Treść opublikowana przez BaX
-
330i płyta ochronna pod samochodem
Bo osłona na skrzynie dotyczy chyba tylko diesli. U mnie w benzynie też nic nie ma.
-
320d - problem z częściami
dvd: łożysko się wymienia całe z piastą, ceny od 100-300zł. Polecam FAG.
-
320d - problem z częściami
Zapewne ten diesel to była "igła i okazja z allegro", a Ci co sprawdzali to auto oglądali wszystko tylko nie turbine. :cool2: Diesla się kupuje wtedy jak się zna jego pochodzenie albo dogłebnie sprawdzi... albo się kupuje benzyne.
-
320d - Podręcznik świeżego kupca.
Taaa, jak bym widział siebie przed kupnem E46. :mrgreen: Obawiam się, że bardzo bardzo szybko zweryfikujesz swoje poglądy i 'liste'. W zakresie blacharsko-lakierniczym niektóre obecnie sprzedawane salonowe BMW by nie przeszły tej listy, nawet ostatnio na Dniach BMW na X6 było widać na nadkolach 'grysik' pod lakierem. Chyba nie były bite. :shock: Odnośnie szukania używki, jak pooglądasz kilka/naście sztuk E46 i zmęczony szukaniem w końcu drogą prób i błędów uznasz, że to wreszcie TO auto, pamiętaj że nigdy nie będzie to zbiór skończony. Zawsze kolejne może być lepsze. :wink: Tyle, że 'idealnej' używki można szukać w nieskończoność. Odnośnie niektórych punktów: -jak chcesz weryfikować 'oryginalność' śrub? Masz jakiś wzornik? Samych rodzajów kołków w BMW są setki różnych. -VIN na obudowie filtra powietrza? hmm, gdzie i kiedy, aż sprawdze u siebie -numery na lampach? kloszach? gdzie w którym miejscu, przecież szkła to część wymienna, przynajmniej w autach 'przed liftem' - nie są klejone -WSZYSTKIE naklejki jakie są gdziekolwiek naklejone w BMW można kupić w ASO, włącznie z tą kodową na nadkolu i od xenonów, możne je obejrzeć w ETK -nity na absorberach zderzaków to zwykłe nity 'do zrywania' po 0.20gr/szt Co możesz sprawdzić, daty na plastikach jak ktoś wspominał wcześniej o ile pozwoli właściciel bo większośc ma te znaczniki od środka/spodu więc z zewnątrz za bardzo nie widać. Ogolnie powodzenia i wytrwałości w poszukiwaniach, z każdym obejrzanym autem będziesz mądrzejszy ;)
-
320d - demontaż spryskiwacza xenon
Zależy gdzie cieknie, ja wymieniłem na nowe bo dostałem 'gratisa' :mrgreen: ale on sam w sobie jest nierozbieralny. Jedynym elementem odczepianym jest dysza. Aha, jak się zdejmie dysze to płyn ucieknie, jakoś tak to jest dziwnie skonstruowane.
-
M54B30 330i - Zużycie oleju
Ciesz się, że tylko tyle ;)
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Rado robił takie przebiegi tym swoim dieslem w miesiąc jak ja w tydzień. Przecież on miał firmówkę do jeżdżenia, a BMW do kościoła. Więc o czym wy w ogóle mówicie.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Widzisz, ja nie skreślam diesla ale przy moim podejściu do tematu BMW jeżeli miał bym mieć tyle problemów z dieslem o jakich czytam na forum obawiam się o swoje zdrowie psychiczne. Do tego świadomość, że w każdej chwili może paść turbina bo poprzedni właściciel ją 'dotarł' nie dawała by mi po nocach spać. I nie pisze tego w formie żartu tylko bardzo poważnie. Nie mam już po prostu na to czasu aby dniami szukać rozwiązania jakiegoś problemu z którym spławi mnie każdy mechanik bo dla niego będzie ok albo jak poczuje nawiedzonego gościa będzie doił kasę naprawiając wszystko co popadnie. Pytam się czym sobie zawiniłem abym jeszcze ze strony auta doświadczał sterty absurdalnych problemów? Moje auto ma mi dostarczać frajdy z posiadania i z jazdy. Diesel owszem, nowy, wtedy wiem co mam lub taki który pochodził z pewnego źródła. /marne szanse na znalezienie/ Dodatkowo diesel dla mnie nie ma żadnych ale to absolutnie żadnych zalet, jedynym zyskiem mógł by być niższy koszt tankowania.
