Treść opublikowana przez iamtheone
-
Nierówna praca TDS
jesli sie nie myle, to na dole pompy wtryskowej jest sterownik chyba od obrotow, badz cos co wspomaga rozruch. choc mysle, ze to swieca
-
[e34] wibracje calego auta powyzej 80 km/h
jakby felgi bily to bys kol nie wywazyl !! to sie wyklucza. zaloz komplet innych kol (badz tylko przod) i wtedy sprawdz.
-
520 24v temp. silnika wzrasta i opada
ciezki temat z chlodzeniem, bo jak wiemy powodow moze byc wiele. zacznij od poszukania wycieku. gdzies na wezach najczesciej puszcza. termostat - moze sie zacina ? warto wyciagnac i ugotowac, wtedy wyjdzie czy jest sprawny. dalej, moze pompa wody - kiedy byla zmieniana ? o ile byla zmieniana. uszczelka pod glowica - ogrzewanie normalnie dziala, nie ma "masla" na korku wlewu oleju ? nie kopci z rury grubo na bialo ?
-
Nierówna praca TDS
jedyne co mi przychodzi na mysl dla tej sytuacji to przepalona swieca zarowa
-
Uturbienie 324 D (e30)
mozliwe, ze trafilem na zaniedbany egzemplarz (kupilem ja w zime, a jak zrobilo sie cieplo to wyszlo rozszczelnienie pompy wtryskowej), ale naprawde nie mam powodow zeby zmienic zdanie ; ) tych modeli za duzo nie jezdzi, w stosunku do benzyn, a na forum zawsze bylo pelno opisanych problemow. tds niby nowszy, a chyba jeszcze gorszy. choc przyznam - ten silnik daje przyjemnosc z jazdy. z reszta wymienilem tylko glowne awarie. moglbym jeszcze dodac padajace turbo, komputer, nastawnik. a to sa niemale koszty. do minusow na pewno zalicza sie rozrzad na pasku. jesli diesel to teraz zdecydowanie i tylko Mercedes. jak BMW, to tylko w benzynie ; p
-
Uturbienie 324 D (e30)
oj wlasnie wtedy BMW zadnego dobrego diesla nie zrobilo ; ) niestety 2.4 jest strasznie awaryjny: pompa wtryskowa, glowica, uszczelka pod nia, wtrysk sterujacy.
-
e34 524td; nagrzewnica czy termostat
tym bardziej, ze tu mowa o 524... ; ) najczesciej to glowica, uszczelka. pozornie nigdzie nie bedzie wycieku. sprawdz czy na rozgrzanym silniku masz twardy waz od termostatu do chlodnicy i czy chlodnica CALA jest goraca.
-
pomocy trzesie samochodem
na wywazarce to powinno wykazac. co do telepania - jesli nastapilo to po zmianie sprezyn, moze warto zalozyc normalne ?
- ...
-
ciężko pali :////
objawy konca pompy wtryskowej lub pompy paliwa.
-
spaliny z kolektora ssącego bmw e34 525tds
jak kolega wyzej - sprawdz cisnienie na cylindrach. byles na komputerze ? jak nie to szczerze polecam jakis serwis autoryzowany BOSCH, nie u pana Henia ;p
-
spaliny z kolektora ssącego bmw e34 525tds
poza tym nic innego sie nie dzieje z silnikiem ?
-
E34 podkładki sprężyny/gniazdo sprężyny
ja gorne chyba kupilem HP w Gdansku, sklep Autopartner. w IC tez powinni miec, a cena ? jesli sie nie myle to 25-30pln / szt
-
gaz - jakiej firmy ?
kolega nabyl niedawno e36 z silnikiem m50b20 vanos, 97rok. fajnie jezdzi i sporo pali wiec chcialby zalozyc instalacje sekwencyjna. tylko teraz jaka ? na lokalnym rynku (Elbląg) sa dostepne nastepujace marki: jakas ESGX (badz EMGX, nie jestem pewny nazwy) - cena 2800 STAG - 3200 BRC - 3600 prosilbym o podpowiedz ktora wybrac stosunkowo dobra i tania oraz przydatne rady w doborze komponentow i zakladania.
-
tylne mocowanie amortyzatora
dokladnie, odkrecasz kanape, polke do gory zeby bylo latwiej, klucz 17 + 3x 13 i u mnie latwo poszlo.
-
6 ltr w trasie i 17 w miescie - czy to NORMALNE ??
panowie, ksiazkowe spalanie 3.0D w automacie: 6,3/11,7/8,3 (trasa/miasto/srednie) wiec czemu tu sie dziwic ? 17 litrow muskajac pedal gazu to rozumiem, ze jest problem, ale 13 litrow (aut, webasto, chip) i to jak kolega ujal "nie jezdzac jak emeryt" ? moja niby ksiazkowo spalala 7,5 srednio. w rzeczywistosci wychodzilo 11-15, nie dziwilo mnie to, bo nie jezdzilem jak emeryt ; D i w porzadku.
-
Prośba o schemat połączeń podciśnienia w 525 tds
jesli jeszcze nie byles na kompie, to radze zwrocic uwage czy potencjometr pedalu gazu dziala w pelnym zakresie.
-
Źle odpala 524 TD M21
hmm...jedyne co mi przychodzi do glowy to pompa wtryskowa, choc temperatura jest zbyt niska zeby byly z tym problemy. ten niby przekaznik to mysle, ze to jest rozlaczenie pompki paliwa w zbiorniku. ciezko okreslic w czym problem, poobserwuj jeszcze silnik i napisz cos wiecej.
-
zielona kontrolka
dlatego pawex79 napisal, ze to jest tylko w 524td
-
Diesel - czy w 2,4 i 2,5 były dodatkowe pompy paliwa.
tak, po wlaczeniu zaplonu juz dziala (nawet powinna byc slyszalna). jak sprawdzic? odkrecasz przewod idacy do filtra paliwa (klucz 17) i powinno podawac paliwo. gdy jest uszkodzona to wystepuja problemy z odpaleniem dopiero jak w baku jest mniej niz ok. 15 litrow paliwa.
-
zielona kontrolka
panowie, skad takie wnioski? ;> rowniez mialem 524 i kontrolka sie zapalala, a gasla po ok. 10 sek od przekrecenia kluczyka.
-
zielona kontrolka
no i tak ma byc : D wszystko jest w porzadku ; ] jesli sie nie myle, to jest kontrolka wskazuja na pracujaca pompe paliwa w zbiorniku, wtedy wspomaga odpalanie.
-
zielona kontrolka
caly czas sie swieci ?
-
coś dla oka Bodykit dla e34 jak wam sie podoba?
http://www.wickedbodies.net/89-95-5Series-E34/89_e34m5complete.jpg e34 i czarne listwy w kolorze nadwozia ;) http://www.psgbodystyling.co.uk/bmw_e34.html http://www.nicedeals.co.uk/index.php?cPath=719 http://www.grounddynamics.com/Templates/frmTemplateq.asp?SubFolderID=605&SearchYN=N http://www.lltek.com/bimmergate/html/rieger_bodykit_for_bmw_5_e34.htm http://www.m5board.com/vbulletin/e34-m5-discussion/107130-e34-wide-body-kit-anybody-seen-irl.html http://www.myhotbmw.com/bmw_products/5_Series/Body_Kits
-
coś dla oka Bodykit dla e34 jak wam sie podoba?
http://www.zeemax.com/Images/E34WB/E34WB1.jpg http://www.zeemax.com/Images/E34WB/E34WB5.jpg to jest bodykit ;)