Treść opublikowana przez sarna1
-
E30 czy E34?
na zadbane E30 z LPG musisz miec przynajmniej 7 tys, ponizej wrzesnia 87 (waska lampa) nie kupuj bo te auta juz gnija na potege (nie ocynkowana blacha), o E34 zapomnij - z drugiej strony za 5kola kupisz naprawde zadbane E21 (rekin) po renowacji i pewnie juz z gazem - a takie auto jest w stanie praktycznie fabrycznym :)
-
nie rowna praca silnika 2l
a jestes pewny ze nie lapie zadnego lewego powietrza - widzailem przypadek gdzie kolektor dolotowy byl nie dokrecony i silnik bral lewe powietrze...moze poszukaj nieszczelnosci. Troche tyche wezykow w m20 jest.
-
nie rowna praca silnika 2l
jezeli zawory byly regulowane i dalej tak zdycha to jedyne co mi przychodzi do glowy to wytarty walek rozrzadu....bo ja objaw by wystepowal tylko na benzynie to mozna by obwiniac regulator,pompe paliwa czy wtryski - ale mowisz ze na gazie podobnie :(
- obroty
-
piszcząca kierownica
oczywiscie ze by pomoglo - przynajmniej u mnie przesmarowanie spelnilo oczekiwania i nastala cisza :)
- lusterko
-
Jak wywietrzyc garaz
no wlasnie nic to nie daje ..... smrod jest straszny ---- nie wiem co mnie napadlo ... :lol:
-
Stuknie z tyłu - pęknięta sprężyna
jedz na stacje diagnostyczna - za 10 pln powiedza ci co wymienic :D
-
Jak wywietrzyc garaz
no wlasnie - palilem sobie kapcia wlasnie i strasznie cagnie guma ??? jak zagluszyc ten zapach spalonej gumy - dodam ze dymu jest duzo - 8mm Micheliny sie stopily :D smrod jet nie do wytrzymania - Dunlopki przy Michelinach to fioleczki :D
-
Czasy rozrzadu!
http://www.bmwworld.com/engines/m50.htm prosze :D masz w tabelce
-
wymina szkła lusterka
od spodu masz taka mala dziurke - wkladasz cienki srubokrecik i przesuwasz zatrzask w prawo badz w lewo - jak juz przesuniesz to element na ktorym naklejone jest lustro ladnie wypadnie :)
-
Gaz sekwencyjny i wykresy z hamowni?
najblizsza hamownie masz w Leborku - koszt pomiaru rok temu to 50 pln z ulicy, jak zadzwonisz i dogadasz sie wczesniej to pewnie taniej :)
- szpera
-
Gaz sekwencyjny i wykresy z hamowni?
witam slupszczanina :D polecam firme Krajnik - przy wylocie na Ustce - maja dobre ceny i znaja sie na rzeczy - koledze w Fiacie Cinquecento 1.2 16V zakladali sekwencje i jest bardzo zadowolony. Jednakze jak zazyczysz sobie aby spalanie LPG bylo takie samo jak Pb to musisz liczyc sie z odczuwalnym spadkiem mocy. Pozdrawiam. P.S. Nic nie zastapi benzyny :D
-
ciepła gorzej odpala!
zaloz zaworek zwrotny na wezyk pomiedzy filtrem a pompa i bedzie dobrze. Koszt zaworka to 20 pln w sklepie z czesciami do ciezarowek.
-
POMOCY BO ZBANKRUTUJĘ A SERIWISY BRAK MI SŁÓW......
a czujnik polozenia walka rozrzadu ??
-
Tylny most, pomocy
a moze ktos zameczyl silnik 2/2.5 litra i wstawil 1.8 :) numery na blaszce to przelozenie - odczytaj numery wybite na moscie i sprawdz w etk z jakiego jest auta....z drugiej strony wal powinien wam te 3 cm wyjsc - wieloklin na nim jest dlugi - szarpnijcie go mocno to wyjmiecie polowke na nim tez sa numery i bedziecie mogli spawdzic dawce....
-
hamulce
jezeli chcesz miec dobre hamulce to tak - wymiana serwa, zmiana hamulcow z odpowietrzeniem to robota na jakies 3-4 godziny nie spieszac sie. Naprawde polecam taki zabieg - zrobilismy tak u klegi w 318 i roznica naprawde jest znaczna. A hamulce bebenowe z tylu wcale nie sa takie zle :) - ciezko je zmeczyc.
-
hamulce
sprawdz gdzie masz nieszczelnosc - o ile ja masz bo bujajacy sie silnik na wolnych obrotach przy wciskaniu hamulca pare razy to norma w wielu autach z podcisnieniowym ukladem, co innego jak jest elektrycznie wspomagany -wtedy nie buja. a wszystkim ktorzy pakuja po 500 pln w hamulce lite w E30 proponuje zakupic zestaw (na szrocie) hamulcow wentylowanych (komplet - tarcze+zaciski+jarzma nie wiecej niz 200 pln) i wtedy dopiero zobaczycie jak hamuje E30 - roznica jest KOLOSALNA. (mozna takze wstawic serwo od 2.0/2.5 - cena urzywanego nie wiecej niz 70 pln) bo E30 na litych tarczach hamuje jak Polonez....a nie jak BMW.
-
Jak rozpoznac silnik M50 2.0/2.5?
po kolektorze dolotowym - w m50b20 sa ciensze kanaly.
-
Potrzebny znawca TDS'a, ASO rozkłada ręce
zaloz zawor zwrotny na waz idacy do pompy i problemu nie bedzie, chyba ze juz taki masz (bo widzialem w nowszych tdsach) wtedy jest problem ze szczelnaosca ukl paliwowego.
-
relingi w e34 touring
tak to norma - znam to z 2 touringow - jedyna opcja to malowanie.
-
olej do skrzyni
jak nie ma wyciekow to sytntetyk 75W-90 najlpiej Castrol SAF-XO, jak juz sobie troszke wyje to polsyntetyk o tych samych oznaczeniach.
-
Filtr paliwa - blad czy zbieg okolicznosci?
nie wydaje mi sie :) tez uzywam flitro FILTRON i nigdy nie bylo zadnego problemu.
-
Czy ktos reanimowal pompe VDO?
mozesz podlaczyc ale tylko na chwilke zeby zobaczyc czy dziala - pomp sie nie naprawia bo musi byc super szczelna :) wyobraz sobie pompe w baku i iskierke :D i BUM Nowa pompa na allegro to koszt ok250 pln z gwarancja :) przeciez nie musisz miec oryginalnej VDO ze sklepu.