-
Podgrzewane zamki - czy są???
apropo grzania w uszczelkach. Słyszałem ze coupe maja grzanie w uszczelce. Cena uszczelki do seadana jakies 300 zika a coupe 1200 zika... tak mega z grubsza..... roznica moze z tego wynikac. i nie sadze aby to byla jakakolwiek opcja tylk poporstu w coupe uszczelka grzeje. Tyla!
-
TUDM: long story - DYNAVIN - sierpien
odnośnie uszczelki drzwi w Coupe, koszt to ponad tysiąc złotych więc myślę sobie tak: kupić "nową" używkę mało śmiganą do sedana, przyciąć i wstawić w miejsce tego przetartego w coupe. Kwestia tylko czy profil się różni, no i jak z tym połączeniem, czy nie będzie lipy... Co myślicie? Bo innej opcji nie widzę, alternatywa to jeżdzenie z przetartymi uszczelkami...
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
przeczytajcię poniższy post, jest tam zdjęcie maty, naprawa i instr. jak rozebrac fotel aby ja wyjąć, wszystko stanie sie proste:) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=81617
-
TUDM: long story - DYNAVIN - sierpien
Mam pytanko do TUDM, pamiętam że jakiś czas temu wymieniałeś u siebie czujnik poziomu oleju na jakiś zamiennik, możesz powiedzieć czy się jeszcze trzyma bo niestety padają jak muchy te nie oryginalne, no i przy okazji jakiej firmy kupiłeś. Nie chce wydawać kupe kasy na ori;) Może inni koledzy mają osobiste doświadczenia z tym czujnikiem w wersji nie ori?;) Po zimie wymiana oleju no i od razu czujnik, ni elubie choinki na desce a już świeci mi się poducha od maty jak ktoś siedzi (ti tez zaraz zrobie przez wstawienie diody + rezystora). Pozdro Chłopaki!
-
318i spadające obroty silnika
ok, z tym oporem mechanicznym alternatora sie zgodze, szczegolnie gdy wlaczy sie wszelkie odbiorniki prądu a aku wyladowany. Do tego krecenie kierownica-> wspomaganie oraz klima. Ale jak zepsuty regulator napięcia wpływa na zwiększone obciązenia mechaniczne alternatora? Bezpośednio, pośrednio?
-
318d jak usunac luzy na drazku biegow?
tutaj na niemieckim e-shopie wodzik kosztuje tylko koło 80zika http://eshop.original-teile.de/index.php?force_sid=069ddf614051cde9b9e1549d0e1c980a&cl=search&searchparam=25111434611
-
316i 1,9 M43 wymiana tulei wachacza górnego tył?
tego sie nie wybija tylko używa ściągacza: viewtopic.php?f=15&t=128488
-
318i spadające obroty silnika
klego lesny jak tam z falowaniem, nadal spokój? Swoja drogą to warto sprwdzic ten wątek, sam sie zdziwilem ze mam ładowanie 13,6V może faktycznie to to.... Ale jaki jest mechanizm spadku obrotów... Za mała wydajność prądowa powoduje że cewka zapłonowa za mało dostaje prądu i świece nie pala jak trzeba? to by raczej gasł... a może jakiś czujnik nie dostaje wystarczającego napięccia/prądu..... no cóś mi tu nie pasi
-
[318Ci] Kiedy wymienić zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
ktoś może sprawdził u siebie?
-
318d jak usunac luzy na drazku biegow?
mała odgrzewka tematu. Ciekawi mnie jaki byly koszty wymiany elementu nr 9, czy to robi sie od góry, czy trzeba od dołu i czy trzeba skrzynie odkrecac.... Byłbym wdzieczny za podpowiedz bo serwis mi zaspiewal 550 zl za usunuecie tego luzu a to wg mnie ze 2 -3 razy za duzo.
-
[318Ci] Dzwiek jakby szarpania przy ruszaniu
Witam, gdy ruszam, zwlaszcza gdy robie to bardzo powoli, slysze taki dzwiek jakby szarpania, jakby hamulce jeszcze trzymaly lub cos. Jest to ciche i w sumie nie przeszkadza ale moze to cos powaznego... Ktoś wie co to moze byc?
