Treść opublikowana przez miki1406
-
który model kupić??? pomocy
Napisz tylko czy kupiłeś auto z silnkiem M40 czy M43... inaczej pytając czy kupiłeś auto z łańcuchem rozrządu czy paskiem??
-
Kurz w bagażniku e36 compact
Ale zakleiłeś i problem zniknął??
-
piszczenie po rozruchu zimnego silnika....:/
wiesz zależy ile dla kolegi znaczy drogo :P Na alledrogo między 100-300zł
-
piszczenie po rozruchu zimnego silnika....:/
Tu może być awaria visco... zrób taki test... przywiąż nitką wentyl do jakiegoś elmentu w komorze silnika (w mire sztywnego) i odpal nie rozgrzane auto... jak po rozgrzaniu nitkę zerwie to jest git... (nie mój pomysł ale wydał mi się trafny więc "sprzedaje" dalej :cool2: ) Visco na rozgrzanym silniku powinno chodzić (kręcić się) ciężej niż na zimnym... Visco da się podregulować wyginając bimetal ale dokładnie nie wiem jak to się robi więc piszę tylko że ktoś twierdził że się da :mrgreen:
-
piszczenie po rozruchu zimnego silnika....:/
Tu może być awaria visco... zrób taki test... przywiąż nitką wentyl do jakiegoś elmentu w komorze silnika (w mire sztywnego) i odpal nie rozgrzane auto... jak po rozgrzaniu nitkę zerwie to jest git... (nie mój pomysł ale wydał mi się trafny więc "sprzedaje" dalej :cool2: ) Visco na rozgrzanym silniku powinno chodzić (kręcić się) ciężej niż na zimnym... Visco da się podregulować wyginając bimetal ale dokładnie nie wiem jak to się robi więc piszę tylko że ktoś twierdził że się da :mrgreen:
-
Nietypowe, jak odpalić poduszkę pasazera E36 z akumulatora??
szkoda czujnika bo i on się wtedy uszkodzi... lepiej samą poduchę :P
-
Czy to ma sens :( ??? 318is E36 awarie...
Jedz na sprawdzenie geometri podwozia i podaj wyniki... Zresztą oni sami ci powiedzą co w niej piszczy nie tak... Generalnie felerne są sworznie wahacza i rozluzowanie takiego elementu to latanie auta po całej drodze... Do ściągania wystarczą luzy na drązkach minimalne albo przestawiona zbieżność... Silnik jak uszczelnisz to się długo nacieszysz... Najgorsza sprawa według mnie to dojść do ładu z elektryką po wyczynach "złotych rączek" :duh: Ale damy rade... stary nie poddawaj się... Ja też władowałem w moją bumę już ok 1000zł i jak narazie kosztowała mnie ok. 3500-4000zł... i nie żałuje... :cool2:
-
piszczenie po rozruchu zimnego silnika....:/
kolego "gelo8705" sam zacząłeś się rzucać to wyraziłem swoją opinię w podobny sposób jak ty swoją : Poprostu uważam że dodawanie środka ułatwiającego poślizg między dwoma elementami w celu niwelowania uślizgu jest głupotą... Pomyśl przestało piszczeć... Ale na pewno przestało się ślizgać?? jak to zauważyłeś podczas pracy silnika?? Nie sugeruje, że wywaliłeś tam cały środek...
-
Uszkodzona przepływka ;-/ jak odczekać...
Dzięki ale kolega "MarekM-535i" sprzedał mi idealną przepływkę za 100zł która nigdy LPG nie widziała i śmiga jak złoto :P za 250zeta miałbym przepływkę i chip od "bagdor"a :norty:
-
sportowa kiera bmw e36 air bag help
jedz do BMW i poproś o wyłączenie poduszki kierowcy ponieważ zmieniasz kierownice... Moja opinia jest taka, że robisz bardzo źle bo poduszka jest po to by w razie co ocalić twoją głowę... Przemyśl to jeszcze... Po wyłączeniu kompem poduszki i jej odpięciu nic nie powinno się świecić
-
318i gaśnie po odk. korka oleju,syczenie,iskra czy wtrysk?
