Skocz do zawartości

psychop

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez psychop

  1. psychop odpowiedział(a) na walldi temat w E36
    Ja wlasnie swoja wymienilem (na te wlasciwa - pierwsza ktora dostalem co prawda mechanicznie i elektrycznie pasowala ale pochodzila z auta bez elektronicznej klimy i wiatrak nie pracowal) moja ostatnia czesc jest jeszcze nowsza wersja (na tyle nowa ze nie ma jej w moim ETK ani na realoem.com) wyglada jeszcze troche inaczej i jest produkcji... Alcatela (koledzy w pracy sie ze mnie smiali, pracuje w firmie telekomunikacyjnej i marka ta kojarzyla sie im raczej z producentem central telefonicznych;). Anyway po wymianie wszystko jest po prostu super, moge regulowac obroty dmuchawy w pelnym zakresie. poprawnie dziala tez automatyczna korekcja wydatku dmuchawy przez elektronike. Wymiana zajela mi za pierwszym razem 30 minut, za drugim 10, a przed chwila juz tylko 2 minuty. Jak to czlowiek nabiera wprawy ;) Podeslij zdjecie tego swojego regulatora. Szkoda ze nie masz "miecza" bo to jestem w stanie naprawic :)
  2. psychop odpowiedział(a) na action temat w E36
    Jesli swiece sa nowe to jakakolwiek roznica ktora poczules nie jest spowodowana zmiana typu swiecy tylko faktem, ze wymieniles stare na nowe, z ladnymi elektrodami. Wbrew tuningowym legendom za pomoca wymiany swiecy nie mozna uzyskac 5% przyrostu mocy :)
  3. psychop odpowiedział(a) na action temat w E36
    Mialem dokladnie ten sam dylemat pare dni temu wymieniajac w M52. Swiece zasadniczo sa stuprocentowo zamienne - maja dokladnie te sama wartosc cieplna, identyczny gwint, ten sam ksztalt elektrod. Roznica jest taka ze swice EQUP sa to tak zwane swiece "high power" (czyli jak to nazywa po swojemu NGK "BiC" czyli Best In Class) i maja trwalsze elektrody, zapewniajace dluzszy czas eksploatacji bez degradacji warunkow przeskoku iskry, wypalania elektrod i zwiekszania sie szczeliny, itp. Jesli sa dostepne to wzial bym oczywiscie EQUP, ale EK tez beda w porzadku tylko trzeba je po prostu troche wczesniej wymienic (proponuje max po 30 tys km). EQUP mozna uzywac 50 tys a czasem i wiecej - jednak ja nie za bardzo wierze w te wysrubowane parametry ktore podaje producent i raz na pol roku przynajmniej kontrolnie bym je wykrecil i obejrzal jak wygladaja.
  4. Mi zdaza sie wdepnac komus na odcisk czasem. Taki lajf. Jezdze duzo, samochodow w warszawie wciaz przybywa, nie da sie tak totalnie bezstresowo i bezkolizyjnie. Jak mi sie to zdarzy to podnosze reke, macham, przepraszam, dziekuje - zazwyczaj nawet wtedy kiedy mialem racje. Po co prowokowac agresje.
  5. psychop odpowiedział(a) na walldi temat w E36
    Heh, wymienialem dokladnie u siebie w E39, mimo ze lata mijaja to wciaz bardzo popularny element ze wzgledu na awaryjnosc. Kupilem uzywke za 150 PLN w firmie "AUTO-BEEMKA" jutro podesle Ci namiar - wizytowke mam w biurze. Element ogolnie jest trywialny w konstrkcji myslalem nawet czy nie wziac jakiegos VMOSa i paru opornikow i nie zlutowac czegos takiego, ale w koncu nie chcialo mi sie. Calosc zalana jest zywica i niestety raczej nie da sie tego naprawic. Myslalem raczej o wydlubaniu calosci uzyciu radiatora i wtyku. ale w sumie chyba nie warto Telefon 22 618 93 19 albo 509 238 870 Uwaga - swoj element musioalem wymienic na inny poniewaz wystepuje w paru odmianach ktore w ogole nie roznia sie wygladem ani wtykami, ale niektore sa tylko do ogrzewania, jeszcze inne do klimy, inne do klimy elektronicznej (te dwa ostatnie zdaje sie sa zamienne aczkolwiek najlepiej dostac dokladnie taki jak oryginalny). Najlepiej sprawdzic numer z ETK bo pojawialy sie udoskonalone zamienniki.
  6. W E39 to nie takie proste jak w E38 - a kolega (jak dobrze widzę) nie ma na dodatek pełnego kompa ... Z reszta ten pomiar jest jedynie orientacyjny - trzeba po prostu wziac do reki woltomierz i zmierzyc.
