Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. Ciekawostka ! Iphone 3gs przekierowuje dżwięk do bmw przez bt podczas odsłuchiwania notatek głosowych. Pewnie to jakiś bug w sofcie. Do ostwarzania muzyki to sie nie nadaje, ale jakby bmw chciało to by się pewnie dało bez żadnych dodatkowych modułów i kabli.
  2. jasiuq1 odpowiedział(a) na Marecki000 temat w E60, E61
    ..... no własnie! Jak tam z tymi stukami? Jestem bardzo zainteresowany bo u mnie też stuka i to od dawna (raz stuka , raz nie). Serwis bezradny i w dodatku niechetny (w zasadzie to 3 serwisy). Ja widze zwiazek z aktywnym stabilizatorem i ogólnie z hydrauliką. Mialem rowniez stuki i zgrzyty podczas krecenia kierownica i w Bielsku wymienili jakiś łącznik elastyczny na kolumnie kierowniczej (Tora kiedys o nim wspominał). Pomogło ! U mnie najbardziej stuka "na zimno". Jak juz troche pojezdze to jest ciszej, a najciszej jak dodatkowo autko sie na sloncu wygrzeje :norty: Można też zminimalizować stuki regulujac cisnienie w oponach. Problem jest m.in. z zaprezentowaniem tych stuków - jak akurat trzeba pokazac - to na złość nie chce stukać. Mam ten problem od blisko 2 lat :mad2: Wymiana magla pomogla tylko na kilka dni i to nie całkiem (jeszcze cos stukalo w lewym kole).
  3. Niestety raczej nie! Ja szukałem i znalazłem tylko jakieś badziewne michelinki.
  4. jasiuq1 odpowiedział(a) na kal800 temat w E60, E61
    Zgzadzam sie całkowice z Kolegą! O ile pasażer może dość wygodnie się usadowić to ustawienie optymalnej pozycji dla kierowcy jest praktycznie niemożliwe. Regulacja "łamania" oparcia w takich granicach może posłużyć jedynie garbatym. Potęga tych foteli tkwi jedynie w mnogości ustawień, dzięki czemu, faktycznie można zmieniać pozycję co jakiś czas, aby walczyć ze zmęczeninem. Pozycji ergonomicznej i zdrowej dla kręgosłupa nie znajdziesz. Fotele bajeranckie ale kiedyś w E30 było mi raczej wygodniej, a na perwno po dłuższych trasach plecy nie bolały wogóle. Dodatkowo na fotelu komfortowym siedzi się wyżej (jak dla mnie - gorzej). Moja rada to oparcie wyprostowac i bardziej do pionu niż na leżąco, lędźwie nadmuchać na maxa na dole, lub na środku i co jakiś czas zmieniac pozycje - zapamietać sobie pod 1 i 2 ustawienia zupełnie inne, ale takie, żeby do kierownicy i pedałów dosięgać :mrgreen:
  5. Kolejny argument przemawiający za bezczelnością i wyjątkowym chamstwem polskich dealerow!!! Skoro kupiłeś w Premium Selection to auto ma byc sprawne - do sadu! Do telewizji! Niech wszyscy wiedzą czym kończy się zaufanie do marki BMW. Zadzwoń do BMW Polska - może pomóc. W umowie chyba masz mozliwosc wymiany pojazdu - jesli kupiłeś w Bawaria motors to od razu do sadu i to o zwrot najlepiej i kupic auto gdzie indziej Kolego Kriss33 - straszne bzdury gadasz - to twoim zdaniem klocki , czy tarcze mogą się rozlecieć bez żadnych konsekwencji dla sprzedawcy? Widze, że nie rozróżniasz dwóch spraw, ja napisałem, ze klocki i tarcze w aucie, ktore jest na gwarancji w przypadku zuzycia nie podlegają gwarancji, a Ty piszesz o gwarancji na klocki w przypadku ich zakupu i nagłym zniszczeniu. No, ale kolega nie pisał, że ma zużyte tylko raczej koślawe. Ale domyslam się co miałeś na myśli - nie gniewaj się Zodiac ! Masz Racje! Ale po co mieszać do tego kraje? Nasze prawo nie nakazuje firmie BMW robić klientów w ch..a !!! Ja miałem nieco podobną sytuację z tarczmi - klocków była nawet sporo, ale troszke juz tarcze biły - no to do reklamacji. Nie udało się bo tarcze już osiągnęły grubość minimalną ( szkoda , ze nie sprawdziłem osobiście - wtedy jeszcze myślałem, że ASO BMW musi działać na odpowiednim poziomie). Zakupiłem kpl tarcz i klockow i zleciłem wymiane. Nowe tarcze sporadycznie biją ! Wymiany na gwarancji odmowiono bo tak i już. Prawdopodobnie podczas jazdy probnej po wymianie przegrzali tarcze i klocki. Jaki wiec ma sens zakup oryginalnych części w ASO? Warunki gwarancji na części to rzecz w ASO nieosiągalna. Czyli zdajemy się na łaske serwisu w razie reklamacji. BMW Polska nie widzi w tym żadnego problemu - tak wynika z moich wielu rozmów w tej i innych sprawach z managerem/opiekunem serwisu czy może jakimś regionalnym z BMW Polska. Pozostaje nadzieja, że ktoś im się wreszcie do tyłka dobierze. Rynek raczej tego nie zweryfikuje. Nawet jak stali klienci odejdą to i tak znajdą się chętni żeby zakosztować coraz bardziej wątpliwej "przyjemności z jazdy" Jeśli taka sytuacja się nie zmieni to ja na pewno zastanowie się przy zmianie samochodu jaki sens ma zakup BMW.
