Treść opublikowana przez grzechusk
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
No płyn miałem pod górną kreskę ale nie równo z nią. STANDARDOWO wskaźnik na pulpicie w pionie :evil: a po pęknięciu zbiornika wł z ciekawości test nr 7.0 a tam temp 111 C i niech ktoś mówi co chce ale moim zdaniem taka temperatura nie powinna być. Druga sprawa silnik sie zagrzał pomimo tego ze był wyłączony to wiatrak powinien pracować jak myślicie? I dzięki za każde odpowiedzi.
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
I nastepna sprawa ale to bardziej do tych co wymianiali da sie to zrobić na miejscu? bo nie posiadam haka do holowania i nie wiem za co chycic żeby nie urwac czegoś
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Taka sprawa czy zbiornik wyrównawczy strzela od nadmiernego ciśnienia? ostatnio zakładałem post o temp silnika ktoś niby pisał że 115 C to w porządku dzisiaj zaglądnąłem do sam naprawiam i pisze 91C jak jest to otwiera sie termostat i chłodzi przez chłodnice do 89 C, to jedno i drugie czy zbiornik wyrównawczy pasuje od e46 318i ? I takie jeszcze poboczne pytanie czy silnik gdy ma temp 116 C przepali uszczelkę pod głowicą? Wczesniej płynu nie ubywało nic w płynie też nie było "niczego" ale temp zawsze większa może to przez wentylator? Bo wydaje mi sie ze wł sie za rzadko.
-
316i/318i falowanie, sprawdzone już wszystko, video
Autor wątku musi dodać "d" na końcu wtedy będzie odzew :)
-
320d vs. audi a4 b6 1.9 TDI
No tutaj to nikt ci gwarancji nie da, tzn w tym sensie że zależy jak trafisz wiesz napewno dobrze jak wygląda u nas rynek używek, możesz kupić i będziesz jeździł a może być tak że kupisz i będziesz mówił ale te bmki to złomy bo co chwile się psują.. i to samo odnosi sie do audi. Ja osobiście gdybym miał taki wybór wziąłbym bmw :D. Podsumowanie- kupisz bmw bedzie sie psuć powiesz mogłem wziąsc audi, kupisz audi bedzie sie psuć powiesz mogłem wziąść bmw, krótko- szukaj tego i tego bierz w lepszym stanie.
-
316i/318i falowanie, sprawdzone już wszystko, video
Ja może coś dodam na temat przysiadania obrotów, moje spostrzeżenia- jak silnik się trochę zagrzeje i na luzie podkręcę go tylko do 1.5 tys obr/min w przedziale 1100-900-800 przygasa mi się światełko w kabinie sprawdzałem wieczorem to tak jakby coś się włączało i silnik dostał obciążenia wtedy obr trochę nurkują i rosną do prawidłowych i wskazówka ani drgnie, taki pomysł mi przyszedł bo tak samo jest z klimą jak wł się ją na postoju tez obr spadną bo obciążenie dodatkowe a zaraz są takie jakie być powinny. Tak samo jak dojeżdża się do ronda skrzyżowania czy gdzieś tam jeszcze gdzie wrzucamy na luz i te ostatnie metry jedziemy bez biegu a jednocześnie obr spadają poniżej normy i wracają. Może wł się wtedy jakiś elektrozawór albo ta pompka od spalin czy czegoś tam koło chłodnicy. Może te "wypociny" pomogą komuś rozwiązać problem.
-
320d vs. audi a4 b6 1.9 TDI
Tylko pod wzgledem osprzętu silnika tzn chodzi o ceny bo jest tego duzo audi skoda vw seat..
-
320d vs. audi a4 b6 1.9 TDI
Jeżeli jeździłeś bmw i audi i żaden nie zrobił na tobie takiego wrażenia żeby Cie przekonać to wejdź np na allegro i dowiedz sie ceny części takich elementarnych w dieslu jak pompa turbo wtryski do tego może zawieche dorzuć i wybierz co będzie tańsze w eksploatacji ale podejrzewam tak jak kolego u góry że audi.
-
320d Coś nie tak ze wskaźnikiem temperatury
No ok panowie ale nie sądzicie ze temp w wysokości 115 C to podbiega już pod przegrzanie ? albo krok przed? Pytam bo nie orientuje sie w tym temacie, dzisiaj dam jej po p..... zatrzymam sie i zobaczę czy wentylator chodzi, wiem że załącza się jak klime wł a tak to nie widziałem jeszcze jak juz ponad 2 lata ten wóz mam żeby śmigło chodziło.
