Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. tak ale ponoc mozna je wylaczyc przez kompa w serwisie . kolega ostatnio byl na przegladzie w KAtowicach ( nie jakiejs wsi ) i diagnosta niechcial mu podbic bo ma lampy nie zgodne z przepisami i nie dal sie przekonac . Przeglądu nie podbil i musial jechac do innej stacji . Wedlug naszego prawa lampy w naszych cudach sa niezgodne z przepisami . Na której stacji takie paciuloki pracują? Przepisy czasem, tfu - często nie są jasne , ale jakim osłem trzeba być, żeby kwestionować seryjne wyposażenie samochodu dopuszczonego do ruchu w naszym kraju. Ja kiedyś nawet dodgem grand caravanem się prześlizgiwałem - "panie, to światła obrysowe - tiry wszystkie tak mają" :mrgreen:
  2. Robiłem przymiarkę bo chciałem wymyć soczewki. Raczej nie ma takiej opcji. Trzeba by chyba rozkleić obudowę. Jakieś drobiazgi może od tyłu wyjmiesz, ale na pewno nie wszystko. Ja skapitulowałem - soczewki nadal leciutko zamglone.
  3. Tak , może mieć związek. Temperaturę silnika łatwo można sprawdzić w "ukrytym menu" licznika. A dopiero co temat poruszony tutaj viewtopic.php?f=73&t=141539&start=0 Ogrzewanie kabiny działa dzięki temperaturze pozyskanej z chłodzenia silnika. Jeżeli silnik się nie dogrzewa to również słabiej będzie działało ogrzewanie kabiny. Dodatkowo próba ogrzania wnętrza samochodu gdy mamy uszkodzony termostat nie pozwala na dogrzanie się silnika. Oczywiście może być np zapowietrzona nagrzewnica, albo zupełnie inny powód. Najlepiej jednak zacząć od czegoś łatwego do sprawdzenia.
  4. Być może działa to tak, że albo oryginalna słuchawka, albo telefon na BT. Razem nie da rady.
  5. Da się zrobić bez zdejmowania zderzaka! Na dole są jakieś śruby, nie pamiętam niestety gdzie i ile. Trzeba użyć na pewno jakiegoś długiego narzędzia ( pamiętam, że używałem takiej elastycznej przedłużki). Latarka powinna pomóc. :mrgreen:
  6. Sprawny alternator raczej nie ma powodów by hałasować.
  7. Ta z linku to sportowa. Kierownica typu M jest grubsza szczególnie za 10 druga i nie ma tych srebrnych wstawek.
  8. Końcówki jak i całe drążki mogą powodować jak najbardziej takie problemy, nawet bez hamowania. Tuleja na wahaczu przy hamowaniu - również. Taka duża różnica w tłumieniu amortyzatorów chyba przez okresowe badanie techniczne nawet nie przejdzie.
  9. Nie ma się kolego nad czym zastanawiać. Jeżeli sonda pokazuje błędy to coś jest nie tak albo z sądą, albo raczej z mieszanką i sonda pokazuje bzdury. Przyczyn może być wiele. Na pewno nie pomoże filozofowanie "ile to komu pali". Należy udać się do warsztatu (niekoniecznie do ASO bo tam się na BMW raczej nie znają) i diagnozować do skutku. Później warto sprawdzić też temp. silnika.
  10. jasiuq1 odpowiedział(a) na frodo temat w E60, E61
    Osobiście używam oryginalne środki zakupione w ASO. Piankę, a następnie mleczko do skóry. Skóra jest odpowiednio zabezpieczona, wyczyszczona i się nie świeci jak psu jaja. Oczywiście należy używać z umiarem. Polecam. Niestety od pewnego przebiegu już całkowicie się nie pozbędziesz lekkiego połysku na fotelu kierowcy.
  11. Ja używam latem 245 i jest znacznie lepiej niż 225. Chętnie bym coś jeszcze szerszego na tył ubrał. Warto zwrócić uwagę na index prędkości. Obecnie mam Y i już niżej nie wracam.
  12. jasiuq1 odpowiedział(a) na oligator04 temat w E60, E61
    może sprawdź termostaty!