-
330i nie trzyma równej temperatury silnika
No właśnie termostat oddziela mały obieg od dużego. Termostat jest na bloku od przodu.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Co raz więcej E46 osiąga właśnie taki stan, te oferowane w super cenach na allegro w większości właśnie tak wyglądają, co najwyżej są prowizorycznie podrasowane do sprzedaży.
-
318 CI - regulacja drzwi
Sprawdź najpierw czy przy opuszczonych szybach jest tak samo. Jeżeli jest dobrze to wystarczy regulować same szyby, jeżeli nie ma poprawy to niestety całe drzwi i/lub zamki. Dosyć dobrze jest to opisane w książce 'sam naprawiam'
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
No tak, tylko jak większosć benzyn osiągnie te 500kkm to większość diesli będzie skarbonkami bez dna z przebiegami po 700kkm i więcej.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Dżizys :duh: zrozum o to w tym wszystkim chodzi. Nikt nie prowadzi teoretycznej dyskusji co by było gdyby benzynowe E46 dobiło do 500kkm jak większość diesli. W praktyce właśnie jest tak, że diesle są dojechane i przez to się psują, a benzyny zazwyczaj nie. Co kogo obchodzi co by było gdyby teoretycznie postawić obok siebie benzyne i diesla z przebiegiem 500kkm kiedy nawet Ty sam twierdzisz, że mało kto zrobi taki przebieg benzyną? Takie zestawienie aut z jednego rocznika z silnikami 3.0d i 3.0i i jednakowmi przebiegami jest bardzo mało prawdopodobne. Ale teoretycznie nikt auta nie kupuje. Faktycznie przy zakupie zazwyczaj kupujemy diesla z przebiegiem 2x większym niż benzyna z tego samego rocznika i to powód awarii ale czyja to wina? Moja bo kupiłem benzyne czy tego co kupił diesla bo liczył, że będzie miał taniej. Pojmijcie to w końcu i skończcie dorabiać ideologie do faktów. Kupujecie diesle z przebiegami większymi niż przeciętne benzyny z tych samych roczników, awarie wynikają w uproszczeniu z przebiegów ale i z większej wrażliwości na jakość eksploatacji. Reszta jest dorabianiem ideologi o 'oszczdnościach'. OK, są oszczędności wtedy jak dobrze wybierzemy i trafimy na dobre auto, jak mamy pecha to popłyniemy z kosztami.
