Treść opublikowana przez grzechusk
-
316i - przepływomierz
W teście 4.0 nie sprawdzałem tylko na 4 biegu z pedałem w podłodze i zerkałem na ekonomizer..
-
316i - przepływomierz
Spoko ciężko tu o informacje z 316/318i na forum same M3 M5 albo 330i 330d
-
320d, 136ps - cieżko rusza z miejsca
dokładnie przepływka mi jak się zwiesiła miałem podobne objawy, dodając to co kolega u góry w dieslach trzeba zrobić adaptacje
-
320D zgrzyty przy opuszczaniu szyby.
Ja mam to samo czy konieczna jest wymiana prowadnicy z linką?
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Ja wczoraj odpiąłem i też smiga aż miło w inpie wł też smiga tylko w lato go nie słyszałem gdy miałem problemy z temp chyba wymienie czujnik.. albo czy ktoś wie gdzie w inpie znalesc wartość jaką podaje czujnik z dolnego węża i też gdzie znalesc informacje przy jakiej temp wł sie 2 bieg wentylatora?
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Mhy ja czy mróz czy temp dodatnia +- 105 po wymianie termostatu górny wąż lekko napięty dolny letni. Słyszałeś kiedys żeby wentylator chodził u ciebie na 2 biegu czyli jak juz kręci sie na maxa?
-
316i - przepływomierz
Z tego co wiem to nie trzeba, co innego w dieslach
-
316i - przepływomierz
Układ dolotowy jest ok chciałem inpą sprawdzic ale coś mi błedy wyskakują i nie może sie połączyć, ciekawi mnie to czemu na starej nie przysiadają obroty a na nowej tak, bo jesli teoretycznie obydwie są dobre to skąd ta różnica cos czuje że nie potrzebnie wyrzuciłem kase, aha i tu pytanie do włascicieli aut z motorem M43 czy u was na 4 biegu ewidentnie wskazówka wchodzi a może nawet wychodzi za 20 l na ekonomizerze
-
316i - przepływomierz
Widze "las" odpowiedzi..
-
316i - przepływomierz
Witam dzisiaj wymieniłem przepływomierz (przy wiekszych predkosciach 160
-
320d - fotele sporowe z anglika
Jakie miałeś objawy zużytych łożysk u mnie przy 80-110 coś buczy ale jak auto jest dociążone
-
320d - fotele sporowe z anglika
wrzuc zdjecie
-
330Ci - Gotuje sie płyn chłodniczy
Ma być letni ani zimny ani goracy
-
320d - fotele sporowe z anglika
A możesz napisać ile Cie wyniosły takie fotele?
-
Przygasajace swiatla
A co jesli auto stoi podkręcam do 2 tys obr, obroty spadają i przy 1.0-1.5 tys obr przygasa lampka oświetleniowa wnętrza? Czyli tak jakby jakiś wiekszy pobór prądu się wł taki domowy spadek napięcia:)
-
316-1,9- dziwny dzwięk
Zawór powietrza wtórnego czy jakos tak... w tych węzach gumowych lubi sie zbierac woda..
-
320i - duże spalanie 2.2 170km
Może cały czas jezdzisz na ssaniu.... jesli czujnik pokazuje -50 to komp moze wzbogaca mieszankę żeby szybko się zagrzała
-
318i 118km dusi na lpg na benzynie delikatniej mniej
Z tego co wiem to w M43 nie można wycinać katów bo są dwie sondy przed i za katalizatorem
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Hmm czyli u Ciebie można powiedziec nie przekroczył setki.. u mnie szybko sie grzeje do 105 i pozniej trzyma w okolicach.. tylko że ogrzewanie puszczone na low... no jak tylko gdzies bede smigał to sprawdze
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Aha i co do strumienia kolega Vader napisał tak w innym poście : " Po odkręceniu korka płyn ma lecieć. W zależności od obrotów silnika słabiej lub mocniej. Z tego co pamiętam to przy zapowietrzonym układzie albo leciało na raty albo na wolnych wcale"
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Ja dzisiaj jechałem odcinek 17 km w jedną i obd pokazywał 105-107 później zbijał ale wszystko w okolicach 105 C.... może taką rame mozna stworzyć że trzymie się u mnie w okolicach102-107-8 nie ważne czy ciepło czy tak jak dzisiaj mróz... w korkach w lecie jeszcze nowego termo i pompy nie testowałem... A co do odcięcia zapłonu jak wkroczy na czerwone wydaje mi się to bzdurą wyobraźcie sobie taka sytuacje sypiecie 200 na autostradzie obserwujecie droge nie wskaźniki a tu nagle komp gasi silnik... to że bez wspomagania to pikuś a hamulce?
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
znaczy tak na teście nie jeżdzę ale tak że miałęm wskazówkę w pionie to tak.Powiedz co mam dokładnie sprawdzić to tak zrobię i Ci znam relację.Byłem u mechanika koleś przyprowadził mu 525i i wymienia w nim silnik bo nikt nie może dojść czemu mu się grzeje.Tylko że on ma visko a ja nie mam.Ja mam lektryczny tak jak ty mówisz wieć właśnie to dziwne że jak gazu dodam to on się włącza. Wskazówką się nie sugeruj ja miałem 116 i ona była w pionie... i tak samo z tym czy sie przy 105 wł czy nie... pamietaj ze to temp na bloku z testu 7.1.. mi nie raz wł sie przy 92 C a nie wł sie przy dajmy 103..
-
316i - Przegrzewanie silnika.
Mój czujnik temp zewnetrznej pokazuje -50 :norty:
-
316i pękł zbiornik wyrównawczy
Sprawdzałem ale jak juz był ciepły spieszyłem sie i zapomniałem o tym całkiem :duh: no i przelewa sie
-
320 i- Bardzo kiepskie ogrzewanie.
Chwyć dolnego węża od chłodnicy i zobacz czy jest lekko ciepławy jak tak to czyli termostat wł duzy obieg. Aha to że termostat da duzy obieg nie oznacza to że jest sprawny może sie przycinać, tak jak u mnie skoki temperatur aż w koncu rozerwało zbiornik wyrównawczy.