Treść opublikowana przez BaX
-
320Ci klimatyzacja przerywa
Jak umiesz posługiwać się lutownicą możesz samo moduł ale czasami taniej wychodzi zakup całego kompletnego wentylatora jak samego modułu.
-
320Ci klimatyzacja przerywa
Bo ma zwarcie na module, tej czarnej skrzynce do ktorej dochodzą trzy, a wychodządwa przewody. :duh: Ile razy będzie jeszcze trzeba pisac to samo?! http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=73855&hilit=modu%C5%82+wentylatora - tu masz temat i fotki.
-
[E46] 318i Tuleje skrzypią po wymianie u mechanika...?
To tuleja pływająca, tam nie ma prawa nic skrzypieć bo ona jest fabrycznie przesmarowana, a guma to coś w rodzaju osłony, w środku jest puste miejsce. :norty: Ba, nie potrzeba nawet igły bo brzegi tej gumy są zaciśnięte pierścieniami i można gumę odsunąć i zajrzeć pod nią na 'przegub'
-
330Ci - jaką nową pompe wody podarować autu?
Patrzę w książkę SN i pisze coś o odkręcaniu śruby na silniku w celu zlania płynu /oprócz tej na spodzie chłodnicy/ ? Gdzie jest ta śruba w moim silniku o ile jest? Znalazłem takie coś http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=11_2166&hg=11&fg=10 Chodzi o '4' na diagramie, jest potrzeba to odkręcać żeby zlać płyn? /o ile to ta śruba/
-
[E46] 318i Tuleje skrzypią po wymianie u mechanika...?
Zapewne skręcał śruby na podniesionym aucie, gdzie koła wisiały luzem. :duh: Tak skręcone tuleje gumowe zamiast pracować tak jak zostały zaprojektowane ulegają skręcaniu i szybko się rozlecą.
-
320Ci klimatyzacja przerywa
Zobacz na ten wiatrak, jeżeli masz takie czarne pudełeczko do którego przychodzą trzy przewody, a wychodzą dwa do silnika to pewnie ono jest strzelone /częsta usterka/
-
320Ci klimatyzacja przerywa
Do wentylatora powinny iść trzy przewody, dwa zasilania trzeci sterujący. Wentylator oprócz silnika zawiera moduł sterujący i zapewne on jest uszkodzony i wentylator nie działa prawidłowo.
-
E46 323CI Naprawa zawieszenia i pare innych rzeczy
Nowy zbiorniczek kosztuje chyba ok 160zł, używke za 150zł z wątpliwej jakości korkiem bym sobie darował. Szczególnie, że w nowym prawdopodobnie są już uszczelki /oringi/ które z używki będą nadawać się na śmietnik.
-
wymiana odmy 4 kruciec w odmie po co bardzo ważne dla mnie
U mnie ta wypustka na odmie była zaślepiona i tak też zostawiłem, w innych wersjach dochodzi do niej wężyk ale nie wiem gdzie trafia drugi koniec.
-
330Ci - jaką nową pompe wody podarować autu?
Tylko ile go wchodzi i czy lepiej kupić koncentrat czy gotowy?
-
330Ci - jaką nową pompe wody podarować autu?
Witam. Urlop, się człowiek nudzi to i sobie biedy napyta. Zachciało mi się sprawdzać rolki napinaczy i paski, przy okazji pokręciłem kołem od pompy wody. Prawdopodobnie jej dni są juz policzone. Jaką wstawić nową? SKF czy oryginał z ASO czy jeszcze coś innego? Przy okazji płyn bym wymienił, jaki polecacie i ile wchodzi?
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
A ja już myślałem, że dławieniem nazywasz to co u siebie na filmiku masz opisane jako dobrą reakcję ;) i się przeraziłem. Faktycznie coś jest grubo nie tak, na filmie widać wyraźnie, że jak jest źle to dodanie gazu powoduje spadek obrotów w pierwszej fazie.
-
Tabliczka jest czy nie ma ?
Tabliczke wyrabia sie w aso na podstawie DR.