odpowietrzy silnik i będzie ci łatwiej odkręcić korek... odpowietrzenie to ważna sprawa... nalpeiej jak jest silny nagar to jakimś srubokrętem podłubać i myć np. środkiem do gaźników jak posiada kolega względnie ropą :cool2:
-
piszczenie po rozruchu zimnego silnika....:/
Drogi mój przyjacielu "gelo8705" zagaszenie twojej nieopartej wiedzy zacznę od podstaw fizyki... Konstruktorzy skonstruowali pasek klinowy z gumy... po co?? bo guma wraz z kółkiem od pompy wspomagania ma mieć jak największe tarcie... układ ten mam za zadanie napędzanie urządzenia (w tym przypadku pompy, ale może być to i alternator) które wywołuje pewien opór obracania... gdyby nie tarcie pasek ślizgałby się po kółku i powodował piszczenie jak to ma miejsce u kolegi... Piszczenie może być spowodowane słabym naciągiem paska bądz jego wyeksploatowaniem... nawet kształt paska jest obmyślony tak aby przy naciągnięciu jak najbardziej "przykleił" się do kółka... I teraz tak... Mała do ciebie prośba odwróć swoją puszeczkę WD40 i przeczytaj co na niej pisze?? Pewnie teraz chciałbyś abu pisało tam toluen, zmywacz do paznokci czy środek to zmiękczania gumy które to właśnie poprawiły by sytuację i zwiększyły tarcie... Ale nie tam pisze smar penetrujący... Wytłumacz mi kolego jak smarem poprawiłeś tarcie paska z kółkiem i zlikwidowałeś piszczenie :norty: Wiesz co zrobiłeś?? To tak jakby piszczały ci hamulce a ty wysmarował byś je smarem i twierdził że jest lux bo już nie piszczą... A kolega nie chciał usunąć pisczenia tylko powód piszczenia... :twisted2: I błagam was koledzy... jak nie jesteście w 200% pewni, że wasza teoria jest pewna to nie rzucajcie się jak kolega "gelo8705"...
-
318i gaśnie po odk. korka oleju,syczenie,iskra czy wtrysk?
słuchaj odma to wężyk który łączy pokrywę wałka rozrządu z kolektorem ssącym... oraz elementy pod samą pokrywą... Proponuje zdjąć pokrywę i wężyk który będzie od niej odchodził dokładnie obejżeć i wyczyścić (u mnie w M40 średnica była połowe mniejsza przez czarny osad !!) po zdjęciu pokrywy wyczyścić też to co się pod nią znajduje... nie wiem jak wygląda to w M43 ale w M40 jest taki pastik którego też myłem ropką :cool2:
-
318i gaśnie po odk. korka oleju,syczenie,iskra czy wtrysk?
jaki ma kolega silnik?? Problemy z korkiem oleju nie wróżą dobrze... Uszkodzenie pierścieni olejowych i ucieczkę kompresji do skrzyni korbowej... Zalecam pomiar ciśnienia sprężania... Ewentualnie czyszczenie odmy...
-
Nietypowe, jak odpalić poduszkę pasazera E36 z akumulatora??
też bym chciał to zobaczyć ;-D podobno bateria 9 Volt i jest git... i podobno najlepiej strzelają takie od BMW :P
-
wymiana zegarów z m 40 do m40 1.8 i
A ja mam też pytanie czy od 1.8 M40 będą pasowały do 1.6 M40 i nie będą przekłamywać :idea:
-
Akumulator
Jest taka wysoka linia aku Centry (Silver czy Platinium nie pamiętam) mają większą gwarancję i większy prąd rozruchowy i... nie są drogie :P Osobiście niesamowity aku miał stary w oryginale w Palio... Magneti Marelli... Wiecie ile przeżył ?? 7lat bez ani jednej awarii... Później trzeba go było ładować co miesiąc ale po 7,5roku był już do wywalenia... Ale 7 lat bez ani jednej przygody przeżył :cool2:
-
Siadła prawa strona
możesz też zerknąć pod wykładzinę w bagażniku... może amor wpadł do środka :norty: ale prędzej stawiam na sprężyne jak koledzy pisali
-
który model kupić??? pomocy
o nie... Z3 never... :norty: jak już autko na niedziele to tylko jedno --- 850 :cool2:
-
Trzeszcza uszczelki w dzwiach
sprawdz czy nie masz luzów na zawiasach dzwi... po prostu je otwórz i delikatnie od spodu podnoś do góry... jak będą pukały znaczy że mogą pracować na uszczelce i piszczeć
-
Kurz w bagażniku e36 compact
te filtry to odklej i oczyść... :nienie: Są one odpowiedzialne za utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia powietrza w aucie i odpowietrzanie przedziału pasażerskiego... zobacz co się z tym filtrem dzieje jak trzaśniesz dwiami... odchyla się.... Wyjmij sobie lepiej koło zapasowe i oblookaj czy ci żaden korek techniczny nie wypadł :cool2:
-
Dziwny EGR dwa wyjścia ?? 318 TDS
podłącz pod kompa i sprawdz "live data" przy odpalonym silniczku... Jak będzie ci ciśnienie z kosmosu pokazywał to albo czujnik albo... Albo lepiej niech to czujnik :modlitwa:
-
który model kupić??? pomocy
nie obraździe się ale ja bym E46 nie kupił... jakoś mi nie pasi to auto... Wolałbym kwaśniewskiego już bardziej jakbym miał mojego kebaba handlować :cool2:
-
piszczenie po rozruchu zimnego silnika....:/
wydaje mi się, że może lecieć między taką podstawą filtra oleju a blokiem... wtedy można to rozebrać wyczyścić i złożyć na taki preparat elring'a (taka uszczelka w tubce)
-
piszczenie po rozruchu zimnego silnika....:/
Tak tak :roll: Spsikaj WD-40... Wtedy będzie się ślizgał jeszcze lepiej i po cichu :nienie: