Treść opublikowana przez iamtheone
-
Czy to objaw padającej pompki paliwa ?
w ogole to najpierw sprawdz szczelnosc na przewodach paliwowych, laczenia, filtr paliwa itd
-
Czy to objaw padającej pompki paliwa ?
przeczysc albo chociaz przedmuchaj pompke paliwa, mialem to samo
-
Praca TURBO w waszych silnikach??
jeszcze ten gruby przewod co idzie nad pokrywa glowicy powinien twardnac przy gazowaniu. jesli nie bedzie efektu to turbo umiera. moja reaguje od 2000 rpm
-
Podniesienie wolnych obrotów
no moj przypadek jest odwrotny, poniewaz ja mam za wysokie obroty, ale chce zwiekszyc dawke paliwa ze wzgledu na brak mocy silnika. czyli wychodzi na to ze moj nastawnik jest na wykonczeniu ?
-
Podniesienie wolnych obrotów
Danek, masz na mysli regeneracje nastawnika ?
-
524 zapowietrzony ?
ominalem filtr i nadal jest to samo - pompa ciagnie paliwo razem z powietrzem. zalozylem przezroczyste weze i widac ze nie leci jednolity strumien tylko razem z pecherzami powietrza. ale skad to powietrze? jak juz wczesniej wspomnialem paliwo leciutko leci tym przewodem (nr 2 na rys. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA61&mospid=47372&btnr=16_0041&hg=16&fg=05) ma on jakies znaczenie ? nie chce wyciagac zbiornika zeby szukac winnego, wiec chcialbym sie dowiedziec czy ten przewod moze miec zwiazek. a co do pompki paliwa, powinno sie ja slyszec kiedy pracuje ? update: pompka prawdopodobnie chodzi bo raczej slychac ja po przekreceniu kluczyka, tyle ze i tak jest problem z pompowaniem paliwa. wyjme ja i przeczyszcze jak kolega Łydziak radzi
-
524 zapowietrzony ?
zalozylem zawor zwrotny przy pompie, widac poprawe, ale gdzies powietrze sie zaciaga i sa jeszcze problemy z odpalaniem. tak nagle, znikad, wzial sie problem i nawet nie wiem gdzie szukac. przewody, zbiornik ?
-
Słaby nawiew w E34 i nie tylko.
mi na 4 ledwo co, dopiero po jakichs 30min jazdy sie zalacza porzadnie. ma to zwiazek z niedogrzaniem silnika ??
-
e34 turing 525tds POMOCY
odswiezam temat, bo chce sie dowiedziec czy zawor zwrotny zamontowany na odcinku filtr - pompa wtryskowa bedzie trzymal paliwo tylko przy pompie czy na calej dlugosci przewodu paliwowego, az do zbiornika ? rowniez mam ten problem ze paliwo calkowicie sie cofa. 524 td
-
pomocu podczas jazdy padł mi akumulator!!!
brak ladowania. to jedz innym samochodem z duzym aku, podlacz kable, odpal i wio do domu, a pozniej juz bedziesz sie martwil naprawa. a co do Twojego aku, naladuj go prostownikiem i prawdopodobnie bedzie chodzil jak nowy.
-
524 zapowietrzony ?
ucieka, ale przewodem odpowietrzajacym przy zbiorniku (nr 2 na rys. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA61&mospid=47372&btnr=16_0041&hg=16&fg=05) ma to zwiazek z pompowaniem paliwa albo z jego cofaniem sie ? wlasciwie to tam delikatnie leci, ale na pewno nie tyle ile sie miesci w filtrze. ok, sprawdze pompke jutro, bo padl aku ;p
-
524 zapowietrzony ?
z filtra nic nie cieknie. a jak zaloze zaworek przy pompie wtryskowej to zatrzyma paliwo na calej dlugosci przewodu az do zbiornika ? czy bedzie trzymal paliwo tylko na odcinku zawor - pompa ?
-
524 zapowietrzony ?
no to moze inaczej, czy ten przewod odpowietrzajacy (nr 2 na rys. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA61&mospid=47372&btnr=16_0041&hg=16&fg=05) tylko wpuszcza powietrze czy dziala w dwie strony ?
-
Wibracje - rezonans w konsoli po stronie kierowcy
witam, mi rowniez cos drzalo, ale na wolnych obrotach, myslalem ze ktorys sworzen tak sie rozbil, co sie okazalo - rura wydechowa uderzala o bude, przy drugim wygieciu za turbina. pewnie w Twoim wypadku to nie bedzie to samo, ale warto sprawdzic.
