Skocz do zawartości

psychop

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez psychop

  1. Przedmuch spalin do skrzyni korbowej to zazwyczaj zuzyte pierscienie. Przez popychacze to raczej ciezko...
  2. Po objawach trudno ocenic czy to tylko kwestia poziomu oleju czy cos wiecej. Na pewno powinienes zaczac od jego natychmiastowej wymiany wraz z filtrem (i uszczelka miski olejowej). Najlepiej zrobic wymiane dynamiczna czyli oproznic skrzynie z wiekszej czesci oleju (konwerter, hydr.uklad sterujacy). Nie zapomniec tez wymyc miski olejowej i usunac z magnesow szlam. Sprawdz jakiego koloru jest olej, czy nie ma w nim sladow duzych opilkow, czy nie smierdzi spalenizna.
  3. no tak bo to prosty elektryczny zawor bez pradu ni chu-chu. dziwne to. trzeba by posluchac a najpierw to zabral bym sie do tego tak - wzial amperomierz i ostronie sprobowal zmierzyc prad spoczynkowy. nie powinien przekraczac 50...100mA w najgorszym wypadku, po zamknieciu drzwi, wlaczeniu alarmu itepe - mierzyc trzeba po uplywie 15 minut.
  4. Lancuch!
  5. psychop odpowiedział(a) na bejcaa temat w E39
    Ja bym sie pomienial ma 540, ale w tej chwili po prostu mnie nie stac - palil bym naprawde kolo 20 mysle przy mojej jezdzie. Plus znalezienie jakiegokolwiek egzemplarza e39 w takim stanie jak trafilem 528 graniczy z cudem (uwierz mi) nie wspominajac juz konkretnie o 540. ale oczywiscie temat zostaje na przyszlosc i pewnie to bedzie kierunek w ktorym zmigruje. Z drugiej strony najezdzilem sie hotrodami i juz az tak mnie to nie kreci ;) no a kolega niech wybierze co mu bardizej pasi
  6. psychop odpowiedział(a) na no1wojtek temat w E36
    co prawda przebieg zapisywany jest w dwoch miejsach zegary i sterownik silnika ale teraz juz co drugi spec od licznikow to potrafi nie da sie dokladnie ocenic przebiegu ale szacunkowej zgodnosci jego z rzeczywistym stanem samochodu moze dokonac rzeczoznawca pzmot trzeba auto po prostu dokladnie obejrzec ze wszystkich stron, duze roznice zawsze sa widoczne
  7. jesli to cykanie takie pare razy na sekunde to zawor odpowietrzenia zb paliwa, ale on powiniem po chwili ucichnac...
  8. psychop odpowiedział(a) na max_karp temat w E34
    Koles cie centralnue laduje albo sprawdza sie nieszczelnosci wykrywaczem R12/R134a albo jest druga metoda - do gazu dodaje sie barwnik swiecacy w ultrafiolecie, napelnia sie uklad, a pozniej lampa UV sprawdza gdzie ucieka. kazdy powazny warsztat powinien umiec to zrobic.
  9. skonczy sie na samej wymianie reglera czy popalilo sie cos w elektronice - oby nie ?
  10. psychop odpowiedział(a) na walldi temat w E36
    w e39 wyjmuje sie plastik pod schowkiem (samego schowka sie nie rusza) no i kawalek wykladziny po prawej strnie tunelu. najlepiej zaswiecic sobie latarka no i trzeba kogos kto ma nie za duze rece - mi zajmuje to teraz dwie minuty. najpierw zlaczka pozniej na dole trzeba wymacac klips ktory wciska sie do dolu i wyciaga modul
  11. psychop odpowiedział(a) na bejcaa temat w E39
    Powiedzmy tak. Mi KAZDY samochod ktory mialem w reku palil o poltora do dwoch litrow wiecxej niz to co pismaki twierdza przy "bardzo ostrej jezdzie". vectra 1.8 palila mi 12.5, AMG palil 24. taka noga, taki lajf. moje smaochody witaja sie z ogranicznikiem na polu obrotomierza kilkanascie razy dziennie i sadze ze 540 wzial by nalezycie ile trzeba przy takiej jezdzie czyli w okolicach 19-20l
  12. psychop odpowiedział(a) na alo temat w E38
    Sprawdz uklad odpowietrzania zbiornika i odprowadzania par paliwa. W skrajnej sytuacji podcisnienie moze obnizac wydajnosc pompy.
  13. psychop odpowiedział(a) na czyżu temat w E36
    A nie mozesz dobrac z ETK po numerze nadwozia? Majac oryginalny numer warsztat od zawieszen dobierze Ci zamiennik. No chyba ze masz wrazenie ze obecne moga byc niekoniecznie oryginalne. Rozumiem ze powodem wymiany jest ich wada/uszkodzenie?
  14. A tu sie zgodze. Cokolwiek powyzej 150...180KM na przednia os to kompletna pomylka. Jezdzilem Alfa GTA niby wszystko fajnie, ale do trzeciego biegu przednie kola wytwarzaja znaczne ilosci dymu - zamiast przenosic moc na asfalt. Ta sama historia byla z Audi TT przednionapedowym - podczas kiedy wersja quattro ma walory trakcyjne porownywane z Porsche (to nie zart) to wersja przod-naped po prostu nie daje sie sensownie prowadzic - mowie tu o jezdzie na jakiej zasluguje taki samochod, a nie turlaniu sie po miescie. W ogole kiedys ukulem taka teorie ze prawdziwi mezczyzni jezdza samochodami z napedem CO NAJMNIEJ na tylna os ;)
