Treść opublikowana przez sarna1
-
zawory regulacja
a co masz jakiegos swapa - e30tka z silnikiem M50 ??
-
Nie rowna praca 320i-pomocy
zawory wyregulowane poprawnie ???? Sprawdz to.
- kable WN
- kable WN
-
Czy te półosie z 316 i 318 są takie same?
to samo.
-
Czy to przeplywomierz pomocy!!!
sprawdz czy przewod pod przepustnica - taki cienki od filtra oparow benzyny ci nie wyskoczyl - na 100% masz nieszczelnosc gdzies w dolocie jesli tak chodzi - podokrecaj weze i wezyki :).
-
jaki silnik bez przerobek
M42 czyli IS'a ale sklanialbym sie ku manualnej skrzynce - m20 tez wejdzie, przynajmniej z manualna skrzynia od m40 pracuje - tyle ze skrzynia jest delikatnie przechylona w lewo. P.S. I tak uwazam ze jedynym slusznym silnikiem do E30 jest m20b25 :)[/i]
-
Szpera - jak sprawdzić czy jest?
Castrol SAF XJ i tylko ten !! Jak jezdziles dlugo na zwyklym oleju to masz juz po szperze...o ile w ogole ja masz :D
-
uszkodzona sprężarka do klimy
uzywana sprawna sprezarka na gieldzie w Poznaniu to 200 pln - wiem bo sam kupowalem , niestety chlodnica tez miala dziurke ale kupilem sprawna uzywke za kolejne 200 i 300 pln za napelnienie.
-
Remont silnika
wsadzaj 3.5 :) i fura bedzia latala bez zadnych tuningow :)
-
buczenie pod maską - czy to normalny objaw ??
u mnie w m20 tez buczalo takze chyba to normalne :)
-
gwałtowny wzrost spalania
sonda lambda ci padla.
-
Koszty eksploatacji 320 323 325 rok 95-96
JAk to nie a Mpower :D - ale to troche inna liga ... Do E36 idealnym silnikiem jest M50B25 - auto jest szybkie i naprawde oszczedne - na trasie przy 120 - odleglosc 300 km srednie spalanie wyszlo 7.4 litra wiec super, w miescie przy delikatnej nodze spokojnie miesci sie w 11 litrach. 2.0 za duzo pali czy to m20 czy m50 - pali a nie daje w zamian za duzo - no oczywiscie poza dzwiekiem 6cio garowki.
-
AWARIA... POMOCY... NIE CHCE ODPALIĆ...
oj :( tanie nie bedzie
-
Koszty eksploatacji 320 323 325 rok 95-96
pala mniej wiecej tyle samo - jak masz juz kupic to bierz 328 - swietne auto. Reszta tj czesci i ubezpieczenie podobnie - czyli rozsadnie :D Pozdrawiam
-
awaria silnika E30
zle wyregulowane zawory.
-
awaria silnika E30
to normalne w m20 - krzywki pekaja, nie masz sie co przejmowac tylko je wymien i jezdzij dalej, tylko nie zapominaj na przyszlosc regulowac luzow na zaworach bo to glownie przez to - jak jezdzisz na LPG to co 10 tys szczelinomierz wtykaj :D
-
Szpera z M5 do 525
przede wszystkim cena :D a na powaznie to jakoscia oraz wlasciwosciami - koszt oleju to ok 50-60 pln za litr. Dostaniesz go w serwisie BMW.
-
Szpera z M5 do 525
no jasne tylko od razu zalej go olejem do zeszperowanych dyfrow.
-
E30 czy E34?
zastanow sie nad 325 - sam teraz sprzedalem 320 i sie ciesze bo to auto spala nieproporcjonalnie duzo paliwa do tego jakie osiagi oferuje - jest po prostu strasznie wolne a pali bardzo duzo jak na 2 litrowke. Pozdrawiam
-
Szpera z M5 do 525
powiem tyle ze zmiana mosty w E30 320i z oryginalnego 4.10 na 3.91 poniosla za soba spadek obrotow o ok 400 obr/min - na moscie 4.10 przy predkosci 140 km/h mialem wczesniej 4200 obt teraz mam ok 3700-3800. Spalanie spadlo o ok 1 litr a roznicy w osiagach jako takiej nie widze. Przyjemniej sie wyprzedza na IV biegu bo wczesniej to bylo to nieporozumienie :D
-
nie rowna praca silnika 2l
tak :) silniki m20 wlasnie sa z tego znane :) musi byc szczelny korek, bagnet od mierzenia poziomu :) nie moze byc nieszczelnosci na odmie itp :) akurat pod tym wzgledem to wredne silniki.
-
Szpera z M5 do 525
u ciebie powinno byc 3.73 w dyfrze zeszperowanym M5 jest 3.91 - wiec bedziesz uzyskiwal mniejsze predkosci na biegach ale pzryspieszenie bedzie lepsze :) chyba ze to most z M5 3.8 to moze miec przelozenie 3.91 lub 3,23 i na tym drugim straasznie wydluza ci sie biegi i dynamika spadnie :). Przelozenie odczytasz z blaszki przykresonej do dyfra bedzie S...i wartosc. Pozdrawiam
-
szperaaaa - czy jest?
sripol :) jak wyje to juz niestety nic mu nie pomoze - szykuj sie na to ze za jakis czas padnie :)
-
E30 czy E34?
jak auto masz zadbane i chcesz sprzedac to znajdzie sie tez kupiec ktory to doceni - ja swoja 320 z 89 roku w stanie dobrym dostalem 7 tys i sie bardzo ciesze bo ta kwota wystarczy mi na ladnego ISa E30 z DDRow :)