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Sprawdź na postoju prostą sprawę, na odpalonym silniku wyłącz/włącz klimę. Zobaczysz w jakim stopniu sprężarka obciąża Ci na wolnych obrotach silnik. U mnie było to do tego stopnia odczuwalne, że obroty potrafiły czasami spaść praktycznie do zadławienia silnika. Jak np. na skrzyżowaniu automat włączał sprężarkę w momencie ruszania to trzeba było uważać żeby nie zdusić silnika. Problemem okazała się mała ilość czynnika, po uzupełnieniu do prawidłowego stanu problem się rozwiązał sam.
-
Tabliczka jest czy nie ma ?
Możesz mieć naklejkę na kielichu albo na nadkolu, z tym że na nadkolu to jest dosyć nisko i nie rzuca się w oczy od razu.
-
330i jaki olej?
Pocieszenie masz jedno, dałeś 300zł za wątpliwej jakości towar ale już sama cena jest lekko śmieszna jak na zakres tego co masz wymienione. Tyle że mogłaś dać 500zł bo chciałeś lepsze, a dostałbyś to samo co za 300zł. Sam filtr kabionwy węglowy i powietrza przyzwoity to 100-150zł, gdzie filtr oleju i olej? No i robota. :nienie:
-
wymana odmy oraz zaworek z zaślepionym przewodem
Jeżeli myślisz o tym 'zaworku' http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=13_0798&hg=13&fg=15 to jest na końcu wężyka nr 5 tu http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=16_0371&hg=16&fg=15 U mnie pomiędzy tym zaworkiem, a rurką '5' jest jeszcze przewód pośredni, tu w realoem trochę to inaczej wygląda, myślę że w 328 będzie podobnie jak u mnie, nie pamiętam gdzie idzie drugi koniec od tego zaworka.
-
wymana odmy oraz zaworek z zaślepionym przewodem
Wymiana odmy była już opisana szczegółowo parę razy, :search: Powiem Ci tylko, że trzeba trochę gratów porozbierać, roboty jest na parę godzin. /+-5-6h jak robisz to pierwszy raz//
-
Jakie wycieraczki do e46?
Bo wycieraczki są na jeden sezon zazwyczaj, chyba że ktoś w zimie ich w ogóle nie używa albo używa dopiero wtedy jak ,a już szybę kompletnie odmrożoną bez grama śniegu lodu. Każda wycieraczka ulega zużyciu obojętnie czy kosztuje 40zł czy 140zł, a najbardziej się uszkadza jak szoruje po szybie pokrytej lodem albo ktoś próbuje ją oderwać przymarzniętą do szyby.
-
Jakie wycieraczki do e46?
W starych klasycznych wycieraczkach możesz wymienić gumy jak już parę osób pisało albo wywalić do śmieci.
-
e46 330i Jak założyć spryskiwacz ksenonu na węża??
To jest proste ale trzeba działać szybko bo długo tej dyszy w palcach/ręce nie utrzymasz wyciągniętej na maxa szczególnie, że żeby dysza wskoczyła dobrze pchasz wszystko do środka. Ja wyciągam płaskimi szczypcami, a i tak jest problem bo sprężynę mają mocną, łapie ręką i szybko staram się wcisnąć dyszę. Zazwyczaj za 2-3 razem się udaje. Trzeba uważać żeby nie ciągnąć w bok/do góry albo wpychać dyszy pod kątem bo można coś popsuć. Wszystko to plastik dosyć twardy. O wypychaniu dyszy ciśnieniem raczej zapomnij, będziesz mokry, w dodatku łapanie mokrymi dłońmi mokrej rurki to też średni pomysł.
-
320Ci zakup błotnika przedniego - nowy czy używany?