-
330 ci zacisk zapieczony
Odpowietrza sięzawsze od najdalszego zacisku, pytanie ile powietrza weszło w układ.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Zasada jest prosta ale da wielu niepojęta. Na diesla musi Cię bardziej stać niż na benzynę bo żeby ten diesel był coś wart trzeba odpowiedni za niego zapłacić. A u nas diesel jest sposobem na posiadanie wyższej klasy auta, często starszego rocznnikowo, na utrzymanie którego we właściwej kondycji i tak zazwyczaj nie stać właściciela bo on już przy zakupie ma skalkulowane ile to będzie palić ON, a nie ile to by paliło Pb. Dla niego 'zysk' z różnicy w spalaniu nie istnieje bo on nie miał wyboru. /tak to zazwyczaj wygląda i dla uproszczenia wyłączmy z tego ludzi z forum/
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
jceel: no i właśnie w tym rzecz, tu na forum raczej większość ma jakieś pojęcie, po za forum dla wielu ludzi samochód to samochód, nie ważne czy to BMW czy Fiat. Ale większość jak wybiera BMW to dla marki BMW /nie ważne jak to nazwać, szpan, prestiż czy co tam jeszcze/ ale jednocześnie ON bo taniej pojedzie. Dlaczego? Bo BMW jako takie są drogie i coś kosztem czegoś, zawsze to lepiej się wygląda w BMW nawet 5-8 letnim niż w 2-3 letnim innym aucie o mniejszym prestiżu. Bo przecież to BMW, a nie VW czy Skoda. Ale koszty utrzymania BMW są większe więc standardowo 'oszczędza' się na paliwie kupując diesla zamiast benzyny. /pisze ogólnie, nie o ludzi z forum żeby znowu komuś gul nie skoczył/ Ale jest też masa ludzi którzy nie kupią 'starego' E46 tylko 2-3 letnie auto innej marki które zgubi się w gąszczu innych.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Zapewniam Cię, że jest pomijalnie mała. Widuje dziesiątki E46 na lokalnych blachach ale jeszcze nikogo ze swoich stron nie spotkałem na forum. Jeździ nawet M3 i znam kolesia ale nie widzę go na żadnym ze znanych mi forum o BMW. Owszem są ludzie ze śląska ale na śląsku jeżdzą tysiące E46, ile z nich tu zagląda? 50 osób? MY nie rozmawiajmy o naszych autach bo wtedy to w ogóle nie ma najmniejszego sensu. Każdy z nas jest uświadomiony w mniejszym lub większym stopniu w dodatku zakładam, że decyzje o wyborze konkretnego auta była przemyślana. Temat nie dotyczy wyboru pomiędzy Twoim czy moim autem bo przynajmniej ja nie zamierzam swojego nikomu sprzedawać. Temat jest o E46 w ogóle, a w ogóle to jest więcej zarżniętych diesli na rynku niż benzyn i tyle.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Nie, właśnie że kompletnie nie ma bo forum nie jest żadnym ale to żadnym zbiorem reprezentatywnym. O to właśnie w tym wszystkim chodzi !!! My jako forum nie tworzymy żadnego rynku używanych BMW, tworzą je tysiące innych ludzi. Większość kupowanych aut to nie auta od ludzi z forum tylko z zewnątrz. My tu widzimy tylko wycinek ale wystarczy tylko poczytać za jakimi ludzie dieslami się oglądają i w jakich cenach. Większość szarych kowalskich albo kompletnie się nie zna na dieslach, albo 9/10 usterek które ludzie opisują na forum dla niech nie istnieje. Oni jeżdżą tanio BMW i to się dla nich liczy. Potem ktoś mądrzejszy /np. ktoś z forum/ kupi takie auto i zaczynają się jazdy bo na raz okazuje się, że wszytko się sypie. Dlatego diesel używany zawsze będzie samochodem o większym ryzyku awarii i to trzeba pojąć i basta. Kumpel o którym wspominałem dwa dni temu jeździ 320D i o forum bmw nie ma bladego pojęcia, kupił diesla i po dwóch tygodniach padła mu turbina. Coś wspominał, że za 1400zł naprawił i jeździ. I cieszy się bo mu pali w/g niego 6-7/100. Polemika z nim na temat diesli nie ma sensu, jego wiedza na temat auta kończy się na tym że to BMW 320D tanio kupione. /dlatego padła turbina co zresztą on sam przyznał/ I myślisz, że takich jak on napalonych na taniego diesla BMW którzy tu na forum nigdy się nie pojawią jest ilu? Paru tu z forum, tysiące spoza. :duh:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Nie ma kompletnie bladego