Skocz do zawartości

psychop

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez psychop

  1. psychop odpowiedział(a) na JOE temat w E39
    Jesli to jest taki sam motor jak moj, to mozna sprobowac przelozyc czujnik na probe - tylko nie wiem czy on czasem nie jest jakos klopotliwie zamontowany, sprawdze
  2. psychop odpowiedział(a) na JOE temat w E39
    robiles komputerowa diagnostyke? bez tego - wszystkie udzielone odpowiedzi to jedna wielka zgadywanka
  3. \ Jest jeszcze jeden aspekt prawidlowo pracujacy automat bardzo skutecznie zabezpiecza silnik przed nawet najglupszymi zapedami kierowcy. Nie wspominajac o mechanicznych uwarunkowaniach typu nie zuzywanie panewek oporowych
  4. Ja obejrzalem 30 sztuk E39 zanim znalazlem ten co nim teraz jezdze. Odpusc sobie ten samochod, definitywnie
  5. psychop odpowiedział(a) na kinder temat w E39
    Bardzo popularny defekt w E38/E39 znikajace piksele ja u siebie naprawilem kosztowalo cos kolo 300 PLN i wyswietlacze mam jak nowe
  6. psychop odpowiedział(a) na kinder temat w E39
    Panowie wszyscy udzielajacy odpowiedzi - jak juz udzielacie jakichs odpowiedzi to chociaz sprawdzcie internetowym slownikiem co piszecie. usterka oznacza awarie LAMPKI UKLADU KONTRLI TRAKCJI a nie samego ukladu. Co oznacza najprawdopodobniej ze uklad jest w porzadku tylko lampka badz jej polaczenie z ukladem kontroli trakcji jest wadliwe.
  7. psychop odpowiedział(a) na mar_s temat w E36
    Jesli uklad sie nie rozszczelnia to wrzenie plyny po otwarciu korka na goracym silniku jest jak najbardizej normalnym objawem w koncu to wlasnie dzieki zwiekszonemu cisnieniu podnosi sie punkt wrzenia
  8. Ale tu sprawdzasz tylko sprawnosc samego przekaznika ktory ewidentnie funkcjonuje poprawnie, chyba ze..wlasnie przyszlo mi do glowy, ze moze miec sklejone styki! Sklejonych nie ma skoro na drugim przekaźniku jest to samo, poza tym można to miernikiem sprawdzić, każdy przekaźnik ma na obudowie schemat i sprawdza sie według schematu. Z tym zwieraniem to uważaj jeśli sie na tym nie znasz to możesz sobie narobić krzywdy,zwłaszcza jak to jakis obwód elektroniczny jak wcześniej zostało ustalone, sprawdz lepiej przekaźnik "na sucho" Aha, nie doczytalem ze wkladal drugi. Pchanie drutow zamiast przekaznika w tym wypadku nie ma sensu no i faktycznie mozna "zasilic" nie to co trzeba ;)
  9. He to zupelnie jak ja - mialem przez pewien czas rownolegle nowe Punto (naprawde nieglupie, bo to byla jakas max wypas wersja, 6 poduszek, gazdy mozliwy elektryczny gadget, motor 80km wiec jak na takie auto zupelnie sprawnie jezdzilo do przodu) ale jak szedlem na parking to Mercedes zawsze stal jakos blizej wyjazdu ;)
  10. Ale tu sprawdzasz tylko sprawnosc samego przekaznika ktory ewidentnie funkcjonuje poprawnie, chyba ze..wlasnie przyszlo mi do glowy, ze moze miec sklejone styki!
  11. Jesli nie bedzie duzo opilkow to mozesz sobie odpuscic wymiane w calym ukladzie, jesli chcesz wymienic calosc to w zasadzie jest dosyc trudne poniewaz w zasadzie trzeba by podac olej pod cisnieniem do portu przy plycie zaworowej zeby "wypchnac" olej z konwetera i mechanizmow. Metada zastepcza jest stopniowe "wyplukiwanie" starego oleju kolejnymi porcjami nowego ale jest ona jak sie zapewne domyslasz kosztowna bo duzo oleju sie marnuje.
  12. W e39 sa takie paskudne, bardzo trudne do zdjecia zawiasy - mam nadzieje ze jest podobnie: najpierw zlap na dole i probuj przesunac oslone w LEWO tak jakbys chcial ja zsunac w kierunku drzwi, wtedy pociagnij - prawy klips na dole powinien odskoczyc teraz pchaj ja na dole w PRAWO jednoczesnie delikatnie ciagnac do siebie po strone lewej. Dolne klipsy zapinaja/odpinaja sie w plaszczyznie poziomej. Z gornymi bylo wiecej problemu ale jak juz odpialem dolne to pamietam ze za pierwszym razem pomoglem sobie wkretakiem a za drugim chyba pchalem do gory i wtedy pociagnalem do siebie. Ogolnie trudno wytlumaczyc ale jak sie to raz zrobi to potem juz latwo. Nie ciagnac na sile - wyrwane z oslony zaczepy bardzo trudno ponownie zamocowac.
  13. psychop odpowiedział(a) na marcosz temat w E38
    sprawdz visco, termostat, pompe
  14. psychop odpowiedział(a) na Marek- BMW Klub Polska temat w E39
    Mozesz, tylko ze rozstroisz uklad i auto bedzie pewnie gorzej jezdzic. Nie iwem czy w 523 jest rezonator (taka slepa puszka z jednym koncem wygladajaca jak tlumik) otoz te elementy sa wlasnie po to zeby zapewnic scisle okreslona pojemnosc ukladu.