Dobrą używke można dostać ale najlepiej samemu osobiście sobie ją wybrać. Większość tego co stoi pod chmurką załapało już rudą bo blachy przechowują tygodniami/miesiącami najczęściej na kupie, o ile blachy nie jeżdzą pomiędzy składem, a giełdą. Wtedy dochodzą uszkodzenia typu wgniotki i rysy. Tak czy siak szukanie 'pod kolor' mija się z celem chyba że ktoś odkręci idealny błotnik z auta ale i tak będzie róźnica pomiędzy tym, a naszym. Jak zabezpieczyć? Jeżeli zakładamy scenariusz, że nadkole pracuje w rancie błotnika to zabezpieczenie obojętnie jakie nic nie da. Drobinki kurzu z piaskiem które tam się dostaną zrobią swoje. Normalnie o ile pamieam to nadkole jako takie ma coś na krawędzi co podwoduje, że niby nie powinno powodować szurania. /jakaś gąbka czy guma/ W oryginale błotnik w tym miejscu od środka jest dość mocno pociągnięty taką gumą jak podwozie. /u mnie był/
-
320d Naprawiać drzwi czy wymienić ? Doradźcie FOTO
Ale coś się tak przy... do mnie :duh: Szkoda z OC powstaje nie z winy poszkodowanego to dlaczego mam sobie odpuszczać, a jak dla Ciebie jest stratą czasu jest dochodzenie o swoje pieniądze to nie :cry2: że mało dostałeś. Ja nie oczekuje "nie wiadomo jakich" tylko takich jakich potrzebuje na zrobienie tego co zostało uszkodzone w należyty sposób, to Ty piszesz że jest dobrze jest jak zostaje 70% po naprawie. :duh: AC to ubezpieczenie dobrowolne, warunki są opisane w OWU, podpisując umowę zgadzasz się na nie i tyle.
-
320d Naprawiać drzwi czy wymienić ? Doradźcie FOTO
bolo73 żadne szczęście, wystarczy znać swoje prawa i napisać parę zdań w odwołaniu. Ludzie sami są sobie winni bo od zawsze odszkodowania traktują jako sposób na "wyjście na swoje". Tyle, że dla większości to oznacza byle jaką naprawę lub wcale i zadowolenie się tym co zostanie/rzuci na odczepnego TU. Jak po "naprawie" zostanie stówka czy dwie to już jest święto w rodzinie. :duh: I paradoksalnie takie podejście większości jest z korzyścią dla tych którzy wykażą inicjatywę i się upomną o swoje. TU zapłaci upartemu klientowi bo wie że sobie odbije na łosiach.
-
320d Naprawiać drzwi czy wymienić ? Doradźcie FOTO
mikman sorry, AC reguluje osobne OWU i może być inne dla każdego TU, to co podpisujesz przy zawieraniu umowy obowiązuje Cie przy likwidacji szkody. Widziały gały co brały, a jak nie widziały to niech potem nie :cry2: W żadnym przypadku w którym miałem do czynienia ostatnio z TU nie miałem problemu z VAT-em, zapłacili tyle ile wyliczyli brutto, jak mi nie pasowało to po wymianie pism z TU sprawa została załatwiona po mojej myśli, a miałem podobno do czynienia z dwoma najgorszymi TU w kraju, szkoda całkowita z OC w MTU i AC w Interrisk. MTU ładnie dopłaciło do wraku tyle ile sobie wymyśliłem na podstawie kosztorysu, Interrisk zapłacił za nowe części + naprawę tyle, że spokojnie została niezła górka. Postawa roszczeniowa bo nie zapłacili mi tyle, że po naprawie zostało 70% jest śmieszna. :duh: Szukasz sponsora??? Teraz wbrew pozorom dużo prościej postraszyć TU bo te kilka wyroków SN i rosnąca świadomość wśród klientów TU jakie mają prawa daje dużo większe pole manewru. A i legalnie kombinować jak ktoś umie dalej można więc nic straconego dostać więcej niż dają. Ze swojej strony mogę śmiało powiedzieć, że udaje mi się zawsze wyjść dobrze na swoje nawet przy tak banalnej sprawie jak obcierka 3x5 cm /po odwołaniu do RzU odszkodowanie z OC ~3400zł/ Pozdro.