Treść opublikowana przez BaX
-
E46 330Ci Cabrio WBABS51080EW06693
BaX odpowiedział(a) na djkarol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCabrio, 3.0, ze zdjęć wygląda ciekawie, przed sezonem, "krajowa", wygląda aż za dobrze. Ja bym pojechał oglądać.
-
F10 535 VIN: WBAFR71040C542561
BaX opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam. Jeszcze takie coś mi brachol podrzucił http://otomoto.pl/bmw-535-europa-maksymalne-wyposazenie-C28832700.html Coś tu gdzieś widać niepokojącego? Pozdrawiam.
-
[E46] DIY montaz czujek cofania PDC - zdjecia / PREMIER
Heh, gdybym miał ten opis wtedy jak robiłem to u siebie. :mrgreen:
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Bo u nas każde ASO na swój krój. Zapomnij żeby się przyznali nawet jak by tak było. Swego czasu BMW w Katowicach nie było w stanie na gwarancji wymienić skrzyni w X5 /nie bo nie, ma Pan urojenia że źle działa/ ale BMW w Niemczech wymieniło bez problemu, 'od ręki'. Tak samo ostatnio było jak ASO zdaje się w Poznaniu "zawaliło" sprawę naprawy gwarancyjnej i szlag trafił silnik w nowym X5, /wciągnął zapomniane podkładki/śrubki/ , nie było winnego. BMW w niemczech załatwiło wymianę gwarancyjną. U nas większość ASO to stragany z szyldem, a zarządzają nimi łajzy nastawione tylko na minimalizacje kosztów.
-
e46 330ci coupe
Gdybyś pojawił się w okolicach Cieszyna/Jastrzębie na poszukiwania to zapraszam również do mnie. W tej chwili jeszcze nie chce się pozbywać samochodu ale za parę miesięcy na pewno. Nic nie szkodzi jednak obejrzeć przy okazji. ;) Pozdro.
-
[E46] 330 Ci VIN WBABD510X0PK17875
BaX odpowiedział(a) na karolmk4 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWniosek jest miażdżący, chyba wszyscy w tych ogłoszeniach kłamią. :duh: Taka moda najwyraźniej.
-
[E46] Wentylator klimatyzacji Bosch - nie włącza się
O ile dobrze pamiętam to ten cienki kabelek to sterowanie i napięciem steruje prędkość obrotu. Ale mogę źle pamiętać.
-
F10 530D WBAXA51060DW57088
BaX odpowiedział(a) na BaX temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGdyby coś to miałby to być leasing, coś tu może być nie halo? Nie znam się więc może obyci w temacie coś podpowiedzą. ;)
-
[E46] 330 Ci VIN WBABD510X0PK17875
BaX odpowiedział(a) na karolmk4 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTu 8/10 to postotrzepy, a prawda jest taka, że dobre auta się sprzedają zazwyczaj zanim forumowi oglądacze zdecydują się na obejrzenie. :duh: Jak na wersję/przebieg i wyposażenie zakładając, że są zgodne z opisem ta auto jest tanie. /przyjmując realną cenę zakupu i realne opłaty sprowadzacza/
-
F10 530D WBAXA51060DW57088
BaX opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam. Brat rozgląda się za czymś takim, nie znam tej linii modelowej na tyle żeby wychwycić ewentualne babole. http://allegro.pl/530d-kamera-szyber-dociaganie-pelna-opcja-f-vat23-i3208160480.html Pozdro.
-
Problem z tarczami
A przy okazji wymiany pamiętaj o tym aby NIE SMAROWAĆ niczym piasty w miejscu styku z tarczą. Ma być czysta jak lustro, kładziesz metal na metal.
-
[e46] Blaszana osłona na przedniej osi (osłona tarczy hamul)
Trzyma się chyba na dwóch śrubkach, widać nawet otwory w piaście na obrazku. Żeby to zdjąć/wymienić trzeba zdjąć piastę, w E36 które miałem w jednym miejscu przegryzła ją ruda i dzwoniła więc dałem blaszkę i złapałem nitami. Po pomalowaniu nawet nie było widać za bardzo. Po zdjęciu tarczy albo nawet bez da się dojść do śrubek. Jedna jest u góry druga po skosie na dole.
-
Koszt wymiany 4 tuleji wózka (sanek)
A no tak, zgoda.
-
Koszt wymiany 4 tuleji wózka (sanek)
Jakoś nie widzę tego żeby zdjąć wózek, a reszta zawieszenia "zawiesić" w powietrzu. To kilkadziesiąt kilo złomu na każdą stronę. Jak odkręcisz dyfer i wahacze od wózka to będą wisieć tylko na mocowaniu w progu i amortyzatorze. Na upartego może tak się da ale wtedy dużo mniej miejsca na manewry. Stabilizator i tak trzeba zdemontować.
-
Koszt wymiany 4 tuleji wózka (sanek)
Roboty jest na 6-8h jak się nic po drodze nie wysra, trzeba "zdjąć" całe tylne zawieszenie, rozłączyć wał, hamulce, prasować tuleje, a po złożeniu zalać płyn, odpowietrzyć hamulce i zrobić geometrie. Za 200zł to chyba tylko jakiś desperat by się tego podjął. :shock: Aaa i jak już się bierzesz za te robotę to wymień wszystkie 7, a nie tylko te 4.
-
[E46] 320ci M52TU, brak mocy, diagnostyka problemu.
