na PW