  13. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    tak jak sie wypala DPF to czuć taki smród na zewnątrz auta szczególnie , być może przemieszczasz się cały czas w mieście i samochód chodzi cały czas lub często na dopalaniu DPFa , łatwo to zauważyć ma wtedy bardziej basowy podzwięk , trzyma wyżej obroty i wydobywa się wtedy dziwny smród Wszystko jasne, ale dlaczego spaliny dostają się do kabiny. Na zewnątrz na ogół z wydechu śmierdzi, nawet jak zapalam rano
  14. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    tak
  15. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    Webasto chyba powinno być, ale nie zaglądałem pod nadkole. Smrodek pojawiał się dopiero zeszłej zimy, bardzo rzadko. Wcześniej tego wewnątrz nie czułem. Plecionka jest czysta - zero śladów sadzy - jak się upewnić? Smrodek mam wrażenie , że najsilniejszy z tyłu po lewej - no ale wiadomo - tam jest wydech - tylko dlaczego do środka to się przedostaje. Ostatnio mam nawet wrażenie, ze jak otwieram lewe tylne drzwi to już to czuję - nawet zgaszony motor - autko stoi kilka godzin. Co bardzo ciekawe, czasem jak wyłączę sprężarkę klimy to problem jakby zanikał.
  16. jasiuq1 opublikował(a) temat w E60, E61
    Może ktoś spotkał się z zapachem spalin w kabinie, ale występującym sporadycznie? Na 99% nie z kolektora - brak sadzy i dodatkowego hałasu, dobre osiągi. Nigdzie żadnego kopcenia, nawet po ciemku z latarką nie da się znaleźć.
  17. Wyobraź sobię, że czujnik w kierownicy wskazuję, że kierownica jest ustawiona do jazdy na wprost. Natomiast samochód "czuje", żę jednak na wprost się nie porusza - stąd może (nawet musi) być błąd. Oczywiście nie możesz być pewnym, że wspomniany czujnik jest sprawny. Zdecydowanie prościej i taniej jest jednak zacząć od geometrii! W moim przypadku błędy pokazują się sporadycznie - tylko po zgaszeniu silnika z max skręconymi kołami - samo wszystko się kasuje. Po wymianie drążka kier. również występowały błędy po rozpędzeniu się do powiedzmy 120 km/h do czasu ustawienia geometrii (tylko nie w ASO - tam nie mają pojęcia jak to zrobić, w ogóle nie wiedzą, że takie bmw może prosto jeździć i nie ściągać na boki)- również samoistnie układ się zresetował/aktywował. Pozdrawiam
  18. ASO wymieniło dopiero koło 36 000 i to dopiero na moje żądanie. W innych serwisach usłyszałem " co drugi serwis olejowy" . 12 000 to chyba leciutka przesada w drugą stronę :?:
  19. A może sprawdzić czy jest olej w rurach przed turbiną?! Od pewnego momentu odmy nie mają separatora oleju. Wydaje mi się, że membrana podparta sprężyną zamknie się dopiero jak turbina MOCNO pociągnie - więc trochę tego oleju musi odma puszczać. Proponowałbym wymienić filtr powietrza - u mnie po ok 40 000 km był BARDZO zaświniony. Pozdrawiam
  20. Termostatu egr bym raczej nie obstawiał. Jeżeli już to główny termostat, który może powodować niedogrzewanie się silnika. W przypadku uszkodzonego termostatu egr silnik będzie grzał się znacznie dłużej, ale powinien się dogrzać. W moim przypadku po wymianie termostatu egr wystarczy pokonać dystans 8 km w mieście i silnik ma trochę ponad 80 stopni. Wcześniej dopiero po przejechaniu 20km. Spalanie spadło o nie cały litr/100 km - miasto. Temperaturę silnika łatwo można sprawdzić. Prędzej obstawiałbym, że samochód wypala dpf'a. Wyniki na poziomie 15 - 18 litrów miałem w 530xd w trybie miejskim. Pozdrawiam
  21. W nowszych modelach (np 2006r.) kręcenie kierownicą od dechy do dechy nic nie daje - trzeba pojeździć i samo się aktywuje. Chyba, że mamy np. źle ustawioną geometrię ! :norty: ! Wówczas będą błędy
  22. Ciekawy artykuł. Rozwieje tylko część wątpliwości, ale zawsze coś. http://www.cdrinfo.pl/artykuly/kopia-plyt-nawigacyjnych/strona6.php
  23. Jeśli pchałeś igłę do środka to możesz już nowe dysze zakupić. U mnie dysze ciekły od spodu. Wymiana pomogła , ale i tak pryska daremnie - chyba ten typ tak ma - w górne rejony szyby tylko troszke i tylko na postoju.
  24. viewtopic.php?t=57919&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=)
  25. jasiuq1 odpowiedział(a) na paarc temat w E60, E61
    Pewnie, że mogą!!! Nie potrzebna karta sim. Wystarczy, że operator zna imei i może określić położenie. Niestety zwykle tego się nie robi mówiąc np że sie nie da.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.