  7. Wylaczona kontrola trakcji - musi byc w niej po prostu jakas usterka. Trzeba zdiagnozowac komputerem, inaczej nic sie nie dowiesz. Sprawdz napiecie akumulatora przy postoju i przy pracujacym silniku. pierwsze powinno byc w okolicach 13v z groszem, drugie 14.4. Jesli sa za niskie to byc moz regulator. Samoczynnie wlaczajaca sie syrena moze byc po prostu zamoknieta - mialem taki przypadek. chociaz dziwne to co opisales.
  8. psychop odpowiedział(a) na maciekszz temat w E36
    Jesli to jest taki olejowy osad, to nic strasznego jeszcze sie nie dzieje. Ale jak widac po prostu plynny olej to cos jest nie za bardzo. luknij tu http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB31&mospid=47444&btnr=13_0372&hg=13&fg=15 czy to ten element ktory nie ma numeru cylinder taki ? to powinien byc ten -> http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB31&mospid=47444&btnr=16_0315&hg=16&fg=10 element, czyli zasobnik z weglem aktywnym - pochlaniacz par paliwa.
  9. psychop odpowiedział(a) na walldi temat w E36
    Heh, wymienialem dokladnie u siebie w E39, mimo ze lata mijaja to wciaz bardzo popularny element ze wzgledu na awaryjnosc. Kupilem uzywke za 150 PLN w firmie "AUTO-BEEMKA" jutro podesle Ci namiar - wizytowke mam w biurze. Element ogolnie jest trywialny w konstrkcji myslalem nawet czy nie wziac jakiegos VMOSa i paru opornikow i nie zlutowac czegos takiego, ale w koncu nie chcialo mi sie. Calosc zalana jest zywica i niestety raczej nie da sie tego naprawic. Myslalem raczej o wydlubaniu calosci uzyciu radiatora i wtyku. ale w sumie chyba nie warto
  10. psychop odpowiedział(a) na maciekszz temat w E36
    Pierwsze wyglada mi na odme, a ta druga co ja podpiales to chyba odpowietrzenie ukladu paliwowego - zasadniczo bez tego powinno wszystko dzialac normalnie... Olej w przewodzie odmy nie jest normalnym zjawiskiem i prawde mowiac nie wiem jaka moze byc przyczyna. moze ktos sie z tym juz zetknal?
  11. Mozliwosci sa takie. Jesli upalil sie procesor, to komputera nie da sie naprawic. Jesli spalil sie ktorys z elementow w stopniu koncowym to koszt czesci nie przekroczy kilkudziesieciu zlotych. Jesli stary komputer lezy Ci gdzies na polce to nie masz wiele do stracenia - daj znac na pw sprobuje Ci jakos pomoc.
  12. Z duzym prawdopodobienstwem komputer pochodzi z nie takiego samego lecz podobnego modelu co juz jest wystarczajacym powodem do wystapienia takich objawow. Jesli w starym komputerze padl tylko stopien koncowy sterujacy cewka, to jest on jak najbardziej do naprawienia!
  13. W beemce to nie ma az takiego znaczenia - sygnal z czujnika spalania stukowego co najwyzej opoznia zaplon, nie odcina paliwa ani nie wylacza iskry.
  14. psychop odpowiedział(a) na PiotrW temat w E36
    Jesli masz ASC to moze byc wtorna przepustnica a jesli nie to...?
  15. psychop odpowiedział(a) na PIOCHU-M temat w E39
    Jak lepiej platna niz ta co mam teraz to chetnie. A moze wlasnie dlatego tak dobrze mi to idzie, ze to hobby a nie harowka ;) Nie robilem tego jeszcze w piatce, ale skoro demontaz znaczacej czesci wyposazenia wnetrza (raz sie "wscieklem" i wyciagnalem nawet deske rozdzielcza) w autach typu opel, mercedes, volvo czy fiat zajmuje mi mniej wiecej tyle czasu to nei widze problemu zeby w BMW bylo inaczej. Oczywiscie pozostaje kwestia pozyskania pewnej wiedzy, bo tu srubka tam nit a tu klipsik i zeby to zrobic po bozemu i bez niszczenia czesci (co niestety rozmaici elektrycy i fachowcy od autoalarmow robia nader czesto - w Bravo pierwzsy alarm zamontowali mi w salonie, robili to na tyle "sprawnie" ze polamali spinki od progu przyklejajac go potem na...klej na goraco) potrzeba odrobine wprawy, praktyki, dokumentacji i...przytomnej glowy. :) Byc moze postrzegam temat nazbyt "plasko" ale ogolnie lubie podobne roboty i nigdy nie sprawialy mi szczegolnej trudnosci a wrecz wprost na odwrot - mam przy tym ubaw po pachy ;)
  16. psychop odpowiedział(a) na Marek K temat w E32
    Mam kumpla co pracuje w mieszalni paliw. Otoz wyglada to tak ze w wiekszosci wszystkie te "super" paliwa to TA SAMA BAZA kupiona z reszta od Orlenu i przyslowiowa "szklanka" jakichs dodatkow na cysterne tegoz paliwa.