znaczenia ile jest benzyn ile diesli bo awaryjność będzie awaryjnością. Jak na 10 benzyn zepsuje się 1 to będzie 10% tak samo jak na 100 diesli popsuje się 10. E46 nie występuje w przyrodzie w postaci nowych pojazadów. Kupić można tylko i wyłącznie używane samochody które mają najechane jakieś przebiegi. I teraz znowu co z tego, że diesle robią większe przebiegi jak wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawe. Skoro diesle robią te większe przebiegi jak wszyscy twierdzą to automatycznie narażone są na większe awarie więc i logiczną rzeczą jest że prędzej można się naciąć przy dieslu. Przez 100 stron jedno i to samo w kółko ale co chwile ktoś jakieś absurdalne wnioski wyciagnie. TAK, czy się to wam podoba czy nie UŻYWANY diesel jako jednostka napedowa z uwagi na: - większe przebiegi niż benzyna /statystycznie - praktycznie argument przytaczany co pare postów/ - większą podatność na awarie spowodowane złym paliwem - silnik wymagający od właściciela większej troski w eksploatacji /tego nigdy nie można sprawdzić, E46 zawsze będzie autem używanym/ jest jednostką, która może właścicielowi napsuć więcej nerwów niż silnik benzynowy pozbawiony powyższych przypadłości. ALE nie znaczy to, że każdy diesel będzie skarbonką bez dna tylko, że pamietać należy o jednym, E46 staje się powoli modelem który będzie nawet najmłodszy miał swoje lata, a więc i swoje przejechane. Nie ma takiej możliwości aby z upływem lat i przejechanych KM auta te pozostawały BEZAWARYJNE /obojętnie czy ON czy Pb/ tyle, że BIORĄC POD UWAGĘ wszystkie +/- obu jednostek może się okazać, że zakup diesla który będzie jeździł te 2-3 lata bez poważnej awarii będzie arcy trudne, a już na pewno nie będzie TANIE w zakupie.
-
330 ci zacisk zapieczony
W e36 z tego co pamiętam złożyłem to bez problemu w rękach jak odłączyłem zacisk od układu. Wcześniej się męczyłem ze 2 godziny bez powodzenia bo tłoczek się kantował w zacisku.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Taa, za chwile dowiemy się, że na 330D po lifcie budżet to 30kzł bo takie są na allegro. BTW: Przy okazji wypadku spotkałem starego kumpla, jeździ 320d, pochwalił się, że wymienił turbinę tydzień po zakupie. Ale skwitował to textem, wiem przynajmniej czemu była tania. :D
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Pokładnie. A potem wozi taki naprutych jak świnie kolegów bo się w trójke zrzucą na benzyne i potrzebują kierowce. :mad2: Właśnie takie trio w piątek wymusiło nam na STOP-ie i wpakowało się żonie w auto posyłając ciężarną kobietę do szpitala. Dwóch debili bez pasów kibicowało kierowcy, który zamiast patrzyć na znaki i drogę myślał nie wiadomo o czym, także nawet śladów hamowania nie było z ich strony, a auto full wypas ledwo kupiony strup stara civica. Weź się chłopie opamiętaj zanim przez kolegów których będziesz woził trafisz do pudła. Sorry za OT ale mnie nosi jak czytam takie farmoazony 'młodych ludzi'
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
1. Wynik wklejony to z codziennej eksploatacji auta, nigdzie w trasie nie byłem dłuższej jak 30km w kawałku. 2. Żaden to ecodriving, zresztą powodzenia temu kto tydzień czy więcej będzie tak w stanie się poruszać. Średnia o ile pamiętam była na poziomie 46-47km/h 3. Średnie spalanie liczone z zatankowane paliwa wychodzi +/- 0.1l/100km 4. Takich fotek mam dużo, przez pierwsze miesiące jak się przesiadłem z 316 mam parę na których spalanie wyszło 9,8/100. 5. Z trasy do Wrocławia /jakieś 560km w obie strony + jazda po Wrocławiu/ przy średniej przejazdu 98km/h spalanie pokazało 8,8/100 :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Nie mam bladego pojęcia o co Ci chodzi. :duh: Nic nikomu nie muszę udowadniać i nie mam nastu lat, nawet dwudziestu paru lat abym miał czas i ochotę bawić się w jakieś dyrdymały z fałszowaniem tego co wstawiłem.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Tyle tytułem komentarza. http://baxwrzuta.neostrada.pl/spalanie.jpg