-
318i zapala się lampka oleju
Czujnik poziomu oleju w misce olejowej jest uszkodzony, po prostu. Typowa usterka. Oryginał firmy hella za 600zł w hurtowni intercars, podróba ok 250zł. Dobrze wymienić przy wymianie oleju bo aby wymienić trzeba wylać olej. To hałasujące urządzenie przy kolektorze dolotowym to tzw. DISA, sterująca ilością powietrza. Po pewnym czasie sie zuzywa i wpada w wibracje element mechaniczny. W niczym to przeszkadza, element mimo hałaśliwości pracuje poprawnie i tego się nie zmienia no chyba ze ktoś chce wydać 700zl aby mieć ciszej po otworzeniu klapy silnika.
-
[318Ci] Kiedy wymienić zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
Sprawdzilem u siebie i lekko zasysa. Czy ktos kto ma sprawny odpowietrznik może sprawdzić u siebie dla porównania?
-
[318Ci] Kiedy wymienić zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
Masz racje, M43 a nie M52. Sorry za pomyłkę i dzięki za czujność . Zaraz poprawie żeby nie mieszać
-
[318Ci] Kiedy wymienić zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
Witam, to mój pierwszy post więc witam wszystkich. Chciałbym zapytać o rzecz która już właściwie jest na innych postach ale tak pogmatwana i pomieszane wersje że postanowiłem zadać bardzo konkretne pytanie. Mianowice chciałbym zapytać o to jak poznać że odpowietrznik skrzyni korbowej w silniku M52 (benzyna) jest uszkodzony. Chodzi mi tu konkretnie o ten silnik, zupełnie inaczej jest to rozwiazane np. w 328i a jeszcze zupelnie inaczej w dizlach. W silniku M43 jest to tylko zawór odpowietrzający a nie dodatkowo separator oleju. Jest to mala czarna puszeczka przykrecona z tylu po prawej stronie dolotu (u góry). Aby to wymienic zdaje sie ze trzeba odkrecic srube z dolotu i zdjac obudowe oraz odkrecic obudowe filtru kabinowego, wtedy mozna sie odstac do tej puszeczki, odkrecic od dolu 2 sruby, zdjąc wąż i wymienić. z tego co wiem uszkodzeniu ulega membrana wewnatrz tej puszeczki. Ponadto na gornej czesci puszki jest otworek, jak sie pokryje to slina to widac ze ja zasysa na wolnych obrotach a jak sie doda gazu to wypycha, tak jest u mnie ale moze byc przedziurawiona ta membrana. Ponadto po wylaczeniu silnika przez ok sekunde slysze syk powietrza. Z tego co wiem awaria tego urzadzenia moze doprowadzic do spalania oleju przez silnik, szczegolnie przy odpalaniu zima. Moze tez zamarznąć i wtedy tez lipa. Nie wiem czy tez przy awari nie dzieje sie rzecz nastepujaca: zamiast wyrownywac cisnienie w skrzyni korbowej, zawor jest otwarty stale i podcisnienie z dolotu jest przenoszone na skrzynie korbowa co bedzie powodowac inne konsekwencje. generalnie rozumiem to tak ze ten zawor otwiera sie aby nadmiar powietrza z skrzyni korbowej wpuscic do ukladu dolotowego. Jak jest uszkodzony lub dziurawy zawor (niektorzy mowia na to odma) to sa jakies tam tego efekty no i teraz pytanie jakie? Mechanik mowil cos zeby sline na ta dziurke i odpalac auto, jak zasysa (lub dmuch i tu wlasnie klopot bo nie pamietam) to zepsute. Prosze o komentarze odnosnie tego wlasnie silnika, nie innych aby nie mieszać tematów. Domysly tez nie sa wskazane, z tego samego powodu;) element nr 1: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BL31&mospid=47610&btnr=11_1514&hg=11&fg=15 http://allegro.pl/odma-odpowietrzenie-silnika-bmw-3-e36-e46-5-e34-i1258725668.html