-
524 zapowietrzony ?
witam, problemy polega na tym ze silnik ma ciezko z odpaleniem, ale po 20-30 sek krecenia odpala. niby jedzie, wszystko ok i znowu nagle traci moc, czesto nawet gasnie. niedawno odkrylem ze ucieka mi paliwo, przez (chyba) przewod odpowietrzajacy, ten co idzie za zderzakiem przy zbiorniku, bynajmniej jest pordzewialy i wilgotny na calej dlugosci. dzisiaj to juz w ogole mnie zagielo, bo w filtrze nie bylo grama paliwa. zawor zwrotny pomoze ? jesli tak, to gdzie powinien byc umieszczony ? chyba ze odpowietrzenie zle funkcjonuje, przez ten dziurawy przewod.
-
Jestem nowy. Witam na forum!
witam, od niedawna jestem posiadaczem e34 2.4TD, choc nie wiem czy szczesliwym ;] poki co wyszla kupa problemow, ale mam nadzieje ze kiedys betka sie odwdzieczy ;] troszke o mnie, wczesniej fascynowalem sie tylko mercedesami, glownie stare modele w116, w123, w126 i takich tez chcialem zakupic, ale przypadek chcial ze trafilem na bmw. jest to moj pierwszy samochod, kupilem go z mysla tylko do jazdy codziennej, choc teraz rozmyslam czy nie zajac sie jej kompletnym odrestaurowaniem (mimo ze caly czas mam w glowie w123 coupe ;p). aha, jeszcze jedno... wspolczuje innym kierowcom dziwnie reagujacym na widok czarnego bmw ;p jednak bawarka ma ten sam, niezmienny respekt od lat... pozdrawiam
-
Dziwny poziom oleju 2.4 td
cieply olej = rzadki olej, proste. poziom sprawdzaj zawsze na zimnym, wtedy na pewno wskaze prawidlowo.
-
pukanie z przodu przy hamowaniu
dokladnie, sprawdz sworznie, wspornik drazka, laczniki stabilizatora, srodkowy drazek.
-
524 TD 89 rok brak mocy
jeszcze nie, narazie mam inne, znacznie wieksze wydatki zwiazane z samochodem ;p ale polecam ten temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=41082&postdays=0&postorder=asc&highlight=524&start=0 tu jest chyba rozwiazanie problemu, bynajmniej ja mam takie same objawy. polecam posty usera york524
-
524 TD 89 rok brak mocy
raczej w dobrym, nie sa pokrachciale czy cos. sugerujesz ze podcisnienie moze spierdzielac? mnie ciekawi to syczenie podczas przyspieszania, w innych e34 tego nie zaobserwowalem i brak jakiegokolwiek odglosu turbiny przy gazowaniu na postoju
-
524 TD 89 rok brak mocy
witam, no mi wlasnie tez nie kopci, z odpalaniem nie mam zadnych problemow... na komputerek mialem sie dzisiaj wybrac no ale wszyscy swietuja ;] a co do filtra, to dopiero co kupilem samochod tak ze wszystko jest do zmiany, wiec zobaczymy efekty jutro bo dzisiaj zakupilem elementy ;] objawy ? jedynie ogolny brak dynamiki, najmocniej to sie objawia przy wiekszych predkosciach, a zrywny jest i to bardzo ;p a ja u Ciebie z turbina ? bo wydaje mi sie ze to moze miec zwiazek, choc kurcze od 2000 rpm dobrze ciagnie, tylko ponad 4 tys obrotow gubi koniki ;/ mysle glownie o pompie wtryskowej, wtryskach albo jeszcze o sterowniku. we wtorek postaram sie wskoczyc na diagnostyke wiec powinno cos wyjsc.
-
524 TD 89 rok brak mocy
moj problem polega na tym ze ogolnie samochod ma dosyc slabe przyspieszenie, przy 2,5-3,5 rpm jeszcze jako tako ciagnie, ale przy wyzszych obrotach (4-4,5 tys) jest tragedia. maksymalnie polecialem nia 150 km/h i koniec... czym to moze byc spowodowane ? turbiny przy gazowaniu w ogole nie slychac, dopiero odzywa sie syczenie przy przyspieszaniu, jak ma obciazenie. domyslam sie co to moze byc, jednakze licze na jakies konkretne sugestie. pozdrawiam. up: zeby nie bylo, przetrzepalem kilka for i nie ma o tym tematow, wujkiem google rowniez sie wspomoglem