-
320d Coś nie tak ze wskaźnikiem temperatury
115 C i miałeś czerwone pole? ja miałem na tescie 7 116 C (wentylator chyba działa) i wskazówka w pionie :mad2:
-
320d Coś nie tak ze wskaźnikiem temperatury
Mi moze 2 mm w korkach załadowany i klima wiec nie wiem co by trza było z tym silnikiem zrobić żeby sie wychyliła na czerwone pole jedynie spuścić płyn na asfalt :D
-
320i 318i - Jaki silnik do instalacji gazowej?
2.0 - 143 km mają problemy z rozrządem.
-
320d Co wybrać 136,czy 150km
Przesmaruj ten filc nad szybą drzwi ja przesmarowałem zwykłym olejem silnikowym tak grubo i zrezygnowałem z myjni automatycznych i mam juz od roku spokój czy to zima czy lato nic nie skrzypi.
-
316i odpalanie silnika/pobór prądu
Nie, niema żadnego mulenia jak odpale i jade tylko mnie zastanawia czemu co któryś raz odpali tak jakbyś kaszlnął ostatkiem powietrza z płuc :) na sekunde dwie drgania na budzie i wszystko wraca do normy, moze faktycznie te szczotki.
-
318i xenon - mogę założyć?
a wiesz, ze to wydatek rzędu 3000zł? Podejrzewam że autorowi chodziło o inne ksenony :D
-
320d-doładowywanie akumulatora prostownikiem
Ale są problemy z odpaleniem jak stoi np tydzień?
-
316i zmiana parametrów na 318i
Był temat gdzie zmieniali dyfer z 318 do 316
-
316i sonda lambda
Włąsnie teraz problem nie wiadomo jakie mają byc dokladne parametry bo jesli dajmy 3 wklei i trzech będzie mialo zepsute to beda podobne :D
-
316/318 Warkot przy zapłonie
Ciekawe ile taka "operacja" by kosztowała ale chyba wiekszy problem to gdzie to oddać żeby nic nie zwalili przy ustawianiu :|
-
316/318 Warkot przy zapłonie
Czy trzeba rozkopywać pół silnika żeby to wymienić? Mysle nad wymiana nie chcę żeby łancuch przeskoczył.
-
316i sonda lambda
Chciałem wymienić sondy lambda w mojej wersji są dwie :evil: i chciałem was zapytać czy taka sonda podejdzie http://allegro.pl/bmw-3-e46-5-e39-5-e60-7-x5-sonda-lambda-bosch-i1219313723.html i czy po wymianie trzeba coś w kompie grzebać. Myśle o wymianie ponieważ jak na postoju dodam gazu tak pod 4 tys w góre to widać delikatny dymek tzn nie widać tego z kabiny tylko trzeba stać koło rury no i samo wnętrze wydechu- chyba tam jest z łopata sadzy :D. Płynu nie ubywa oleju też, w sumie jeszcze świec nie wymieniałem może to przez nie mogą być zasyfione. No i ostatnie pytanie do tego wątku czy inpą da się zbadać działanie sond lambda? albo czy mieszanka jest prawidłowa?
-
316i odpalanie silnika/pobór prądu
Panowie taki problem zauważyłem i jestem ciekaw co może być przyczyną, jak odpalę auto przejadę kawałek, zgaszę silnik to co któryś raz silnik odpala ostatnim tchem tzn nie kreci długo tylko tak jakby chycił na jeden cylinder:D. I mam pytanie może być tak że jak przekręcam kluczyk i nie zatrzymie się na etapie włączenia się panelu klimatyzacji, radia i kontrolek tylko odrazu przekręcam na zapłon to jest chwilowy za duży pobór prądu i dostaje za słabe napięcie na rozruch? Akumulator ma 1.5 roku w zimie w największe mrozy pali na "dotyk".
-
318i huczenie podczas jazdy
U mnie to huczenie a przynajmniej tak mi się wydaje dochodzi gdy auto jest bardziej doładowane, tak jakby gdzieś z tyłu po lewej stronie, opony nowe więc odpada.
-
318i Falujace obroty
Mógłbyś podać linka na realoem z silniczkiem krokowym?
-
318i Czujnik temepartury cieczy
No jak wychodzi to widocznie jest na wcisk