Treść opublikowana przez fast-bmw
-
PDC niby dziala niby nie...
...no właśnie. Włączam wsteczny, na przycisku PDC miga dioda a z tyłu słychać dźwięk taki sygnał ok 2sec. I co dalej? Cofam na 2cm od przeszkody lub przodem dojeżdżam do słupa i dalej jest cisza? To się uruchamia automatycznie czy poprostu mam coś niesprawne?
-
Nauka programów bmw
Poszukaj na necie program INPA. Sam jeszcze się uczę go obsługiwać ale jest ponoć jeden z lepszych do BMW.
-
Migająca trakcja przy prędkości powyżej 80km/h
A właśnie, taka sprawa: u mnie trakcja sprawna. Jak dam buta to zaczyna mrugać i auto się uspokaja. Ale... jadąc za każdym razem, bez względu na prędkość i styl nawet na nawierzchnię. Po kilku km (około 5-10) trakcja się zapala i świeci cały czas. Do momentu wyłączenia silnika . Tak za każdym razem. Gdzieś mi się rzucił w oko artykuł , że nawet zbyt mały akumulator ma na to wpływ. Że ponoć nie jest w stanie "zasilić" wystarczająco całego układu bezpieczeństwa i trakcji. Dlatego się włącza. I rzeczywiście , sprawdziłem , mam za mały akumulator. W tym może być problem? Na razie nie planuje zmiany bo mam inne wydatki a ten jeszcze jakoś kręci ale z czasem zmienię go na odpowiedni do tego auta. P.S. opony mam wszystkie 4 takie same.
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Ładnie. Ale wracając do ceramizerów, to też większość ludzi myśli że też środek "naprawia bądź ożywia" silnik. Nic z tych rzeczy. Jak kolega wyżej napisał że nic takiego nie naprawi zużytych panewek. Można go użyć dla dodatkowej ochrony ciężko pracującym części. I fakt faktem do jeszcze sprawnego silnika. Nie ma sensu lać ceramizer do wraku bo i tak nie pojedzie lepiej. To jak z woskowaniem. Nie ma sensu go nakładać na niewypolerowaną karoserie. Albo zabezpieczać podwozie gdy już są dziury i korozja. Trochę odbiegłem. Ale zdania są podzielone widzę.
-
Tylna klapa mikrostyk
Dałem nowe przewody. Działają przeciwmgielne i pompka spryskiwacza. Ale silniczek wycieraczek milczy. Teraz nie wiem jak sprawdzić czy to elektronika przełącznik przy kierownicy. Sprawdzał bym napięcie w małej kostce ale to takie szukanie w ciemno. Nawet nie mam pojęcia który do czego. A może wpiąć probówke jeden koniec w masę auta albo silniczka a drugim sprawdzać gdzie jest prąd w kostce na włączonej manetce ?
-
Schemat tylnej wycieraczki
No i wymieniłem kable na nowe. Od głośnika aż do dołu klapy. Coś pomogło bo zaczęły świecić przeciwmgielne i chodzi pompka spryskiwacza. A silniczek wycieraczki milczy.
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
CERAMIZER DO OLEJU. Dziś rozmawiałem przez telefon ze znajomym. Mechanik z długoletnim stażem. Jakoś tak rozmowa zahaczyła o płukanie silnika oraz wymianę oleju z dodatkiem ceramizera. Używa środków firmy Liqui Moly. Dodaje go do ZIMNEGO oleju do banki, porządnie miesza i wlewa do silnika. Przez pierwsze ok 7tys km silnik chodzi głośniej (nie gorzej a głośniej) jest to efektem osadzania się ceramiki na panewkach i innych bardzo obciążonych elementach silnika. Gdy całość się odpowiednio rozprowadzi i utwardzi, silnik cichnie , nie słychać szklanek, motor pracuje lżej i lepiej. Taki zabieg robił przy kilku autach i tu uwaga:!: Podkreśla również że początkowe wykonanie płukania silnika potrafi w kilka minut określić stan silnika. Jeśli jego parametry się pogorszą znaczy że wymaga remontu. Jeśli poprawią to dodanie ceramiki do nowego oleju co powinno go jeszcze bardziej wzmocnić i przedłużyć jego żywot. Oczywiście przy jeździe z głową. Czy ktoś z was również robił taką "spa odnowę" silnika?
-
E61 nie otwiera sie tylna szyba w klapie - pomocy
Kolego. Akurat walczę z podobnym tematem. Nie ważne czy zamek czy wycieraczka czy jakieś światło nie świeci , jeśli to jest w klapie to mur beton poszły kable w zawiasie klapy. Nie patrz na to że wyglądają ok. U mnie też na oko były w porządku. Wyprułem je na wierzch i co drugi jest w otulinie przerwany. Też nie mogę znaleźć schematu. Ale na chłopski rozum, jeśli wymienię urwane fragmenty kabli na nowe to każdy przewód musi znów działać. Jak nie to zostaje bezpiecznik, przekaźnik itp.
-
Schemat tylnej wycieraczki
Dziś dobrałem się do kabli na zawiasie klapy. Były a raczej są w kiepskim stanie. Lutowanie w tym miejscu to kiepski pomysł. Wolałby aby w miejscu gdzie przewody pracują przy otwieraniu i zamykaniu klapy były w jednym kawałku. Myślałem wymienić odcinki od głośnika do mniej więcej połowy klapy. Co wy na to?
