Treść opublikowana przez iamtheone
-
524TD problem z odpalaniem
sprobuj moze odpalic z odlaczonym czujnikiem temp (ten w bloku). jeszcze warto sprawdzic czujnik temp. paliwa, choc nie mam pojecia gdzie jest. nr 15 cos jest http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=13_0095&hg=13&fg=15
-
524TD problem z odpalaniem
ja mialem podobne objawy z peknieta uszczelka pod glowica, tyle ze u mnie byl dym czarno-szary i lekko szarpalo silnikiem gdy byl zimny. przy tym mialem problemy z chlodzeniem, ale tego problemu u Ciebie nie ma. hmm... moze ktorys wtrysk zle podaje paliwo ? a olej bierze czy raczej to jest w normie ?
-
20st. nawiew i spada temp w trasie - termostat?
wydaje mi sie, ze zalecany jest firmy Wahler (ok 40zl)
-
524TD problem z odpalaniem
moze: pompka paliwa, sterownik, jakis czujnik i przez to komputer zle koryguje dawke paliwa ile masz paliwa w zbiorniku kiedy tak sie dzieje ?
-
Silnik grzeje się ubywa wody w chłodnicy
ewentualnie glowica 1200zl, wymiana uszczelki 600zl ;]
-
kilka problemów z e34 525 tds...
ciezkie odpalanie na cieplym - pierwszy obstawialbym nastawnik, typowa przypadlosc tds'ow. Akurat za odpalanie odpowiedzialna jest głowiczka, natomiast nastawnik powoduje falowanie obrotów. dziekuje Jawor, w koncu mnie poparles :D ja rowniez mialem cyrki kiedy konczyla mi sie pompa, wlasnie z kontrolka od swiec i od tej "zielonej sprezynki", choc nie wiem dokladnie co ona oznacza. nie twierdze, ze na 100% to pompa, ale moglbys ja sprawdzic i ewentualnie wykluczyc, bo zazwyczaj to jest problem tds'ow
-
535 czy 525 24v
tylko ze tak, m30b35 ciezko znalezc w dobrym stanie, m30b30 to juz w ogole rarytas. m50b25 za to jest o wiele mniej od m50b20 i rowniez dosyc ciezko o dobry egzemplarz, choc napewno sa bardziej dostepne niz 535. moim zdaniem najlepszym kompromisem miedzy osiagami a spalaniem to m50b25. kurde, bardzo chcialbym kupic bmw, ale jak widze co ludzie (najczesciej mlodzi) wyprawiaja z tymi samochodami... az krew zalewa.
-
Silnik grzeje się ubywa wody w chłodnicy
ja p*******. to tak trudno zobaczyc czy na asfalcie zostaje mokra plama ? na wodzie tez sie da odpowietrzyc. wody czy koncentratu dolewaj tylko kiedy silnik jest zimny i na otwartych zaworach ogrzewania (czyli na zaplonie). zostaw otwarty korek wlewu, odpal silnik i obserwuj co sie dzieje z poziomem cieczy chlodzacej przez dobre 20-30 min.
-
Silnik grzeje się ubywa wody w chłodnicy
omg ! zobacz czy masz gdzies wyciek a nie chlodnice uszczelniac ! ktora pewnie jest dobra.... ;/ panowie, troche myslenia jak nie ma wycieku to zobacz czy weze twardnieja jak sie dobrze silnik Nagrzeje (nie Zagrzeje) i czy leci cieple powietrze z ogrzewania
-
kilka problemów z e34 525 tds...
Deacon, wytlumacz czemu sadzisz, ze to nastawnik ?
-
535 czy 525 24v
a co do vanosa, slyszalem ze to jest tylko szumiacy i huczacy problem. to prawda ? czy jednak ma jakies zalety ?
-
535d kontra 545
turbodiesle sa krocej stosowanymi silnikami niz benzyna, a postep jaki zrobili konstruktorzy w ciagu wlasciwie 20-30 lat robi wrazenie i daje nadzieje, ze w koncu td wyprze benzyne. a wiadomo, wolnossacych jednostek diesla i pb nie mozna ze soba zestawic. chociaz mysle, ze to kwestia czasu ;) a co do klekotu, nie ma nic przyjemniejszego niz dzwiek rzedowej szostki. obecne V8 juz nie maja tego charakteru co kiedys.
-
24 l na 155km ? pomocy
A ciekawe czemu ktos "dotykal" obrotow ;D Pewnie "regenerowal" pompe ;D pewnie nie, powodow ingerencji nastawnikiem moze byc wiele, bo powodow problemu tez moze byc wiele, wiec to nie jest jednoznaczne. np. u mnie typek zwiekszyl dawke na nastawniku, bo brakowalo mocy. a przyczyna okazal sie czujnik temp. powietrza w kolektrorze i potencjometr pedalu gazu.
-
24 l na 155km ? pomocy
dokladnie, jedz na diagnostyke to po 1., a po 2. niech mechanik poszuka bledow na czujnikach itd. jak zmniejszysz obroty jalowe to podziel sie efektami, pomyslimy co dalej z tym zrobic ; ]
-
E34 525 TDS pompa i silownik od 518i M40
no problem. czyli pompe wspomagania tez przelozyles mimo innych mocowan ?
-
Co wybrać?
wiem, ze sa jeszcze 3.0 R6, jak one sie sprawuja ?
-
podświetlenie zegarów
moze jeszcze zainstaluj wlaczanie tego podswietlenia o zadanej godzinie ? :D
-
Powietrze w ropie
mozesz podlaczyc na krotko, najpierw omijajac pompke w zbiorniku, a jesli dalej bedzie zle to ominac filtr paliwa, tylko pamietaj zebys jakiegos syfu nie nawalil razem z paliwem. wydaje mi sie ze to jest najlatwiejszy i najszybszy sposob na sprawdzenie.
-
Co wybrać?
bo to jest silnik M60,czyli V8.
-
Drgania drgania
thenygoos, uwazaj bo dostaniesz ostrzezenie od solarisa ^^ PNOmi, jak masz zadawac takie ogolnikowe pytanie to lepiej zajedz do mechanika, wierze ze bedzie mial wieksza wiedze od Ciebie. zapomniales wspomniec o wale napedowym ;)
-
ciśnienie doładowania w tds
wiec sie pytam, jakie jest prawidlowe w tych silnikach ?
-
naprawa popmpy wtryskowej tds
serwis bosch ok. 2 tys zl Surmik, gdzie tak tanio znalazles ? (600zl)
-
ciśnienie doładowania w tds
kiedys ktos napisal ze silnik m21 ma doladowanie 1.2 bara, a tds 1.6 bara. jak to w koncu jest ?
-
Regulacja NAstawnika w 525tds /E39 z roku 1997
a propos pompy wtryskowej. jest jakas mozliwosc sprawdzenia stanu pompy (czyli wg robertabmw cylinderka z tloczkiem i pierscienia), ale bez wyciagania / rozbierania ? czy to mozna poznac po nieprawidlowej dawce paliwa na wyjsciu, jakos to zmierzyc ?
-
E34 525 TDS pompa i silownik od 518i M40
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA91&mospid=47379&btnr=21_0054&hg=21&fg=10 tds http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA11&mospid=47367&btnr=21_0054&hg=21&fg=10 m40 niby to samo wg numerow. a pompa wspomagania jest inna.