Treść opublikowana przez iamtheone
-
po zmianie skrzyni z automatu na manual
apropo zmiany skrzyni na manual, jaki jest przyblizony koszt takiej operacji ?
-
kilka problemów z e34 525 tds...
Zeby pompa w TDS padla po 100 000 musialbys lac wode ;D To ze ludzie kupuja TDS z przebiegiem 160 i pada pompa to nie znaczy ze 15 letni TDS ma przebieg 160... ludzie! wiadomo, teoria to nie praktyka, ale ja mialem na mysli to, ze zywotnosc pomp w tds'ach nie jest z gory okreslona - wiele czynnikow sie na to sklada. z tego co slyszalem to glownie jakosc paliwa.
-
przeróbka manualnych szyb na elektrykę
ja napisze tylko, ze u mnie wszystko smigalo bez modulu komfortu. jak ? tego nie wiem. wiazki w kazdych drzwiach byly rozne :D mialem 4x elektr szyby.
-
Dziwny hałas z tylnych kół
raczej lozysko, u mnie tez bylo raz glosniej raz ciszej, np. podczas skretu. oczywiscie w miare predkosci bylo co raz glosniej. usiadz z tylu i zlokalizuj. a z reszta, u mnie byl luz na kole jak podnioslem na podnosniku i to spory.
-
kilka problemów z e34 525 tds...
m21 nie dosc ze starsza konstrukcja, to jeszcze prawie tak samo awaryjna jak tds, no i slabsza. problem z pompami jest rownie duzy. to sie tez dotyczy turbo, glowicy czy uszczelki. no chyba, ze rzeczywistosc jest inna i tylko ja na takiego trupa trafilem... ;)
-
kilka problemów z e34 525 tds...
525td czy tds (M51) przeciez ma 6 cylindrow, wiec czemu tego nie chcesz? ;) to jest nowsza konstrukcja od M21, wiec chyba lepsza ;p
-
kilka problemów z e34 525 tds...
mi tez nie ciekla i padla :D nawet po 100 tys moze pasc, wszystko jest zalezne od uzytkowania, jakosci paliwa (i chyba szczescia) nie twierdze, ze to napewno pompa, ale tak wskazuja objawy wg mnie.
-
524 TD zapala sie kontrolka wtrysku
czego czujnik ? bedziemy drazyc temat az dojdziemy do czegos :D a pan Piotr sie nie odzywa czy cos podzialal
-
kilka problemów z e34 525 tds...
jesli chodzi o pompe, to koszt waha sie od 600zl (slyszalem, ze tylko tyle biora za same uszczelnienie glowiczki) do 3500zl w serwisie boscha, daja druga pompe w pelni sprawna z gwarancja, a stara trzeba oddac.
-
524 TD zapala sie kontrolka wtrysku
przepraszam, zagalopowalem sie :) filtron zawsze kojarzyl mi sie z filtrami powietrza :D ale tak czy siak, co ma filtr do kontrolki ?
-
524 TD zapala sie kontrolka wtrysku
wg was kontrolka wtrysku zapala sie przez filtr powietrza ? dobrze zrozumialem ? piotr, sprawdziles jak chodzi silnik z odlaczonym wtryskiem sterujacym ?
-
524 TD zapala sie kontrolka wtrysku
jak odepniesz wtrysk sterujacy to silnik przejdzie w "stan awaryjny" i bedzie chodzil na pol gwizdka.
-
kilka problemów z e34 525 tds...
wg mnie to poczatek konca pompy. ma ktos inne pomysly, spostrzezenia ?
-
524td Jaka to pojemność baku?
ja do siebie zatankowalem cos ponad 80L. wiecej nie dalo rady zadnym sposobem. wskazowka ode mnie: dojedz do rezerwy i wtedy zatankuj do pelna. rezerwa ma bodajze 8 litrow.
-
Szybkie pytanie o TDS. Ciezko pali na zimno. HELP!
ale jak chce sie naprawic go "zdalnie" to mozna czarowac w kolko...
-
525 TD nierówna praca silnika na wolnych obrotach
u mojego brata w MB C klasa 2.2 CDI jest podobnie, po rozgrzaniu silnika obroty jalowe skacza. dopiero jak go przydusi na biegu to sie uspokaja. tez nie moze znalezc rozwiazania. wtryski dobrze podaja, przeplywke zalozyl z innej c klasy i nic. nikt nie ma pomyslu co to moze byc. a sterownik silnika podejrzewasz ? moze czujnik polozenia walu, choc nie wiem jakie dokladnie sa jego objawy.
-
Szybkie pytanie o TDS. Ciezko pali na zimno. HELP!
raczej swiece, badz kat wtrysku. chodzi glosno / cicho / rowno / szarpie ?
-
kilka problemów z e34 525 tds...
pomoże ktos?? moja rada: zmien mechanika. silnik ma odpalac "od strzala" niezaleznie czy zima czy lato. jesli on jezdzi kadettem i u niego to normalne zjawisko, to niech ople naprawia. a ja sie tak jeszcze zapytam: - rzuca silnikiem po odpaleniu ? (zimny/cieply) - dlugo kreci rozrusznikiem i rowno kreci czy moze cos zalapuje i szarpie ?
-
524 TD zapala sie kontrolka wtrysku
raczej to wtrysk sterujacy, mozesz go odlaczyc calkowicie i wtedy sprawdz czy tak samo brakuje mocy jak wczesniej. gdzies na forum jest jak go samemu naprawic.
-
problem z obotami e34 520
Zanim zapytasz - POSZUKAJ! - tyle ode mnie.
-
Czy w 524TD była szpera?
ciagna po asfalcie :D czyli kreci sie z taka sama (badz prawie taka sama) predkoscia jak zewnetrzne. jest to bardzo slyszalne.
-
Czy w 524TD była szpera?
byly choc bardzo rzadko. u mnie w miescie sa 2 albo 3 sztuki, ktore zawracajac "ciagna" to kolo od strony wewnetrznej, czyli to oznacza, ze maja szpere 100% ?
-
szukam dobrego mechanika ktory ustawia pompe wtryskowo
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5734
-
524TD problem z odpalaniem
wlasnie, a kontrolki normalnie sie zapalaja i gasna ?
-
diagnostyka 524td
a sprawdzales roznymi programami ?