-
Schemat tylnej wycieraczki
No i zrobione. Jak pisałem, kawałek płytki z mikrostykiem oszlifowałem na kształt otworu tak żeby mikrostyk opierał się o przycisk pod wycietaczką i by można było go wcisnąć. Do płytki dolutowałem kable wychodzące z klapy. Do robiłem estetyczną zaślepke z czarnego tworzywa i działa jak BeeMka chciała
-
Tylna klapa mikrostyk
No właśnie. W jednym kablu 12v a w innym 0,4v. To coś dziwnego. Albo zwarcie albo tak ma być ... Mozesz opisac dokladnie jaki kabel jakie napiecie? A udalo Ci sie ta wycieraczke lub silniczek juz uruchomic? Byłem dziś w garażu ale zająłem się lutowaniem mikrostyku otwierania szyby. Nie patrzyłem tych kolorów
-
Schemat tylnej wycieraczki
Dziubałem dziś przy zamku szyby. Pod obudową wychodzą przewody od mikrostyku. Miałem pękniętą kostkę więc je zlutowałem. Od góry w obudowie powinny wychodzić dwa przewody do mikrostyku. Jeden miałem urwany. Taki kikut wewnątrz wystawił więc do niego dolutowałem przewód. I po zwarciu szyba się otwiera. Na dziś koniec. Jutro będę lutował do niego mikrostyk (z automatycznej sekretarki z telefonu stacjonarnego) i jakoś go zamontuje. Dorobię estetyczną zaślepke i musi działać.
-
Tylna klapa mikrostyk
Wczoraj po ciemku patrzyłem. Jak dam radę to dziś sprawdzę. A silniczek tak jak pisałem. Zrobił zwrot do punktu spoczynkowego i dalej nic. Do niego napięcie dochodzi skoro mógł wykonać manewr powrotu (to tak jakby podczas pracy wycieraczki, ją wyłączyć a silnik ustawi i zatrzyma wycieraczke zawsze w tej samej pozycji niezależnie od momentu w którym ją wyłączamy.) Wychodzi na to że coś nie tak ze sterowaniem. Musiałbym wiedzieć który kolor kabla małej wtyczki odpowiada za uruchomienie silniczka.
-
Tylna klapa mikrostyk
No właśnie. W jednym kablu 12v a w innym 0,4v. To coś dziwnego. Albo zwarcie albo tak ma być ...
-
Tylna klapa mikrostyk
Bo manetka przy kierownicy, musi być ok skoro po przełączeniu "od siebie" włącza spryskiwacz tylny.
-
Tylna klapa mikrostyk
Tak dumam i dumam. Skoro silniczek się ruszył to zasilanie ma ok. Więc pewnie brakuje mu sygnału na sterowanie.
-
Tylna klapa mikrostyk
Dziwne rzeczy. Przykreciłem silniczek do klapy. Włączyłem zapłon i się ruszył- obrócił wycieraczke w lewo i się zatrzymał. I dalej nie chodzi. Ale za to zaczął działać spryskiwacz. Jeszcze kabli nie sprawdzałem na zawiasie. Może przekaźnik coś nie tak?
-
Tylna klapa mikrostyk
No i najpierw zrobię przycisk zamka szyby. Bo są kable na wierzchu. Nie wiem jak ale może to też jest z silniczkiem powiązane...
-
Tylna klapa mikrostyk
Silniczek wycieraczki na krótko działa. Ale nie wiem jak sprawdzić jego elektronikę w razie co
-
525d pompa w baku - wymiana
Rurki przyszły. Jeszcze ich nie założyłem ale już widać jakie są świetne. Plastyczne, grybościenne. Wszystko się zgadza z opisem sprzedającego
-
Tylna klapa mikrostyk
Nie mierzyłem. Sprawdzałem tylko gdzie jest +. Ale zmierzę
-
E39 525D ciezko pali na zimnym
Rurki są łączone przed zbiornikiem. Na wcisk i opaskę. Miedziana (bo takie zamówiłem nowe) wchodzi w gumową. I dalej do pompy. Tak jest po obu stronach
-
525d pompa w baku - wymiana
Trochę bawienia ale da się zrobić
-
525d pompa w baku - wymiana
A żeby zrobić kołnierz na końcówce by się wąż nie zsunął, wystarczy wziąć gruby kawałek blachy, plaskownik itp. Wywiercic otwór fi8 taki jak rurka. Przeciąć wzdłuż otworu na pół. Włożyć obie blachy w imadło tak aby znowu otwór był w środku, rurkę przełożyć przez ten otwór i ścisnąć. Kawałek rurki musi wstawać ok 2mm. Włożyć w jej środek jakiś wybijak stożkowy(żeby średnicę zewnętrzną miał większa od rurki). I zaklepać kołnierz.
-
525d pompa w baku - wymiana
Te co zamówiłem rzekomo mają ścianki 1mm. Czyli do instalacji z wysokim ciśnieniem. Licząc średnicę zewnętrzną 8mm i odejmując dwie ścianki po 1mm każda wyjdzie przepływ o średnicy 6mm. Zmierzę czy faktycznie tak jest jak tylko paczka przyjdzie.