"Zresetuj" komputer, jak jeździł z wypiętym czujnikiem i błędem przepływki to się pewnie musi na nowo zaadaptować. Co będzie dalej zobaczysz.
-
Kupno 1 samochodu
Jak ktoś ma tydzień wolnego na taki wyjazd to pewnie to ma sens, pytanie jakie to będą dodatkowe koszta. Na to już nikt nie patrzy.
-
Kupno 1 samochodu
Widziałeś o jakie pyta zainteresowany? 325, 330 benzyna, manual 4x4, rok 2002-2004. za 35000zł to będzie miał problem kupić.
-
E46 330Ci Częstochowa WBABN51070JT62467
BaX odpowiedział(a) na michaland1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie musisz pamiętać, mechanik wiesza taki kawałek kartonu na którym pisze kiedy był robiony i kiedy ma być następny. Jak robisz tak jak ma być to wiesz nawet kiedy jakie filtry/płyny masz wymienić bo są od tego odpowiednie inspekcje. ;) W dzisiejszych czasach pełna książka serwisowa nie jest wyznacznikiem wartości samochodu, nawet jak będziesz robił wymiany oleju co 1000km.
-
E46 330Ci Częstochowa WBABN51070JT62467
BaX odpowiedział(a) na michaland1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzłowieku weź siebie przeczytaj :duh: Piszesz, ze jeździł na wymianę tak jak mu komputer wskazywał, więc się pytam jaki komputer w e46 wskazuje wymianę co 46tkm...to teraz piszesz, że to może nie ten sam właściciel, albo może nie wbijał w książkę każdej wymiany. A gdzie tu sprzeczność?! Pojechał jak mu komputer wskazał po ~22-23kkm i nie wbił w książkę, po kolejnych 22-23kkm pojechał nowy właściciel /dwie pierwsze są takie same, trzecia inna/albo ten sam i wbił. Normalna sprawa gdzie tu problem? Szczególnie, że odstęp jest 2 lata więc i trzyma się wymian oleju raz do roku. A teraz powiedz mi gdzie ja napisałem coś co się z tym nie zgadza :?: :!: Aby było ci łatwiej zrozumieć kluczowe słowa wytłuściłem. Pewnie teraz się przyzajączkujesz, że pierwszy właściciel nie robił przeglądów co rok. :duh:
-
E46 330Ci Częstochowa WBABN51070JT62467
BaX odpowiedział(a) na michaland1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA może by tak klapki z oczek? :duh: Skąd wiesz, że to ten sam właściciel robił te przeglądy. Może pomiędzy była wymiana oleju bez wbitego przeglądu w książkę? A jak ktoś kupi auto co ma książkę w DE na 100kkm skończoną i pojedzie na przegląd i kolejny wbije przy 200kkm bo taki będzie przebieg to powiesz, że zrobił 100kkm bez wymian bo tak wskazuje książka? :duh: A jak właściciel nie prowadzi książki, a nowy będzie chciał to co ma zrobić z brakującymi km przebiegu pomiędzy? Skręcić licznik żeby się zgadzało? :lol: A jak to sprawdzisz? Równie dobrze możesz domniemać, że jak nie ma książki to nie zmieniał oleju nigdy.
-
E46 330Ci Częstochowa WBABN51070JT62467
BaX odpowiedział(a) na michaland1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeździł tyle ile jego "mądry" komputer mu wskazywał, że może. Większość właścicieli nowych samochodów za xxx tyś zł to nie internetowi gawędziarze tylko wszystkomającywdupie użytkownicy którzy jak im wyskoczy inspekcja jedzie do ASO na wymianę bo ma auto na gwarancji. Rozumiem, że Ty jesteś takim indywiduum że jak byś kupił nowy samochód który przestał na placu z pół roku to zaraz po wyjeździe z bramy ASO pojechał byś na serwis na wymianę oleju bo przecież pół roku stał, a cholera wie ile temu i jaki stary olej tam wlali. A dziś to już w ogóle masakra jakaś bo średnio przeglądy są wydłużone do 30-40kkm, a niektórzy robią to w 2-3 lata, do tego dochodzi "zestarzenie" oleju wlewanego do silnika przy wymianie gdzie rok od daty produkcji wcale nie jest niczym dziwnym. Skandaaaallll. :cry2:
-
Przewód podciśnieniowy odmy
U mnie też był zaślepiony
-
E46 330Ci Częstochowa WBABN51070JT62467
BaX odpowiedział(a) na michaland1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJakie książka ma mieć wpisy przy 144kkm przebiegu i roczniku 2000? /u mnie/ Po 13-latach brakłoby w niej miejsca /przy wymianach oleju co rok/ :duh: Dlatego olałem wpisy i 'zakończyłem' na pierwszym przeglądzie głównym jak kupiłem auto bo i tak każdy kto zobaczy książkę powie, że to chyba jakieś żarty są :duh:
-
325i uśmierciłem pompę?
Szkoda roboty, lepiej zrzuć pasek i pokręć kołem od pompy, pewnie będzie luźne w dodatku będzie wychodzić z korpusu pompy. Ukręciłeś wałek przez to dodanie gazu na skręconych kołach. Nie Ty pierwszy, nie ostatni ;) Ukręciłeś dlatego, że pompa już miała luzy i było ją słychać. Duże obciążenie skręconych kół i wysokie obroty spowodowały, że wirnik "złapało" i zerwało ośkę.