Treść opublikowana przez grzechusk
-
320i Gdzie kupić Silniczek krokowy
Na szrocie
-
320d niskie sprężyny
Jeśli chodzi o sprężyny z touringa to w katalogach oznaczone one są jako wzmocnione, dzisiaj kupowałem i było one mi oferowane. Ja jednak zdecydowałem się na zwykłe bo z relacji ludzi którzy takowe sprężyny zakupili i tak auto po takim zabiegu stoi wysoko. Firma to K+F.
-
316i wyciekający płyn z układu chłodzenia
Tylko że w naszych silnikach temp otwarcia termostatu wynosi 105 C... Kolego ja miałem identyczną sytuacje nie przejmuj się żadną uszczelką problem masz z termostatem wymień go, dlatego sie grzeje i dolny wąż jest zimny bo termo nie puszcza cieczy chłodzącej w duży obieg... Ja za termostat zapłaciłem 270 zł i tutaj namawiał bym Cie jeszcze do jednej rzeczy przy okazji jak spuścisz płyn wyciąg pompę wodną w bmw nie wymienia sie rozrządu więc dużo osób zapomina o pompie wodnej, za nią zapłaciłem 120 zł (ja auto posiadam z 99r a pompa była jeszcze oryginalna z data produkcji koniec 98 i w sumie była w porządku ale dla swietego spokoju wymieniłem bo jeszcze nie wiedziałem czy to faktycznie termostat) z metalowymi łopatkami wiec koszt nie jest duzy a problemów może troche narobić ja po tych wymianach mam spokój a też mnie straszono bóg wie jakimi usterkami min uszczelką.. temp trzyma pomiędzy 102-108 i ani mniej ani wiecej, najlepiej włącz sobie test nr 7.0 i obserwuj temperature.
-
316i koło schowało się w nadkolu
Dzisiaj podniosłem auto na lewarku, ściągnąłem koło sprężyna pękła w dwóch miejscach.. także górna część zjechała z amortyzatora prawie a dolna czesc o mniejszej średnicy jest u góry.. autem nie da sie za bardzo jechac mam go na parkingu nie wiem co robić bo ciężko będzie sie dokulac do mechanika, myślałem żeby moze kupic 2 klamerki co robią wiejski tuning i spinają zwoje zeby to sie kupy chociaż trzymało co o tym sądzicie doradźcie cos..
-
318i dławi się na maksymalnym wdepnięciu pedału gazu
A może silnik zalewa, mi nic do głowy nie przychodzi.
-
316i koło schowało się w nadkolu
Aha no to trzeba wybrać opcje chybił trafił he
-
316i koło schowało się w nadkolu
:evil:
-
316i koło schowało się w nadkolu
Nikt na tym forum nie wymieniał sprężyn?! oprócz boggie'go?
-
316i koło schowało się w nadkolu
To może ktoś inny zna jakąs firme? Wiecie przy tym jest troche roboty wiec zakładac jak by cos było nie tak znowu demontować raczej nie wchodzi w gre
-
316i koło schowało się w nadkolu
Nie nie żadna aluzja a mógłbyś podać nazwę twoich sprężyn zalezy mi na obniżeniu ale bez funkcji spychacza:)
-
316i koło schowało się w nadkolu
Jutro chce zamawiać jeśli to sprężyna bo pamiętam że parę razy zdarzyło się jak trafiła się nie równość kiedy wchodziłem w łuk coś zgrzytnęło właśnie po tej stronie dźwięk starej wersalki myślę ze wiecie o co chodzi :D. Jak kupiłem auto przód był podniesiony jak w tarpanie i chciałbym go obniżyć tylko nie wiem co włożyć może kayaby .....? aha i jesli chciałbym żeby poszedł na dół muszę też zmieniać amory? tzn chce żeby sie obniżył ale bez hardcor'u nie chce tryć zderzakiem po asfalcie
-
316i koło schowało się w nadkolu
Prawe przednie koło weszło w nadkole..
-
316i koło schowało się w nadkolu
Witam dzisiaj idę na parking wrzucam wsteczny ruszam dźwięk jakby naciągnął dętke i strzelił jade po muldach śniegu coś sie tłucze wychodzę z auta a tam lewe koło schowane w nadkolu... czy jest inna możliwość żeby cos sie urwało oprócz sprężyn? auto przyjechało sprawne dopiero po postoju tak sie stało nawet nie wiem jakie sprężyny zamówić..
-
318i dławi się na maksymalnym wdepnięciu pedału gazu
Ja mam identycznie może nie muli aż tak bardzo ale idzie odczuć szczególnie przy większych prędkościach.
-
328i zassany korek oleju w M52 2.8
Prawdopodobnie odma.
-
318i N46 2 l. 143 km nie pali jak ciepły
Może faktycznie już pompa paliwa potrzebuje troche wiecej czasu żeby nabić ciśnienia na listwe..
-
Jak sprawdzić faktyczny przebieg auta ?
ILE!?!? :shock: :shock: :shock:
-
Wymiana przepływomierza-czy trzeba kasować błędy w komputerz
viewtopic.php?f=69&t=105598&start=45
-
318i Wiatrak chłodnicy
viewtopic.php?f=69&t=137022&start=0 Poczytaj jest tam wiele wątków nt temp
-
318i Wiatrak chłodnicy
A po czym poznałeś że ci się płyn gotuje? Temp otwarcia termostatu w twoim silniku to 105 C a druga sprawa płyn ci sie nie zagotuje przy 100.. chyba że masz wodę..
-
318i - Brak mocy - Benzyna
Panowie z 316i/318i po wymianie przepływek z bosch na magneti marelli robiliście adaptacje? Bo podobno w naszym modelu nie trzeba na drugim forum pisali zaś ze robili w 318i.. już sam nie wiem jak to ma w końcu być. Dzisiaj mi przyszla i jutro chce zakładać. Nr AMMQ19628.
-
318i N46 2 l. 143 km nie pali jak ciepły
To może ja dołącze się żeby nie zakładać nowego wątku u mnie zaś wygląda to tak - odpalam jade krótki odcinek ale wystarczający żeby silnik miał swoją temp pracy lub przed, przekręcam kluczyk i ostatnio odpalił mi na 400 obr / min i chyba nie na wszystkie gary dzieje sie to rzadko ale coraz częściej. Kolega mi sugerował że może za szybko przekręciłem kluczyk i pompka nie zdązyła nabić ciśnienia na listwe bo faktycznie niekiedy przekrecałem od razy jak wsadziłem kluczyk do stacyjki, tylko przy ostatnim odczekałem 4 s pale i też słabo załapał.. jakieś sugestie? Ogólnie motor chodzi nienagannie.
-
318i Wyciek oleju POKRYWA TYLNA ROZRZĄDU
A ja bym radził jak juz chcesz ściągać wymienić napinacz hydrauliczny bo lubi nie trzymać ciśnienia w tych silnikach a wiec ogólnie dorzucić rozrząd.
-
M54 może kogoś zainteresuje G-Power promocja na kompresory
A dla 316i/318i niema nic ? :mrgreen:
-
318d pomoc w sprawie kupna
Myśle że te pieniądze które wyda za akcyze jesli bedzie sprowadzany z zagranicy to lepiej dołozyć do zadbanej 320d po lifcie bo przypominam że powyżej 2 litrów pojemnosci płaci się 18%..