Treść opublikowana przez fast-bmw
-
Schemat tylnej wycieraczki
Dobra. Działa. Pech chciał że kupiłem uszkodzony silniczek. Dziś doszedł sprawny. I tak jak pisałem wcześniej, że jeśli manetka załącza choćby spryskiwacz a silniczek stoi, to manetka jest sprawna bo daje impuls na sterowanie. Jeśli daje zasilanie na pompkę spryskiwacza to i daje na silniczek. Kwestia tylko tego czy silniczek jest sprawny. U mnie dopiero 3ci trafił się ok. Przy okazji wymieniłem wymagające wymiany kable na zawiasie klapy i sprawdziłem przekaźniki.
-
Schemat tylnej wycieraczki
Świetny artykuł. Przekaźniki też zamieniałem miejscami. Jedyna rzecz jaka mi została to manetka
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witaj Andrzeju. Pochodzę z Krzyża więc Drezdenko, Strzelce, Gorzów to moje "okolice" z dzieciństwa. Pozdrawiam
-
Schemat tylnej wycieraczki
Nie mogę tu zdjęć dodać
-
Schemat tylnej wycieraczki
Tak silnik jest zwykły
-
Schemat tylnej wycieraczki
Mój działa na krótko. A jak podłącze do auta to tylko spryskiwacz chodzi.
-
Schemat tylnej wycieraczki
Wydaje mi się że przełącznik wycieraczki mam sprawny bo inaczej nie włączył by nawet spryskiwacza a skoro włącza to znaczy że impuls jakiś tam wysyła. Chyba że przełącznik przy kierownicy, wewnątrz ma taki mechanizm że osobno włącza jedno lub drugie. Już głupi jestem...
-
Schemat tylnej wycieraczki
No i zonk. Z Allegro kupiłem używany silniczek. Widocznie gorszy od mojego bo w moim chociaż spryskiwacz działa a tu cisza. Ani sprysk ani ramię. Nic.
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Widocznie czas na zmianę. Czasem trzeba się przełamać. Witamy wśród "swoich"
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Jeszcze raz się przywitam po 9 latach, po E39 było E61, teraz od 4 lat jest G31 Witaj ponownie
-
Kierownica
Kurcze raz jeszcze odnośnie mojej kierownicy, przypominam CZTERORAMIENNA. Czy mając auto polift, kierownicę będę miał nowy typ? Czy były montowane losowo, w jednych stare w drugich nowe?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
[list=] A tak zapomniałem pytać ile oleju wchodzi do 525d ? Słyszałem że ok 6,5l.
-
Reflektor - łuszcząca się warstwa
Ładnie kasują. Masz możliwość to wyjmij lampę, jak nie to można to zrobić na aucie. Papierem wodnym 800 zdzierasz lakier, potem 1000 i 1500 matujesz i polerujesz maszynką najlepiej pastą do plexi. Jak masz wprawę to kilka stów masz w kieszeni. Na koniec pokrywasz klosz warstwą klaru. I gotowe.
-
Opony zimowe runflat i letnie na tej samej feldze
Można ale jest małe ale. Im częściej będziesz je przekładać z felgi na felge tym gorzej dla opony. Oczywiście bez przesady ale jak trafisz na gamonia we wulkanizacji to za którymś razem opony mogą marnie skończyć (ja tak trafiłem)
-
E39 530d chce zalozyc 19cali z e60 czy opony smietnik?
Nie wiem czy DSC nie będzie Ci wariować jak założysz różnej wysokości opony. Przy większej prędkości różnice w obrotach kół, komputer może postrzegać jako poślizg.
-
Mycie silnika
Święte słowa przedmówcy. Nie gorący, nie wysokim ciśnieniem i nie po elektronice. Ja czasem jak coś się działo jakiś wyciek itp to brałem płyn do mycia silników wlewałem w jakaś butelkę ze spryskiwaczem (np po płynie do mycia szyb) i pryskałem centralnie tylko okolice wycieku, potem małym pędzelkiem trochę po miziałem i do tej samej butelki wlewałem wodę do spłukania. I czysto. Bez myjni bez stresu :mrgreen:
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
Super film. Jasno i przejrzyście. Dziękuję
-
"Wycie" w e39 2.0 nie wiem o co chodzi.
Szerokości. Dobrze wiedzieć, na przyszłość już jesteśmy bogatsi o wiedzę.
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
Będę musiał zobaczyć. A na Allegro są te zestawy naprawcze i do przed i do polifta. Dobrze że zauważyłem bo bym kupił pierwsze lepsze. A do wyjęcia lampy trzeba opuścić zderzak?
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
I tak w aucie czy trzeba lampy wyjąć?
-
Falująca temperatura E39 540i 1997r
Aha, może jeszcze być uszkodzony przewód od czujnika.
-
Falująca temperatura E39 540i 1997r
Choćby używany ale oryginał. Niektóre auta nie lubią chińskich zamienników. A sprawdź poziom płynu i czy nie jest zanieczyszczony. (Przykład z życia: koledze w skodzie fabii wariowały czujniki temp i poziomu płynu. Wyjął je i były tłuste. Wyczyścił je i przeszło. Ale tylko na kilka dni. Potem to samo. Dopiero później zastanawiał się skąd olej w układzie chłodzenia- uszczelka pod głowicą) Oczywiście nie straszę ale takie coś miało również miejsce
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
O to muszę sprawdzić
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
Polift i fakt mam soczewki. A co do połamanych regulatorów co zapewne mam u siebie to czy przedstawiając pokretło będzie w kabinie słychać pracę silniczków czy trzeba się przy lampie przysłuchać? Bo z kabiny cisza...
-
Słabe światła i brak regulacji wysokości świateł
Albo sobie tak uroiłem ale według mnie mogła by być lepsza widoczność. A gdzie szukać bezpiecznika od regulacji lub jakieś innej czystej usterki tego typu?