Treść opublikowana przez fast-bmw
-
[e39] lacznik elastyczny walu
I najważniejsze. Przeglądając wał, luz na łączniku nie duży ale jest (łącznik do wymiany) ale metaliczny stuk przy zmianie biegów dochodzi od strony dyfra. I się okazało że przegub wału dzwoni. Wygląda ok ale jak obracam wałem widać jak końcówka wału obraca się wewnątrz przegubu o milimetr może dwa oraz góra dół i wydaje ten metaliczny stuk. Czyli przegub też na złom. Poleca ktoś jakąś sprawdzoną firmę?
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Fakt. A dziś byłem na kanale zmierzyłam grubość łącznika 30mm i rozstaw między otworami (co drugi) osobno te od wału i od skrzyni. Nie wiem czy dobrze wyszło ok 96mm. A średnica całej tarczy ok 130mm. Pisze około bo ciężko zmierzyć (taki dostęp) I na Allegro są dwa albo i trzy rodzaje. Nie rozumiem tylko wymiaru "średnica rozmieszczenia otworów" Czy mierzone jet to tak jak ja zmierzyłem , dwa otwory najbardziej oddalone czyli przez oś wału? Tu by pasowało. Czy od osi wału do dowolnego otworu? Wątpię.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Znowu ja. Szukałem ale drogo w tym sklepie. A na Allegro są dwa rodzaje jeśli chodzi o wymiary. Ale nigdzie nie podają że do 525d. Jutro pojadę na kanał i zmierzę swój przegub. I zamówię według wymiaru.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Nie chciałem bałaganić i dodawać temat ale będę patrzył na daty postów.
-
[e39] lacznik elastyczny walu
Odgrzeje koledzy trochę temat. Mam do wymiany łącznik wału. Rozglądam się za Febi. Na Allegro są do e39 różne wersję silnikowe ale mojej 525d gość nie wymienił. Teraz pytanie skoro pasuje do większości modeli to do mojego podejdzie czy 525d ma jakieś inne wymiary łącznika? Zna ktoś prawidłowe wymiary?
-
Tylna klapa mikrostyk
Dzisiaj sprawdzę jak pogoda pozwoli. Jeszcze w klapie kabli nie patrzyłem ale po wymianie spalonego bezpiecznika w bagażniku, pojawił się prąd na wtyczce po włączeniu manatki. Nie pamiętam kolorów. Ale silniczek wycieraczki ani spryskiwacza nie działa.
-
Czujnik klapy w touringu
Też to przerabiam. Gdzie niegdzie prąd w tylnej kostce się pojawia ale muszę jeszcze się dobrać do kabli na zawiasie klapy. Chłopaki piszą że w większości przypadków tam jest problem.
-
Schemat tylnej wycieraczki
Bo jest na allegro nowy mikrostyk w obudowie gotowy do montażu tyle że pisze bmw e46 i teraz nie wiem czy np średnica otworów w szybach tylnych jest rożna dla e39 i e46 ?
-
Czujnik klapy w touringu
Bo jeszcze zostaje przekaźnik
-
Schemat tylnej wycieraczki
Jeszcze nie działałem. czasu brakuje. Ale będę pisał jakby co. A mikrostyk szukałem z jakiś zabawek , pilotów. Jeszcze do elektronicznego sklepu się muszę udać ale to pod koniec tygodnia.
-
Czujnik klapy w touringu
Ale to że silniczek działać (się okaże) to jeszcze nie usprawiedliwia tego że może być walnięta elektronika na płytce. Jest taka możliwość? I ja też chciałbym jakoś podłączyć. Może dać masę i 12v ba te piny które są zaznaczone na schemacie? Czy miernikiem?
-
Czujnik klapy w touringu
Faktycznie tam były dwa luty. A oring jakiś idealnie dopasowałem, mam tego pełno bo ja taki zbieracz jestem - "nie wyrzucaj - wykorzystaj"
-
525d pompa w baku - wymiana
Czuć diesla powiadasz... ja bym się bardziej martwił jakby było czuć gazem Ha ha taki żart
-
Schemat tylnej wycieraczki
Super. No na razie sprawdzę czy dochodzi prąd i czy same pompki działają
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Niezła gadlotka. Pozdrawiam
-
Schemat tylnej wycieraczki
A sama pompka gdzie się znajduje? To jest ta sama co na przód? Koło prawego przedniego koła ?
-
Schemat tylnej wycieraczki
Gdzieś widziałem chyba filmik jak gość naprawiał elektronikę w silniczku. Nie wiem czy mój wogole jest sprawny. A jeśli instalacja będzie w klapie i na zawiasie cała a silniczek uszkodzony to spryskiwacze też nie będą reagować?
-
Schemat tylnej wycieraczki
A na które piny dać napięcie na krótko żeby silniczek ruszył? Chyba padła w nim elektryka
-
Ringi lamp nie świecą
Dwie żarówki. Jedna na prawe ringi,a druga na lewe. Białe LEDy mam założone w aucie z xenonami. W drugim do halogenów zostawiłem oryginalne żarówki. Tak już lepiej. Dwie to bardziej prawdopodobne. Czyli jak dam ledy powinny podziałać dłużej i nie powinny wyświetlać się żadne błędy...
-
Ringi lamp nie świecą
Jedna? Mi żadna nie świeci. Czyżby wszystkie po kolei się spaliły? A można te żarówki zastąpić ledami? Czy zaraz jakiś błąd wyskoczy?
-
Schemat tylnej wycieraczki
Bajer. W wolnym czasie i przy piwku dobiorę się tam gdzie trzeba
-
Schemat tylnej wycieraczki
Dzięki. Nawet nie znałem tej strony.
-
Ringi lamp nie świecą
Ale numer. Dopiero dzisiaj zauważyłem że jako postój zamiast ringów, świecą mi oba kierunki z przodu. Na włączonym i wyłączonym zapłonie. Reszta świateł ok. Nic nie grzebałem więc pytam czy ringi włącza się jakąś kombinacją przycisków? Czy może mam coś na mieszane w kostkach?
-
Schemat tylnej wycieraczki
Jak w temacie. Szukam schematu i opisu kolorów i funkcji kabli do zasilania tylnej wycieraczki i spryskiwacza oraz jak to włączyć.
-
Czujnik klapy w touringu
I taka ciekawostka: talerz silniczka był zablokowany przez śrubke która się wkręciła z mocowania i oparła się o talerz. Może to też miało wpływ