  17. psychop odpowiedział(a) na PIOCHU-M temat w E39
    Nie no prosze Cie, w dwa dni to ja demontuje samochod "do golej blachy", instaluje GPS tak ze pies gonczy go nie znajdzie, zawijam wszystko w oryginalne wiazki i montuje spowrotem - a przypomne ze jestem tylko neico bardziej zaawansowanym amatorem!
  18. psychop odpowiedział(a) na Martinez temat w E32
    Mozesz kupic uniwersalny zamiennik w "ogolnomotoryzacyjnych" sklepach, jest ich pare rodzajow, bedzie sie zgadzal przekroj i wyprowadzenie kroccow ssacych i tloczacych, za to na pewno nie bedzie pasowac zlacze - to jedyna rzecz ktora trzeba zaadaptowac. przerabialem kiedys w Oplu, nowka 160PLN, zamiennik kupilem za bodajze 40 czy cos nowy.
  19. psychop odpowiedział(a) na Francesco temat w E39
    Nie sadze zeby to bylo az tak proste :) Poza tym teraz seryjnie nie stosuje sie takich patentow bo powoduje przy znacznym "zdlawieniu" silnika powoduje to powstanie nadmiernego podcisnienia w kolektorze dolotowym co z roznych przyczyn nie jest wlasciwe, chociazby dlatego ze pogarsza sie oproznianie cylindrow ze spalin. Na bank ograniczenie zaszyte jest w komputerze.
  20. psychop odpowiedział(a) na Marek K temat w E32
    Liczba oktanowa to nie wszystko. Wazny jest wlasciwy sklad benzyny tj z jakich weglowodorow sie sklada, jaki jest udzial lekkich a jaki ciezkich. Ja bym nie ryzykowal.
  21. psychop odpowiedział(a) na PIOCHU-M temat w E39
    Jesli nie musisz to nie ruszaj oryginalnego radia. Na alegro i na "nowym" polskim ebayu pojawiaja sie od czasu do czasu (well ostatnio wczoraj) oryginalne zmieniarki w cenie 600-700 PLN. Nawet jesli nie ma wiazki to samodzielne jej polozenie dla amatora znajacego sie jako tako na elektrotechnice to jedno weekendowe popoludnie a fachowiec od autoradii zrobi to w godzine-dwie.
  22. Diagnozy tego problemu nie udzieli Ci nawet fchowiec od skrzyn automatycznych, zanim nie zrobisz przynajmniej komputerowej diagnostyki ukladu sterowania. To podstawa. W komputerze bedzie zapisana usterka ktora powoduje wejscie skrzyni w tryb awaryjny. Piksele nie maja nic do rzeczy do pracy skrzyni; to tylko defekt samego wyswietlacza - temat byl walkowany na forum jakis czas temu.
  23. psychop odpowiedział(a) na Francesco temat w E39
    Tu dobra wiadomosc - wszystkie modele silnikow "marketingowo" badz "ekologicznie" ograniczane co do mocy wyjsciowej doskonale daje sie przywrocic do stanu ich mocniejszych braci za pomoca chiptuningu
  24. Zaplacilem 390 PLN bez filtra i uszczelki bo mialem wlasna, ale olej lifetime jest drogi, a weszlo go duzo (7 litrow ponad). Skrzynia szybciej zmienia biegi, plynniej, latwiej reaguje na mocne wcisniecie i kickdown - redukcje sa szybsze. Znikly tez drobne szarpniecia przy czesciowym uchyleniu przepustnicy. Na magnesach i w filtrze bylo sporo szlamu...
  25. psychop odpowiedział(a) na Marek K temat w E32
    Alez oczywiscie ze to mozliwe - paliwo ma dwa istotne (w tym rozwazaniu) parametry - wartosc energetyczna (opałowa) - liczbe oktanowa Wartosc energetyczna (upraszczajac) okresla ile energii wydzieli sie ze spalenia stalej jednostki paliwa. Liczba oktanowa okresla odpornosc paliwa na detonacje. Najczesciej paliwa 95 i 98 maja wartosc energetyczna podobna, ale bywa ze sa roznice i to znaczne i wypadaja na niekorzysc benzyny 98. W silniku stosunkowo starej generacji jak silnik w CC efekty beda takie ze paliwo o nizszej liczbie oktanowej (ale wyzszej wart. energetycznej) bedzie zachowywac sie lepiej. Np. gaz ma wysoka liczbe oktanowa (przekracza 100...104) i mimo ze ma nieco nizsza wartosc opalowa to w nowoczesnym silniku z czujnikiem stuku i sekwencyjnym wtryskiem bedzie dawal takie same lub nawet odrobine lepsze efekty niz benzyna. Na sieci jest bardzo fajny artykul ktore opisuje te zaleznosci w szczegolnosci ostatni akapit http://www.majer-tech.com.pl/ramki/benzyna1.htm

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.