Treść opublikowana przez psychop
-
Fabryczne radio - proszę o rade...
1. Nie widzialem obu, ale z wielkim prawdopodobienstwem podstawowy zestaw zlacz bedzie identyczny. 2. Jesli podlaczenie bedzie po analogu to samo radio na pewno ruszy, nie wiem jak z OBC - byc moze trzeba bedzie cos doprogramowac. 3. Bagaznik, lewa strona za nadkolem w kierunku tylu - pod oslona 4. Moj ma kasete, ale niespecjalnie mnie to boli bo mam zmieniarke. O ile pameitam firmowe materialy to istnieje tez wersja z CD oraz minidyskiem.
-
[E39] Wyświetlacz/Niepełna czcionka
Po prostu popalily Ci sie zaroweczki. Musisz wyjac zegary i po prostu je wymienic. Mozna je dostac na stacjach benzynowych sprzedawane sa na takich bialych plastikowych "waflach" uwaga kup o wlasciwej mocy - wystepuja w paru odmianach, najlepiej wyjmij jedna i pojdz z nia do sklepu na wzor. Wyjecie zegarow 1/ wyciagnij drewienka po boku zegarow 2/ srubokretem torx odkrec uwidocznione na dole sruby 3/ odkrec sruby torx na gorze wyswietlacza 4/zdejmij plastikowa maskownice wokol zegarow - dla ulatwienia mozesz wypiac wtyczki od wlacznikow swiatel 5/ odkrec jeszcze dwie (o ile pamietam) sruby torx na gorze i na dole ktore trzymaja wlasciwe zegary 4/delikatnie wysun zegary do przodu 5/ odlacz trzy wtyczki i wyjmij je na zewnatrz (opusc i wysun maksymalnie kierownice). Czynnosci wykonywac PRZY WYLACZONEJ STACYJCE w przeciwnym przypadku modul airbag zarejestruje usterke Z tylu w plastikowych oprawkach z wycieciem na plaski srubokrecik sa te zaroweczki, trzeba przekrecic o cwierc obrotu i wyjac. montaz w odwrotnej kolejnosci.
-
Fabryczne radio - proszę o rade...
To drugie radio to BMW Professional, mam takie u siebie. DSP nie jest jedynie funkcja radia, musisz miec tez do tego odpowiedni wzmacniacz (sygnal podawany jest cyfrowo). Jesli nie podlaczysz wzmacniacza z DSP to zadziala po analogu tak jak ze standardowym wzmacniaczem i z menu znikna wszystkie funkcje dotyczace DSP.
-
Mam zamiar przyciąć sprężyny o 0,5 zwoja ,,,
Niestety w fabryce sprezyny sa hartowane metodami "nieco" bardziej zlozonymi niz zanuzenie sprezyny do wiadra z woda (czy olejem), wiec byc moze i tymczasowy efekt bedzie znosny ale docelowo sprezyna nie bedzie miala juz takich wlasnosci jak fabryczna, moze zmieknac, peknac, i Bog wie co jeszcze.
-
Bierze olej
??? M52 bierze Ci olej przy takim przebiegu? Moj ma niewiele mniej a poki co po przejechaniu paru tysiecy km nie stwierdzilem zeby na bagnecie ubyl choc milimetr...!