  6. Kolejny argument przemawiający za bezczelnością i wyjątkowym chamstwem polskich dealerow!!! Skoro kupiłeś w Premium Selection to auto ma byc sprawne - do sadu! Do telewizji! Niech wszyscy wiedzą czym kończy się zaufanie do marki BMW. Zadzwoń do BMW Polska - może pomóc. W umowie chyba masz mozliwosc wymiany pojazdu - jesli kupiłeś w Bawaria motors to od razu do sadu i to o zwrot najlepiej i kupic auto gdzie indziej Kolego Kriss33 - straszne bzdury gadasz - to twoim zdaniem klocki , czy tarcze mogą się rozlecieć bez żadnych konsekwencji dla sprzedawcy?
  7. Świetny wybór - to kapitalne auto. Ale dobrze jest kupić 2 szt. - jedna na serwisie, a druga na zmiane do jazdy :mrgreen:
  8. jasiuq1 odpowiedział(a) na Pazdzioch-3 temat w E60, E61
    ....ale to juz jest podłączone !!! Niestety :shock: trzeba dłużej przytrzymać guziczek do zamykania na pilocie.
  9. jasiuq1 odpowiedział(a) na viki temat w E60, E61
    W ASO bardzo lubią gadać różne bzdury - zupełnie jakby nigdy nie widzieli nawet sprawnego samochodu. Ja poradziłem sobie wymieniając sprężarkę, w sumie to dwie sprężarki! (Średnio jedna sprężadrka na rok :norty: a serio to druga wytrzymała miesiąc i popsuli właśnie w ASO!!! ) Ważne jest, że by robił to ktoś, kto ma o tym jakieś pojęcie. Za dużo oleju i gazu to też nie dobrze. Obecnie szumi głośno tylko kilka sekund po uruchomieniu.
  10. a możesz zdradzić gdzie naprawiałeś?
  11. jasiuq1 odpowiedział(a) na boski chris temat w E60, E61
    ......już brak mi słów poprostu. Lubi capić z klimy w tym modelu - masz racje , najgorsze, że to dla zdrowia niebezpieczne!
  12. NIE! Niektóre benzynki nie maja bagnetu tylko "wskażnik elektroniczny"
  13. jasiuq1 odpowiedział(a) na boski chris temat w E60, E61
    nie wiem co to bomba, w areozolu bym nadziei duzych nie pokladal. w moim przypadku uzyte zostało włoskie urządzonko podłaczone do zapalniczki, klima na recyrkulacje i jazda. Przez miesiąc nie była absolutnie zadnego zapachu, nawet troszeczke wilgocia nie zajechało. Teraz jest nadal znośnie tzn zadnego smrodu tylko charakterystyczny , ale nadal delikatny zapach stęchlizny (a'la w miare sucha piwnica :wink: ) po wylączeniu kompresora.
