Treść opublikowana przez grzechusk
-
318i - Brak mocy - Benzyna
Mówiłem że przepływka.. a z tym zamiennikiem chyba oszalałeś? wiadomo że to twoja sprawa ale wrócisz jeszcze do tego wątku.. jesli chodzi o przepływomierz to tylko ORYGINAŁ, poczytaj posty o niej jak ludzie pomontowali jakieś badziewne mtm czy cos innego albo chodzi ale "to jeszcze nie to" albo ci się spierniczy po 3 miesiącach. Także dołóż grosza nie będziesz żałował.
-
[318Ci] Kiedy wymienić zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
Ja słyszałem teorie taką - odpalasz silnik i odkręcasz korek od wlewu oleju jak jest zassany i trudno go zdjąć to odma do wymiany.
-
320i - Wymiana poduszek / tulei tylnej belki
A co sie dzieje?
-
318i temperatura w czerwonym polu
Jak chcesz to podam ci linka gdzie jest taniej z e36 podchodziły.. A tak pozatym sprawdz węze czy ciepłe, twarde, chłodnice, i czy sie nie zapowietrzył.
-
318i - Bardzo mocne parowanie szyb
Klima dobrze wysusza wnętrze wymieniałeś filtr kabinowy? masz dywaniki gumowe czy materiałowe w materiałowych zbiera sie wilgoć i później efekt parowania gotowy.
-
Jak obniżyć e46??
I jak kupiłeś jakieś sprężyny? obniżyłeś ją?
-
318i Problem ze zbieżnością
I w końcu trzeba dawać te odważniki do auta czy nie?
-
316Ti NIE pali sie kontrolka AIRBAGu
Może jest podpięta pod kontrolkę która nie zapala się po wł zapłonu.. ja miałem zaślepiona taśma izolacyjna :D
-
320i Liczne problemy
Należyty tzn na jakiej wysokości widełek, ja miałem tak że spadł mi olej nie wiele poniżej połowy i już świeciło dolałem i spokój.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Ja bym inaczej to określił kupił tanio jeździ, ty w tej cenie kupisz i berdzie przeszkadzała ci turbo dziura przy 2500-3000 ze szarpie silnikiem ze kopci, lewarek goni, jeździ po całej drodze, jemu może nie przeszkadzać, ważne ze śmigło na masce a że pod maską parch... Tacy juz ludzie jeden kupi i nie wkłada złotówki do auta bo jemu wyżej wymienione rzeczy nie przeszkadzają albo mysli ten model tak ma a Ty kupisz i będziesz ładował wór pieniędzy żeby takiego gniota doprowadzić do stanu używalności, jeden wymieni klocki po 30 tys drugi jak juz nie ma czym hamować, jeden wleje lotosa drugi mobila, zależy kto jakie ma podejście do aut/a
-
320d - ciężko chodząca szyba boczna
To ja tez mam pytanie odnośnie szyby napisze tutaj żeby nie zakładać nowego wątku, problem z szybą pasażera obok kierowcy, jak szyba zjeżdża o 1/4 to zaczyna cos trzeć odgłos jak trący kamień, coś w stylu jakby gdzieś drobinka kamyczka wpadła i ocierała. Na szybie nie zauważyłem jakiś rys rozebrałem bok i nic nie zdiagnozowałem dźwięk odchodzi ze strony silniczka tak mi sie wydaje ale bałem sie go odkręcać całkowicie bo po odkręceniu jednej śrubki juz zaczynał sie "wywijać" i dopiero mogło by sie namieszać.
-
316 ti N42 - bierze olej
Ok już,dość chłopaki pomyliłem sie :D więc proszę się już nie pastwić :D. A to znalazłem na innym forum : "Witam wszystkich. Po dramatycznych przeżyciach mój pasek znowu lata. Kiedy mechanior powiedział że silnik do wymiany to się załamałem. Ale forumowicz Waldimas bezbłędnie diagnozę postawił. Dzisiaj zrobili odme Pasior już nie dymi. Teraz jeszcze uszczelki wymienić. Mam nadzieję że będzie OK. No niestety tylko portfel cieniutki"
-
316 ti N42 - bierze olej
Ja inaczej zrozumiałem :P
-
316 ti N42 - bierze olej
A skąd pewność przebiegu?
-
316i sonda lambda
Czy mógłby mi ktos doradzić czy taka sonda spasuje http://allegro.pl/bmw-3-e36-e46-5-e39-7-e38-z3-sonda-lambda-bosch-i1228503163.html mój typ silnika jest w tabelce czyli niby ok ale jest taka informacja SONDA 4 PRZEWODOWA DO BMW Z KOMPUTEREM BOSCHA z tego co wiem to w e46 316i 77kw jest bms 46 a nie bosch..
-
[320D] Skradziono BMW e46 Touring !!!
Może to głupio zabrzmi ale właśnie fajnie sie później kupuje na allegro części za mniejszą połowę ceny... niestety takie są realia, według mnie powinni wprowadzić legalność częśći że podchodzi gościu z kontroli i ty jako sprzedawca masz mu pokazać papier na legalność części tak jak juz robią powoli porządek ze złomami że juz nie tak łatwo przyjechać i sprzedać 1000 m trakcji kolejowej.... i nie kieruje tego do Ciebie to tylko taka myśl, i współczuje koledze ale niestety popyt nakręca rynek..
-
320i Liczne problemy
To gdzie Ty byłeś w serwisie ?
-
320i Liczne problemy
Ja popełniłem takiego klopsa a raczej mój "mechanik " kupując auto w kwestii poduszki powietrznej, moja również sie nie zapalała to że moja historia z autami jest krótka to myślałem że ta kontrolka od pasów odpowiada właśnie za poduchę...i myślał bym może tak do dzisiaj gdyby nie to że siedziałem kiedyś w aucie w nocy patrze na cyferblat a tam cos sie jarzy odkręciłem patrze a tu naklejony malutki kwadracik z taśmy izolacyjnej myślałem że mnie .......... w tym aucie :evil: , no ale na szczęście to mata pasażera. nie przeklinaj :evil:
-
320i Jak zimna nie równe obroty i stukanie jakby łańcuch
Trwa to przez cały czas nagrzewania silnika czy przez 2 3 sekundy po odpaleniu?
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
A skąd pobiera odczyt wskaźnik temp wychyłkowy bo w tescie 7.0 z głowicy, podobno...
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Cieczy chłodzącej
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Dorzuciłbym jeszcze jedną kwestie. Termostat otwiera się przy 105 C, to dlaczego wentylator juz pracuje przy ponad 90 czy około 100 (patrząc na temperaturę z czujnika w głowicy) bo jeśli wentylator chodzi to otwarty jest duży obieg a jak jest otwarty duzy to temp powinna wynosic 105 jak nie wiecej chyba że coś pokręciłem.
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
No przecież ja o tym samym pisałem, więc nie wiem czemu sie nie zgadzasz jeśli mówimy o tym samym :D
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
A ja jestem przekonany że jest czujnik
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Czujnik wysyła sygnał do ECU a ECU do wentylatora