  15. Może i żadkie, ale z częściami nie ma najmniejszego problemu, poprostu może nie zwracałeś do tej pory uwagi na Audi z silnikami V8. Ceny części też w normie , a eksploatacyjne nawet bardzo tanie np. tarcze hamulcowe przód podwójnie wentylowane ATE 144pln, Mikoda 108pln. Klocki przód ATE 240pln, wahacz przód Febi 180pln, filtr oleju 42pln Mann, pasek rozrządu 240pln. Ale ogólnie olecam BMW Moze z "duzo" trudniej przesadzilem, kiedys chcialem kupic v8 wiec czasem zwracam na ulicy uwage. Fakt ze jest ich pewnie 4x mniej niz siodemek pozostaje jednak nie bez wplywu na dostepnosc czesci no i wiedze serwisow. Ale moze faktycznie dramatyzuje
  16. psychop odpowiedział(a) na barto temat w E34
    Fabryka tez zalewa olejem? Dlaczego w tisie nic o tym nie ma - sorry ze sie tak uczepilem ale to dla mnie jakas totalna nowosc.
  17. psychop odpowiedział(a) na barto temat w E34
    Ale jaki olej? Hydrauliczny, silnikowy, przekladniowy ? A co z czesciami gumowymi przeciez olej je niszczy
  18. psychop odpowiedział(a) na Rogalotti temat w E39
    Palant w firmie ktorej nazwy nie wymienie zniszczyl mojemu ziomkowi komputer. Wzial po prostu i tak poryl plytke, ze z ledwoscia udalo sie ja naprawic. Mam to ciagle przed oczami dlatego mimo ze sam jestem z wyksztalcenia elektronikiem, to jesli da sie tam podejsc bez lutownicy to lepiej sprobowac. Pogadamy ;)
  19. V8 to rzadkie auto. Z czesciami na pewno bedzie duzo trudniej bo na wtornym rynku jest ich po prostu mniej. Do beemki czesci leza teraz w kazdej stodole, wiec pod tym wzgledem sytuacja jest bardzo dobra (sam jestem zaskoczony cenami czesci do E39).
  20. psychop odpowiedział(a) na Rogalotti temat w E39
    Ale wiekszosc firm tuningowych na stronach podaje, ze E39 programowane jest szeregowo. Oczywiscie mozna podmienic EPROM ale wydaje mi sie ze jesli daje rade zrobic to bez wyciagania kosci to lepiej nic nie kombinowac - przypadki uszkodzenia komputerow podczas takich operacji wcale nie sa rzadkie.
  21. psychop odpowiedział(a) na bejcaa temat w E39
    Ja mialem duzy dylemat bo wczesniej jezdzilem 5-litrowym mesiem, ale dobijaly mnie koszty. Nie gazuje aut wiec zdecydowalem sie na 528 nie jest to jakis totalny odrzutowiec ale wystarczy do bardzo sprawnego i komfortowego przemieszczania sie. Jezdze dosyc dziko wiec w miescie pali mi 15-16l/100, w trasie raczej sie nie wyglupiam i np podczas ostatniego weekendu do Sopotu i spowrotem wzial 9 litrow. 540 na pewno jesli chodzi o walory trakcyjne bedzie rewelacyjny, tu nie mam zadnych watpliwosci, ale zuzycie paliwa bedzie odpowiednio wieksze. Moze jak ceny paliw sie uspokoja to pomysle o zmianie ;) No i oczywiscie na dzwiek v-osemki wlosy mi sie jeza :) ale co jak co ale rzedowe szostki tez BMW spod ogona nie wypadly ;)
  22. psychop odpowiedział(a) na Rogalotti temat w E39
    Jakbyscie mieli cos do skopiowania to sie polecam - mam kasownik, programator i garsc epromow tez. Z tym ze o ile wiem to e39 programuje sie szeregowo bez wypruwania komputera. Poza tym z chipami czasami przychodza takie podstawki "szyfrujace" ktore mocno utrudniaja skopiowanie zawartosci. nie to zeby nie dalo rady, ale ciezej jest.
  23. psychop odpowiedział(a) na action temat w E36
    No zalezy, zalezy - jak wymienilem stare NGK na nowe BOSCHe to tez odczulem jakby mi przybylo z 10KM. Zuzyta swieca to nic dobrego ja zazwyczaj wymieniam je czesciej niz zaleca fabryka
  24. psychop odpowiedział(a) na barto temat w E34
    Co...? Chyba olejem do smazenia...? TEŻ MOŻNA zeby tylko dobrze przewodziił powstałe ciepło B.K. Jak daje slowo nie slyszalem o czyms takim, sprawdzilem TIS sprawdzilem ETK sprawdzilem googla i jakos nie moge doczytac nic o nalewaniu oleju do kolumny - bo chyba nie masz na mysli napelniania samego wkladu? Co owszem niektore zaklady regenerujace amortyzatory robia... Oswiec mnie, pls. Jaki olej tam sie nalewa, jaka jest procedura, po co to ?
  25. psychop odpowiedział(a) na barto temat w E34
    Co...? Chyba olejem do smazenia...?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.