Treść opublikowana przez grzechusk
-
316i Jak wymienić napinacz
A co ci sie dzieje? aha zmien tytuł wątku :D
-
318 - Woda bulgocze w rurce pod wiatrakiem
Kolego poszukaj dobrze ostatnio był temat wody w rurce, i wyleczyli to.
-
330d wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów
A stary olej mocno zmienił konsystencje i kolor?
-
318i Wyciek oleju,brak mocy
Kolego jeszcze jedno jak zmieniłem na olej castrol 5w40 silnik coraz bardziej był zabrudzony z wycieku, wiec przy następnej wymianie oleju wlałem z firmy liqu moly "płukankę" żeby osad rozpuścić z silnika później zalałem olej z tej samej firmy 5w50 i cera-tec również z tej samej firmy no i umyłem silnik i może ktoś wierzyć lub nie minęły już ze 3 miesiące a silnik suchuteńki :norty:
-
320D - jak ustawić zegar ( czas)
Jest jeszcze jedno tez miałem problem z ustawieniem zegara, co się okazało u mnie da się ustawić zegar tylko na włączonym silniku
-
320 D koło pasowe.......naprawione
To i ja mam pytanie na wł silniku na luzie mam wibracje na lewarku zmiany biegów i co 2/3 s delikatne wibracje przechodzą przez auto ale nie ma tragedi tak dosłownie lekko je czuc czy moze to tez byc koło pasowe silnik M43B19 1895cm
-
316ti Czy to wina zlego oleju?
Nie jest zły, ja osoboscie zmieniłem castrola na OLEJ LIQUI MOLY 5W40 Top Tec 4100, sprawdz odme moze jest zapchana i robi sie podcisnienie w silniku wiec gdzies to musi uciec dobrze ze przez korek a nie uszczelniacze chodz pewnie do czasu. A jak spaliny nie kopci moze po prostu spala olej. Chodz jesli dolewasz raz w miesiącu to musial by widocznie kopcic.
-
316ti Spod Korka Oleju leci Olej. Pomocy
Sprawdz odme.
-
318i Przepływomierz a rodzaj paliwa
A ja ostatnio czytałem(na forum) ze w e46 z tym silnikiem i w tych rocznikach nie wymaga adaptacji wiec jak to wkoncu jest
-
330ci korek spustowy oleju - ki czort?
:lol: Korek był zmieniony przy ostatniej wymianie oleju w zeszłym roku. Jest nawet na FV z oringiem, dlatego pytałem czy to jednorazówka. Żartowałem :D
-
330ci korek spustowy oleju - ki czort?
Widocznie śruba była mocno zużyta czytaj odkręcana i zakręcana co by sugerowało ogromny przebieg i zużycie auta...
-
330d Świeci się kontrolka od asc, hamulca ręcznego i abs
Dzisiaj zaswieciła mi sie kontrolka od asc recznego i abs ale odłaczyłem akumulator na 2 min i problem znikł miałem tak ze dwa miesiące temu kolega odłaczyl mi jakis czujnik pozniej odłaczyłem znowu aku i było az do dzisiaj, i mam pytanie czy odłaczenie czujnika mogło spowodowac bład i od tamtego czasu bedzie co jakis czas sie pojawiać czy faktycznie czujnik kaput?
-
328i wysokie spalanie problem
Koelgo użytkowałem E46 318i M43 118KM równe 4 lata... Wierz mi, że wiem o czym piszę i wiem ile paliła... i jako użytkownik obydwu modeli mam prawo porównać... Bez klimy i owszem potrafiła zejść ponizej dychy "w koło komina" na klimie niżej 12 się nie dało, choćbym pedał gazu tylko muskał "jak taksówkarz"... Silnik jak i reszta auta, full sprawne, w ciągu 4 lat uzytkowania... trzy razy zarżnęła przepływkę BOSCH'a "okrutnie drogą"... mało tego na klimie mocno słabnie ten motor... 328 użytkuje od pół roku... pali mi 10,5 litrów "w koło komina" na klimie 12 litrów... i czy klima czy bez moc jest... i spalanie na przyzwoitym poziomie.. nic więcej niż poprzednik, no bez klmy troszke więcej... ale i dynamiczniej sie jeździ... Racja według mnie M43 czy sie depta czy sie głaska pali podobnie dziwne to ;)
-
318i - problem z odpalaniem
Mógłby ktos wkleic linka z realoem z zaworem egr czy arg jak on sie tam nazywa.. bo szukałem ale nie znalazłem.
-
Jak obniżyć e46??
No ja tez patrzałem na nie tylko skąd pewność ze jak założysz to nie będzie wyglądał jak star 266, albo będzie np za nisko rozumiesz
-
Jak obniżyć e46??
I co dowiedziałes sie juz cos?
-
330Ci Coupe - ciezko zamykajace sie drzwi
Ja mam tak z wszystkimi drzwiami trzeba zdecydowanie pchnąć ale bez wariacji :D
-
318i Wyciek oleju,brak mocy
U mnie tez jest a raczej był bo co dziwnego umyłem silnik myjką ciśnieniową i jak na razie sucho :D
-
Jak obniżyć e46??
Jak sie dowiesz to daj znać byłbym wdzięczny :)
-
Jak obniżyć e46??
Nie ma znowu tragedii z 17-stkami dużej różnicy nie odczułem choc nie mówię ze jej niema zależy w jakim rejonie mieszkasz i jaki jest u ciebie stan dróg.. zastanów się dobrze ja nie zapytałem i kupiłem 17 bo myślałem ze wtedy będzie lepszy efekt tzn ze auto lepiej będzie siedzieć ze odstęp pomiędzy kołem a błotnikiem sie zmniejszy a tu guzik prawda :D teraz muszę szukać sprężyn ale zaś nie wiem jakie wsadzić :mad2:
-
320i 318i - Jaki silnik do instalacji gazowej?
Według mnie jak auto idzie do gazu :D to wybrałbym 320 nie bierz 318 bo będziesz żałował, co innego jeśli pytałbyś o 318-320 ale z jazdą na benzynie to co innego, bo koszt utrzymania 320 będzie wtedy większy a jak gaz to nawet myślał bym o większym :)
-
Jak obniżyć e46??
Dobra mniejsza z linkiem bo widze ze cos nie wchodzi no przód tragedia.
-
Jak obniżyć e46??
Zielo no u mnie identycznie przód jak w rosomaku :mad2:
-
Jak obniżyć e46??
Cos sknociłem przy wklejaniu zdjecia dam linka a pytanie poboczne jak wklejac zdjecia :D http://img10.imageshack.us/i/bmwe46.jpg/
-
Jak obniżyć e46??
ja mam felgi 17" na standardowych sprężynach i na dziurach czasem jest mi już za twardo. możesz zrobić, ale polskich drogach to będzie masakra, a o podjechaniu pod nawet niski krawężnik będziesz musiał zapomnieć. no ale twój wybór. Jceel mam prośbę czy mógłbyś wstawić zdjęcie jak u ciebie auto wygląda na 17' na standardowych sprężynach? bo ja wsadziłem 17 i dalej stoi jak tarpan byłbym wdzięczny bardzo.