Treść opublikowana przez BaX
-
Jakie tarcze oraz klocki? e46
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu, jest takie powiedzenie. 9/10 klientów warsztatów nie jest "gotowa" na dodatkowe koszta bo im piasta bije 0,06mm. Po założeniu nowych tarcz kierownica 'nie kopie' znaczy jest dobrze. I tyle interesuje klienta, dodatkowe koszta? Pewnie warsztat szuka jelenia. Tak myśli większość. Dlatego większość warsztatów się nie wychyla i robi to co im zleca klient bez dodatkowego szukania dziury w całym. A druga strona medalu jest taka, że u nas wszyscy są specjalistami od wszystkiego, do warsztatu jedzie się jak już wyczerpie się wiedzę z internetu, szwagra i kolegów pracy. Kto by tam jeździł z wymianą tarcz do kogoś mądrzejszego. ;)
-
bmw e46 328i/ci lub 330i/ci
Trasa 2x~20km od 5 lat bez zmian, 5-6x w tygodniu, spalanie lato/zima ~10-11/100km. Nawet jak jadę wybitnie nerwowo to w skali tankowania ~500km mieszczę się w ~11/100km. Oczywiście to nie Katowice/Wrocław/Warszawa, średnia 42-43km/h. Wczoraj tankowałem, 540km, 60l co daje wynik 11.1/100km. /tyle wskazuje zresztą komputer więc jest wybitnie dokładny/ Za ~20kzł nie kupisz 330Ci w stanie tankuj-jeździj.
-
318i Pompka spryskiwacza przecieka.
Albo brakło kiedyś płynu i się zapowietrzyły.
-
skuteczność hamowania E46
Tak, tak, inwestujcie w sportowe tarcze klocki i inne bzdety, a na felgi najlepiej nawinąć chiński wąż ogrodowy bo tani i fajnie wygląda. :lol:
-
325i błotnik wymiana,rzeczoznawca,wycena MTU kpina
Możesz zrezygnować z rozliczenia gotówkowego i zrobić to bezgotówkowo. Takie masz prawo i ich wycena dla Ciebie nie ma tu znaczenia, rzeczoznawca i tak ją musiał zrobić.
-
naprawa po stłuczce e46 320d 1998r
Jak dostała maska to na 100% pociągnęła pas, sam widzisz inaczej nie powinno być problemu z otwarciem, pas jest aluminiowy więc pewnie będzie krzywy. Co z tym zrobisz Twoja sprawa, możesz prostować, możesz wymienić. Chętnie bym zobaczył te idealne części w kolorze do założenia /pomijam już tak oczywistą sprawę jak różne zmatowienie tego samego koloru na różnych autach/ , ja jeszcze takich nie widziałem, a trochę ich widziałem, zderzaki w 99% mają obtarte krawędzie od krawężników, no ale jak mówię każdy co kto lubi.
-
naprawa po stłuczce e46 320d 1998r
Za całość znaczy za co? Częsci + złożenie i malowanie? To powodzenia w takim razie za poskładanie tego do kupy za 1000zł. Chcesz ściągnąć części kurierem w kolorze w takim stanie żeby nadawało się to do założenia na auto bez poprawek? :lol: Chyba nigdy nie byłeś na żadnym szrocie i nie wiesz jak te części wyglądają i w jakim są faktycznym stanie. No ale wszystko jak kto lubi. Jak rozbierzesz ten przód to się pewnie dowiesz, że masz połamane plastiki, nadkola itd, oby uchwyty lamp były całe i pas przedni prosty bo w życiu tego nie poskładasz do kupy. W/g mie jak już tak bardzo chcesz to najpierw rozbierz ten przód i zobacz co tak naprawdę musisz kupić żeby się potem nie okazało że połowę Ci brakuje.
-
325i błotnik wymiana,rzeczoznawca,wycena MTU kpina
Mnie wymiana błotnika z malowaniem kosztowała +/- 1000zł, błotnik używka, olbrzymi problem ze znalezieniem takiego którego rdza od środka już nie zaczęła szamać. Jak bym miał opcje z czyjegoś OC to tylko bezgotówkowa naprawa, przynajmniej nowa blacha będzie taka jak ma być.
-
[330cd] jak zdjąć tylni zderzak?
Musisz zdjąć całość z auta i potem ewentualnie odczepić belkę od samej plastikowej skorupy.
-
[330cd] jak zdjąć tylni zderzak?
Musisz odkręcić nadkola, pod nimi są takie blaszki które mocują rogi zderzaków do błotnika, odkręcasz po jednej śrubce, cały zderzak wisi na dwóch śrubach przykręconych od spodu do odbojów albo w bagażniku odkręcasz odboje, każdy ma po dwie śruby. /trzeba rozebrać te boczne półki czarne - po prawej nad aku/
-
Zderzak przedni m pakiet
Ale chcesz taka agroturystyke uprawiać? Przecież tu nawet ktoś wstawił PDC do przodu w zderzak od coupe. :lol: A siatka w dolnym wlocie to kawałek "siatki z płota" :cool2:
-
Kapioncy olej v2 olej pod silnikiem (ze wspomagania ?)
