Treść opublikowana przez fast-bmw
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Też pilnuje napięcia. Czyli nie trzeba się dokopywać do aku i go odłączać?... no i super
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
ŁADOWANIE AKUMULATORA W AUCIE. Wiele razy słyszałem że jak się ładuje akumulator zainstalowany w aucie, to powinno się zdjąć jedną kleme. W przeciwnym razie prąd ładowania z prostownika jakby "częściowo idzie w budę" tak w przenośni. To do czego w Bmw służy ten czerwony przewód wyprowadzony na środku silnika? Można tam podłączyć prostownik i ładować? Czy to służy tylko do awaryjnego odpalenia auta z kabli w razie rozładowania akumulatora?
-
525d pompa w baku - wymiana
Wiesz, opisuję tak jak ja mam u siebie. Może ktoś kiedyś jakiegoś modifa wprowadził. Grunt że działa, grunt że szczelne.
-
525d pompa w baku - wymiana
Właśnie sam się dziwłem po co te gwinty. Rurka od strony pompy i od baku wchodzi w gumowy przewód i są opaski zaciskowe. Osobiście u siebie patrzyłem .
-
525d pompa w baku - wymiana
Mierzyłam to są dwa odcinki leżące równolegle idące od przewodów gumowych z baku w stronę pompy progowej. 2 odcinki po około 1m każdy. Zamówiłem 3metry przewodu miedzianego, w razie wu...
-
525d pompa w baku - wymiana
https://allegro.pl/oferta/rurka-rura-fi-8-miedziana-miekka-uklady-paliwowe-9802788794 Te kupiłem. W tygodniu przyjdą, założę i napisze jak pasują i się sprawują
-
525d pompa w baku - wymiana
I nie przepłacaj za te przewody. Kup rurki miedziane, np hamulcowe na metry. Ja kupiłem 3m. Obetnę je na odpowiednie długości a końcówki jak ktoś chce można rozklepać dużym punktakiem (by ciśnienie przypadkiem nie zrzuciło węża z rurki)
-
525d pompa w baku - wymiana
Bez kanału może być ciężko. One z tyłu skręcają w górę i jakieś 5-10cm wyżej łączą się z przewodami gumowymi. Z kanału masz wszystko czarne na białym. Możesz jeszcze podnieść bok auta, zabezpieczyć i wpełznąć.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Też mam 525 i patrząc po Vin wyskakuje mi ta większa tarcza. I to by się zgadzało. Pisali że większe są do manuala, mniejsze do automata.
-
Tylna klapa mikrostyk
Nie patrzyłem jeszcze jakie funkcje pełnią pozostałe przewody
-
Czujnik klapy w touringu
Wątpię że jest różnica. Mocowania powinny być takie same. Tylko stylistycznie z zewnątrz mogą się różnic wyglądem (chodzi o całokształt)
-
Tylna klapa mikrostyk
Wymieniles bezpiecznik i pojawil sie prad ale na ktorej wtyczce tej szerpkiej z 3 podajze kabelkami czy w tej malutkiej. U mnie w tej szerokiej jest 12v nie zaleznie czy manetke wciskam na tylnia wycieraczke, jest tam prad nawet przy zamknietym aucie ... A chodzi mi o ta waska malutka kostke tam jest chyba sterowanie co idzie z manetki do modulu silniczka. Czy ma ktos jakis schemat albo info o tej malej kostce jakie kabelki powinny miec prad czy cos zeby wyeliminowac polaczenie manetka<>mala kostka? Na dużej kostce czerwony kabel to plus stały. Na tej małej kostce jest sterowanie. I tam plus u mnie pojawia się raz na niebieskim kablu raz na innym zależnie od ustawienia manetki. Jeszcze nie sprawdzałem reszty funkcji z braku czasu. Ale już mam wszystko po rozkręcane.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
A tak zapytam: do której swojej BeeMki zakładałeś Febi o tym numerze. ?
-
525d pompa w baku - wymiana
U mnie przewody z baku do pompy progowej już w jednym miejscu przegniły. Zamówiłem już nowe. W tygodniu przyjdą to wymienię. Oryginały kosztują ok 90zł a ja kupiłem rurki miedziane na metry. Wystarczą 2m. Połowa ceny.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
A badziewia jakich unikać to części topran i hart. Trociny i plastelina. Chyba że zaraz chcesz sprzedać auto i tanio naprawić by nic nie stukało. A po kilku km niech się już nowy właściciel martwi.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Oczywiście rozumiem o czym mówisz i Twoje zdanie doceniam. Ja również nie przepłacam. Lemforder jest bardzo dobry (elementy zawieszenia) a ja zakładałem Ruville i mogę polecić. Są na równo z lemforderem a o połowę tańsze.
-
Czujnik klapy w touringu
Świetny pomysł. Wezmę to pod uwagę podczas naprawy.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Może i fakt. Jak łącznik wału Meyle będzie drogi to wezmę Febi. A jeśli chodzi o zawieszenie to rzeczywiście ludzie polecali różne dobre firmy a o Febi nikt nie wspomniał
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Z tego co wiem, Febi nie jest ani najgorsza ani najtańsza. Taka średnia półka. Dla kierowcy z głową kilka lat posłuży. Ale może fakt popatrzę coś nieco twardsze. Nie jeżdżę agresywnie a wolałbym mieć to zrobione na dłużej.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
FEBI było najtańsze z dostępnych. Ogólnie to FEBI robi miękkie gumy. Nie polecam wahaczy, bo tuleje metalowo gumowe nie spełniają swojej roli. Wtedy tego nie wiedziałem, ale też z tym łącznikiem nie dzieje się nic niedobrego, a mam teraz podniesioną moc. Metalicznych stuków nie kojarzę. Mechanik wymieniał wtedy sprzęgło i przy okazji stwierdził, że przegub ma luzy i faktycznie jak mi go pokazał to był wytłuczony. Rozumiem. U mnie osobiście patrzyłem gdzie i co stuka. A jak twardsze gumy to polecam Ruville. Do poprzedniego auta zakładałem i były super. A nie kojarzę czy czasem Mayle HD nie robi też twardszych gum. Nie wiem czy w Febi jest możliwość dobrania twardości gumy czy robią tylko z jednego rodzaju mieszanki?
-
Ringi lamp nie świecą
No i klops. Wczoraj patrzyłem też te oświetlenie ringów. Miałem w planie jak niektóre pisali , wymienić same żarówki, rozcinając oprawke. Ale jednak nie. U mnie już ktoś prędzej założył markery ledowe (które świecą teraz taaak słabiutko, że można by powiedzieć , ledwo się żarzą) . Więc skoro nie mam starym oprawek , wymienię całe markery. Na trochę mocniejsze. Myślałem spróbować rozebrać jedną sztukę i wlutować nową diode ale taka ingerencja w elektryka to już raczej mnie mało przekonuje.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Dziś na spokojnie poszukam według VINu
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Znalazłem z tym kodem ten łącznik. Musiałem coś źle zmierzyć bo rozstaw otworów mi nie pasuje. Widocznie mierzone będzie przez środek (oś) wału po przekątnej
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Aha. Czyli polecasz Febi. A też miałeś te metaliczne stuki?
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Nie wiem tylko jak podpora wału bo jest nad osłoną ale obejrzałem jeszcze krzyżak na środku i on jest ok.