-
Ile jechaliście swoim BMW
Aha teraz rozumiem, oczywiscie masz racje. Ja moim E50AMG jechalem licznikowe 280 (aparat uwiecznil nieco mniej ze wzgledu na awarie lampy blyskowej, a po probie tak nam sie trzesly konczyny ze balismy sie powtarzac;) co jak sadze przekladalo sie na jakies 270...272km/h realnej predkosci - za pomoca GPSu stwierdzilismy ze jego licznik stosunkowo niewiele oklamuje. A mial niecale 360KM. Nie sadze zeby pojechal juz szybciej. Generalnie powyzej 240km/h kazdy kilometr szybciej przeklada sie na sporo dodatkowych koni ktore musza na to pracowac no i oczywiscie opory powietrza ktore zaczynaja grac znaczna role. Robilem prosta probe, rozpedzalem sie do 240km/h, zapinalem tempomat i obserwowalem zuzycie paliwa. Otwierajac okno tempomat oczywiscie radzil sobie z utrzymaniem predkosci ale potrzebowal na to prawie pol litra wiecej paliwa, ze wzgledu na zwiekszone opory powietrza. Ogolna konkluzja jest taka ze temat "kto jechal najszybciej..." jest tematem wyjatkowo podatnym na rozne objawy mitomanii i konfabulacji ;)
-
Mam zamiar przyciąć sprężyny o 0,5 zwoja ,,,
Auto bedzie podskakiwac na nierownosciach i amortyzacja bedzie marna. Krotsza sprezyna nie ma mniej zwojow tylko sa one innej grubosci i z innego materialu. Obcinanie to porazka
-
Wymiana tylnych lamp na kryształowe
"Lexus style" w ogole nie wchodza w moim przypadku w rachube. wszystkie lampy ktore wymienilem to mniej lub bardziej udane wersje "krysztalkow".
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Nie wiem, ale popatrz sobie w internetowej wersji etk na www.realoem.com mysle ze po numerach latwo bedzie dojsc co pasuje.
-
Ile jechaliście swoim BMW
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Napisalem ze jechalem licznikowe 240km/h seryjnym 528 na seryjnym ogumieniu. Pozniej byla jakas uwaga o osiagach M5 ktora prawde mowiac, nie wiem co ma z tym wspolnego. O co chodzi z 30-50km/h? Predkosciomierze (tachometry) zazwyczaj zawyzaja wskazania o 5-8% przy zalozeniu ze opony sa wlasciwych rozmiarow.
-
Ciepły silnik przerywa, dławi się?
Z tego co opisujesz i sam pewnie zaczales sie domyslac (widze po wymienionych elementach WN) wyglada jak wypadanie zaplonow. Sprawdz rozdzielacz i czujnik obrotow walu...to tak na poczatek
-
Ile jechaliście swoim BMW
Na pewno troche klamie jak to licznik ale sadze ze to co bajkopisarze pisza, to kilometry "licznikowe" - ja przynajmniej na kazda swoja bajke mam niepodwazalne dowody ;) Przy okazji sprawdze GPSem.
-
Ile jechaliście swoim BMW
528iA 240km/h polecam http://mike.xray.pl/gallery/szafa
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Pytalem bo takie uszkodzenia powstaja najczesciej po niegroznych uderzeniach w ktorych niby nic nie jest powaznie uszkodzone, wymienia sie zderzak, a po jakims czasie wychodza takie sprawy. No ale tak samo z siebie to dziwne - jakas wada materialowa, czy cos? Jesli chodzi o ten plastik z boku z ktorego wychodzi krociec do weza gumowego, to on jest integralna czescia chlodnicy.
-
Wymiana tylnych lamp na kryształowe
Przylaczam sie - mam ten sam dylemat jesli chodzi o E39. W sprzedazy widze komplety lamp tylnych HELLA ktore zazwyczaj sa dosyc drogie, z techologia CELIS - kosztuja od 1100 do 1400 PLN. Oprocz tego sa dosyc ladnie wygladajace (no, na zdjeciach - nie widzialem ich na zadnym aucie na zywo...) lampy DEPO ktore niby maja taka sama przezroczysta optyke, tylko ze sa na zarowkach. Kosztuja ok 700 PLN. Sa tez jescze za ok 900 lampy niemieckiego producenta (nie pamietam nazwy. MHW? czy cos?) ktore sa na diodach i nie wymagaja przetwornic. Co tu wybrac?
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Raz lepiona podda sie w najmniej oczekiwanym momencie. A awaria chlodnicy to natychmiastowe unieruchomienie auta - poszukaj czystej uzywki albo zamiennik. Czy auto bylo uderzone?