Sprawdź czy węże wychodzące spod zbiorniczka nie są przypadkiem tłuste, często ze starości szczelność traci połączenie wąż-zbiorniczek.
-
Czy warto kupić z takimi uszkodzeniami?
Poskładane na sztukę żeby nie było widać uszkodzeń i nie straszyło. Jak pozdejmujesz zderzaki to się dowiesz dopiero co rozwalone. Za 8kzł zrobić to na gotowo z częściami? Części 2,5kzł? Co on policzył, zderzaki same? Bueheheheheh, zdjęć nawstawiał ale tylnej belki i podłogi w bagażniku nie, no bo po co. :duh: To można naprawić taniej?! Czym kartonem i sznurkiem?
-
ASO Kraków czy Bielsko-Biała
ASO B-B ma lakiernie w Mikołowie, gdzie zleca Kraków nie wiem.
-
330Ci - automatycznie ogrzewanie szyby
Kiedy 'automatycznie' ona się włącza? Po odpaleniu auta, przy minusowej temp? BTW: w czym to przeszkadza?
-
e46 wymiana kół
andie: było pojechać do kogoś kto ma klucz, udarem pewnie by odkręcił bez problemu. BTW: wielką głupotą jest walenie po feldze z zewnątrz jak koło nie schodzi, uszkodzicie piastę i nic więcej. Nawet jak nie od razu to po czasie może łożysko się odezwać. Jak już używacie młotka to powinno się uderzać od wewnątrz /spod auta/ w kierunku w którą schodzi koło.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Tak jest z każdym autem które nie widziało nic więcej jak legendarne autostrady niemieckie i serwis na poziomie robię co odpada. Niestety ale nie przetłumaczysz, że czas robi swoje i to że nikt nic nie wymieniał w aucie tylko lał i jeździł to dużo gorszy zakup niż taki co wymieniał bo już się popsuło/nadawało do wymiany.
-
Różnica miedzy pomalowaniem maski w warsztacie a w ASO BMW
Jaką informację? Zresztą jakie to w gruncie rzeczy ma znaczenie kiedy TY jako klient zlecasz usługę ASO więc i ASO odpowiada ze wykonanie i jakość, a nie faktyczny wykonawca usługi. /on odpowiada przed ASO, nie przed Tobą/
-
320i wyciek oleju w okolicy miski???
A dał silikon na łączenie vanos-blok i rogi połksiężyców? Jak nie dał to będziesz robił drugi raz wymianę uszczelki. /ja robiłem po roku od wymiany bo też nie dałem i zaczęło przeciekać/
-
Problem z kontrolkami ABS hamulca racznego i kotroli trakcji
Tylko kup czujnik 'po numerach', a nie ' po kolorach wtyczek' bo się możesz zdziwić.
-
bmw e46 330 wbaev51030km67501 BYTOM
BaX odpowiedział(a) na franconh temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZmień opis bo to żadne Ci :!:
-
E90 335i WBAPM51070A998346
BaX odpowiedział(a) na spartan temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA co ja napisałem? Wymienić na nowe, to jakaś zastrzeżona technologia? Audi od dawna są w aluminium i jakoś nikt problemu nie robi. A ASO ma dostęp do części nowych oryginalnych po kosztach więc tym mniejszy problem..
-
BMW 550 AUTO HOUSE Gdańsk Oliwa WBANW53588CT49875
BaX odpowiedział(a) na 2zerozero7 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo nie wiem czy taki pryszcz, przy odsprzedaży autka może być nie wesoło. Ja pisze o wielkości uszkodzenia, inna sprawa to rodzaj i jakość naprawy. Otarcie może być większym problemem w przyszłości jak będzie źle zrobione od dobrze zrobionego uszkodzenia przodu.
-
E90 335i WBAPM51070A998346
BaX odpowiedział(a) na spartan temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA jaką inną gwarancję masz jak kupujesz nowy samochód? Na serwis gwarancyjny jedziesz do fabryki czy do ASO? :lol: Nie wiem jak to auto zrobili w ASO ale histeryzujecie jak stare baby. Takie uszkodzenia jak te ze zdjęcia to pikuś bo można wydać nawet 100kzł na naprawę jak będzie trzeba i TU to pokryje bo musi. Jaki problem zrobić przy tak drogim samochodzie naprawę na tip-top na częściach z serwisu? Z miesiąc temu bracik trafił sarnę volvo przy może 50km/h, naprawa w ASO z AC, uszkodzenie minimalne, /prawa lampa, gril, zderzak, pas, pare plastików,/ gdyby nie lampa to ciężko by było ocenić, że w coś wjechał. Wymienili wszystko co się dało i miało jakiśdefekt, FV ~10kzł, na aucie nie ma śladu. w/g waszych kryteriów to się kwalifikuje na żyletki. :duh:
-
BMW 550 AUTO HOUSE Gdańsk Oliwa WBANW53588CT49875
BaX odpowiedział(a) na 2zerozero7 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTe uszkodzenia ze stanów to pryszcz, pytanie jakie miało po exporcie do niemiec, tych zdjęć już nie ma.