  15. Tylko tyle, ze je po prostu niszczysz. Pasta do butow jest na bazie srodkow ropopochodnych (powstalych z destylacji ropy naft.) a tych GUMA BARDZO NIE LUBI i staje sie krucha, podatna na pekniecia oraz slonce. Lepiej zmien metode.
  16. Na pewno nie sam przekaznik. Zostaw przekaznik na miejscu, patrz na amperomierz szeregowo z akumulatorem i PRZY WYCIAGNIETYM KLUCZU wyszarp zlacze od komputera silnika. moze byc sam komputer, moze jakis uklad na zewnatrz w okolicach silnika
  17. A ja mam wszystko w podpisie ;) Oprocz tego przez czas jakis PF126P, CC900,Skoda Felicia, rozne astry i inne firmowe wynalazki tudziez tabuny innych aut ktorych nie pamietam;)
  18. psychop odpowiedział(a) na mwb325 temat w E36
    Mi dzialaja nawet najnowsze karty, adapter zrobilem sobie z...ostroznie wycietej chipowej karty telefonicznej podklejonej warstwa scotcha.
  19. psychop odpowiedział(a) na Juras325 temat w E36
    Zabezpieczenie owszem dosyc seryjne ale jego zaleta jest to ze niewiele osob zdaje sobie sprawe z jego istnienia i jako dodatkowe utrudnienie moze czasami "kupic" nam dodatekowe minuty ktore jak wiadomo moga zniechecic zlodzieja. ja mam immo z wlasna wymyslna instalacja, bearlocka no i cazsem jak stoje w jakichs niewiadomych miejscach to wlaczam tez te blokade na PIN. choc to prawda instrukcja dokladnie pisze jak sie tego pozbyc ale trwa to chwile
  20. Jestem nowym posiadaczem E34 540i i takze przymierzam sie do wymiany oleju -ustalilem, ze jest to SHELL LA-2634. Pytanie ile oleju weszlo do skrzyni. Ile trzeba kupic? Ile kosztuje? Czy jest dostepny gdzies poza ASO. Oprocz Shell LA2634 mozesz zalac tez ESSO LT711741 (o ile dobrze pamietam oznaczenie) te dwa oleje spelniaja specyfikacje BMW lifetime. Ten drugi lepszy (bo oryginalny, shell to jego "klon"). Za ten olej w aso zazwyczaj chca 50-70 PLN za litr, mozna pojsc z baniakiem i naleja z beczki, ja placilem u Olczaka o ile pamietam cos kolo 45PLN. Weszlo cos niecale 8 litrow ale byla wymiana dynamiczna czyli wyplukanie konwertera ukladu zaworowego i chlodnicy z przewodami. Nominalnie pelna wymiana (ale do tego trzeba rozbierac skrzynie bo zawsze cos zostaje) to 9.5 litra.
  21. Tak - naczytalem sie sporo o badziewnych filtrach ktore po jakims czasie albo zapychaja sie albo zaczynaja puszczac szlam do mechanizmow - uszczelke moglbym sobie od biedy darowac, ale oszczedzanie w tym wypadku 30 pln na czesciach moze sie obrocic w wydane 3000 pozniej - jestem za biedny, zeby oszczedzac. :)
  22. psychop odpowiedział(a) na mwb325 temat w E36
    Aha czyli tak jak to teraz dziala u mnie. Stare telefony NMT nie potrzebowaly zadnych kart, nie znam tego modelu ktory opisales ale z wielkim prawdopodobienstwem to raczej bedize GSM. Sprawdz inna karte moze.
  23. Jest ale taki dosc prymitywny, sa jego dwa wykonania jeden hydrauliczny , tu wystarczy w zasadzie zdjac przykrywke i pociagajac za srube w strone przeciwna do dzialania napinacza wcisnac go i zdjac pasek wykonanie z napinaczem mechanicznym, na obudowie napinacza jest sruba hex trzeba za nia przekrecic wcisnac napinacz i zdjac pasek. u mnie jest mechaniczny ale widze ze w m52 zaleznie od daty produkcji pojawialy sie oba warianty.
  24. psychop odpowiedział(a) na no1wojtek temat w E36
    Pisałem "no name" ot tak do wszystkich no i do siebie za ostatni zakup :cool2: napisalem tak od czapy, bo dyskusja stala sie mocno akademicka. Mozna wymieniac rozne rzeczy (aczkolwiek za sumy ktore podales to wierze raczej w wymiane ze zuzytych na...zuzyte, w stopniu zaleznym od szczescia) ale prawda jest taka, ze kazdy samochod ktory jezdzi, zuzywa sie. kazda czesc ruchoma, czesci gumowe, czesci wspolpracujace - i to w kazdym jednym punkcie samochodu. jasne ze nawet wprawne oko moze nie wylapac cofniecia licznika o 15 czy nawet 30 tys km zwlaszcza jesli auto bylo uzytkowane kulturalnie i starannie, ale cudow nie ma - nie sadze zeby np cofniecie zegarow z 250 do 100 tys km dalo sie ot tak po prostu latwo zrobic. Inna sprawa ze w takim aucie jak bmw nawet te 30 tys nie robi specjalniej roznicy. To nie jest duzy fiat w ktorym silnik trzeba bylo poddawac naprawie glownej po 90 tys km.
  25. psychop odpowiedział(a) na kawu temat w E30
    Skad wiesz, ze czujniki sa dobre? Czesto optycznie nie da sie tego sprawdzic. Poza tym, moze byc uszkodzony ktorys wieniec zebaty. Fakt zapalania sie kontrolki po kilku metrach jazdy kierunkuje poszukiwania wyraznie w strone czujnikow i elementow wspolpracujacych. uklad nalezy PODDAC ELEKTRONICZNEJ DIAGNOZIE. W przyeciwnym razie bedzie to zgadywanka i wymiana elementow na slepo.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.