Treść opublikowana przez jasiuq1
-
"brewki" lamp przednich E60
tak ale ponoc mozna je wylaczyc przez kompa w serwisie . kolega ostatnio byl na przegladzie w KAtowicach ( nie jakiejs wsi ) i diagnosta niechcial mu podbic bo ma lampy nie zgodne z przepisami i nie dal sie przekonac . Przeglądu nie podbil i musial jechac do innej stacji . Wedlug naszego prawa lampy w naszych cudach sa niezgodne z przepisami . Na której stacji takie paciuloki pracują? Przepisy czasem, tfu - często nie są jasne , ale jakim osłem trzeba być, żeby kwestionować seryjne wyposażenie samochodu dopuszczonego do ruchu w naszym kraju. Ja kiedyś nawet dodgem grand caravanem się prześlizgiwałem - "panie, to światła obrysowe - tiry wszystkie tak mają" :mrgreen:
-
Demontaż przednich reflektorów
Robiłem przymiarkę bo chciałem wymyć soczewki. Raczej nie ma takiej opcji. Trzeba by chyba rozkleić obudowę. Jakieś drobiazgi może od tyłu wyjmiesz, ale na pewno nie wszystko. Ja skapitulowałem - soczewki nadal leciutko zamglone.
-
problem z nawiewem - lekko letnie powietrze
Tak , może mieć związek. Temperaturę silnika łatwo można sprawdzić w "ukrytym menu" licznika. A dopiero co temat poruszony tutaj viewtopic.php?f=73&t=141539&start=0 Ogrzewanie kabiny działa dzięki temperaturze pozyskanej z chłodzenia silnika. Jeżeli silnik się nie dogrzewa to również słabiej będzie działało ogrzewanie kabiny. Dodatkowo próba ogrzania wnętrza samochodu gdy mamy uszkodzony termostat nie pozwala na dogrzanie się silnika. Oczywiście może być np zapowietrzona nagrzewnica, albo zupełnie inny powód. Najlepiej jednak zacząć od czegoś łatwego do sprawdzenia.
-
E-60 <--> BT - jaki telefon ?
Być może działa to tak, że albo oryginalna słuchawka, albo telefon na BT. Razem nie da rady.
-
Demontaż przednich reflektorów
Da się zrobić bez zdejmowania zderzaka! Na dole są jakieś śruby, nie pamiętam niestety gdzie i ile. Trzeba użyć na pewno jakiegoś długiego narzędzia ( pamiętam, że używałem takiej elastycznej przedłużki). Latarka powinna pomóc. :mrgreen:
-
koło pasowe chyba padło... charging fault
Sprawny alternator raczej nie ma powodów by hałasować.
-
kierownica sportowa / m pakietowa, różnice
Ta z linku to sportowa. Kierownica typu M jest grubsza szczególnie za 10 druga i nie ma tych srebrnych wstawek.
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
Końcówki jak i całe drążki mogą powodować jak najbardziej takie problemy, nawet bez hamowania. Tuleja na wahaczu przy hamowaniu - również. Taka duża różnica w tłumieniu amortyzatorów chyba przez okresowe badanie techniczne nawet nie przejdzie.
-
Czy to normalne spalanie e60 530D?
Nie ma się kolego nad czym zastanawiać. Jeżeli sonda pokazuje błędy to coś jest nie tak albo z sądą, albo raczej z mieszanką i sonda pokazuje bzdury. Przyczyn może być wiele. Na pewno nie pomoże filozofowanie "ile to komu pali". Należy udać się do warsztatu (niekoniecznie do ASO bo tam się na BMW raczej nie znają) i diagnozować do skutku. Później warto sprawdzić też temp. silnika.
-
Skóra - pielęgnacja
Osobiście używam oryginalne środki zakupione w ASO. Piankę, a następnie mleczko do skóry. Skóra jest odpowiednio zabezpieczona, wyczyszczona i się nie świeci jak psu jaja. Oczywiście należy używać z umiarem. Polecam. Niestety od pewnego przebiegu już całkowicie się nie pozbędziesz lekkiego połysku na fotelu kierowcy.
-
Jaki rozmiar opon do felg 17"?
Ja używam latem 245 i jest znacznie lepiej niż 225. Chętnie bym coś jeszcze szerszego na tył ubrał. Warto zwrócić uwagę na index prędkości. Obecnie mam Y i już niżej nie wracam.
-
przepływomierz 3.0d
może sprawdź termostaty!
