Skocz do zawartości

fast-bmw

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fast-bmw

  1. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Nie mam pojęcia. (Komp musi iść do specjalisty bo ja za cholerę nie mogę INPY uruchomić) tylko jak jadę i fest depne to słychać takie grzechotanie. I tylko podczas przyspieszenia czyli pod obciążeniem. Na postoju tego nie ma. No i czarny dymek sobie puści. Znajomy powiedział że czas zajrzeć do Wtryskiwaczy.
  2. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Albo i dobrze. Bo są aukcje Wtryskiwaczy które pasują do 2.5d , 3.0d i innych z silnikiem M57 ale o różnej mocy. To chyba będzie zasługa pompy i elektroniki dawkującej paliwo ...
  3. fast-bmw opublikował(a) temat w E39
    Prędzej czy później i mnie będzie czekała wymiana/regeneracja wtryskiwaczy. Przeglądałem ogłoszenia i taka dziwna sprawa. Moja BMW E39 ma silnik M57 D25. Moc około 167KM. Były też ogłoszenia Wtryskiwaczy do E61 z silnikiem z moimi odznaczeniami też M57D25 ale o mocy już 177KM no i wiadomo o 4lata młodsza. Skoro silniki mają te same oznaczenia to skąd różnica w mocy? Czyżby inna elektronika? I czy wtryskiwacze z obydwu silników czymś się różnią??
  4. Tak na marginesie jak wymieniłem kable na zawiasie klapy z prawej strony jak miałem wszystkie odcięte to już zamek w klapie nie chodził ale w szybie działał cały czas. Czyli przewód do zamka klapy idzie prawą stroną.
  5. A znajdź w zamku wejście i bezpośrednio daj mu prąd czy zaskoczy. ? . Może sam zamek klękł.
  6. fast-bmw odpowiedział(a) na Sosna91 temat w E39
    Czyli zakładany już na pierwszy montaż we fabryce. ? .
  7. fast-bmw odpowiedział(a) na Kindaszek1 temat w E39
    Reszta kabli milczy i silniczek nie chodzi. Nie wiem czy po drodze jest jeszcze jakiś przekaźnik? Ruszam manetką funkcje się zmieniają, pompka działa czyli manetka sprawna. Pozostaje wymiana silniczka
  8. fast-bmw odpowiedział(a) na Kindaszek1 temat w E39
    Dzisiaj sprawdziłem prąd w kostkach od silniczka. Wpiąłem się w czerwony przewód dużej kostki 3pin a potem mierzyłem przejście między tym kablem (czerwony gruby) a kablami od sterowania z kostki 6pin. Manetka w pozycji 0 prąd jest tylko w kablu brązowo-żółtym (4) Manetka w pozycji 1 czyli włączona wycieraczka tylna, prąd jest w brązowo-żółtym(4). I biało-czarnym (1). Manetka w pozycji 2 czyli tylny spryskiwacz: prąd jest w brązowo-żółtym(4) oraz w czarnym(2). Wszędzie 12v.
  9. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    To skoro kable mam nowe, prąd jest zmienia się jego przepływ w przewodach przy przełączeniu manetki a silniczek nie chodzi to zostaje mi płytka sterująca. Czyli naprawa lub wymiana. Chyba że gdZieś po drodze jest jakiś przekaźnik.
  10. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Dzisiaj sprawdziłem prąd w kostkach od silniczka. Wpiąłem się w czerwony przewód dużej kostki 3pin a potem mierzyłem przejście między tym kablem (czerwony gruby) a kablami od sterowania z kostki 6pin. Manetka w pozycji 0 prąd jest tylko w kablu brązowo-żółtym (4) Manetka w pozycji 1 czyli włączona wycieraczka tylna, prąd jest w brązowo-żółtym(4). I biało-czarnym (1). Manetka w pozycji 2 czyli tylny spryskiwacz: prąd jest w brązowo-żółtym(4) oraz w czarnym(2). Wszędzie 12v.
  11. Prąd na zasilanie zamka idzie? I nie działa? Ale numer. Albo piny we wtyczce nie łączą albo sam zamek kaput.
  12. Nie tak to przyjełaś. Każdemu się może zdarzyć.
  13. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Uff. Obejdzie się bez rozbierania auta na śrubki...
  14. Spokojna głowa. To że mam BMW nie znaczy że szarżuje. Ale fakt faktem, na auto z tylnym napędem trzeba mieć doświadczenie i olej w głowie
  15. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    A fajne cienkie i elastyczne kabelki można mieć ze sterownika starej pralki. Tak mi ktoś podpowiedział
  16. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Znalazłem na Allegro zestaw naprawczy tych kabli. Kolory i grubości przewodów jak oryginał. Ale raz cena duża. A dwa, są to krótkie odcinki w pęczku z zrobionymi końcówkami do zaciskania. Tylko że jeden ich koniec będzie gdzieś prZy zawiasie na górze klapy. Tak jakoś wyjdzie. I wszystkie te złączki będą w jednym miejscu. Zrobi się takie przegrubiebie że to dopiero będzie Meksyk schować pod plastik.
  17. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Pompka chodzi, leje wodę na szybę a to oznacza że i manetka sprawna bo daje sygnał. A silniczek wycieraczki stoi. Może płytka. A kable miałem. Zbieram takie rzeczy. Nowa wiązka 8 żył. Więc kolory mi się powtarzały ale odpowiednio je poznaczyłem i łączyłem pojedynczo. Tylko moje przewody są troszkę grubsze. W zawiasie się mieszczą ale pod plastikiem i uszczelką wzdłuż ramki klapy było trochę zabawy by je estetycznie schować .
  18. fast-bmw odpowiedział(a) na Kindaszek1 temat w E39
    No właśnie. Jak nie będzie napięcia przy Riazaniu manetką no to manetka. Ale raczej działa bo uruchamia spryskiwacz. Więc zostaje płytka. Gdzieś widziałem filmik jak gość ją naprawiał ale nie mogę znaleźć. Aha i taka uwaga. Nowe przewody staraj się dać również cienkie (te do sterowania) ja nie miałem owych więc wziąłem troszkę grubsze. W zawiasie wszystko ok ale wzdłuż ramki klapy ciężko je upchnąć pod plastik i uszczelke ale nie mówię że się nie da .
  19. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Tak. Są w listwie. I można ją zdemontować z zewnątrz? Całą listę czy czujniki każdy z osobna?
  20. I w tym programie kąt skrętu też można skalibrować? Ja mam pobraną w polskiej wersji
  21. Ok spróbuję ta zainstalować. Ale jak będą do zainstalowania sterowniki to leżę. Pójdę do gościa od informatyki i komputerów. Muszę mieć ten program.
  22. fast-bmw odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    O i chyba tak zrobię ale innym razem. Póki co bez tego się muszę obejść. Zwłaszcza że jeszcze trzeba zderzak zwalać.
  23. Ja mam INPe i kabel ale coś nie tak z instalacją poszło i program nie działa. Jak ogarnę laptopa to sobie to sam zdiagnozyje
  24. Dokładnie. Ale z tymi dziewczynami to się uśmiałem :lol: - strzał w dziesiątkę
  25. Pod kompa nie podepnę bo na razie mam nie ogarniętego laptopa. A ciśnienie w kołach pilnuje zawsze. Może fakt jakiś czujnik chwilowo gubi sygnał

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.