-
Czy w automatach jest i sterownik i komputer ?
Jak sadze jest to zupelnie osobny czujnik od tego ktory bada obroty walu korbowego na silniku.
-
Czy w automatach jest i sterownik i komputer ?
Hej i to by mialo sens - z tego co kolega opisuje to cos w tym rodzaju powinno byc wlasnie przyczyna
-
Sciągniecie gałki zm. biegów - HELP :-)
ojej, ,szkoda ze mam automat ;) wymienialem swoja niedawno, w e39 steptronicu ona w zasadzie siedzi na wcisk i na jakis durny zaczep ktory nie bardzo ja trzyma - recepta bylo po prostu mocne szarpniecie do gory. Moze w manualu jest podobnie ?
-
CZUJNIK ZUZYCIA KLOCKÓW HAMULCOWCYH 318i
Omomierz do reki i w 20 minut bedziesz wiedzial, gdzie jest zle. Sa dwa rodzaje czujnikow w jednych jest element ktory sie przeciera i powoduje przerwe w obwodzie, a drugi bardizej popularny wykrywa po przetarciu sie plastiku po prostu zwarcie do masy. Przesledz ten przewod od nadkola do kabiny powpinaj sie po drodze i zobacz jak to wyglada aha dla porzadku jakby Ci sie podczas testow udalo "zapalic" lampke to kasowanie w e39 wsiadz do auta przekrecz kluczyk do polozenia "2" i nie odpalaj silnika przez co najmniej 45 sekund, kontrolka zgasnie - jesli obwod jest w porzadku
-
CZUJNIK ZUZYCIA KLOCKÓW HAMULCOWCYH 318i
Wiesz zostawie to bez komentarza... Kup sobie najpierw swoje Bmw... A ja mysle, ze kolega ma racje. Mostkowanie czujnikow drutem i podobne naprawy sposobem taksowkarskim czyli na drut, sznurek i tasme Scotch to, przepraszam za kolokwializm, wiocha. Wlasnie tak powstaja samochody ktorych z roku na rok wartosc dramatycznie spada nie mowiac juz o jakosci i bezpieczenstwie jazdy. Od biedy jestem w stanie zrozumiec jesli nie stac kogos na katalizator za kilka tysiecy zlotych (sam jezdzilem z wspawana byle jaka puszka kiedys zanim nie bylo mnie stac na zakup nowych katow). Ale czujnik za dwie dychy, i to w tak newralgicznym dla bezpieczenstwa punkcie jak uklad hamulcowy??? napisalem tu cos innego, ale zmienilem zdanie - wolnosc slowa jest, kazdy moze pisac sobie co mu sie zywnie podoba. I robic z wlasnym pojazdem tez (jesli jezdzi po wlasnej prywatnej drodze).
-
Kilka pytań??
Wyglada mi to na kompletny sensor, chyba temperatury. Wypnij go ze zlacza i zobacz jak bedzie zachowywal sie termometr. Po zatrzaskach wnosze jednak, ze powinien byc gdzies nieco solidniej zamontowany...
-
323i coupe 98r-poszukuje radia CD BMW
Ostatnio radia Business i Professional pojawiaja sie na allegro, widzialem ze dwa razy za sensowne pieniadze - sprawdz tam
-
gałka biegów - numer części w ETK
Wiem ze to bardziej na inne forum ale tak przy okazji jakby komus byla potrzebna dzwignia do E38/E39/E36/E46? automatu to mam z wymiany od siebie czarna skora z drewniana wstawka nussbaum
-
323i E-36 98r. -skraplajaca sie woda pod korkiem wlewu oleju
W samochodzie ktory dlugo stoi podobny efekt ma miejsce poniewaz niewielkie ilosci wody ktore sa obecne w oleju podczas dluzsego postoji "wykraplaja" sie, rowniez potrafi sie skroplic woda ktora zawarta jest w powietrzu wypelniajacym miejsce w skrzyni korbowej pod pokrywa glowicy,etc..