-
530d spaliny
tak jak sie wypala DPF to czuć taki smród na zewnątrz auta szczególnie , być może przemieszczasz się cały czas w mieście i samochód chodzi cały czas lub często na dopalaniu DPFa , łatwo to zauważyć ma wtedy bardziej basowy podzwięk , trzyma wyżej obroty i wydobywa się wtedy dziwny smród Wszystko jasne, ale dlaczego spaliny dostają się do kabiny. Na zewnątrz na ogół z wydechu śmierdzi, nawet jak zapalam rano
- 530d spaliny
-
530d spaliny
Webasto chyba powinno być, ale nie zaglądałem pod nadkole. Smrodek pojawiał się dopiero zeszłej zimy, bardzo rzadko. Wcześniej tego wewnątrz nie czułem. Plecionka jest czysta - zero śladów sadzy - jak się upewnić? Smrodek mam wrażenie , że najsilniejszy z tyłu po lewej - no ale wiadomo - tam jest wydech - tylko dlaczego do środka to się przedostaje. Ostatnio mam nawet wrażenie, ze jak otwieram lewe tylne drzwi to już to czuję - nawet zgaszony motor - autko stoi kilka godzin. Co bardzo ciekawe, czasem jak wyłączę sprężarkę klimy to problem jakby zanikał.
-
530d spaliny
Może ktoś spotkał się z zapachem spalin w kabinie, ale występującym sporadycznie? Na 99% nie z kolektora - brak sadzy i dodatkowego hałasu, dobre osiągi. Nigdzie żadnego kopcenia, nawet po ciemku z latarką nie da się znaleźć.
-
Problem z Aktywna Kierownica
Wyobraź sobię, że czujnik w kierownicy wskazuję, że kierownica jest ustawiona do jazdy na wprost. Natomiast samochód "czuje", żę jednak na wprost się nie porusza - stąd może (nawet musi) być błąd. Oczywiście nie możesz być pewnym, że wspomniany czujnik jest sprawny. Zdecydowanie prościej i taniej jest jednak zacząć od geometrii! W moim przypadku błędy pokazują się sporadycznie - tylko po zgaszeniu silnika z max skręconymi kołami - samo wszystko się kasuje. Po wymianie drążka kier. również występowały błędy po rozpędzeniu się do powiedzmy 120 km/h do czasu ustawienia geometrii (tylko nie w ASO - tam nie mają pojęcia jak to zrobić, w ogóle nie wiedzą, że takie bmw może prosto jeździć i nie ściągać na boki)- również samoistnie układ się zresetował/aktywował. Pozdrawiam
-
Wyciek z kolektora i intercoolera- POMOCY!!!!!
ASO wymieniło dopiero koło 36 000 i to dopiero na moje żądanie. W innych serwisach usłyszałem " co drugi serwis olejowy" . 12 000 to chyba leciutka przesada w drugą stronę :?:
-
Wyciek z kolektora i intercoolera- POMOCY!!!!!
A może sprawdzić czy jest olej w rurach przed turbiną?! Od pewnego momentu odmy nie mają separatora oleju. Wydaje mi się, że membrana podparta sprężyną zamknie się dopiero jak turbina MOCNO pociągnie - więc trochę tego oleju musi odma puszczać. Proponowałbym wymienić filtr powietrza - u mnie po ok 40 000 km był BARDZO zaświniony. Pozdrawiam
-
e60 530d wysokie spalanie
Termostatu egr bym raczej nie obstawiał. Jeżeli już to główny termostat, który może powodować niedogrzewanie się silnika. W przypadku uszkodzonego termostatu egr silnik będzie grzał się znacznie dłużej, ale powinien się dogrzać. W moim przypadku po wymianie termostatu egr wystarczy pokonać dystans 8 km w mieście i silnik ma trochę ponad 80 stopni. Wcześniej dopiero po przejechaniu 20km. Spalanie spadło o nie cały litr/100 km - miasto. Temperaturę silnika łatwo można sprawdzić. Prędzej obstawiałbym, że samochód wypala dpf'a. Wyniki na poziomie 15 - 18 litrów miałem w 530xd w trybie miejskim. Pozdrawiam
-
Problem z Aktywna Kierownica
W nowszych modelach (np 2006r.) kręcenie kierownicą od dechy do dechy nic nie daje - trzeba pojeździć i samo się aktywuje. Chyba, że mamy np. źle ustawioną geometrię ! :norty: ! Wówczas będą błędy
-
"Jak wykonać kopię płyt BMW DVD Proffesional? "
Ciekawy artykuł. Rozwieje tylko część wątpliwości, ale zawsze coś. http://www.cdrinfo.pl/artykuly/kopia-plyt-nawigacyjnych/strona6.php
-
Problem ze spryskiwaczami szyby przedniej
Jeśli pchałeś igłę do środka to możesz już nowe dysze zakupić. U mnie dysze ciekły od spodu. Wymiana pomogła , ale i tak pryska daremnie - chyba ten typ tak ma - w górne rejony szyby tylko troszke i tylko na postoju.
-
temperatura silnika E60 530d
viewtopic.php?t=57919&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=)
- IMEI