  14. .... bo widzisz kolego wiekszość serwisów autoryzowanych sprawdza sie ewentualnie jako tako np przy wymianie oleju. Przy bardziej skomplikowanych czynnosciach potrafią więcej kłopotu narobić niż uda im się naprawić. Pomimo, że producent udostępnia instrukcje serwisowe co jak naprawić, regulować, czym smarować, jak mocno dokręcić (jak dla cymbała) to serwis autoryzowany nie potrafi dać sobie z tym rady, lub nie chce bo sie przecież nie opłaca! W moim przypadku pierwszy serwis twierdził, ze wszystko jest ok, kolejny wymienił cały mechanizm (NIE WSZYSTKO! bo szyba, zasłonka i póżniej deflektor pozostały stare) zapominając o uszczelce i deflektorze - zgubili go chyba. Następnie wymienili uszczelke i zalozyli deflektor. Do regulacji potrzebny byl trzeci serwis ! Praktycznie każda wizyta w ASO wiąże się z jakimś uszczerbkiem w nadwoziu lub wewnątrz - rysa , wgniotka itp. oczywiście jakby ktoś pytał to "juz tak bylo" Proponuje serwis bez autoryzacji BMW, może dobry blacharz pomoże. Ewnetualnie samemu. W razie czego to sporo części występuje luzem. A może znajdzie sie jakieś solidne ASO ? (totolotek :norty: )
  15. jasiuq1 odpowiedział(a) na boski chris temat w E60, E61
    Co prawda nie nabijalem akurat klimy (ale to nic wspólnego z ozonowaniem nie ma ), ale uzywalem ozonu do odgrzybienia klimy. Efekt rewelacyjny, bo jedyny skuteczny w moim wypadku - ASO nie potrafiło w żaden sposób pozbyć się smrodu, nawet wymiana parownika nie pomogla na dlugo. Zdecydowanie polecam ozon! (gdzies czytalem , ze nie nalezy przesadzac bo mozna tapicerke zniszczyc - u mnie byly 2 cykle po 40 minut i zadnych strat nie zaobserwowałem) Pozdrawiam
  16. Jeśli autko jest wyposażone w Dynamic Drive to nie zaszkodzi właśnie temu się przyjżeć.
  17. Części to szukaj nie na oko tylko po numerach np tutaj http://www.realoem.com/bmw/select.do Wpiszesz vin i znajdziesz wszystko co jest w twoim samochodzie zamontowane, a czy pasuje z innego to też po nr części na tej stronce sprawdzisz. Bagnetu pewnie poprostu nie ma.
  18. jasiuq1 odpowiedział(a) na jeromer temat w E60, E61
    Czytałem gdzieś (moze na tym forum właśnie) , że są rózne. Ale przeglądam http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NR71&mospid=48802&btnr=66_0100&hg=66&fg=05 i nic nie piszą o m-pakiecie - może poszperaj tam trochę.
  19. .....od góry nie wszystko widać - trzeba pościagać jeszcze plastiki w okolicach zawiasów, są jeszcze śróby od strony słupka - otwórz drzwi to je zobaczysz u góry i na dole. Nastepnie dwie pod osłoną progu i jeszcze dwie łączące błotnik ze zderzakiem - wystarczy poluzować nadkole z przodu żeby się do nich dostać. Powinno to być wszystko, ale nic sobie nie dam obciąć :mrgreen: (moę lampe wyjmij to bedziesz miał pewność czy jakiś wspornik sie tam nie czai)
  20. jasiuq1 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E60, E61
    Nalezy rozumiec , ze chcesz kiere typu M ale z aluminowymi wstawkami ? Chyba takiej nie ma. Ale moze aluminiowe nakladki beda pasowac (tak mi sie wydaje "na oko") Powinno dac sie to kupic luzem. Jak zlazla mi farba to wymieniali tylko nakladke, a nie cala kierownice.
  21. jasiuq1 odpowiedział(a) na viki temat w E60, E61
    Nie jest to normalne - pewnie zaciera sie sprezarka (moze jest za malo gazu i oleju), albo juz za pozno - juz jest zatarta
  22. jasiuq1 odpowiedział(a) na viki temat w E60, E61
    Oczywiscie maga to byc wady felg, lub opon, nawet niewidoczne golym okiem, czy na wywazarce. Ale skoro juz pojawia sie problem trudny do rozwiazania to lepiej sobie darowac i szukac innego e60. U mnie kola sa na 1000% ok, zawieszenie podobno (w/g ASO) tez i czasem tez zdarza sie lekkie drzenie! Przyczyn moze byc duzo i wyeliminowac wszystkie (skoro nie da sie jednoznacznie problemu zdiagnozowac) to bardzo kosztowna zabawa.
  23. Moze 26 000 to prog akceptacji starego czujnika, a ponizej rezystancja juz mu nie pasuje i wylicza jakas bzdure np -24000. Trzeba pamietac, ze to tylko program w kompie wylicza przebiegi, inteligencji tam nie ma. A jak sie skonczyly Twoje elektryczne przygody ?
  24. jasiuq1 odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    ....a ja myslalem, ze termostaty zawsze psuja sie w pozycji otwartej :mrgreen: Fajnie, ze udalo sie zdiagnozowac. Ja mialem ciagle za zimny silnik i poltora roku serwis nic nie znalazl. Sam musialem im udowodnic :mad2: ale 112 stopni sie nie wystrasz (moze jak bedzie cieplej), nie wyssalem tego z palca.
  25. Nowe czujniki ! Prawdopodobnie jesli sie skasuje, a czujnik nie bedzie nowy to wlasnie tak sie bedzie dzialo - 24000. Moznaby sprobowac zalzoyc nowy czujnik, skasowac i spowrotem stary.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.