Skocz do zawartości

sarna1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sarna1

  1. na zadbane E30 z LPG musisz miec przynajmniej 7 tys, ponizej wrzesnia 87 (waska lampa) nie kupuj bo te auta juz gnija na potege (nie ocynkowana blacha), o E34 zapomnij - z drugiej strony za 5kola kupisz naprawde zadbane E21 (rekin) po renowacji i pewnie juz z gazem - a takie auto jest w stanie praktycznie fabrycznym :)
  2. sarna1 odpowiedział(a) na beny12 temat w E30
    a jestes pewny ze nie lapie zadnego lewego powietrza - widzailem przypadek gdzie kolektor dolotowy byl nie dokrecony i silnik bral lewe powietrze...moze poszukaj nieszczelnosci. Troche tyche wezykow w m20 jest.
  3. sarna1 odpowiedział(a) na beny12 temat w E30
    jezeli zawory byly regulowane i dalej tak zdycha to jedyne co mi przychodzi do glowy to wytarty walek rozrzadu....bo ja objaw by wystepowal tylko na benzynie to mozna by obwiniac regulator,pompe paliwa czy wtryski - ale mowisz ze na gazie podobnie :(
  4. sarna1 odpowiedział(a) na tygrys temat w E30
    albo lewe powietrze albo walnieta przeplywka lub silnik krokowy.
  5. sarna1 odpowiedział(a) na walldi temat w E36
    oczywiscie ze by pomoglo - przynajmniej u mnie przesmarowanie spelnilo oczekiwania i nastala cisza :)
  6. sarna1 odpowiedział(a) na eniro temat w E30
    juz o tym pisalem - od dolu wkladasz w mala dziurke srubokret plaski i przesuwasz zapadke do oporu - wyczujesz to - szkielko samo wypadnie. Powodzenia :)
  7. no wlasnie nic to nie daje ..... smrod jest straszny ---- nie wiem co mnie napadlo ... :lol:
  8. jedz na stacje diagnostyczna - za 10 pln powiedza ci co wymienic :D
  9. no wlasnie - palilem sobie kapcia wlasnie i strasznie cagnie guma ??? jak zagluszyc ten zapach spalonej gumy - dodam ze dymu jest duzo - 8mm Micheliny sie stopily :D smrod jet nie do wytrzymania - Dunlopki przy Michelinach to fioleczki :D
  10. sarna1 odpowiedział(a) na Mad_wizz temat w E34
    http://www.bmwworld.com/engines/m50.htm prosze :D masz w tabelce
  11. sarna1 odpowiedział(a) na ozzy temat w E39
    od spodu masz taka mala dziurke - wkladasz cienki srubokrecik i przesuwasz zatrzask w prawo badz w lewo - jak juz przesuniesz to element na ktorym naklejone jest lustro ladnie wypadnie :)
  12. najblizsza hamownie masz w Leborku - koszt pomiaru rok temu to 50 pln z ulicy, jak zadzwonisz i dogadasz sie wczesniej to pewnie taniej :)
  13. sarna1 odpowiedział(a) na Os_ temat w E39
    podnies auto od tylu i zakrec kolem - jesli drugie bedzie sie krecilo w ta sama strone to masz szpere :) z reszta na blaszce dokreconej do dyfra z wybitym przelozeniem jest z przodu literka S :D Pozdrawiam
  14. witam slupszczanina :D polecam firme Krajnik - przy wylocie na Ustce - maja dobre ceny i znaja sie na rzeczy - koledze w Fiacie Cinquecento 1.2 16V zakladali sekwencje i jest bardzo zadowolony. Jednakze jak zazyczysz sobie aby spalanie LPG bylo takie samo jak Pb to musisz liczyc sie z odczuwalnym spadkiem mocy. Pozdrawiam. P.S. Nic nie zastapi benzyny :D
  15. sarna1 odpowiedział(a) na bartezoo temat w E34
    zaloz zaworek zwrotny na wezyk pomiedzy filtrem a pompa i bedzie dobrze. Koszt zaworka to 20 pln w sklepie z czesciami do ciezarowek.
  16. a czujnik polozenia walka rozrzadu ??
  17. sarna1 odpowiedział(a) na paliwko temat w E36
    a moze ktos zameczyl silnik 2/2.5 litra i wstawil 1.8 :) numery na blaszce to przelozenie - odczytaj numery wybite na moscie i sprawdz w etk z jakiego jest auta....z drugiej strony wal powinien wam te 3 cm wyjsc - wieloklin na nim jest dlugi - szarpnijcie go mocno to wyjmiecie polowke na nim tez sa numery i bedziecie mogli spawdzic dawce....
  18. sarna1 odpowiedział(a) na andy temat w E30
    jezeli chcesz miec dobre hamulce to tak - wymiana serwa, zmiana hamulcow z odpowietrzeniem to robota na jakies 3-4 godziny nie spieszac sie. Naprawde polecam taki zabieg - zrobilismy tak u klegi w 318 i roznica naprawde jest znaczna. A hamulce bebenowe z tylu wcale nie sa takie zle :) - ciezko je zmeczyc.
  19. sarna1 odpowiedział(a) na andy temat w E30
    sprawdz gdzie masz nieszczelnosc - o ile ja masz bo bujajacy sie silnik na wolnych obrotach przy wciskaniu hamulca pare razy to norma w wielu autach z podcisnieniowym ukladem, co innego jak jest elektrycznie wspomagany -wtedy nie buja. a wszystkim ktorzy pakuja po 500 pln w hamulce lite w E30 proponuje zakupic zestaw (na szrocie) hamulcow wentylowanych (komplet - tarcze+zaciski+jarzma nie wiecej niz 200 pln) i wtedy dopiero zobaczycie jak hamuje E30 - roznica jest KOLOSALNA. (mozna takze wstawic serwo od 2.0/2.5 - cena urzywanego nie wiecej niz 70 pln) bo E30 na litych tarczach hamuje jak Polonez....a nie jak BMW.
  20. sarna1 odpowiedział(a) na Vax temat w E34
    po kolektorze dolotowym - w m50b20 sa ciensze kanaly.
  21. zaloz zawor zwrotny na waz idacy do pompy i problemu nie bedzie, chyba ze juz taki masz (bo widzialem w nowszych tdsach) wtedy jest problem ze szczelnaosca ukl paliwowego.
  22. sarna1 odpowiedział(a) na vanos24 temat w E34
    tak to norma - znam to z 2 touringow - jedyna opcja to malowanie.
  23. sarna1 odpowiedział(a) na eniro temat w E30
    jak nie ma wyciekow to sytntetyk 75W-90 najlpiej Castrol SAF-XO, jak juz sobie troszke wyje to polsyntetyk o tych samych oznaczeniach.
  24. nie wydaje mi sie :) tez uzywam flitro FILTRON i nigdy nie bylo zadnego problemu.
  25. sarna1 odpowiedział(a) na belgus temat w E30
    mozesz podlaczyc ale tylko na chwilke zeby zobaczyc czy dziala - pomp sie nie naprawia bo musi byc super szczelna :) wyobraz sobie pompe w baku i iskierke :D i BUM Nowa pompa na allegro to koszt ok250 pln z gwarancja :) przeciez nie musisz miec oryginalnej VDO ze sklepu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.