Treść opublikowana przez fast-bmw
-
Czujnik klapy w touringu
Klapy tak. A od szyby? Wisi na wierzchu i licho go wie gdzie być powinien :?:
-
"Wycie" w e39 2.0 nie wiem o co chodzi.
Jedno z tych dwóch. Napewno nie most
-
Nic na siłe, lusterka boczne
Ruszyłem jedno lusterko nie do końca ale ponad połowę się złoży. Drugie ani drgnie.
-
"Wycie" w e39 2.0 nie wiem o co chodzi.
Skrecasz w prawo, przenosisz ciężar bardziej na lewo odciążasz więc prawą stronę. Skoro tam coś nie halo i cichnie to bym tam zajrzał. A jak skrecasz w lewo to zaczyna się dźwięk nasilać?
-
"Wycie" w e39 2.0 nie wiem o co chodzi.
To były 3-letnie oponki ze średniej półki szerokość 255. Z zewnątrz prawie, że nówki - bo tak sprawdzałem, dopiero jak zdjęli to zobaczyłem, że od środka już prawie materiał wychodził. No tak, zapomniałem dodać że niewłaściwe ciśnienie (lub jego brak- jazda na flaku) również ma wpływ na stan i żywotność gumy.
-
E61 nie otwiera sie tylna szyba w klapie - pomocy
Jak masz kombi to w bagażniku jest skrzynka bezpieczników i są tam minimum 4 przekaźniki. Te mniejsze (jeden z nich) jest od zamka.
-
"Wycie" w e39 2.0 nie wiem o co chodzi.
Dokładnie. Opona wcale nie musi być stara. Wystarczy że była niewłaściwe magazynowana a szybko da o sobie znać.
-
"Wycie" w e39 2.0 nie wiem o co chodzi.
Jedz po prostej PUSTEJ DRODZE ok 60km/h i wykonuj gwałtowne skręty kierownicą prawo lewo jeżdżąc po całej ulicy jakbyś omijał słupki slalomem. Ciężar auta będzie przechodził z jednej strony na drugą naciskając naprzemiennie na opony z obu stron auta. Jeśli dźwięk będzie się zmieniał (czyli w skutek zmiany siły nacisku na oponę) to skoro łożyska nowe to będzie opona. Jeśli dźwięk będzie niezmienny to tak jak kolega Fuser pisał, zajrzyj do dyfra czy tam jest olej.
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witaj ;) ja również mam diesla i tak to wygląda.... że diesel kosztuje swoje... Ale odpłaci się właścicielowi przy użytkowaniu
-
E61 nie otwiera sie tylna szyba w klapie - pomocy
Wątpię. Centralny tak ale pojedynczy zamek?
-
wyposazenie
O ile się nie mylę to 1 światła automatyczne. W tej pozycji po zapłonie auto samo włączy światła a po zgaszeniu silnika je wyłączy. Pozycja 2 to również światła pozycyjne ale włączasz je ręcznie. W tej pozycji po wyłączeniu silnika będą dalej świeciły. A pozycja 3to światła przeciwmgielne.
-
Wydech a przegląd
Kilka lat wstecz robiłem w diagnostyce. Praktyka zawodowa. I odnośnie wydechu (co prawda nie miałem takiego przypadku) ale auto musi spełnić warunek normy spalin (brak kata już to wykluczy) oraz mieścić się w dopuszczalnym natężeniu dźwięku. W przypadku przeróbki dobrze jest mieć porządny dB killer. Wydech nie jest tak homologowany jak np oświetlenie zewnętrzne. Możesz przyspawać sobie nawet rurę od rynny byle by było to zrobione SOLIDNIE, no to o czym wyżej pisałem MUSI być zachowane.
-
Czujnik klapy w touringu
A wiesz może w którym miejscu i jak ma być zamocowany czujnik otwartej szyby klapy?. Bo zapewne ma swój osobny i klapa i szyba. A u mnie po zdjęciu plastików, widać jakiś czujnik z blaszką, wisi luzem ale ma wcisniety guzik trytką.
-
Schemat tylnej wycieraczki
Bezpieczniki, przekaźniki są ok. Czyli zostaje uszkodzona elektronika przy silniczku wycieraczki.
-
E61 nie otwiera sie tylna szyba w klapie - pomocy
A to ciekawostka. Zamek chodzi , prąd jest a nie działa
-
e39 nie działa lewe podswietlenie rejestracji
Tam podobno wspólny obieg idzie przez zamki, silnik wycieraczki, oświetlenie i czujniki klapy. Jak któreś z nich będzie miało zerwane połączenie to będzie świecić na desce otwarta klapa. Sprawdź kable w gumie.
-
"Wycie" w e39 2.0 nie wiem o co chodzi.
I hałas pojawił się z dnia na dzień. A dźwięk niósł się po całej karoserii iwiec ciężko było ustalić skąd dobiega a wraz z nabieraniem prędkości się nasilał. Brzmiał jak opona od ciągnika (jodełka) gnająca ponad stówę po asfalcie.
-
"Wycie" w e39 2.0 nie wiem o co chodzi.
A jak łożyska będą ok to stawiam na oponę/opony. Wiem wiem śmieszne i zdarza się raz na 100 przypadków ale osobiście miałem taki przypadek kilka lat temu w Kia Rio. W końcu zużycie opony nie musi być tylko w formie typu "brak bieżnika" Trafiają się bąble/ uszkodzone zbrojnie (koło bije) starzejąca się struktura gumy (opona ślizga lub hałasująca).
-
Wtryskiwacze do M57 D25
Przykopci jak to diesel na pełnym bucie. A na brak mocy nie narzekam. Póki co odpala normalnie, pracuje równo.
-
Wtryskiwacze do M57 D25
Rozumiem. Czyli jak wtrysk nie trzyma to ucieka z niego ciśnienie przelewem zamiast w cylinder i jest kłopot z uruchomieniem. Dobrze myślę? A złe korekty to np większe spalanie, brak mocy lub nierówna praca silnika... ?
-
Wtryskiwacze do M57 D25
No właśnie. Czyli demontaż i ocena na stole probierczym całego zestawu. A test przelewowy? Co nam pomoże określić?
-
Wtryskiwacze do M57 D25
I w konsekwencji tego , korekta np pięciu Wtryskiwaczy na plus, spowoduje zwiększenie spalania.?
-
Wtryskiwacze do M57 D25
No też tak słyszałem że reszta się będzie dostosowywać do nawet jednego uszkodzonego. Czyli jak jeden Wtryskiwaczy będzie "lał" to pozostałe będą mieć korektę plus żeby mu dorównać? A ten co leje będzie miał na minus żeby zmniejszyć dawkę?
-
Wtryskiwacze do M57 D25
A odnośnie korekt. Podane wartości powinny być zbliżone do 0. Te w plusie świadczą że sterownik podaje większą dawkę paliwa po wtrysk nie jest szczelny i część leci w przelew, a ten w minusie że mniejszą bo jest np przybrudzony? Czy jak to rozumieć?
-
Wtryskiwacze do M57 D25
Dopiero dziś to usłyszałem bo mi się spieszyło. Z reguły jeżdżę spokojnie więc tego nigdy nie słyszałem.