Treść opublikowana przez grzechusk
-
jak zaŁOżyć pasek klinowy:???
Zmień tytuł wątku bo zaraz GR wpadnie :)
-
318i n42b20 143km łańcuch czy pasek??
Czy bmw w tamtym okresie zrobiło silnik wolny bez jakiś wad - benzyna diesel?
-
318i n42b20 143km łańcuch czy pasek??
A rocznik i ile ty nim przejechałeś? jeśli można wiedzieć..
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Dokładnie zgadzam sie z kolegą, moja miescina nawet nie jest ćwierć warszawą wiec za duzo swiateł i korków niema.
-
318i n42b20 143km łańcuch czy pasek??
Łancuch jest we wszystkich chyba od 94 zresztą mniejsza z tym czy 94 , 93, czy 95 ty masz napewno łancuszek :)
-
320d- 200000 na liczniku,spostrzeżenia
Bo może Kolegi auto faktycznie miało 100 tys km a nie tylko na papierze.. Kiedyś czytałem post od osób które kupiły takowe auto nowe i oni nie słyszeli o jakiś wymianach turba, wtrysków czy dwu-masa, dziwne.. jedni maja 100 tys i nic nie robią a drudzy 120 tys z Niemiec i wszystko leci.. :D
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Spalanie R4 i R6 w BMW w żadnych warunkach nie bedzie podobne, nawet w autostradowych. Litr różnicy? To można między bajki włożyć. Owszem, jadąc w trasie różnice miedzy R6 a R4 są troche mniejsze w spalaniu. Chociaż R6 jak sporo wyprzedzasz robi się prawdziwy wir w baku. Wiadomo jak jedziesz równo autostradą to spalanie spada, ale ile jest takich dróg w Polsce? na typowych trasach jak Gdańsk-Warszawa, czy Kraków-Warszawa zeby jechac dynamicznie i w miare szybko musisz często wyprzedzac i hamować w zabudowanym. W takich warunkach jazdy R6 ostro pije z baku. W dodatku wielka różnica w spalaniu występuje gdy jezdzisz po miescie. 13/100 na miasto takie jak Warszawa to dolna granica w BMW R6. Jak jest zima, krótsze dystanse czy ostrzejsza jazda to 14-15 litrów to bedzie norma. A 318i w takich miejskich warunkach spala maksymalnie 10/100 km. No zeby spalic 13/14 to faktycznie wolna jazda to napewno nie jest. A ja dalej zostane przy swoim ze w jezdzie w moim "srodowisku" drogowym w moich warunkach spalanie R6 było by niewiele wieksze.
-
316i sprężyny/ wysoko stoi
Nikt nic nie podpowie??
-
320i Czy to za niskie obroty 600-650?
Ja powiem tak jeśli wszystko chodzi jak należy po co szukać dziury w całym ;) :D
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
kolego mógłbys mi to wytłumaczyć dlaczego?
-
320d zaisęg
Albo tez druga sprawa ale tez w tym kierunku dajmy zostało nam na 500 km paliwa ale jeździliśmy ekonomicznie później wsiadamy i 100 km przejeżdżamy z ołowianą nogą i komp przelicza nie z 6 /100 tylko z 8
-
320d zaisęg
Kolego ja radził bym nie sugerowac sie komputerem, ja zawsze patrze na wskaznik paliwa, bo wskazania kompa sa tak dokładne jak np ile spalił na 100 km
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Ja z perspektywy czasu nie wział bym juz r4 z jednego powodu, ja żeby dynamicznie ruszyć muszę wysoko go kręcić i mówię tutaj o jeździe na co dzien nie ściganiu się, r6 jednak ten moment wyższy posiada i moim zdaniem na dziś dzień tego błędu bym nie popełnił bo wydaje mi się ze spalanie będzie naprawdę podobne, nawet jesli miałby spalić liter więcej to warto, choćby dla kultury i dzwieku silnika a tak kolego orientacyjnie ci napisze auto cztery osoby bagaznik na full wypełniony klima non stop jazda dynamiczna na a4 ze 3 razy budzik sie zamknął i mało kiedy schodziłem ponizej 160 i na 430 km zjadł mi 37 litrów czy to duzo? według mnie nie dlatego sadze ze bm-ki wcale duzo nie palą tylko one potrzebują jednego- autostrad.
-
316i sprężyny/ wysoko stoi
Panowie auto mi trochę za wysoko stoi i chciałbym kupić zwykłe kayaby tylko nie wiem czy trzeba dobierać specjalne kolorami czy jak? na dole umieszczę zdjęcia : http://img8.imageshack.us/i/bmwe462.jpg/ http://img10.imageshack.us/i/bmwe46.jpg/ Szczególnie przód opony to 205/45/17 kupiłem takie a efekt zerowy :/
-
318i szarpie przy ruszaniu
Koledze raczej chodziło o to ze jak wdepniesz gaz do dechy to niby sie rozpędza, a jak odpuścisz to jakby dodatkowy gar sie włączył :) mam racje?? Ja zaniedługo bede wymieniał swiece bo pewnie beda "węglowe" :) z tego co ogladałem to ngk komplet 160 zł cena niemała jak na ten silnik ale szkoda zeby kuce do "lasu" uciekały.
-
318i szarpie przy ruszaniu
A szarpniecie po-miedzy 1 a 2 przy większych prędkościach obrotowych?
-
318 korbowód
Koledzy maja racje mojemu znajomemu zaczęły dziać się cuda z silnikiem kopcił żarł olej nie chciał jechać pow 130 km i tez zaczął remontować tak mu zrobili ze po pół roku zaś silnik zaczyna kulać bo coś się tam znowu zaczęło dziać już wsadził 1500 a nie jeździ bmw za ta cenę mówiłem ze kupi zdrowy silnik na szrocie a mówię tutaj o oplu vectrze b. Także solidnie sie zastanów nad remontem bo jeśli bmw robi dobre silniki które naprawdę wiele znoszą i twój zaczyna już grymasić to nie masz gwarancji ze za chwile znowu coś nie wyskoczy tak jak u kolegi z vectry.
-
318i Wymiana Przypływomierza Prawda czy Fałsz ?
Panowie takie pytanie poboczne trochę, ok przypuśćmy ze przepływka została wymieniona kontrolka zgasła ale błąd zapisany jest w ecu i tu moje pytanie czy taki błąd coś powoduje oprócz tego ze tam jest?
-
Wymiana pompy wtrysku.
16.5 tys zl to co tam jest jeszcze zepsute ?
-
318i jak to jest z tymi silnikami ?
Nie wprowadzaj ludzi w błąd ! 318i 118 KM ma 1895 cm Wiem po prostu szybko wpisywałem i pomyliłem klawisze.
-
318i Wymiana Przypływomierza Prawda czy Fałsz ?
Mi zaświeciła się kontrolka od asc odl aku i zgasła.
-
318i Wymiana Przypływomierza Prawda czy Fałsz ?
Nic sie nie stanie.
-
318i jak to jest z tymi silnikami ?
316i - 1895cm - 105 km 318i - 1985cm - 118km Czym się różnią nie mam pojęcia kiedyś była dyskusja ale nikt konkretnie nie odpowiedział.
-
320d po lificie jak założyć emulator maty pasażera??
Był jeszcze temat z opornikiem czy rezystorem nie znam się na elektryce/elektronice. Dyskusja toczyła sie o to czy w razie kolizji poducha odpali czy tez nie/ czy komp widzi to jako zajęte miejsce czy "wiecznie " wolne.
-
316i 1.9 błąd 171..czy to kończonca się odma?
Mógłbyś rozwinąć?